Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet kitörni a zabálás-lelkiismeretfurdalás -önsajnálat-zabálás ördögi köréből? fórum

Hogyan lehet kitörni a zabálás-lelkiismeretfurdalás -önsajnálat-zabálás ördögi köréből? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. márc. 30. 16:52
Minden a fejben dől el! Ezt mondják. De nem baj, ha a hűtőd üres és csak gyümölcsök vannak otthon. Nagy önfegyelemmel menni fog.
14. teltzsu (válaszként erre: 13. - Sello5)
2007. márc. 28. 18:52

Akkor egyél 2 almát... :)

De ha már eleve eldöntöd, h nem elég 1 alma, és meg sem próbálsz esetleg lassabban enni, vagy mással elterelni a figyelmed a - valószínűleg nem is valós éhségtől - akkor majdhogynem reménytelen... Szerintem... :(

13. sello5
2007. márc. 28. 17:28
sajnos nekem kevés egy alma és nem is érembe ennyivel hát ez megis látszik
12. lamoni
2007. márc. 28. 10:44
Szerintem is jó ötlet. Ha nincs otthon egy csomó nassi, csak gyümölcs akkor én is beérem egy almával ha rámtör az evési kényszer.
2007. márc. 28. 08:59

Szerintem találni kell valamit az evés helyett, pl menj el sétálni, hívd fel 1 bnőd, és beszélgess vele...és ne tartsatok otthon felesleges kaját, mert akkor nagy a kísértés.

Pakold tele a hűtőt zöldséggel, gyümölccsel, joghurttal, és ha rád tör a zabálhatnék, még ha ilyet eszel is, nem hízol...



Vagy nem jó 5let? :)

2007. márc. 27. 09:50
Igazat kell adnom Mókicának.Én is benne voltam eléég durván és így van ahogy mondja.Szinte minden esetben lelki eredetű.Én 20 kilót híztam így és elég erősen bulémiás is lettem.Állandóan zabáltam és úgy éreztem hogy mindjárt szétreped a gyomrom.Előtte sosem volt súlyproblémám...de lelki sem.A bulémia elmúlt mert megálltam hogy nem teszem.Lebeszéltem magam róla féltem hogy nagy kárt teszek.Nem volt könnyű.Talán már kényszerevő sem vagyok.Persze mindig fogyizok,de még így is sokszor elszsalad velem a ló.Szerintem ha az ember endezi a dolgait ezek a "pótcselekvések" előbb utóbb úgy elmúlnak mintha sose lettek volna....Hááát nem könnyű...És vasakarat kell hozzá
2007. márc. 27. 02:46

Az a baj, hogy meg kellene keresni mi az oka...nem olyan egyszerű ám ebből kimászni..szerintem.

Én is benne voltam kb 2 évig...iszonyat volt..annyit képes voltam megenni, hogy majd szét durrantam..utána persze jött a lelkifuri, diéta hegyek...tartott 1-2 hétig és kezdődött előlről minden . És nem azért mert gyenge vagyok!

4 éve boldogtalan a párkapcsolatom, másfél éve leszoktam a cigiről..és a kaja volt az eggyetlen dolog ami boldoggá tett....tudom ez most hülyén hangzik, de ezt az soha nem fogja megérteni aki ebben nincs benne...igenis nem elég csak az akarat! Én előtte sose csináltam ilyet. Mikor boldog kieggyensúlyozott párkapcsolatban éltem úgy éttem mint minden normális ember, mindent, de ahogy éreztem kezdek telelenni,nemet tudtam mondani és akár otthagyni a felét is a kajának..

Na ez totál felborult. A nyugalmas,lassú evésből falás lett...de mindig, azt éreztem hogy ha most nem tömöm magam halálra akkor tuti megőrülök...szerintem ez sok embernek ismerős...akkor is ettem amikor már feszitett a hasam...oh..tudnék mesélni.

Egy dolog segitett nekem...kiléptem lassan 1 hónapja a kapcsolatmból...úgy érzem mostantól lesz elég az akaratom és a kitartásom, de ehhez ki kellett lépnem ebből a kapcsolatból . Egy ronda malomkerék ez...iszonyat szar...nem érzel belőle menekvést...vagyis én igy éltem meg..

2007. márc. 27. 01:39
Miért önsajnálod magad?
2007. márc. 26. 21:05
Épp ezen vagyok :-)
6. d77e128ed9 (válaszként erre: 5. - Rekus)
2007. márc. 26. 20:53
De hatásos emlékeztetőket hagyni a hűtő ajtaján is .
2007. márc. 26. 20:51
Esetleg egy-két jóbarát sem árt, akit fel tudsz hívni mielőtt kitörne a zabaroham, aki elmondja milyen értékes emberke vagy, és hogy KIFELÉ A KONYHÁBÓL!
2007. márc. 26. 20:41
nehezen
2007. márc. 26. 20:38
Kemény elhatározás kell hozzá és akaraterő!
2007. márc. 26. 20:35

Szerintem ki lehet törni, de nagy akaraterő, és valami olyan elfoglaltság kell hozzá, ami eltereli a kajáról, a kényszerevésről a gondolataid.

Most nekem is ezekre lenne szükségem, mert nekem is nagyon fogynom kellene pár kilót.

2007. márc. 26. 20:29
Szerintetek ki lehet-e törni (s ha igen hogyan) a zabálás-lelkiismeretfurdalás-önsajnálat-zabálás ördögi köréből?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook