Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet hatásosan ruhát kifehéríteni? fórum

Hogy lehet hatásosan ruhát kifehéríteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. csilla80 (válaszként erre: 35. - Syria)
2011. jún. 21. 14:57
Mososzodat hasznalok egyszeru mosashoz,feherekhez viszont mindharmat.
36. c130f7eb3b (válaszként erre: 28. - Katinkaboszi)
2011. jún. 20. 16:24
Aha! :) Egyébként ezt a módszert nemrég tanultam, és nem akarok hinni a szememnek: a fehér fehéredik, a színes ruha színét nem veszi ki, a mosógép nem vízköves, és az eddig csodaszerekkel is eltüntethetetlen foltok eltűntek a ruhákból. Egy dologra kell vigyázni: ha kézi mosáshoz használjuk, a gumikesztyű kötelező, mert olyan erős zsíroldó, hogy kimarja a kezet.
35. syria (válaszként erre: 32. - Csilla80)
2011. jún. 20. 16:11
De ugye vagy egyiket, vagy másikat?
2011. jún. 19. 17:38
Köszönöm a sok jó hozzászólást!
2011. jún. 19. 14:55
:)) naugyehogy ugye. szóval szuper mindkettő + az ecet is :) vízkövet pl azzal oldok. vízforralóban pl.
32. csilla80 (válaszként erre: 26. - Syria)
2011. jún. 19. 14:44
Es meg vmi,en csak mososzodat es szodabikarbonat vmint sutoport hasznalok mosashoz,obliteshez ecetet,semmi mast... :-)))
31. csilla80 (válaszként erre: 26. - Syria)
2011. jún. 19. 14:43
En mindkettot teszek...
2011. jún. 19. 14:42

EZT TALALTAM!!! AJANLOM MINDENKINEK!!! :-)))


mosószóda,szódabikarbóna

2008.08.23


Nagyanyáink nem figyelték a mosópor akciókat a Spárban. Mostak, súroltak: soha fehérebb ágyneműt, csillogóbb tűzhelyet… Nem ismertek alternatív tisztítószereket. Mégis: hogy csinálták?


Szódabikarbóna

(NaHCO3)


Gyengén lúgos, meleg vízben jól oldódó anyag. Jó nedvszívó és szagtalanító. A savakat szén-dioxid felszabadulása közben semlegesíti. A szódagyártás és egyéb vegyipari folyamatok melléktermékeként keletkezik. A környezetre ártalmatlan.


Ötletek a felhasználásra:


– A zsírfoltra lobogó forró vizet öntünk, száraz szódabikarbónát szórunk rá és kisúroljuk.

– Leégett étel maradványait eltüntethetjük, ha az edényben kevés vízbe kevert szódabikarbónát forralunk. Ha kihûlt, könnyen kitisztíthatjuk a lábast.

– A kávé- és teafoltot nedves szivacsra szórt szódabikarbónával távolíthatjuk el.

– Rozsdamentes acéledény is jól tisztítható vele.

– A csempére tapadt makacs szennyezõdéseket nedves rongyra szórt szódabikarbónával dörzsölhetjük le.

– A hûtõgép tisztításához forró vízben oldott szódabikarbónát használjunk.

– A sütõ tisztításához szódabikarbóna és víz keverékébõl készítsünk pasztát, kenjük a még forró sütõ belsejébe. Ha megszáradt, tisztítsuk ki forró vízzel és kefével. Végül egy púpos kanálnyi szódabikarbóna és egy csésze víz keverékével töröljük át.

– A fürdõszobában a fényes felületeket szódabikarbónával, forró vízzel és erõs kefével súroljuk át.

– A WC-kagylóba szórjunk szódabikarbónát, majd csutakoljuk ki kefével.

– Két púpozott kiskanál szódabikarbónából és egy kiskanál citromlébõl vagy vízbõl készítsünk sima pépet. Ezzel mossunk fogat, majd hideg vízzel öblögessünk. Fehéríti a fogzománcot. Ha egy csepp fodormentaolajat is keverünk bele, finomabb lesz.

– Ha hajmosás elõtt egy maroknyi szódabikarbónát dörzsölünk a száraz fejbõrbe, megszabadít a korpától.

– Két-három liter vízben oldjunk fel egy csésze szódabikarbónát: ebben mossunk lábat. (A szódabikarbóna kitûnõ izzadásgátló.)



MOSÓSZÓDA (Na2CO3)



1. VÍZLÁGYÍTÓ, ezáltal a mosópor valóban hatékonyan tisztít (köztudott, hogy a kemény vízben nehezen oldódik a mosópor)


2. TISZTÍTÓ, ZSÍROLDÓ hatása miatt erõsen szennyezett ruhák, felületek tisztítására kiválóan alkalmas, általános tisztítónak is használható

3. KÖRNYEZETBARÁT, mert olyan körfolyamatban állítják elõ, amelynek nincs káros mellékterméke. Túl nagy mennyiségben a talaj szikesedését okozhatja,


ezért azokon a csatornázatlan területeken, ahol magas a talajvízszint, nem ajánlott. Másutt kiválóan helyettesítheti a foszfátos tisztítószereket.


Használata


Mosás

A mosóporadag 1/3- a, tetszés szerint ½- e helyettesítendõ mosószódával. Nem veszi ki a textíliák színét, minden puhább, tisztább lesz. Ajánlott hõfok: 60oC, 40oC


Áztatás

Az erõsen szennyezett, foltos, olajos ruhát mosás elõtt egy éjszakára áztasd langyos, szódás vízben! Ügyelj itt a textília színtartósságára!


Mosogatás

5 liter forró vízben feloldott egy evõkanál mosószóda eltávolítja az edényekrõl a zsiradékot, az égett foltokat. Az üvegedényeket utána ecetes vízzel öblítsd, különben foltosan száradnak. Alumínium edényeket ne moss vele!


Általános tisztítás

1 liter meleg vízben oldott 1 evõkanál mosószóda a legszívósabb tűzhelyeket, a legzsírosabb csempét, linóleumot is tisztává varázsolja. A piszkos keféket, konyharuhákat, rongyokat meleg, mosószódás szappanos vízben tisztíthatod, szagtalaníthatod. Általános tisztítófolyadék: 1 liter forró víz, 3 evõkanál mosószóda. A tisztított felületet vízzel öblítsd utána!

A mosószóda száraz, hűvös helyen tárolandó. Ha valaki érzékeny borű, gumikesztyűben dolgozzunk vele, mert szárítja a bõrt!



Konyhai nagytakarítás: csak a szódabikarbónát és pár csepp mosogatószert és 2 csepp teafaolajat tettem langyos vízbe.Polcokat,szekrényt/tetejét,hűtőt kívül-belül,sütőt,tűzhelyet,egyszóval mindent ezzel mostam le-ki-át-fel.Az eredmény magáért beszél.

29. MsFlower (válaszként erre: 27. - Katinkaboszi)
2011. jún. 19. 14:41
Hát az ő ruháit a mai napig vasalom :-)
28. Katinkaboszi (válaszként erre: 24. - C130f7eb3b)
2011. jún. 19. 14:38
ha szürkül a ruha, akkor a gép kezd bevízkövesedni és akkor igazán jót tesz egy kis Trisós átmosás :)
27. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - MsFlower)
2011. jún. 19. 14:37

nálam bevált a mosópor mellé a trisó és a V.n.sh kétféle adaléka, a fehérítő és a folttisztító,


bár ahogy olvasom, kicsi babának kell, nos régebben is használtunk hypot, más nem lévén, semmi bajuk nem lett :)

kivéve, hogy a pici ingeket és atlétákat, vasaltuk még akkor :)

26. syria (válaszként erre: 20. - Csilla80)
2011. jún. 19. 14:36

Tegyetek már tisztába! :)

Szóval szódabikarbonát vagy mosószódát kell rakni a mosópor mellé áztatáshoz vagy mosáshoz?

2011. jún. 19. 14:30
Köszike! Köszike! Köszike!
24. c130f7eb3b (válaszként erre: 3. - MsFlower)
2011. jún. 19. 14:28
Tegyél Trisót a mosóporhoz. A régi, beszürkült ruhákat is kifehéríti néhány mosás után. Erős zsíroldó is.
2011. jún. 19. 14:26

csak én keverem néha :) tudom, h nem ugyanaz :)

csak mivel az én fejemben a szóda az folyékony, ez a mosószóda meg por állagú, íg yvan ez a keveredés a fejemben valószínűleg. :)

mosószódapor :)) hihi.

22. csilla80 (válaszként erre: 21. - Birgi74)
2011. jún. 19. 14:20
Csak egy a gond,ugy latom,hogy nalatok Magyarorszagon a szodaport azt mososzodanak is mondjak... nalunk ez csak a szodabikarbonara igaz... na pufff... lassan azt sem ertem amit eddig ertettem... :-(((
2011. jún. 19. 14:17

igen tudom, eltévesztettem, bocsi :)

mosószódát használok. de a szóda-bikarbonát is jó. :)

20. csilla80 (válaszként erre: 18. - Birgi74)
2011. jún. 19. 14:15

A szodapor es a mososzoda nem egy es ugyanaz!!!



A szódabikarbóna nátrium-hidrogénkarbonát (NaHCO3), a szóda pedig natrium-karbonát (Na2CO3).


Lehet kulon kulon szodabikarbonat es mososzodat is adagolni a ruhakhoz ugy igazan hatasos a mosas.

2011. jún. 19. 14:12
Én az Arielt használom, nagyon jól bevált.
2011. jún. 19. 14:10

5liter meleg vízben feloldasz 3-4 kanál szódaport (mosószóda néven kapható bioboltokban, háztartási boltokban, hipermarketekben ne keressed, nem árulják, mert túl olcsó és nem kapnak pénzt a reklámért sem)

beáztatod a ruhákat 1-2órán át, majd bedobod a gépbe. a mosószódát a mosópor felének-harmadának kiváltásához is használhatod, hatékonyabbá teszi a tisztítást, tehát ha a szokásos mosószerhez adod, még szebbek lesznek a ruhák. ezenkívül nem környezetkárosító, és az egészségre sem ártalmas, nem allergizál.

mosogatáshoz és súroláshoz is kiváló, én mostanában áltam át mosószóda+ ecet kombóra. olcsó és szuper megoldás. hazsnálhatod általános tisztításra és mosásra is. tehát a háztartásban használatos hipódomesztoszvízkőoldómindenszar helyett ez a két dolog: mosószóda és ecet. mindent kivált.

2011. jún. 19. 14:07

Köszönöm a többi választ!

Én eddig Domestost használtam, de egy idő után tényleg károsít. Elnyúlnak, szakadnak az anyagok.

2011. jún. 19. 14:06
mosószóda
15. kitrákotty (válaszként erre: 1. - MsFlower)
2011. jún. 19. 14:05

Photoshoppal. :-))


bocsi :-D


hogy érdemben is válaszoljak: én hipót használtam, gyerekruhákhoz is. Persze hígítva.

én úgy csináltam, hogy egy vödörbe gyűjtöttem a fehér ruhákat (amik foltosak lettek), és forró vizet engedtem rá, ebbe egy pohár mosópor és egy pohár hipó. Álljon benne a ruha valameddig, aztán zutty az egészet - vízzel együtt - be a mosógépbe, indulhat 60 fokon a mosás.

14. MsFlower (válaszként erre: 13. - Zhalll)
2011. jún. 19. 14:05

Köszi a kedves válaszod! Épp ezért tettem fel a kérdést!!

Nem reklámra van szükségem, hanem már bevált, kipróbált dolgokra. Azokra amik tényleg tutira hatnak. Nincs kedvem, na meg pénzem se hogy az összes reklámozott dolgot megvegyem és kipróbáljam.

13. zhalll (válaszként erre: 1. - MsFlower)
2011. jún. 19. 13:52
Minden film közben legalább kétszer húsz perc erről szól a tévében:)
2011. jún. 19. 13:49
5 hós lányom bodyjait vanishel mosom, kiszedi a kakifoltot és nem szürkül
2011. jún. 19. 13:47
Műszálas,vagy kevert dolgokat nem lehet hipózni,besárgulnak tőle,a hipót is lehet hígítani:-)
2011. jún. 19. 13:47
meleg vízbe 1 szelet citrom,ruhát benne áztatni 10 percig utána kimosni.
2011. jún. 19. 13:45
Clorox, de a Domestos jobb én is ezt használom
8. 06718ca650 (válaszként erre: 5. - MsFlower)
2011. jún. 19. 13:44

és azokat nem lehet hipózni vagy flóraszeptezni? akkor sem ha jól kiöblíted? régen csak úgy csinálták jóanyáink és semmi bajunk nem lett. :) de a témához is szólva:

[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook