Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnék hatékonyan földrajzot tanulni? fórum

Hogyan tudnék hatékonyan földrajzot tanulni? (tudásbázis kérdés)


16. ec7efbffe4 (válaszként erre: 15. - Kömény81)
2015. máj. 11. 06:01
Azért írj majd a fórumodba,megjelölöm kedvencnek!:)
2015. máj. 10. 20:53

Köszönöm a válaszaitokat! Igyekszem.

Törökország nagy szerelem, azzal kezdem, azt hiszem. Fejben jóformán be sem tudom tájolni, merre van. :)

14. ec7efbffe4 (válaszként erre: 12. - Kömény81)
2015. máj. 10. 17:22
Biztosan jól el fogsz szórakozni,pláne,ha egy utazással összekötöd,mi van,ha repülővel,hajóval,vagy kocsival utazol,melyik országokat érinted, mi a főváros mit érdemes megnézni stb?. Nagyon jó szórakozás lesz meglátod,néha guglizol az adott országhoz.Én a google térképet nem nagyon szeretem,csak,ha konkrét dolgot keresek,akkor használom.Hajrá!:)
13. Godi
2015. máj. 10. 15:39

Kezdetnek kis atlasz országlexikonnal, és egy általános Középiskolai földrajzi atlasz.


Bár én mindig jó voltam földrajzból, ezért korrepetáltam is, szívességből, engem meg ők cserébe magyarból.

12. Kömény81 (válaszként erre: 10. - Ec7efbffe4)
2015. máj. 10. 15:24
Gyerekkori álmom volt egy földgömb. Akkoriban sajnos Anyukám nem engedhette meg magának ezt a "luxust". A napokban a férjem egy lompiaci túráról hatalmas, világító fölgömbbel tért haza. :) Úgyhogy ezzel fogom kezdeni, azt hiszem.
11. Tati21
2015. máj. 10. 15:23
Ha betájolni szeretnéd magad, szerintem a földrajzi atlasszal kezd. És a középiskolai is tökéletes, mert abban elég sokféle térkép van - nemcsak országhatáros, hanem domborzati, ásványi anyagok lelőhelyei szerinti + külön nagyítások egy-egy földrészről. Egyszerűen olvasgasd az országok, városok neveit majd meglepődsz, h. van ilyen? Meg hogy ez itt van? :)) Ha vmelyik megtetszik, úgy utána tudsz olvasni a neten, esetleg - ha még megvan - a tankönyvben. Én nagyon szeretek térképeket nézegetni, vmiért olyan különlegesnek érzem őket. :))
10. ec7efbffe4 (válaszként erre: 2. - Kömény81)
2015. máj. 10. 15:18
Sosem felejtem el évekkel ezelőtt álltam a könyvesbolt kirakata előtt,ahol egy hatalmas földgömb volt dekoráció gyanánt és böngészgettem...Ráakadtam Trindad és Tobágora, azt hittem,hogy Afrikai ország. Böngéssz sok térképet,földgömböt és közben nagyokat lehet utazni is!:)
9. 408020f45e (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2015. máj. 10. 14:54
A mássalhangzó-torlódás miatt egyszerűbb kiejtés végett elfogadottabb a földrajzot alak.
2015. máj. 10. 14:40

Azt javaslom, hogy olvasgass enciklopédiákat és közben nézd a térképet. Amelyik ország megtetszik azzal kezdd az ismerkedést. De mindenképpen a térkép legyen ott és amiről olvasol, az keresd is ki. Szerintem a hatékony tanulás az érdeklődéssel kezdődik. Főleg ha csak magadnak és önszorgalomból. :)

Egyébként a "t" ragos főnevek rövidebb alakja ugyanúgy helyénvalók, mint a magánhangzóval toldott hosszabbik változatok, szóval ne zavarjanak az ilyen fontoskodó, fullánk osztogatók! :)

7. Kilimcs (válaszként erre: 6. - Kömény81)
2015. máj. 10. 14:34
Hát elsőre azthittem vizsgára kell ... ha csak az élethez akkor nézz sok utazasos műsort, natgeot discoveryt ...
6. Kömény81 (válaszként erre: 4. - Kilimcs)
2015. máj. 10. 14:29
Mire gondolsz pontosan?
5. Kömény81 (válaszként erre: 3. - Vakri)
2015. máj. 10. 14:29

Illemet...

Mivel egyéb hibát nem találtál, az nem jutott eszedbe, hogy elírás is lehet?

2015. máj. 10. 14:24
Tanulj meg jegyzetet készíteni ;)
2015. máj. 10. 14:24
Földrajzot...
2015. máj. 10. 14:23

Nagyon érdekel, de csak úgy, magamnak, semmi célom nincsen vele. Középiskolában elmebeteg földrajztanárunk volt, semmire sem mentünk.

Sokszor nem vagyok képben, hogy amiről éppen olvasok, az földrész, ország, állam, vagy mi a fene is tulajdonképpen.

2015. máj. 10. 14:22
Hogyan tudnék hatékonyan földrajzt tanulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook