Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet visszaállítani a hüvelyflórát? fórum

Hogyan lehet visszaállítani a hüvelyflórát? (tudásbázis kérdés)


15. segítőjótündér (válaszként erre: 7. - Mari20)
dec. 13. 15:33

Ne kenjetek teafaolajat a hüvelyetekre, ne is öblögessetek vele, mert kiölitek a hasznos bacikat és gombákat is, nem csak a rosszakat, és felborítjátok a hüvelyflórátokat! Nagyon erős, kimar, a pH értéke 5,5, a hüvely pH értékének pedig 3,8 és 4,2 között kell maradnia. Ahogy előttem írta Inf3rno, csak tejsavval szabad öblögetni.


Narumi099 Lehet van még valami gond, ami miatt nem elég erős a hüvelyflórád, hiszen annak kell megvédenie téged a fertőzésektől, és ha könnyen felborul, lehet még nem gyógyultál meg teljesen. Erősködni kell a nőgyógyásznál, hogy márpedig addig el nem mész, míg kenetet nem vesz és azt el nem küldi a laborba, hiszen csak így derülhet ki a probléma. Nekem is állandóan csak ránézésre állapították meg, hogy most a gomba szaporodott el, most meg bakteriális vaginózisom van. Mondom ebből elég, tisztességes és alapos vizsgálatot akarok, hogy mindenre teszteljenek le, és ez csak kenetvételből lehetséges. Nekem pazsmirigy alulműködés gyanúja is is fennállhat, ezért egy alapos vérvizsgálatot is kértem, ezeket mind magánban, az állami kezelés egy nagy nulla. Külföldi oldalakon írták, ha a hormonokkal valami nem oké, pl. túl magas az ösztrogénszinted, akkor sokkal könnyebben elszaporodhat a gomba, ezért érdemes pajzsmirigyet is nézetni, és endokrinológushoz menni, ha több tüneted is van, a hormonok az ő szakterületük.


Pár érdekességet belinkelek:

„A hüvely normál esetben a gombák és baktériumok kiegyensúlyozott kombinációjából áll.

A lactobacillusok glikogén jelenlétében tejsavat állítanak elő, mely a gombák szaporodását gátolják. A hüvelyi normál flórának a felborulása a gombák túlzott mértékű elszaporodásához vezetnek.”

„Fenntartó kezelés. Gyakran visszatérő gombás fertőzés esetén hosszútávú, hónapokon át tartó folyamatos kezelés is szükséges lehet az esetleges jövőbeni fertőzés megakadályozására.”

https:// drharmos . hu/hu/page/show/candida-gombas-fertozes


„A hüvelyváladékot egészséges nőknél szűk határok között mozgó, 3,8 és 4,2 közé eső pH-érték jellemzi. A 4,5 pH feletti érték általában már bakteriális fertőzés jele. 3,8 érték alatt gombás fertőzés valószínűsíthető.”

https:// www.hazipatika.com/eletmod/intim_higienia/cikkek/milyen_az_egeszseges_huvely


„Igen – a magas ösztrogénszint összefüggésbe hozható a gombás fertőzésekkel, ezért úgy gondolják, hogy ezek olyan elterjedtek a terhesség alatt, amikor az ösztrogénszint körülbelül 30-szorosára emelkedhet. A gombás fertőzés tünetei a luteális fázisban is megjelennek (közvetlenül a menstruáció megkezdése előtt), az ovuláció során fellépő ösztrogénszint miatt.”

https:// www . evvy . com/blog/how-to-tell-whether-your-vaginal-infection-is-due-to-hormones


„Hogyan hat a pajzsmirigy alulműködése a hüvelyi mikrobiomra?


A pajzsmirigy és a hüvelyi mikrobiom közötti kapcsolat jobb megértése érdekében hasznos megismerkedni a következőkkel:


1. A pajzsmirigyhormonok és az ösztrogén (egy másik hormon) hatással vannak egymásra.

2. Az ösztrogén hatással van a hüvely mikrobiomára.

3. A pajzsmirigy alulműködésben szenvedők gyakran szexuális és egyéb hüvelyi tünetekről számolnak be (lásd fent).


Tekintettel ezekre az összefüggésekre, valószínűnek és logikusnak tűnik, hogy a pajzsmirigy alulműködés hatással lehet a betegségben szenvedő emberek hüvelyi mikrobiómáira. Legjobb tudomásunk szerint azonban még nem létezik olyan szakértői vizsgálat, amely összehasonlítaná a pajzsmirigy alulműködésben szenvedő és nem szenvedő emberek hüvelyi mikrobiómáit. Újra kiüt a nemek közti egészségügyi szakadék!


Éppen ezért még nem tudjuk határozottan megmondani, hogy a pajzsmirigy alulműködése növelheti-e az Ön fogékonyságát a gombás fertőzésekre , a bakteriális vaginosisra (BV) és/vagy más hüvelyi betegségekre.


Ha azt gyanítja, hogy a pajzsmirigy alulműködése hozzájárulhat a hüvelyi tünetekhez vagy a hüvelyi mikrobióma megzavarásához, akkor ez nem a fejében van. Csak még nem áll rendelkezésünkre az adatok vagy a kutatás ahhoz, hogy végleges választ adjunk.”

https:// www . evvy . com/blog/hypothyroidism-period-dry-vaginal-health


„Normál TSH érték - Az ideális érték

Bár a TSH normál tartománya a legtöbb leleten 0,4-4 mIU/l közt mozog, ám az endokrinológusok a maximális értéknek inkább 2,5 mIU/l-t tartják. Éppen ezért sokan megnyugtató eredménynek veszik, ha 3 mIU/l körüli értéket kapnak, ám a babavárás szempontjából 1-2 mIU/l közti tartományt tartanak ideálisnak.”

https:// www . hazipatika . com/napi_egeszseg/belgyogyaszat/cikkek/mennyi_tsh_ertek_az_idealis

14. Ani0601 (válaszként erre: 13. - 184481d874)
2020. júl. 19. 07:48
Amit agyon kell reklámozni, az sokszor sz.rt sem ér. Többet érnek a tapasztalatok.
2020. júl. 16. 21:39
Tele van reklámmal a tv !
12. NomNom (válaszként erre: 11. - Ani0601)
2020. júl. 16. 21:33
Én mindig használtam ha éreztem, hogy kezd nem komfortos lenni. Vagy pl úszás után este mindig tettem egyet megelőzésként.
2020. júl. 15. 18:48
A Gynophilus itthon is beszerezhető. Kipróbálom. Még sosem használtam ilyesmit, de úgy érzem szükség lenne rá.
10. NomNom (válaszként erre: 9. - Ani0601)
2020. júl. 15. 18:11

Szia, én Gynophilust használtam sokáig, most i say: vaginal infection-t. Utóbbi nem tudom Mo-n kapható-e, északi készítmény tőzegáfonyával.

Szeretem mert kicsi tabletta és szinte nyom nélkül felszívódik nekem reggelre.

2020. júl. 15. 17:54
Lányok! Vmi új tipp, bevált készítmény így 2020-ban a hüvelyflóra helyreállítására?
2015. jan. 13. 00:21
tejsavas öblögetéssel. orvoshoz mindenképp menj el vele, érdemes kideríteni az okokat.
2014. nov. 28. 14:30

nekem a teafaolaj csepp vált be ( már 6 éve ) csak azt használom


egy fél-1 liteknyi kézmeleg vizbe 3-4 csepp teafaolajat (dm-be kapható) CSEPPENTEK ÉS EZZEL MOSOM MEG, HÜVELY ÖBLITÉSRE IS HASZNÁLHATÓ

2014. nov. 26. 14:09

Én fűzfateát iszom, ha gond van - szerintem nagyon jó, valamint a teafaolajnak érdemes utánaolvasni. Mosakodni is és akár a síkosítóba is lehet cseppenteni.

Tudom még ajánlani a grapefruit cseppet belsőleg, ami nagyon jó gomba- és baktériumölő, valamint immunerősítő is.

2014. nov. 26. 10:26
Nekem a Vitagyn-C és a cikatridina kúp vált be.
2014. nov. 26. 09:10
Akkor menj!
2014. nov. 26. 09:08
Nem haragszom :-D majd csak jövőhèten tudok elmenni.
2014. nov. 26. 09:03
Ne haragudj, de mégiscsak orvoshoz kellene menned.
2014. nov. 26. 08:37

Sziasztok! Màr nagyon el vagyok leseredve. Orvoshoz utàlok menni, meg van az okom, hogy mièrt. Nyàron volt egy gombàs fertőzèsem, amiből meggyògyultam, viszont mivel felborult a flòràm, bakteriàlis vaginòzis lett belőle. Erre is kaptam gyògyszert. Abbòl is meggyògyultam. Vettem döderlein kúpot, abbòl vagy kèt üveggel elhasznàltam. Megmaradt egy bizonyos folyàs, ami jelzi, hogy mèg mindig nincsen helyrebillenve a flòra egyensúlya. Elhagytam az èdessèget ès a fehèrlisztes cuccokat, ìgy kordàban tudom tartani, nincs folyàs.

De most a kedvesemmel hasznàltunk sìkosìtó gèlt, amire szerintem allergiàs vagyok, be vannak dagadva a szemèremtesteim, de semmi màs tünetem nincs.

Hogy tudnàm màr vègre helyreàllìtani a flòràmat?

Bocsi, hogy hosszû lett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook