Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehetne az önhibájukon kívül szegénnyé váló embereknek ajándékot adni? fórum

Hogyan lehetne az önhibájukon kívül szegénnyé váló embereknek ajándékot adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
68. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2011. dec. 2. 14:33
Pl. bevihetnéd a nevelős gyerekeknek, mert ott nem csak pénz, de család sem jutott a gyerekeknek. Ja, bocs, azok az intézetek tele vannak cigányokkal, ráadásul jó eséllyel semmire kellő szüleik vannak, tőlük sajnálnád. Ritka nagy álszent vagy.
67. biológus (válaszként erre: 65. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 2. 14:25

Hát, erről a Földről úgysem viszek magammal semmit, amit gyűjtök, kivéve a lelkemet. Amit abba rakok annak van igazi jelentősége számomra.

Jó Veled és Veletek beszélgetni erről, itt sok ember gondolja úgy, hogy jobb adni, mint kapni. A környezetemben élő gyerekeknek, fiataloknak is beszélek erről mindig. Ahhoz, hogy egy emberségesebb, jobb világ épüljön körénk, otthon kell elvetni az első magvakat.

66. pepi2 (válaszként erre: 49. - Hte23)
2011. dec. 2. 14:22

szia!

nem ítélem el a nagycsaládosokat, sőt, ugyanis 4gyermekünk van:), csak tudod azokat is összemossák velünk, akik nem tudatosan vállalnak ennyi gyereket(és most finoman fogalmaztam)...

pont emiatt van egyébként jópár ruha, cipő, játék, amit szívesen adnék másoknak, de akik "megbecsülik". Én azért nem adnék olyan családnak, ahol ezt nem tudják megbecsülni...mert teljesen más az a szegénység, amit a kisebbség képvisel, és az amire én gondolok. (tudod a kisebbség nagy részénél a játékon található kis repedésből 2 nap alatt széttört játék lesz, míg egy valóban szegény, de rendes családnál még 5 év múlva is csak az az egy kis repedés lesz a játékon...

65. bbfd1052c7 (válaszként erre: 64. - Biológus)
2011. dec. 2. 14:17
Ezt kétlem:D Szerintem gazdagabb lennél:)
2011. dec. 2. 14:14
Mondjuk, ha mindenkinek adhatnék, aki hirtelen eszembe jut (akár csak az arca), akkor én lennék a leggyorsabban koldusbotra jutott milliomos ebben az országban. :D
63. biológus (válaszként erre: 59. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 14:12
Engem is hasonló impulzusok értek a napokban és kapásból Istenre gondoltam. :) De igen, furcsa.
62. bbfd1052c7 (válaszként erre: 60. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 14:10
Pedig sokan vannak.Többen mint kellene.
61. bbfd1052c7 (válaszként erre: 59. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 14:10
Elég ha a környezetedbe élők szemébe nézel, és nem kell ahhoz TESCO, sem a vöröskereszt, hogy tudd kinek adj, már ha akarsz adni.
60. 65298a0518 (válaszként erre: 58. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 2. 14:08
Végiggondoltam az ismerőseimet, szerencsére nem ismerek ilyet, és nem is szeretnék.
2011. dec. 2. 14:07
Képzeljétek, ahogy a fórumról lejöttem, mentem a suliba a fiamért, beugrottam a Tescoba, és a vöröskereszt már gyűjti az élelmiszer és pénzadományokat, épp ma meg holnap. Mindig is hittem Istenben, de ez most egy üzenet volt nekem. Nem fura? Vagy csak nekem?
58. bbfd1052c7 (válaszként erre: 57. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 14:06
Csak a nagyképű és ostoba, másokon élőskődő senkik nézik le az ilyen kűzdő embereket.
57. 65298a0518 (válaszként erre: 50. - Kmint)
2011. dec. 2. 14:03
Sosem értettem. Szerinted neked kellene szégyellned magad? Nem akarok politizálni, és nem is vagyok olyan okos, de most azt mondom, sokmindenki szégyellhetné magát, hogy ide jutott rengeteg ember, de nem Te, sem más, aki dolgozik, de nem fizetik ki, vagy dolgozna, de nem tud, mert nincsenek munkahelyek.
56. bbfd1052c7 (válaszként erre: 53. - Biológus)
2011. dec. 2. 14:02

"A legtöbb ember megpróbálja valahogy átvészelni és jó szóval, szeretettel lelket önteni a családjába."


Itt a pont és az emberség.

55. 65298a0518 (válaszként erre: 49. - Hte23)
2011. dec. 2. 14:01
Egyetértek veled, kivéve egyet, és bocsánat, hogy más helyett beszélek, de ezt nem bírtam szó nélkül hagyni. Azt hiszem, nem a sokgyerekeseket ítéli el (vagy ítélem el én) hanem azokat az embereket, akik csak a segélyért szülnek, azt hiszem, rájuk gondolt.
54. biológus (válaszként erre: 52. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 2. 13:39
Maximálisan igazad van.
53. biológus (válaszként erre: 50. - Kmint)
2011. dec. 2. 13:38

A dédnagyapám mondta mindig: "Fiam, a szegénység nem szégyen és nem is büszkeség, hanem állapot."

Én azt tanultam a családomtól, ha tudok, segítsek. Ha kevés van én akkor is adok másnak (és általában kevés van).

De Neked van igazad. Én sem kértem soha. Pedig sok rántott levest meg héjában főtt krumplit ettem életemben. De tudom, hogy vannak, akiknek az se jut. A legtöbb ember megpróbálja valahogy átvészelni és jó szóval, szeretettel lelket önteni a családjába.

Mostanra összetehetem a kezem, mert legalább odáig eljutottam, hogy rendes ételt ehetek és meleg van (a luxus az még messze van). És ha tehetem idén is segítek (bár úgy lenne), mert a környezetemben sokan vannak, akik rászorulnak.

52. bbfd1052c7 (válaszként erre: 50. - Kmint)
2011. dec. 2. 13:20
Sose szégyeld magad, mert nincs miért. Annak van komoly szégyelnivalója, aki lenéz benneteket:)
51. 5221355151 (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2011. dec. 2. 13:12

Szia!

Egy másik fórumon írt egy csajszi. Gyermekotthonban élőknek gyűjtögetnek. Ha jól tudom oda közvetlenül is el tudod küldeni. Ha érdekel megkeresem neked.

50. kmint (válaszként erre: 49. - Hte23)
2011. dec. 2. 12:54

Igy van ,igazad van.


Más néven regiztem ma,mert sokan ismernek közületek.


De nagyon sokan nem mondjuk el ha le szegényedtünk,mert nekem is ma csak 4 tojásom volt itthon abból készült tojás leves,a kicsiknak bele apritva kenyér,hogy jól lakjanak. Vagy tegnap készitettem el az utolsó szem krumlinkat is,nem tudom mi lesz holnap,de nem adom fel....

Pedig mi szerényen,de boldogan éltünk/élünk a gyerekeinkel,de soha nem adnám ki magam azzal,hogy kérek,még az önkormányzatnál sem.

Mert én szégyenlem ezt a helyzetet, munkánkat nem fizetik ki hónapok óta rendesen,de sokan vannak ebben a helyzetben.

49. hte23 (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2011. dec. 2. 12:44

Karácsony előtt nagyon sok embernek segítség lenne egy-egy élelmiszer csomag. Ha saját sütésü süteményt is teszel bele, az külön öröm. Neked is és annak is aki kapja.


Talán még egy ingyen fenyőfa is.

Csak azért mert már az is nagyon drága. És valjuk be, nem karácsony a karácsony fa nélkül. Nem igazi a hangulat.


Játékok? igen örülnek sokan.

De! ha valaki éppen még ez előtt 2-3 évvel jobb módban élt, ( talán most a válság miatt nem telik neki ennivalóra + rezsire stb ) azoknál még játék van. Ott nem az a legfontosabb. De azokon a helyeken is a gyerekek érdeklődése az irányadó. Tehát az nehezebb.

És pont ezek az emberek azok, akik nem szívesen fogadnak el segitséget. De ha kapnak, nagyon örülnek.


Én a helyedben névtelenül tenném.

Csak szét kell nézni.

Én is tudok most olyan családot is, aki egy ingyen fának is örülne.

Meg csomagnak.

Adnék én is.

Csakhogy ez az utolsó 2-3 év engem is megviselt.

Még én talán kigazdálkodom. Segítséggel. DE! már jövőre? ha így marad. Nem tudom hogyan.


Ha csak itt szétnézel a hoxán. Olvasgatsz nénány fórumot.

Megtalálod itt is azt, akin tudsz segíteni.

Nem szándékosan. De elszólják magukat az emberek.

Nem kell ahhoz kérni.


És nagyon jó szívű vagy.

És ne itéld el a sokgyermekeseket. Amikor vállalták, azt hitték sikerül. Ők azok akik a legkevesebbet kérik. Csakhogy jött a válság. És ez őket is megviselte.

Hidd el. Ez így van.

2011. dec. 2. 11:07

Én az expresszen találtam.Ott írtam 1 családnak,megkérdeztem mire lenne szükségük,és olyat küldtem nekik.Nem találkoztunk,csak leveleztünk,de nagyon örültek neki.Pedig a csomag díjat én is alig tudtam kinyögni hóvégén.

Most már úgy néz ki én is lassan arra jutok,hogy feladok hírdetést,ha valaki tud segítsen?:(

Lenne pár dolgom amit el tudnék adni,próbálkozom is vele,de nem megy.Úgy szoktam visszaforgatni a pénzt,majd csak lesz valahogy.Folyamatosan próbálkozom.

Ruhákat én is adtam le védőnőnek,nemsokkal később a helyi kisebbségen láttam.Nem ítélem el,de a gyerekek számával nem értek egyet.

Ráadásul a védőnőnk mondta,amit ott leadnak bárki válogathat belőle,ő is abba talált cipőt magának pl.,pedig nem szorul rá tényleg.

Később még felnézek,kíváncsi vagytok mit írtok.:)

2011. dec. 2. 10:57
Azokat az embereket, akik valóban nem a saját hibájukból lettek szegények csak úgy lehet megtalálni, ha tudunk olvasni az emberek szeméből. Meg úgy, ha elbeszélgetünk néhány koldussal. A barátaim is szite sírva mesélték, hogy milyen volt nekik, mikor legutoljára Mo-ra mentek, hogy találkoztak egy bácsival, aki a plázában azt nézte, hogy ki áll fel az asztaltól és még hagyott ott valami kaját. Figyelték a bácsit, majd az asztalukhoz hívták, megvendégelték és hagyták, hogy elmesélje a történetét. A barátnőm ekkor találkozott életében először ilyen helyzettel, nagyon megviselte szegénykémet. Búcsúzóul valamennyi pénzt is adtak neki. És a legszebb az egészben, hogy ők egyáltalán nem szegények, nagyon jól állnak anyagilag, ami látszik is rajtuk. Mégis olyan a szívük akár a vaj és mindenkinek igyekeznek segíteni amiben csak tudnak. Ők a ritka fehér holló. :)
46. 65298a0518 (válaszként erre: 26. - Feketehó)
2011. dec. 2. 10:54

Szerintem nincs igazad, miért dobja ki azt a játékot, ha csak pl. a festék van lekopva valahol, vagy a doboza repedt. Lehet, hogy az én gyerekem is szívesen játszana vele, mert éppen neki nincs ilyen játéka, csak mert újdonság, ez nem megalázó.

Nem tudom, láttátok -e tavaly a VV4 "Minden gyerek lakjon jól" műsorát. Az ott bemutatott nélkülöző családokhoz hasonlók azon kívül, hogy természetesen nem a játék lenne a legégetőbb szükségletük, biztos vagyok abban, hogy nagyon örülnének neki, és nem lenne megalázó, ebbe valószínűleg igazából az tud beleérezni, aki így él.

45. Liza40 (válaszként erre: 41. - Pepi2)
2011. dec. 2. 10:53
:)))
44. bbfd1052c7 (válaszként erre: 39. - Liza40)
2011. dec. 2. 10:52
Engem ezek a cipősdoboz akciók nem hatnak meg, inkább a személyes-de láthatatlan- adományozás híve vagyok.
43. pepi2
2011. dec. 2. 10:51
na most mennem kell, este leszek még,addig írhattok még, bár eddig is köszi az ötleteket..
42. MelisUK (válaszként erre: 41. - Pepi2)
2011. dec. 2. 10:50
Ez nagyon édes! :)
41. pepi2 (válaszként erre: 35. - Pepi2)
2011. dec. 2. 10:48
erre még csak annyit(hogy a szüleim nem voltak annyira szegények, csak úgy tettek és könnyű volt sírni...szóval végül mégis lett barbie babám, egy német jómódú pasival találkoztunk egy nyaralás közben és a végén tök magától vett nekem 2 barbiet! pedig nem is tudta, hogy ezt szeretnék, csak beletrafált...hogy én milyen boldog voltam! a mai napig megvannak, kb 28évesek:)
40. MelisUK (válaszként erre: 36. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 2. 10:48
Ez bizony tényleg így van.
39. Liza40 (válaszként erre: 32. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 2. 10:47
Itthoniak? Ők is itthoniak, 30 km-re laknak Debrecentől. Szerencsére a környezetünkben nem tudok éhen elájuló gyerekekről. Egyébként, itthon is adományozunk rendszeresen, pl. cipősdoboz stb., évek óta. Mindenkinek van egy véleménye. :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook