Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet a pánikbetegséget leküzdeni? fórum

Hogyan lehet a pánikbetegséget leküzdeni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
29. Regin_a (válaszként erre: 27. - Heidi68)
2016. júl. 13. 22:10

Ha külföld akkor bizony nyűgös a pszichoterápia

De van online Skypeon is

[link]

vagy

[link]

Egy próbát megér

28. Regin_a (válaszként erre: 18. - Heidi68)
2016. júl. 13. 22:00

Olvasok eleget róla, sőt idegen nyelvű pánikos fórumon is nyomulétam egy időben

A fél életemet éltem le pánikosságban,kipróbálva mindent

Úgyhogy ha annyi a gyógyitás hogy vegyél erőt magadon + a megértő környezet,akkor az mese

A megértő környezet persze elengedhetetlen,de elöbb utóbb megunják a nyűglődést

Beszéltem olyan csajjal is akinek a férje orvos létére, azt mondta ez csak hisztéria, ilyen hogy pánikbetegség nincs.

A pszichlógus meg ugyis beleköt valamibe és ráfogja hogy a-miatt tört ki ez a szemétség az emberen

Közelröl ismerek nagyon rendezett jómódú családot ahol a tizenéves gyereknek pánikbetesége van, gyengén ugyan, de van

Akkormost?

27. Heidi68 (válaszként erre: 26. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 13. 16:26
kaptam Citalopram-t, és azt tanácsolta a házi orvos hogy keressek egy pszichoterápiával foglalkozó szakembert, ami itt németországban nagyon nehéz, mert nem beszélem olyan jól a nyelvet, és a magyarul beszélöknek meg csak szeptemberre van idöpontjuk. igy marad az önerö és öngyógyitás gyógyszerrel :-(
2016. júl. 13. 13:00
orvosok mit tanácsolnak?
25. Heidi68 (válaszként erre: 24. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 13. 12:27
Van párom, aki próbál segiteni a maga módján, nagyon nehezen és lassan megy, mert nem tudom mi is történik most velem.
24. ca6273a8a5 (válaszként erre: 23. - Heidi68)
2016. júl. 13. 10:30

hallottam már, hogy nőgyógyászati probléma miatt is lehet pánikbetegséget kapni, nekem a stressztől van.

NE fordulj be, én is azt teszem, és csak rosszabb úgy.

remélem van társad, aki segít.

2016. júl. 12. 18:32
Fiatalabb koromban nekem is könnyebben ment, de már 48 éves vagyok, nekem a méheltávolitás inditotta be újra a pánikot. Elkezdtem szedni a gyógyszert ami lassan hat és minden nap azon gondolkodom mikor lesz ennek már vége, mert már kezdek befordulni. Az operációt elfogadtam, nem érzem hiányát a méhemnek, de a pánik, a szorongás nem akar megszünni.
22. ca6273a8a5 (válaszként erre: 21. - Piszkepapir)
2016. júl. 12. 12:25
van benne valami. csak nekem más egészségi problémáim is vannak, ami közrejátszik a pánik kialalkulásában, sajnos.
2016. júl. 11. 23:23
Engem is diagnosztizáltak anno pánikbetegséggel, voltam vagy 20 éves, elküldtek pszichiáterhez, kaptam gyógyszert, ami semmire nem volt jó, csak hogy az egyetemen a harmadik órában már bealudjak. Kínlódtam így vagy két évet, ugyanúgy jöttek a rohamok, aztán fogtam magam, letettem a gyógyszert, kiiktattam az életemből egy csomó hátráltató tényezőt, rendbe tettem magam, és közben szartam a pánikbetegségre. Azóta semmi bajom. Minél többet foglalkozol vele, annál rosszabb.
2016. júl. 11. 17:09
megértelek, sajnos én is itt tartok:(
19. Heidi68 (válaszként erre: 17. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 11. 10:38
igazad van bogyóka, most nekem is kell a gyógyszeres segitség, mert (egyedül) nem birok vele.
18. Heidi68 (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2016. júl. 11. 10:37
Örülök hogy tudok mesélni. Ha elolvasnál pár történetet ezzel kapcsolatban, akkor láthatnád hogy ezt nem én találtam ki, igenis le lehet gyözni gyógyszerek nélkül a pánik betegséget, nem mindegyiket és nem mindenkinek. További szép napot neked!
17. ca6273a8a5 (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2016. júl. 9. 13:32
van benne igazság, kellenek ezek a dolgok is, de sajnos - legalábbis az én esetemben - gyógyszer is szükséges.
16. Regin_a (válaszként erre: 10. - Heidi68)
2016. júl. 8. 21:15
Mese!
2016. júl. 8. 15:37
gyógyszer - sajnos!
14. Heidi68 (válaszként erre: 13. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 7. 21:49
és hogy küzdessz ellene?
2016. júl. 6. 15:18
tudom, hogy nehéz, most én is épp ebben vagyok, újra, megint.
12. Heidi68 (válaszként erre: 11. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 6. 08:18
Köszönöm bogyoka6, igyekszem kilábalni belöle, egy kicsit lassan megy mert a család és a barátok távol vannak, de napi szinten tartjuk a kapcsolatot, és igy gyógyulgatunk lassan de biztosan. Minden jót kivánok neked is!
11. ca6273a8a5 (válaszként erre: 9. - Heidi68)
2016. júl. 5. 10:53
hát jó kis hadjáratod volt, de látod, erős voltál, és úgy, ahogy ki fogsz lábadozni belőle + ugye a barátok, család, segítségnyújtás. mert kell, hogy legyen egy támasz – szerintem. sok sikert, vigyázz magadra!
2016. júl. 5. 09:53

Mindent leirtam csak a kérdésre nem válaszoltam!

A betegséget erös akarattal, pozitiv gondolatokkal, sok nevetéssel, jó barátokkal, szeretö megértö családdal és nem utolsó sorban, akár sétával, sportal sok szabadban eltöltött idövel le lehet küzdeni. És ne fojtsd magadba a gondjaidat, beszélj róluk.

2016. júl. 5. 09:22

Sziasztok! Sajnos én is pánik beteg vagyok. 17 éves koromban kaptam az elsö pánik rohamom. Akkor senki nem mondta mi az. Kaptam valami injekciót a popimba és elmúlt. Aztán 22 évesen ismét egy roham, és injekció. Aztán évek hosszú során keresztül semmi. Viszont 2008-ban megváltozott az életem, és 2011-ben elkapott egy óriási pánik roham. Szaladtam orvostól orvosig, és mindenki gyógyszerrel akart pumpálni ami viszont felturbózta a pánik okozta rettenetes érzéseket. Akkor azt mondtam nem, elég volt, és nem vagyok beteg. Megpróbáltam másra koncentrálni és nem a rohamokkal foglalkozni, sokat beszélgettem, zenét halgattam, ja és ami a legfontosabb, dolgoztam mert ha lekötöttem magam nem jöttek az érzések. Igy is lehet, ha erös az ember és van aki segitsen, mert sajnos nagyon sokan nem tudják mi ez és azt mondják ne hisztizz nincs semmi bajod, mert azt gondolják ezzel kihevered,pedig nekünk pont az ellenkezöjére van szükség, és segitségre. Egészen mostanáig tünet mentes voltam. De sajnos az év elején közölték velem, hogy a visszatérö miómák miatt méh eltávolitásos mütétet kell csinálni, és amúgy is benne vagyok a korban, és ezzel a mütéttel megszünik minden próblémám. 48 éves vagyok és már megkezdtem pár éve a változó kort. De oda se neki, sok nö esik ezen túl, és csak jobb lesz, gondolta az optimista kisördögöm viszont a negativ kisördögöm elkezdte a rossz gondolatokat sugdosni a fülembe. Sajnos ö lett az erösebb. Áprilisban megindult a hadjáratom az orvosokhoz (gastroenterologia, kardiológia, sziv érfestés, magas vérnyomásom van sok éve de kezelt) egészséges vagyok. Hurrá, akkor tényleg a fejemben van gond. Na most mit csináljak? Ezen csak én tudok változtatni ha akarok, ha nem megyek orvoshoz (pszichiáter, antidepresszáns stb.) Megpróbálom magam elösször, ha megy. Azt azért még ide tartozik hogy 2011-ben kaptam egy kedéjállapot javitó tablettát (Citalopram) amit ha hiszitek ha nem egy gastroenterológus doki irt fel, a gyomor görcsömre, és nem tudtam milyen gyógyszer, de müködött. A mütét elötti gondolatok igen csak rettenetes érzéseket diktáltak, és hetente rohantam a háziorvoshoz hogy rosszalkodik a vérnyomásom, szédülök, verejtékezem, légszomjam van stb., pedig egészséges a szivem, azt tanácsolta hogy ha túl leszek a mütéten, megbeszéljük, addig nem küld pszichiáterhez és a citaloprámot sem irja fel, ha jön a roham, kapjak be egy frontint. Ez nem volt gonoszság az ö részéröl, mert nem az a tipusu orvos aki azonnal begyógyszerez. Júni 29-én volt a mütétem ami rendben lezajlott, és jól vagyok. A mütét elötti 3 hétben már állandóak voltak a rohamok, de ezek már nem rohamok voltak mert minden nap jött, de csak a rossz érzések, légszomj és szapora szivverés nélkül. Ezt hivják generalizált szorongásnak. Hurrá, ez is ugyan olyan szar, mint a roham, csak ez egész nap rajtad van. Szombaton jöttem haza, pihennem kell a mütét miatt, és igy fetrengve kell a rossz érzésekkel harcolnom, ha meg akarok gyógyulni. Tegnap elmentem a dokihoz aki felirta a Citalopramot. De gondolkodom hogy elkezdjem e szedni, vagy megpróbálok egyedül megküzdeni ezzel a nyavajával, amit most igy nagyon nehez viselek. De lehet hogy a tudat hogy van gyógyszerem minden eshetöségre felkészülve, megnyugtat annyira hogy ne kezdjem el szedni, mert erös vagyok és elbirok vele.

Ez az én történetem. De barátokkal családdal, és jó emberekkel körülvéve ki lehet lábalni belöle.

Én azt tanácsolom mindenkinek, ha egyedül nem megy forduljon orvoshoz, mert a kezeletlen pániknak súlyos következményei lehetnek.

2016. júl. 5. 03:13
Több esetről tudok, hogy kineziológus segítségével gyógyultak meg a pánikbetegségből, viszonylag rövid idő alatt. Fontos persze, hogy jó kineziológust találj! Hatékonyabb és gyorsabb, mintha pszichológushoz mész, és persze itt a gyógyszeres rásegítés kizárt.
7. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Diuuuusssss)
2016. júl. 4. 12:28
Kérd pszichológus segítségét! És kerüld az álterápiákat, családádállítást meg kineziológiát, meg virágterápiát meg homeopátiát és társaikat.
6. ca6273a8a5 (válaszként erre: 1. - Diuuuusssss)
2016. júl. 4. 10:34
sajnos én is pánikbeteg vagyok, gyógyszereket kaptam rá, + közl. fóbiám is van. kb. 15 évvel ezelőtt volt utoljára, most újra kijött. akkor nekem azt ajánlották, hogy hallgassak walkment, és úgy közlekdjek, akkor lett jobb. elterelte a figyelmemet a "bajokról", de nem vagyok egyformák, szakember segítségére van szükség.
2016. júl. 3. 18:51
A kerdesedre valaszolva: szerelemmel.
2016. júl. 3. 18:44

Nekem sikerult gyogyszer nelkul lekuzdenem es a hoxan nem vagyok egyedul!

Persze attol fugg milyen szinten vagy beteg es foleg, hogy miota.

Olvass utana a neten ennek a betegsegnek, sok info van. Aztan gondolkozz el, mi az ami rad illik az olvasottakbol.

Ha tudod, hogy panikbeteg vagy, mar haladas, mert ezek szerint nem szervi betegseg. Ebbol indulj ki!

Nagyon nehez szembeszallni sajat magaddal, de lehetseges.

Nekem a vegen a pszichologus is segitett par beszelgetessel. Azota teljesen megszunt minden tunet.

(Pszichiatrian is voltan az elejen, de attol csak rosszabb lett. Persze van/volt akinek az jott be.)


Jobbulast kivanok!

3. simple (válaszként erre: 1. - Diuuuusssss)
2016. júl. 3. 17:18
Van valami, ami ezt kiváltja. Azt kell megtalálni, és helyretenni.
2016. júl. 3. 17:03
Szia!...szerintem gyogyszer élkul nem fog menni!!!-ajánlom,psyhiáter segitségét.
2016. júl. 3. 16:57
Tapasztalatok érdekelnének kinek hogyan sikerült legyőznie gyógyszerek nélkül a pánik betegséget??? Sajnos én is ebbe szenvedek naponta jönnek rám rohamok.. Egész nap szinte a testemre figyelek.. És a betegségeken és rohamokon járnak a gondolataim..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook