Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a kádat kifehéríteni? fórum

Hogyan lehet a kádat kifehéríteni? (tudásbázis kérdés)


24. okoskodó (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 30. 11:14

Kora miatt valószínűleg öntött,(meg kell kopogtatni, hang alapján meg lehet határozni) anyaga felszíni sérülésekkel van tele. Cserére szorul, de lehet felújítani is, ami azért olcsóbb, mert nem kell eltávolítani. Tudom, mindkettő anyagi ráfordítást igényel, de sajnos a vegyszerezés is ugyanolyan, mint a Makeup ideig-óráig széppé tesz.


[link]

23. pteri
márc. 29. 22:52
Welldone és Cillit Bang . Ami hab formájú. Ráfújom , sokáig hagyom hatni és utána súrolom le. A múltkor a lefolyótisztító MrMuscle maradêkát beöntöttem a Wcbe reggel, munka után lekeféltem , olyan lett, mint újkorában. Talán azt is kipróbálnám kádon, jó sűrű, hátha nem folyna le , ha rákened.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Birebora)
márc. 29. 21:08
Hát először kipróbálom amiket írtatok.
márc. 29. 18:38
Ha már ennyire ronyó, hogy nem használ semmi, akkor kádfestésre, kádfényezésre, kádfelújításra nem gondoltál? Én megcsináltattam nagyon szép fehér, fényes lett a 30+ éves kádunk.
márc. 29. 18:27

Nem.

En a helyedben eloszor zsiroldoval küldeném meg. A well done egy olcso, de nagyon hatekony hatekony szer.

Nekem az legtobszor bevalt.

A vizkore meg a budi tisztitot felkenheted, es hagyhatod allni.

A Cif suroloszer, az se akrilra, se zomancra nem valo.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Anyagi)
márc. 29. 18:12
Sósavat semmiképpen nem szeretnék kádra rakni.
márc. 29. 18:02

Ezt kipróbálom. Most olvasom hogy ez megtapad a wc falán és pontosan ez kell nekem. Hogy megtapadjon a kád falán is. Ugyanis hiába szórom meg dörgölöm oda a szódabikarbónát, stb, persze hogy lepereg.

Sima domestost rendszeresen használok kádba. Akkor gondolom ettől a Domestos Zero-tól sem lesz baja?

márc. 29. 17:55
Nem tudom. Megnéztem a bérleti szerződést de ott se írják. Csak azt hogy 1 kád. Nekem a sima Domestos nem csinál semmit.
16. asztanaviszta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 29. 17:52

Pedig nem ártana tudni, hogy milyen anyagú a kád.

Nekem akril kád van. Domestos + vízkőoldó. 17 éves, de olyan, mint új korában.

márc. 29. 17:51
Miert ne? A hatoanyag tobb termekben is u.a., csak a marketing mas.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 55Judit)
márc. 29. 17:50
Elég makacs. Nincs Ciff-em. Majd beszerzek egyet. Köszi.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Violet18)
márc. 29. 17:48
Wc tisztítót kádba?
12. Lady Lavender (válaszként erre: 11. - Enissa)
márc. 29. 17:48

Ez a kad nem er annyit. Az elolapja is torott.

Ez a lakàs nem szep, de olcso.

11. Enissa (válaszként erre: 10. - Lady Lavender)
márc. 29. 17:44

Jesszusom, akkor lehet azt már semmivel nem tudod letisztítani.

Nem tudom mennyire vagy kreatív, lehet kapni kádfestéket, olyan lesz a kád tőle, mintha új lenne. Tartós is.

10. Lady Lavender (válaszként erre: 2. - Enissa)
márc. 29. 17:40

Valami ilyesmivel talan egyszer meg megprobalkozok a kadamon. Bar lehet, hogy kar a gôzért. Valaki egyszer okosan nekiesett az akrilnak mechanikai suroloval, azokbol a kis resekbol talan lehetetlen kiszedni, de korulotte is olyan elszinezodes van, ami talan osszegyogyult a muanyaggal.

Vizkoldo, zsiroldo, klor, egyeb felulettisztito, ecet, szodabikarbona, WD-40, semmi nem segitett rajta.

márc. 29. 17:11
Vizezem és domestos wc tisztítót tolom körbe. Kefével átsikálom es miközben leöblitem kefélem újra. Eddig ez vált be nekem
8. Enissa (válaszként erre: 5. - Anyagi)
márc. 29. 14:30

Nekem akril a kádam, levegő és vízbefúvós, semmi baja nincs tőle, igaz még olyan koszos sosem volt, hogy áztatni kelljen, csak áttöröltem vele.

8-9 éves a kád.

Persze mindenki próbálja ki kis felületen, én mindent próbálok elsőre.

7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Anyagi)
márc. 29. 14:23
Jól mondod! :))
6. Anyagi (válaszként erre: 5. - Anyagi)
márc. 29. 14:21

HA a sósavat választanád, javaslom a gumikesztyűt és a nyitott ablakot!

És ne öntsd, hanem egy ronggyal töröld át a vízköves felületet, majd hagyd hatni. És ezt többször ismételd!

A lefolyó körüli fém felületet ez is megmarja! Azt hagyd ki!


És jó alaposan öblítsd le a végén a kádat, ne maradjon benne savas víz!

5. Anyagi (válaszként erre: 2. - Enissa)
márc. 29. 14:17

Ezt rozsdás fémekre szokták használni!

Egy felületi réteget alakit ki a rozsdás foltokon!

Fém kádra nem biztos, hogy használnám...

Vagy legalábbis csak nagyon kis részen történt próba után!


És a lefolyó körüli fém karikát mindenképpen megmarja...

márc. 29. 14:14

Nekem hasonló okok miatt anno a háztartási sósav vált be.

[link]

3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 29. 14:12
ha van Ciff-ed, azt is kipróbálhatod. Visz mindent, csak látni kéne tényleg mennyire vastag/makacs a cucc.
2. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 29. 14:06
Evipass, filléres mindenre használható, festékboltban kapható, én ott szoktam venni.
márc. 29. 13:59

Sziasztok.


Van egy 30+ éves kádam. Nem tudom mi az anyaga. Szappanlerakódás csúnyítja el meg vízkő. Mosdóm is ilyen. Sajnos nem tudom mit használjak. Nekem még soha nem lett fehér. Ecet+szódabikarbóna mosdót 1 fokkal fehérebbé tette. Domestost is már próbáltam. Teljesen hatástalan.


Ti mivel és hogyan csináljátok? Kérlek csak olyan módszert írjatok ami tényleg működik egy nagyon makacs, vastag vízkő, szappanlerakódásnál is. Hipót nem tudom önthetek-e erre a kádra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook