Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjek a családommal új, egészségesebb életet? fórum

Hogyan kezdjek a családommal új, egészségesebb életet? (tudásbázis kérdés)

1 2
21. 1a9f281d5b (válaszként erre: 19. - Gummy)
2010. okt. 23. 19:52

A kedv egy olyan dolog, amin egy felnőtt ember simán változtathat. A családod egészségéért legyen kedved. Közös programnak is tök jó, meg adtok az egészségnek is.

Sétálás helyett meg vegyetek egy pöttyös labdát és dobáljátok egymásnak egy órán át délutánonként.

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Gummy)
2010. okt. 23. 19:50

Az első lépést megtetted, rájöttél, ez így nem jó és változtatni is szeretnél ezen, és nagyjából átlátod hol a bibi. Akkor mi a gond :)


Sok sikert az áletmód váltáshoz!

19. Gummy (válaszként erre: 15. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 23. 19:48

Az úszás nagyon jó ötlet, múltkor úgyis felvetették a gyerekek, hogy menjünk el. Csak este valahogy nincs kedvem usziba menni. (és megint itt a kifogásom, a sok CSAK!!!!)


De mától megváltozik az életfelfogásom.

18. Gummy (válaszként erre: 14. - Night Angel)
2010. okt. 23. 19:46

Mindegy nekik, (főleg a gyerekeknek) szerintem még élvezni is fogják, ha esetleg télen majd esik este a hó, és mi meg sétálunk egyet.


Csak nekem kell elhatároznom magam, azért is írtam most ide, hogy egy kis erőt összegyűjtsek.

17. 1a9f281d5b (válaszként erre: 16. - Gummy)
2010. okt. 23. 19:44
Akár ingyen is lehet kórházakban konzultálni dietetikussal, jó ötleteket adnak táplálkozásban.
16. Gummy
2010. okt. 23. 19:43

Az a baj/vagy jó, hogy minden tőlem függ. Azt esznek amit eléjük rakok.

Legelőször is nekem kell megváltoznom. Mert mindegy nekik, hogy magvas kiflit, vagy simát adok nekik. Mindegyiket megeszik. Stb...


A gyümölcsökkel az a baj, hogy nem szeretem. Így teljesen elfelejtem, hogy nekik adjak, pedig ha felszeletem az almát (nagyritkán) megeszik.

2010. okt. 23. 19:41

Járjatok el úszni, azt akármekkora súlyfölösleggel lehet. Minden nap menjetek gyalog, mindenhová.

Utána pedig álljatok rá a sportra.

Ami hasznos lehet: annyi húst enni egy étkezésre, amekkora az adott ember tenyere ujjak nélkül és annyi köretet (nem krumplisrizst), amennyi ujjakkal a tenyér.

És egyetek naponta ötször.

2010. okt. 23. 19:40
Család mit szól a változtatáshoz?
13. Gummy (válaszként erre: 9. - Tulipfairy)
2010. okt. 23. 19:39

Hát nagyjából egyre gondoltunk.


Nem tudom, hogy a legtöbb családban ez hogy működik jól. Nálunk most untam meg ezt a tespedést.

2010. okt. 23. 19:38
úgy=új bocsi, siettem
11. Night Angel (válaszként erre: 6. - Gummy)
2010. okt. 23. 19:37

Választhatjátok a fokozatosságot vagy drasztikusan életmódot váltotok.


Valahogy rá kell szoknotok a gyümölcsökre, zöldségekre.

Tudom drágább mulatság, mint egy szendvics össze dobása, de még is.

Egyetek sok főzeléket, amit alacsony zsírtartalmú tejföllel habarsz be.

Rengeteg ötlet van a neten, úgy konyha technológiákat lehet megtanulni ami jóval szív barátabb és diétásabb, mint a rántás pl.

Mozogni én se szeretek, de ahova lehet gyalog megyek.

Ez xkg felesleggel ugyan nehéz lehet, de ha a diétával már tud csökkenni a súlyotok észreveszitek azt is hogy mennyivel könnyebb mozogni.

10. 1a9f281d5b (válaszként erre: 5. - Gummy)
2010. okt. 23. 19:37

Akkor fordítsd meg a dolgot :-)

Egyétek, amit eddig nem és tegyétek, amit eddig nem :-)


Járjatok el sportolni, minél többször, akár együtt, akár külön.

A sok hús nem baj, ha nem kenyérrel vagy rizzsel, krumplival eszitek folyton.

A szendvicsekbe tégy rengeteg zöldséget, fehér kenyér helyett magvas, akár rozs stb.

A magvak fontosak az emésztés miatt: ha jó az emésztés, akkor le van tisztítva a bélfal és nem fejlődik ki rajta polip. Ehhez azonban sok rostot kell enni.

2010. okt. 23. 19:36
Hát változtass ezeken néha-néha egyet-egyet. Felsoroltad a problémákat, tudod te. Nyilván nem fog minden egyszerre megváltozni, de mondjuk következő hétvégén menj el sétálni legalább egy családtagoddal ha a többiek nem akarnak. Egyetek két hetente egyszer legalább vacsora helyett egy tál gyümölcsöt, stb.
2010. okt. 23. 19:36

Lehet, hogy most csak azzal kezdem, hogy tízóraira mindenki almát eszik, délután meg sétálunk egyet.


Hírtelen nem lehet egy család életét teljesen megváltoztatni.

7. Gummy (válaszként erre: 4. - Night Angel)
2010. okt. 23. 19:34
Mindenben kellene változás.
2010. okt. 23. 19:32

- Soha nem megyünk sétálni

- Hétvégén is otthon vagyunk

5. Gummy (válaszként erre: 2. - 240309c047)
2010. okt. 23. 19:30

A baj a mostani élettel:

- nem eszünk gyümölcsöt

- nem eszünk zöldséget

- sok szendvics, hús kerül az asztalra

- rendszertelenül eszünk

- nem sportolunk

Tudnám még sorolni, de nem tudom, hogy mit változtassak először. Mindegyikünknek kelle fogyni is.

4. Night Angel (válaszként erre: 1. - Gummy)
2010. okt. 23. 19:29

Hányan vagytok, korosztály?

Miben szeretnél változás? Étel, ital vagy mozgás?

2010. okt. 23. 19:28

Szeretnék egészségesebb életet kezdeni az egész családommal.

Hogy kezdjek hozzá? Nem lehet már az első nap hogy csak salátát eszünk stb...


Nem akarok túlzásba esni, szép apránként, de mi legyen az első lépés? Gyümiket nem igazán eszünk, sportolni nem sportolunk.

2010. okt. 23. 19:27
Mi a baj a régivel?
2010. okt. 23. 19:26
Hogyan kezdjek a családommal új, egészségesebb életet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook