Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan küzdjem le a türelmetlenségemet és a sietség érzését az alábbi helyzetekben? Milyen módszer/terv alapján? Már nagyon frusztrál ez fórum

Hogyan küzdjem le a türelmetlenségemet és a sietség érzését az alábbi helyzetekben? Milyen módszer/terv alapján? Már nagyon frusztrál ez (beszélgetős fórum)


1 2
5. Evawitch (válaszként erre: 4. - Agi03)
2011. dec. 4. 14:49
Nekem türelmem nem lenne varrogatni, meg ilyen dolgokkal vacakolni, mert a diliházban kötnék ki, mert idegbajt kaptam. :D
4. Agi03 (válaszként erre: 2. - Evawitch)
2011. dec. 4. 14:47
Megnevettettél, hiszen én ugyanígy vagyok ezzel! A zöld lámpára való odaérés, és a séta közbeni gyorsaság, az 100% jellemző rám is!
3. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. dec. 4. 14:44
Meg kéne nyugodnod! Úgy is szokták mondani lenyugodni.
2011. dec. 4. 14:40
Én is így vagyok, de be szoktam fejezni a dolgokat azért. Pl. edzőteremben is az időt lesem, meg számolom a gépeket, mennyi van még hátra. :S Ha az utcán megyek és nagyon ráérek, akkor is sietni szoktam a zöld lámpára, bár mostanában ez nem igaz, de mindig gyorsan megyek, mint akit kergetnek. :D
2011. dec. 4. 14:36

Az olvasáskor vagy egyéb olyan teendők végzésénél vettem észre, hogy mennyire türelmetlen vagyok az eredmény kivárásával, milyen hamar félbeszakítom az olyan teendőket, amik bár igenis ÉRDEKELNEK, csak éppen nagyobb koncentrációt, fókuszálást igényelnek, illetve az eredmény nem azonnal mutatkozik meg, hanem pl. csak egy hét/hónap stb. múlva.


Pl. elkezdek egy olyan könyvet olvasni, ami valóban érdekel, és senki nem kényszerít, hogy olvassam, nem tanulmányokhoz kell...és a téma érdekel, akkor egy idő után azon agyalok, hogy jaj, ma csak 10 oldalt tudtam olvasni, így mikorra végzek majd vele. Végül belekezdek párhuzamosan egy másikba...de végül mindegyiket olvasatlanul hagyom. Ugyanakkor ez a befejezetlenség, hogy sok mindenbe belekezdek, de semmit nem fejezek be, nagyon frusztrál.



Ugyanez a helyzet nyelvtanulással is. Hiába van tanulótársam is, és érdekelnek is a nyelvek, mivel ugye nem azonnal egy--két nap múlva van igazi eredmény, így türelmetlen leszek, frusztrált, és végül felfüggesztem. Amikor újra nekivágok, akkor meg a kudarcélmény van bennem, hogy most sem haladok látványosabban.


Ez szerintem a felgyorsult világ miatt van. Amihez már több türelem vagy nagyobb koncentráció kell, már hamar feladom.


Hogyan győzhetném le ezt a fajta türelmetlenségemet?

Hogy olvassam el azokat a könyveket (most pl. 4-5 konkrét könyv van, ami IGAZÁN érdekel)elejétől a végéig türelmesen?

Mit tegyek nyelvtanulás ügyben, hogy ne adjam fel már két hét után?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook