Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet a pánikbetegséget leküzdeni? fórum

Hogyan lehet a pánikbetegséget leküzdeni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
59. ca6273a8a5 (válaszként erre: 58. - Cikicakk)
2016. aug. 8. 18:32

ó, te szegény!

ez borzasztó!

valamilyen gyógyszeres megoldást pedig kéne az orvosnak találni rá, mert kezdetben biztos szükség van a gyógyszerre. szerintem, legalábbis. velem is így kezdték anno.

sajnálom, mihamarabbi gyógyulást kívánok!!!!!!

2016. aug. 8. 15:30
Sajnos én is pánik beteg vagyok! nekem nem lehet rá gyógyszert szednem,mert még Epilepsziám is van és a pszichiáter szerint és a neurológus szerint is a pánikbetegség elleni gyógyszerek kiválthatják az epilepsziát,illetve gyengíthetik a rájuk szedett gyógyszerek hatását. Sokáig én is elég jól boldogultam csupán akarattal.Ráadásul tudtam mi válthatja ki a pánik rohamokat és igyekeztem ezeket elkerülni( Tömegközlekedés,Sok ember körülöttem, strandon a nagy zsivaj, hangos veszekedések stb. Mostanában azonban már itthon is,ha egyedül vagyok rám tör a pánik roham.Eleinte el sem hittem,hogy ez roham,meg voltam győződve,hogy a szívem rendetlenkedik,hisz már 61 éves vagyok és elég sokat tettem azért,hogy a szívem elfáradjon ennyi idős koromra.Itt ne arra gondoljatok,hogy ittam,dohányoztam,kávéztam,vagy drogoztam.Egészségügyben dolgoztam és évtizedekig emelgettem a nehéz betegeket,rohangáltam állandóan,mert akkoriban még nem voltak beteghívó gombok az ágyaknál,így meg kellett keresni ki kiabál.Legutoljára 1 hete lettem rosszul.Szegeden voltam koponya MRI-n és hiába volt a füldugó,ki jött rajtam a pánikroham,de egyszerre az epilepsziával.Semmire nem emlékszem,de azóta annyira magam alatt vagyok,hogy már az unokáimat sem merem elvállalni,pedig itt a nyári szünet,szükség lenne rám.Félek azonban,hogy a kicsikkel játszótérre menjek. Az orvosok is tehetetlenek,mert gyógyszert nem adhatnak rá.Jó lenne valami okos trükk,de most már az agykontroll sem segít,pedig az sokáig a támaszom volt
2016. aug. 7. 14:07
néha úgy érzem: sehogy!
2016. aug. 3. 21:41

nekünk is volt, fiú, Carlos, és egy éve halt meg, 6 éves volt:((((((((((( én is tudnék róla írni több oldalt is! az adatlapomon láthatsz róla képet, imádtuk!

most van egy argentin dogunk, siket, de támadnak miatta a fórumon rendesen. de ez most mellékes.

55. Regin_a (válaszként erre: 51. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 3. 20:21

De az és szuka volt az Oszkár neve ellenére :)


Ne kérdezősködj, mert oldalakon át meg sem állok a meséléssel róla :)

54. 301ae9b789 (válaszként erre: 53. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 3. 15:43
A Rexit a pszichiáter ismerősöm írta fel. Azt mondta, ezt ő is szedte, amikor nagyon gáz volt az életében pár dolog. Ezért bízom benne, mert ő most jól van, és ismertem futólag akkor is, amikor mélyponton volt.
53. ca6273a8a5 (válaszként erre: 52. - 301ae9b789)
2016. aug. 3. 15:34

drukkolok.

nálam is hasonló problémák vannak.

halálesetek, stressz, sok meló.... fáradtság, pánik, közl. fóbia.

én ezeket a gyógyszereket még nem szedtem, csak xanaxot.

2016. aug. 3. 15:19
Én most kezdem ezt a szorongásos, pánikos dolgot. Sosem jött elő eddig életemben, pedig vert a sors rendesen. Mostanában azonban olyan csapások és stressztényezők értek, hogy egyszerűen besokalltam. Remegés, levertség, öngyilkossági gondolatok, fáradékonyság, koncentrációzavar, minden egyéb. Jelenleg Rexetint és Frontint szedek. A Rexi nagyon durván felerősítette a tüneteket, de azt mondták, kezdetben így van...megpróbálok kitartani, hátha jobb lesz.
51. ca6273a8a5 (válaszként erre: 49. - Regin_a)
2016. aug. 3. 14:11
csak nem német dog volt, Oszkár?
50. ca6273a8a5 (válaszként erre: 49. - Regin_a)
2016. aug. 3. 14:10

igen, én is így szoktam, vagy mondogatom magamban, hogy: "erős vagy, megcsinálod!" vagy felhívom a párom, hogy hallhassam a hangom. vagy megkapaszkodom a metróajtóba. vagy megkérek valakit, hogy segítsen felszállni. már sok mindent kipróbáltam.


szar ügy!

49. Regin_a (válaszként erre: 45. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 2. 21:33

Utálom én is tömegközlekedést, nem is használom

Ha viszont mégis kellett, káromkodtam magamban keményen és "mentem előre" , legalább belepusztulok, gondoltam

48. Regin_a (válaszként erre: 46. - Heidi68)
2016. aug. 2. 21:30

Leirtam hogy első időkben szinte erősiti a rosszulléteket, de lehet hogy nem az a bogyó kellett volna neked

Ha most rendben vagy akkor hurrá.

Jó egészséget, maradjon is így!

47. Heidi68 (válaszként erre: 45. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 2. 20:41
Szia Bogyóka, hogy ment a metrózás? Mit érzel metrózás közben?
2016. aug. 2. 20:39
Sziasztok! Megint itt vagyok, egy hét otthoni pihi után jól vagyok, pánik és dilibogyó mentes vagyok, bár kicsit még vannak szorongásos tüneteim, ma voltam elösször pszichiáternél és nagyon jó volt vele beszélgetni. Regin_a, köszönöm a tanácsodat, de ha rosszul vagyok a tablettáktól akkor valószinü nincs rá szükségem, mert nem vagyok beteg. Két hete csak a vérnyomi csökkentöt szedem. Jövö héttöl mehetek dolgozni, végre. Jobbulást mindenkinek.
2016. júl. 27. 18:21
nekem mondod? nem tudom holnap megint kit kérek meg, hogy segítsen beszállni a metróba? sokan úgy néznek rám mint az ufóra.
44. Regin_a (válaszként erre: 43. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 26. 20:19

Napi orvosi javallata 3x2x0,5mg

Ismerem az érzéseket, bár én kevesebbel és változó mennyiséggel élek. Tömegközlekedés az egyik halálom

2016. júl. 26. 18:55

hu, én 4 fél milligrammos xanaxxal tudok metróra szállni:( az ugye már 2 mg.

borzasztó!

és még ígyis néha segítséget kell kérnem, hogy bekísérjen valaki a metróba:(

42. Regin_a (válaszként erre: 41. - Regin_a)
2016. júl. 20. 20:07

Teszem hozzá, kb 10 év alatt a mittomén hányadik gyógyszert szedtem, amik nem használtak

Aztán egy használt

41. Regin_a (válaszként erre: 39. - Heidi68)
2016. júl. 20. 20:05

Nézz utána a neten hogy az SSRI bogyók , első nekifutásra fokozhatják a pánikos tüneteket

Hidd el, jót mondott a doktor , szedni kell még ha az első időkben rosszabbul is vagy

Adj pár hetet, de akár hónapot is hogy jobban legyél

Én a pokol fenekém voltam, tehát nem is érezhettem a rossz mellékhatásokat, de szedtem

És kb egy év után éltem a világomat, míg elötte egy kínszenvedés volt minden nap.

Amikor kérdeztem a doktort, meddig kell szedni, azt mondta, majd elfelejti szedni ha jól lesz

Így lett

Ma fél vagy 3x0,5 Xanaxxal elvagyok, attol függ....

Nincs az a dilibgyó ami pár nap alatt hat, mint egy antibiotikum. Ez már csak egy ilyen szemét betegség

2016. júl. 20. 18:57

sajnálom!

én holnap megpróbálom a zenét hallgatva beszállni a metróba c. fejezetet... csak magunkon tudunk segíteni....

többi a naplómban, bocsi:(

39. Heidi68 (válaszként erre: 38. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 20. 17:31
hétfön sikerült eljutnom egy dilidokihoz, igaz német, hurrá majd valahogy elnyökögöm a bajomat, sikerült is, mondja a doki, citalopram tovább szed, és még ir mellé egy altatósat is, hogy tudjak alukálni, hétfön nem vettem be a citalopramot, nem baj, folytassam, tegnap bevettem és egy óra múlva olyan rosszul lettem, azt hittem meghalok, délután vissza a dokihoz, aki sajnos nem rendelt csak ma délután. Akkor megyünk ma, mondjuk neki hogy rosszul vagyok a citalopramtól és ma nem vettem be, erre ö, hogy akkor nem tud segiteni ha nem veszem be a gyógyszereket, meg még azért nem használt meg kevés idö telt el, (12 nap) tojok rá akkor is rosszul vagyok töle. Akkor ne szedjem, oké, csak az altatósat. Na most itt tartok, és szombaton megyünk haza, ha meg jön a pánik bekapok egy Frontint. Nekem meg mehetnékem van, csak egyedül nincs kedvem, de kint ülök az erkélyen és nézem a szemben lévö bolt forgalmát. Ma jobban vagyok, de nem akarom elkiabálni. Bogyóka, ki kellene mozdulnod, még ha nehéz is.
2016. júl. 15. 14:20
én a 4 fal között érzem magam biztonságban, de ez nem állapot már:(
37. ca6273a8a5 (válaszként erre: 35. - Heidi68)
2016. júl. 15. 14:20

köszi!

xanaxot:(

remélem ma már jobban érzed magad!

36. Regin_a (válaszként erre: 30. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 14. 20:53

Külföldön sem jobb

Csak azért nem linkelem be az amcsi fórumot mert régóta áll valami hiba miatt

Ugyanúgy nyűglődnek vagy éppen jól vannak mint mi itthon

Az ellátás viszont biztositásfüggő erősen

35. Heidi68 (válaszként erre: 34. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 14. 18:44
van gyógyszered Bogyóka, szedsz valamit? én is kivánom neked hogy rendezödjenek a gondjaid és mihamarabb kilábalj belöle, a mai nap nem volt a legjobb napom, mert egész nap jönnek ezek a hülye érzések, de remélem hogy a holnapi nap jobb lesz.
34. ca6273a8a5 (válaszként erre: 33. - Heidi68)
2016. júl. 14. 17:01

sajnálom, igen ok-okozat összefüggés.

remélem mihamarabb kilábalsz belőle, én is küzdök! folyamatosan. és a legrosszabb, hogy az ember sosem tudja, mikor tör elő. bár nekem most mindennapos!

33. Heidi68 (válaszként erre: 32. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 14. 14:02
sajnos nekem is van mindkettö, de nálam elösször a pánik rohamok kezdödtek, aztán mikor túl jutottam a pánikon, rámtört a depresszió, ami nagyon enyhe lefolyású volt, és nem is tudtam hogy az, csak amikor a dokinak mondtam hogy nincs étvágyam, szédülök, mindig fáradt vagyok, fogyok, akkor mondta h ez depresszió, na hurrá, igazán jó hir volt. Aztán 3 évig szerencsére semmi, jól voltam, mostanáig....
32. ca6273a8a5 (válaszként erre: 31. - Heidi68)
2016. júl. 14. 12:03

ez simán elképzelhető, csak hasonlóak a tünetek, bár szerintem a depresszió egész másfajta betegség mint a pánik. a kettő együtt meg mégrosszabb, nekem mindkettő van, úgy érzem.

4 fal, bezártság, pánik, emberek közé utálok menni. szívdobogás, remegés, lábaim alig akarnak menni.... kemény dolgok ezek!

2016. júl. 14. 11:31
Tegnap sikerült beszélnem egy pszichoterápiás doktornövel akitöl kaptam idöpontot is, egy kicsit beszélgettünk telefonon és szerinte nekem nem is annyira pánikom van, mint inkább mütét utáni depresszió ami a pánik tüneteket produkálja, most már én sem tudom mi a franc történik velem.
30. ca6273a8a5 (válaszként erre: 28. - Regin_a)
2016. júl. 14. 10:21

igen, hisztinek veszi nálunk is emberem.


nem tudom a külföldi tapasztalatokat, de az biztos, hogy ezzel a betegséggel itthon is nehéz, Magyarországon. csak a nyugtatókat írják fel, meg a stresszmentes életmódot javasolják. ja, mert az olyan könnyű!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook