Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet magasabb a hangom? (14 vagyok) Azt mondják jó hangom van, de valahogy a magas hangok nem jönnek ki. Lehet rajta segíteni? fórum

Hogyan lehet magasabb a hangom? (14 vagyok) Azt mondják jó hangom van, de valahogy a magas hangok nem jönnek ki. Lehet rajta segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. indi66 (válaszként erre: 11. - F3ef3e826b)
2013. jan. 6. 22:18
Szóval ha dohányzol és abba hagyod akkor nem fog kitisztulni a hangszálad? Ugyan olyan mély marad amilyenné tetted a cigitől? Értsük úgy?
11. f3ef3e826b (válaszként erre: 8. - Indi66)
2013. jan. 6. 22:16
Mélyül a hangod például. Az éneklésnél nagyon fontos a helyes levegőzés. Ez is nehezebb. (Legalábbis nekem nehezebb volt, ha erőteljesebben akartam énekelni, majd' kiköptem a tüdőmet egy cigizés tán.) Megváltozik tőle az egész hangod. Ez tapasztalat. Énekes osztályba jártam egy nagyon jó iskolába és dohányoztam is. :) Nem javaslom a dohányzást senkinek, de aki énekel(ne), annak pláne nem! :)
10. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 8. - Indi66)
2013. jan. 6. 22:15

Nincs lerakódás a hangszálakon.

Egy énekesnek még azt is meg kell gondolnia, hogy mikor eszik mákosrétest :D

2013. jan. 6. 22:12

Képeztetni lehet, de csak bizonyos szintig. Mindenkinek van egy alapja. A tiéd nem magas. Tudtommal sok hanggal nem lehet szélesíteni a skálát, valamilyen szinten adottság is. :)


[link]


3:33-tól hallgasd. Ez maximálisan adottság. Egy alt nem fogja elénekelni, de még egy mezzo sem. :) Hiába képezteti magát agyon. :)

8. indi66 (válaszként erre: 6. - 33a6bf503b)
2013. jan. 6. 22:10
HA cigizel azzal mit rontasz el? Ezt most próbáltam nem hülyén feltenni, de engem is érdekel a téma.
7. 33a6bf503b (válaszként erre: 6. - 33a6bf503b)
2013. jan. 6. 22:02
(persze hozzá kell tennem, nálam lehet, eredetileg is magas lett volna, csak egy kiskori gátlás miatt évekig nem énekeltem és ezért nem volt ideje "kiépülni")
2013. jan. 6. 21:58

Légy türelmes, ilyen fiatalon még ne képeztesd, mert elrontják(a mutálásnak úgy tudom, véget kell teljesen érnie hozzá)...mármint legalábbis én ezt tenném, azaz még néhány év és aztán egy jó énektanár....(priviben tudok ajánlani)


14évesen még tenor voltam lány létemre, aztán konziban"altultam", mert a sok hangszeres gyakorlás közben automatikusan "együtt táncoltak" a hangszálak és megtestesedtek a magasabb hangok is. Aztán 26 voltam, mikor egy pillanat alatt átcsaptam szopránba.


A legtöbb, amit tehetsz a hangodért, hogy vigyázol rá és ne cigizz:), mint én anno...blöee:)

BUÈK

2013. jan. 6. 21:58
Aki alt, az nem fogja elénekelni az E'jkirálynô áriáját (ez ún. koloratúrszoprán). Megfelelô hangképzéssel szerencsés esetben eszt, esetleg E-t el tudsz tartani.
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2013. jan. 6. 21:54
Kamu az egész, unatkozik a kislány.
2013. jan. 6. 21:53
énektanárhoz kéne járnod, hangképzést tanulnod
2013. jan. 6. 21:52
Az előbbit törölték?
2013. jan. 6. 21:46
Hogyan lehet magasabb a hangom?(14 vagyok) és azt mondják jó hangom van de valahogy a magas hangok nem jönnek ki lehet rajta segíteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook