Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet kitörni a zabálás-lelkiismeretfurdalás -önsajnálat-zabálás ördögi köréből? fórum

Hogyan lehet kitörni a zabálás-lelkiismeretfurdalás -önsajnálat-zabálás ördögi köréből? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2019. aug. 25. 23:18

Én nem szoktam sajnálni magam.

Sem azért, hogy eszem,sem azért, mert nem eszem, sem egyébért.


Régebben nagy voltam a műfajban,de talán ezt kinövi az ember idővel? Nem tudom.

74. King86 (válaszként erre: 67. - Eminore)
2019. aug. 22. 21:52

"Magas szénhidrát,moderált fehérje, kevés zsír."


Ne is haragudj, de ez így butaság. Ott ragadtál a 90-es években amikor elterjedt a zsírfóbia? Rég bizonyított, hogy a sok szénhidrát felelős a hízásért elsősorban, mert többlet inzulintermelést okoz, ami meg testzsírraktározáshoz vezet.

Lehet hogy van akinek jó ez az ajánlás, de nem szabadna kijelenteni, hogy ez a mindent elsöprően egészséges ajánlás mindenki számára.

Nézz utána, mi az az inzulin és mit okoz, ha túl sok van a szervezetben belőle, és hogy mi váltja ki a sok inzulintermelést- segítek, a szénhidrát.


Egy inzulinrezisztes beteg ember pl simán hízhat magas ám általánosságban egészségesnek kikiáltott szénhidrát-beviteltől. Pl a gabonafélék okozhatnak csúnya inzulintúltermelést, mivel magas a szénhidráttartalmuk. Avagy, marhára nem fog fogyni az, akinek ilyen betegsége van fokozott állapotban, és sok szénhidrátot eszik. Állapotfüggő, emberfüggő.

73. King86
2019. aug. 22. 21:34
Amikor már elég szarul érzed magad a bőrödben, ne adj isten félted az életedet, akkor elgondolkodsz, és addig mész, amíg nem találsz valami élethosszig tartható irányvonalat, amin járhatsz. Nekem végül az anyagcsere-betegségem adta a meg a fogyás kulcsát is. Igaz, még csak fél éve csinálom, de jó úton járok...-20kg eddig:)
72. Eminore (válaszként erre: 70. - Ági0830)
2019. júl. 26. 15:41
köszi, itt új vagyok. nem láttam, hogy ilyen régi a párbeszéd.:-)))de mostantól tudom hova kell nézni .
71. Eminore (válaszként erre: 64. - Dundy)
2019. júl. 26. 15:11
Szia, a PMS az a túl sok ösztrogéntól van, főleg xenoösztrogéntól. A xenoösztrogének jellemzői:a testzsírban tárolódnak,zsírban oldódnak! Ha találsz olyan nőgyogyót, aki bioidentikus hormonokkal foglalkozik, irass fel magadnak progeszteront. Ezen kívül melegen ajánlom a vegán, zsírszegény táplálkozást. Kerüld az állati eredetű táplálékot( rengeteg ösztrogén és van benne, ami súlyosbít a helyzeteden). [link]
70. Ági0830 (válaszként erre: 68. - Eminore)
2019. júl. 26. 14:51

Vicces, egy 11 és fél évvel ezelőtti bejegyzésre reagáltál.

Úgy tűnik, sikerült Icusnak lefogynia :)

69. Guruljka (válaszként erre: 68. - Eminore)
2019. júl. 26. 14:45

Lehet az éhséget befolyásoló hormonok játéka is, hogy nem érzi a jóllakottságot.

Majd később kiírom egy videóból azt a pár érdekes mondatot, de most sietek, hogy még elérjem a postát.

68. Eminore (válaszként erre: 65. - Icus)
2019. júl. 26. 14:43
Akkor nem megfelelő a tápértéke.Mit eszel?
2019. júl. 25. 19:29

egyszerűen. Abba kell hagyni mindenféle diétázást és váltani kell egészséges életmódra. A legtöbben akik fogyni akarnak, mindenféle hatástalan csoda fogyasztóval próbálkoznak és megvonják maguktól a kalóriákat.Ezáltal lelassul az anyagcsere és a diéta alatt leadott kilókat nagyon gyorsan felszedik, amikor visszatérnek a normális megszokott étrendjükhöz. Minden diéta után egyre kövérebbek lesznek. NEM szabad megvonni a kalóriákat, de nem mindegy hogy azokat a kalóriákat milyen étel által kapjuk. Nem mindegy, hogy az a kalória szénhidrát, fehérje, vagy zsír.

Az emberi szervezet nem tudja raktározni a szénhidrátot, sem a fehérjét, de annál inkább a zsírt. A magyar konyha rettentően zsíros. Minden rántott, olajban sült dolog felér egy kalória bombával. Ráadásul az olaj oxidálódik és eltömíti az artériákat, ugyanúgy mint az állati zsír is. A helyes egészséges táplálkozás zsírszegény. Nem félreérteni: nem zsírmentes, hanem zsírszegény. Ne vonjátok meg magatoktól a szénhidrátot, mert fáradtak és ingerültek lesztek, az agynak kell a szénhidrát-itt most nem a sütikről beszélek, mert abban inkább zsír van. Magas szénhidrát,moderált fehérje, kevés zsír.

2019. júl. 25. 13:28
Minden rosszindulat nélkül mondom: önuralommal.
65. Icus (válaszként erre: 63. - 1fc6b1dbaa)
2008. jan. 5. 18:47
Az a baj ezekkel a kajákkal dugig ehetem magam, mégis éhes maradok!:((
64. dundy
2007. dec. 1. 07:58
Most éppen ebben szenvedek, iszonyatos PMS-m van.
63. 1fc6b1dbaa (válaszként erre: 62. - 7130b15964)
2007. nov. 29. 19:10
Így van...egyetértek.. Sokszor egyél,de keveset és "minőségi" fehérjét zöldséggel.Ez az étrend "telít",de nem halmoz el kalóriákkal.Élvezd az életet,salátával és hússal..:) A vegák vagy pufik,vagy elképesztően alultápláltak... Legyél Te...aki egészséges..;) Hajrá..
2007. nov. 29. 18:51
Bármilyen hülyén is hangzik evéssel. Már reggel el kell kezdeni és mindig enni kell valami értelmes kaját, mielőtt még igazán megéhezne az ember (akár ötször-hatszor egy nap).
2007. nov. 29. 18:35

Egyetértek... Zabálni nem szabad,pedig ki.aszottul jó dolog:) Viszont elképesztően kitágul a pocid,ami azt eredményezi,hogy állandó éhség-rohamaid lesznek.Ez vonatkozik a cukros ételekre is.Csoki,cukor,süti(ke),keksz,stb felejtős... Csúnyán bánnak az inzulinnal,ami szintén éhség rohamokat okoz.. A zabálás két alapvető tényezőből fakad.Az első a lelki probléma,a másik az inzulin ingadozása.. A második problémát viszonylag könnyen tudjuk orvosolni.Ne egyél cukrot,semmilyen formában sem.Gyümölcsöt se egyél,legalább két hónapig.Helyette vegyél vitamin kapszulákat.Menj el egy candida vizsgálatra,mert lehet,hogy ez okozza a problémát.

Csak sovány fehérjét egyél két hónapig és hozzá zöldségeket(kukorica,burgonya,zöldborsó "kilőve).

A kúra előtt és után nézesd meg a vérképed,de elsődleges legyen a cukorterhelés vizsgálat.. Ha ez változott(pozitív irányba),akkor jó úton haladsz.. Ja... Cukros dolgogat soha többé ne egyél,mert kezdődik előlről a folyamat. Sok sikert és jobbulást kívánok...

2007. okt. 9. 08:27
Óriási akaraterővel és elhatározással
59. adri25
2007. okt. 9. 07:29
ha benne vagy,nehéz kijutni ebből az ördögi körből. Sajnos mostanság én is beleestem ebbe.
58. LoLiNa
2007. szept. 8. 07:47
ez hülyeség, hogy nem érzed.. amit nem akarsz érezni, azt nem érzed, amit nem akarsz meghallani, azt nem hallod meg.. stb.. én mért érzem, hogy elég az étel? sokat akar a szarka..
57. dundy
2007. szept. 8. 07:15
Tornázni muszáj, felpörög az anyagcseréd. Saját tapasztalat.
56. Donyta
2007. szept. 7. 11:43
Elhatározás én fegyelem.
2007. szept. 3. 20:50
Remélem ki lehet,most próbálkozom vele...
2007. szept. 3. 09:49
Önfegyelem.
2007. szept. 2. 23:13
akaraterő és kitartás
2007. aug. 30. 09:28
Nagy önfegyelem szükséges hozzá. Ha fogyni szeretnél mindig gondold át, hogyha telezabálod magad, utána sokkal nehezebben mennek le a kilók. Vagy pedig gondolj arra, hogy a már elért eredményedet szeretnéd-e kockáztatni emiatt. Szerintem nem éri meg.
2007. júl. 25. 11:14
Pont most írok erről egy cikket. Ha érdekel olvasd el! :)
50. Icus (válaszként erre: 48. - LoLiNa)
2007. júl. 12. 19:12
Igen ez igy van. Csak a zabálás, arról szól, hogy zabálsz, mert nem érzed, azt hogy elég lenne. Amikor végra abba hagyod, akkor, már érzed, hogy húúúúúú ez sok volt. Sz...ul is vagy, meg a lelkiismeret is bánt, amitől mégrosszabban érzed magad, és lehet, hogy megint neki álsz enni, hogy jobban érezd magad......
49. jemma
2007. júl. 12. 19:03

hiába értem el az álomsúlyt, meg hordtam 36-38-as ruhákat, akkor is lelkiismeretfurdalásom volt, ha befaltam valamit amit már nem szoktam enni. a diétát szerintem soha nem lehet abbahagyni, ha tartani akarjuk a formánkat!

ahogy egy kicsit lazultam, egy kis pizza, csoki, süti, azonnal feszült rajtam a ruha...

szóval, számomra az ördögi kör marad:(


de az is igaz, hogy ha vacsorára csak 3-4 napig nem eszem kenyeret, csak valami könnyűt, akkor azonnal karcsúbb a derekam.

48. LoLiNa
2007. júl. 11. 07:04
úgy, hogy nem zabálsz!! enni kell, nem zabálni! csak amennyi jól esik, és csak annyit, hogy ne érezd magad éhesnek
47. 4c35511f0b (válaszként erre: 43. - 1fc6b1dbaa)
2007. júl. 3. 23:25
ÉS ki van a képen?
46. Icus (válaszként erre: 45. - 1fc6b1dbaa)
2007. jún. 20. 19:10

Csak azért kérdeztem, mert ezt fiatalon könnyebb megvalósítani, mint 40 évesen gyerekekkel és férjjel, akiknek nem kell fogyózni és már hozzászoktak ahhoz amit én most fenekestűl fel akarok forgatni.

A rakott krumpliból, miért hagyod ki a tojást? A kolbászt az én is értem!:))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook