Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehetne az önhibájukon kívül szegénnyé váló embereknek ajándékot adni? fórum

Hogyan lehetne az önhibájukon kívül szegénnyé váló embereknek ajándékot adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
8. Babeck (válaszként erre: 4. - Pepi2)
2011. dec. 2. 10:29

Szerintem édes vagy, nem hülye :)

Még a vöröskereszt jutott eszembe.

7. ujlany (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2011. dec. 2. 10:28

facebook?

biztos tudod hogy melyik ismeroseid erdemelnek meg.

En az ovodakban biznek egyebkent....

6. Babeck (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2011. dec. 2. 10:28

Szerintem a családsegítő központokon/szolgálatokon keresztül is el tudnád juttatni a rászorulókhoz, de abban szinte biztos vagyok, hogy leginkább az általad meg nem célzott réteg (kocsmatöltelékek, kisebbség) fogja kapni :(


Tényleg közvetlenül lenne a legtalálóbb, bár gondolom pici gyerek(ek)kel nem nagyon tudsz "ugrálni".


Védőnő is jó ötlet, esetleg oviban, iskolában megkérdezni a pedagógusokat, hogy ők kit ítélnek rászorulónak? Nincs tapasztalatom, csak tippelek :)

5. pepi2 (válaszként erre: 2. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 2. 10:28
még anniy, hogy a ruhák természetesen nem agyon feslettek, max picit bolyhos, csak nem az újszerű kategória...
4. pepi2 (válaszként erre: 2. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 2. 10:27

az a baj, hogy én olyan környezetben élek, ahol nem látok ilyet, körülöttem senki nem az a kateória, akire gondolok. Férjem pl tud szerezni termelőtől almát 150ft/kg, komolyan arra gondoltam, hogy adnék pár kg-t ilyen szegényeknek, az olyan kevés pénz...(a piacon meg eleve a duplája..)

szóval a környezetemben csak max a hajléktalanok vannak az utcán, már ilyen hülyeségre gondoltam, hogy sütök nekik beiglit...hülye vagyok, mi?

2011. dec. 2. 10:22
*meleg jóállapotú(nem agyon feslett)ruházat, amit te is használnál
2. bbfd1052c7 (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2011. dec. 2. 10:21

Elég ha a környezetedbe szétnézel.


Játékok mellé, déli gyümölcsök, gyömölcsöknek, meleg jóállapotú(nem agyon feslett)amit te is használnál és élelmiszereknek nagyon szoktak örülni.


Ilyenkor télapokor sokkal könnyebb, mert váratlanul s be tudsz állítani-mint télanyó:D vagy csak leteszed az ajtajuk elé.pl.

2011. dec. 2. 10:18

sziasztok! ötleteket várnék, hogyan tudnék valóban nagyon szegény embereknek pár holmit, játékot adni, akik nem azért szegények, mert elisszák a kocsmában, vagy szétszórják a pénzt stb, hanem mert elvesztették a munkájukat, hiteltörlesztés stb, és még szinte ennivalót sem tudnak adni a gyereküknek, nemhogy karácsonyra játékot, finom ételt.

A kölönböző adományok küldésében nem hiszek, bár az oviba is vittük a cipősdoboznyi játékot, de szkeptikus vagyok, hogy a felét tuti lenyúlják...

Van pár játékunk, ami már kicsit repedt, a festék megkopott, de még használható, aki semmilyet nem tud venni a gyerekének biztos örülne neki(van pár olyan ruhánk is, ami játszós kategória, oviban használtuk), pár száz forintért nem hirdetem, minek, inkább tényleg szívesen odaadom annak akinek semmire nem futja.

Gondoltam védőnőt kérdezzek? ő végülis talán látja, de őszintén szólva (nem vagyok rasszista), de cigánynak és a 10. gyerekét szülő semmirekellőnek nem akarok adni, bár tudom szerencsétlen gyerek nem tehet arról, hogy a világra hozták...

ötlet?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook