Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet pillanatok alatt "lapátra tenni" dolgozókat fórum

Hogyan lehet pillanatok alatt "lapátra tenni" dolgozókat (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan lehet pillanatok alatt "lapátra tenni" dolgozókat

1 2 3
2011. febr. 27. 22:05
Engem azért rúgtak ki "közös megegyezéssel" mert rákos lettem.
31. geridina (válaszként erre: 8. - Geccho)
2011. febr. 27. 15:38
Pontosan ebbe a szituációba kerültem én január 3án. Már 3 éve meg akart tőlem szabadulni a polgármester, de nem tudott, mert a munkámban nem talált kivetnivalót, pontosabban a főnököm nem talált, nem ő. Viszont folyamatosan próbálkozott törvénytelen dolgokkal a hátam mögött, hogy legyen indok a kirúgásomra fegyelmivel. Nem sikerült neki. Ugye január 1jétől életbe lépett a közigazgatásban dolgozók indoklás nélküli elbocsátása. Január 3án bementem dolgozni, és közölte velem meg a főnökömmel, hogy akkor eljött az ő ideje, és most akkor ki tud végre rúgni.
2011. febr. 27. 14:16
Én nem értem hogy a net világában amikor az ember MINDENRŐL PONTOS INFORMÁCIÓKAT kaphat(jogok,lehetőségek stb.) miért nem tájékozódnak az emberek ???
2011. febr. 27. 13:58

Most újra elolvastam a cikket.....a következőt gondolom. Azzal a kifogással, hogy a dolgozók súlyos bűncselekményt követtek el a gépjárműhasználat kifizetésének igénybevételével, nem rúghatták volna ki őket....ezt nem a főnökségnek a tiszte elbírálni, hogy ez bűncslekmény-e vagy sem. Ha ők annak gondolták, akkor feljelentést kellett volna tenniük a rendőrségen, vagy az ügyészségen és az ott kapott ítélettel esetleg igazolhatták volna a kirúgás miértjét.....de!...addig senki nem bűnös, amíg azt a bíróság jogerősen ki nem mondja!!!

Az meg a nyomozás alakulásától függ, hogy kinek és mit kell bizonyítania, és nem attól, hogy ki az felperes!

28. doxikri (válaszként erre: 25. - D62762eb79)
2011. febr. 27. 13:51

Táppénz alatt nem rúghatnak ki......vagy neked az sem jár?

Azért nézz utána a jogszabályoknak.

27. doxikri (válaszként erre: 24. - CsillagTM)
2011. febr. 27. 13:48

A bizonyítási teher nem attól függ, hogy ki perel és kit perelnek. A főnökség meg állított valamit, ami miatt kirúgta a dolgozókat.....azt neki kell bizonyítania, hogy az szerinte miért bűncselekmény.

Nálunk is én pereltem(meg a kollégáim) a főnök állította, hogy voltunk szabadságon, illetve a bérpapírunkon ki volt írva szabi.... mi mondtuk, hogy nem voltunk, mert nem is voltunk. A bíróság, a munkavállalót kötelezte, hogy bizonyítsa a szabadságengedély aláírt példányával, hogy kiírták nekünk a szabadságot és mi ki is vettük. Persze ezt nem tudták bizonyítani, mert soha nem írtunk alá szabadságos papírt. Pedig én pereltem őket!!!!

2011. febr. 27. 08:05
ja, ha hétfőn nem egyezek bele a négyórásba, akkor keddtől már munkanélküli leszek. ez aztán a gyors eljárás.
2011. febr. 27. 07:41

sziasztok,

én megbízási szerződéssel voltam felvéve az önkormányzathoz egy évre, nov. 1-től. másfél hete beteg vagyok, pénteken kaptam egy levelet a munkáltatótól, h a munkaidőmet és a fizetésemet felére csökkentik, és ezt vagy elfogadom, vagy felbontják a szerződést.

jártam a köröket a neten, mert persze időt az nem kaptam, hétfőn válaszolnom kell. végül is rafkós módon elérték, h én rugassam ki magamat, mert a 4 órás melót nem tudom elfogadni. valami 30-32e forintot keresnék, mivel útiköltséget sem térítenek, abszurd az egész.

óriási szívás ez a megbízási szerződés...nekem semmi jogom sincs, nincs szabadság, különjuttatások, felmondási idő stb...minden a megbízó kezében van. piszkosul kiszolgáltatott helyzet. undorító az egész.

csak ennyit akartam hozzátenni -- remélem, sokáig él a topik, tanulhatunk egymástól, és sajnos nagyon aktuális a téma.

24. CsillagTM (válaszként erre: 20. - Doxikri)
2011. febr. 27. 01:38
hát, ha a kirúgott dolgozó perel, akkor neki kell bizonyítani az EXFŐNÖK bűnösségét...szerintem.
2011. febr. 26. 22:50

Már a rég jól bevált módszer egyik pillanatban még van munkahely a másikban nincs eléggé szőrszálhasogatók és belekötnek olyanba is ami teljesen indokolatlan találnak ők ezernyi kifogást,

hogyan szabaduljanak meg az alkalmazottaktól.

Üdv.Ágnes

2011. febr. 26. 22:48
Ez a legkönnyebb dolog tisztelet a kivételeknek a munkáltatók java része aljas és uralkodó tipus és még könnyen tudja zsarolni és kényszeríteni a beosztottakat olyanra, ami számukra hátrányos az a felháborító az egészben, hogy még a tévében őket védik, de nem azokat, akik igazán rászorulnak. Tudom és elnézést kérek előre is megérdemelné, hogy elagyabulják az ilyet, majd meggondolná legközelebb többen is kivel szórakozzanak az ilyet keményem kellene leczkéztetni. Az ilyenekkel már sajnos másképpen nem lehet bánni. Reméljük sikerül kiharcolni a járandóságot. Üdv.Ágnes
21. 07c4794583 (válaszként erre: 20. - D104370848)
2011. febr. 26. 20:14
rá kellett volna uszítsad az uradat :)
20. d104370848 (válaszként erre: 19. - 07c4794583)
2011. febr. 26. 20:06
Szerintem mellesleg másoknál is próbálkozott, mennyi sikerrel nem tudom, de elég sok embert kirugdosott a 6 hónap alatt, amit ott töltöttem. Ami azt illeti nem volt szándékomban a cégnél maradni, a munkáltatói igazolást akartam csak. :)
19. 07c4794583 (válaszként erre: 18. - D104370848)
2011. febr. 26. 19:37
pfff milyen beteg emberek vannak
2011. febr. 26. 19:28

Sziasztok!


Akkor én is elmondom a saját esetemet, ami 10 éve történt. Egy elég ismert német cégnél dolgoztam, olyan 70 fős kis társasággal. A cég vezetője, kikezdett velem. Egyszerűen nem szállt le rólam. Akkor voltam 32 éves, 3 gyerek anyja, de neki pont engem kellett megtalálni moleszterálni. Persze én ebbe a játékba nem mentem bele, pedig legykülönbözőbb dolgokkal próbálkozott. Kezemet fogdosta, ha szabadságra ment óránként telefonálgatott, az agyamra ment. Mikor világossá vált számára, hogy semmi ilyen be nem megyek bele, pont karácsony előtt 4 nappal behívott a szobájába, és ki akart rúgni közös megegyezéssel. Volt ám ott is zsarolás, de semmivel nem tudott megfogni, mert a német kollégák maximálisan pozitív jellemzéseket küldtek rólam. Mi éppen ingatlan vásárlás előtt álltunk, hitelre volt szükségünk, és a pénzünk jó részét már kifizettük az épülő ingatlannkra. Ha nem tudtuk volna felvenni a kölcsönt, buktuk volna az otthonunkat és a befizetett pénzünket. Nem írtam alá semmilyen közös megegyezéses dolgot, holott azzal fenyegett, a legközelebbi állásomnál negatív kritikát fogok kapni tőlük, ha nem egyezem bele. Na de én nem tettem, és pert indítottam a cég ellen. Végül fél évig kaptam a fizetésem, és aláírták a kölcsönszerződésemhez a munkáltatói igazolást. Még bíróságra sem kellett mennem, elég volt, hogy az ügyvédtől kaptak egy levelet.

A legszebb az egészben, hogy 8 hónappal később ez a paraszt zaklató még fel mert hívni, és vissza akart csalogatni....

17. 07c4794583 (válaszként erre: 5. - 8dc02726ef)
2011. febr. 26. 15:54

10 évet dolgoztam otthon, és másfelet itt, milyen jogon döntöd el, hogy mit tudok, és mit nem?


Ki ítélkezik kapásból, ahelyett, hogy kérdezne? Te!

2011. febr. 26. 15:53
izé, na "nem győztek szabadkozni". na persze nem a HR hibája volt a dolog, hanem az idióta menedzsmenté, de szerintem a HR-en verték el utána a port.
15. 07c4794583 (válaszként erre: 5. - Gizus58)
2011. febr. 26. 15:52

Én már álltam elő ügyvéddel bizonyhoz munkáltató elé, és egy darabig nagy volt az arcuk, aztán meg nanáhogy visszaléptek, sőt, még ők kuncsorogtak, hogy álljak el. Utána akármikor találkoztam a HR-rel, amíg ott voltam, nem győzködtek szabadkozni.


Én is paráztam, mert egy óriási multicégről van szó, de egyszerűen nem akartam hagyni, hogy elnyomjanak a rohadékok, azért se. Nem is tudtak. Én abszolút jól jöttem ki a dologból.


És igen, ez Magyarországon történt.

14. doxikri (válaszként erre: 13. - Geccho)
2011. febr. 26. 15:08
Én már túl vagyok rajta...pedig ügyvédem sem volt!! :)).......és nyertem!!!!
13. Geccho (válaszként erre: 12. - Doxikri)
2011. febr. 26. 13:40
Azt kell csinálni, mikor megkínálnak, látványosan fel kell hivnod az "ügyvéded" és közölni kell, hogy döntesz erről később....
12. doxikri (válaszként erre: 10. - Geccho)
2011. febr. 26. 13:36

Ezzel viszont nem értek egyet!!!

Nálunk sem így volt!....de ezt lejjebb már leírtam.

11. doxikri (válaszként erre: 9. - Geccho)
2011. febr. 26. 13:36
Ott a pont.
10. Geccho (válaszként erre: 1. - Keszkenő)
2011. febr. 26. 13:34
Ha aláírtad a közös megegyezést, minden jogot kidobtál a kukából, a munkaügyi biróság, csak annyit fog mondani minek írtad alá?
9. Geccho (válaszként erre: 16. - Marcsi105)
2011. febr. 26. 13:32
A munkáltatónak nem a hatalma túl nagy, hanem a munkáltatók nem ismerik a jogaikat.
2011. febr. 26. 13:31

Közös megegyezést SOHA nem szabad aláirni, rúgjon ki, úgyse meri, velem is megpróbálták ezt eljátszani, a végén, a fönők bedobta a törölközöt.

Pontosan tudta, hogy nincsen komoly indoka, hogy kirúgjon, de bepróbálkozott. Már nem főnők ezen a munkahelyen :-))

7. doxikri (válaszként erre: 5. - 8dc02726ef)
2011. febr. 26. 13:13

Ha megfigyeled, mindig ezt csinálja!!!

Hát, mi meg itt "picsogunk""! :(

Vannak hivatásos észosztók!!

6. gizus58 (válaszként erre: 1. - Keszkenő)
2011. febr. 26. 12:49
Drukkolok nektek, és kívánom, legyen erőtök végig vinni amit elkezdtetek. Nektek van igazatok.!!!
5. 8dc02726ef (válaszként erre: 2. - Butternut)
2011. febr. 26. 12:37

Ott, "Svíccerland"-ban nagyon jól élsz.

Milyen alapon ítélsz meg egy magyar munkavállalót, hogy "picsog"?

Neked OTT, fogalmad sincs, hogy itt mi van.

2011. febr. 26. 12:33

Súlyos bűncselekmény alapos gyanújának felmerülése" ez konkrétan mit jelent?????

Mert én a cikkből semmi ilyet nem olvastam ki...



Párom hasonlóan járt csak őt táppénz alatt konkrétan közös megegyezéssel "kirúgták" ,amiről csak 1 hónap múlva szerzett tudomást,amikor a TB-nél érdeklődött a táppénz után közölték hogy megszűnt a munkaviszonya.Ez fura volt mert semmiféle papírt nem kapott erről,sem bért.És mivel semmiféle módon nem tudott kapcsolatba lépni a főnökkel,feljelentést tett a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeleténél...

Ők 1 hónapon belül lerendeztek mindent -munkabért-papírokat-táppénzt mindent megkapott párom visszamenőlegesen is!.

Ráadásul nagyon nagy bírságot kellett fizetnie a munkaadónak a szabálytalanságok miatt...!!!!

Ne hagyjátok magatokat ha gond van!!!

2011. febr. 26. 12:14

Az én volt főnököm a fizetést csökkentette, előbb 25%-kal majd előállt azzal, hogy 4 óra és a csökkentett fizetés fele, miután nem fogadtam el közölte, hogy akkor én mondtam fel, úgyhogy írjam le:)))

Nagy harcok voltak, de elismerte, hogy ez nem az én felmondásom volt viszont indoknak azt írta, hogy megszüntette a munkakörünket.

Sajnos egy munkáltató bármit megtehet, ha egy ügyvéd tanácsokkal látja el...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook