Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készíthető otthon méregmentes sertés vagy pulyka parizer? fórum

Hogyan készíthető otthon méregmentes sertés vagy pulyka parizer? (tudásbázis kérdés)


28. Pirosalma (válaszként erre: 25. - 1366d1807f)
2009. jan. 3. 21:27

A színhúsoknak meg 75-80 %-a;-)


(Persze azokban van is tápanyag, sok fehérje főképp, zsír meg elég kevés; a virsliben és a párizsiban már nem ilyen az arány.)


"A virsli ropogósságát jég hozzáadásával lehet elérni." - hát akkor fagyaszd le!:-) Tulajdonképp mi lesz a jéggel, ha megfőzöd a virslit?

27. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 3. - Ager-62)
2009. jan. 3. 20:00

"Nem az a fontos mivel stabilizáljam, szerintem az étkezési keményitővel is megtehetem"


Azzal aztán igen.

2009. jan. 3. 19:35

Tisztelt mindenki!Egy régi szakácskönyvben megtaláltam a virsli elkészítésének a receptjét.

HOZZÁVALÓK:

1 kg marha felsál pecsenye

25 dkg fehér szalonna

1 kv-s kanálnyi őrölt bors

2-3 gerezd fokhagyma

só (ízlés szerint)

Juh bél

Hurkatöltő,és egy füstölő, 1 hús daráló+1 bot turmix.


ELKÉSZÍTÉS:

A húst és a fehér szalonnát apróra ledaráljuk. Ezután bot turmixal pépesítjük majd belekeverjük a sót és a borsot,mejjel jól összedolgozzuk.

A fokhagymát összetörjük majd bele tesszük egy fél pohár vízbe,majd leszűrjük és csak a levét tesszük bele és ismét alaposan meg kell keverni.

Ezután meg töltjük a belet melyet araszonként megcsavarunk.Amikor kész,a végeit cérnával el kell kötni nehogy a leve ki fojjon.Utána pedig felfüstöljük.A könyv egy fél órát ír.

Váljék mindenkinek kedves egészségére! Remélem segítettem.

Üdv:Feri.

2008. jan. 4. 15:04

A párizsinak, virslinek meg ehhez hasonlóknak 70%-a víz!! Tudtátok? Volt egy kolléganő, aki hajdanán ott volt meós, ő is mondta.


A virsli ropogósságát jég hozzáadásával lehet elérni. Ezt a Pro7-en láttam a Galileo c. mősorban. Régen volt és adatokat nem jegyeztem meg.

2008. jan. 4. 11:38
Heló!Kaptam egy receptet,de véletlenül kitöröltem ,gáz,de már annyit zaklattam az illetőt a kérdéseimmel,de megpróbálom mégegyszer.
2007. dec. 13. 09:47
Arról nincs hír, hogy sikerült-e a dolog?
2007. szept. 30. 14:01
Kösz Rozália.Gyopár ha megtudok valamit megosztom veletek.Üdv.
2007. szept. 28. 08:25
Ager-62! Most már kíváncsi vagyok. Ha megtudsz valamit (receptet), közzéteszed ezen a fórumon?
20. Rozália (válaszként erre: 19. - Ager-62)
2007. szept. 28. 05:24
Láttam a kiírást...:) Ügyi. Most már csak a nevére katt, aki igennel válaszol és kérdezzél tőle. Sok szerencsét!
2007. szept. 27. 19:49

Kedves Gyopár!Köszi már pástétom féléket irtam ki a netről elég sokfélét,máj,sajt,túró,tudom van sokféle lehetőség,még Stálh.J.-tól is irtam le uzsis recepteket,de szeretem/ném/ a parizert,és az ilyen jellegü felvágottakat is.

Futrinka köszi!

Rozália neked is kösz,ugyanis nem igazán vagyok net-es dolgokban még otthon,mert nem régtől van,mindet magamtól ügyködöm.,tehát nem mindig értem miről van szó,de igy már oké.

18. Rozália (válaszként erre: 13. - Ager-62)
2007. szept. 27. 05:59

De szívem! Van olyan, hogy "Szavazások". Ott kiírhatsz pl. olyan kérdést: Van-e köztetek szakképzett hentes? Válaszlehetőség: - igen, - nem, passz, stb.

Mellette megjelenik, hogy ki szavazott melyikre. Namármost, aki igenre szavazott, az a szakképzett hentes. Priviben pedig megkérdezed tőle a parizeres dolgot. Stimm?

17. 984ff08d0b (válaszként erre: 15. - Ager-62)
2007. szept. 26. 19:28

megnézem a párizsi összetételét holnap és kiötlök neked valami okosat :D

pástétomszerűt-májkrémfélét tudsz szerintem inkább készíteni otthon sima husiból meg egyéb összetevőkből...

2007. szept. 26. 18:11

Kifejezetten parizer ízű valamit szeretnél? Vagy csak valamilyen jól szelhető otthoni húst?


Én nemrég próbáltam ki otthon májkrémet készíteni, szelhetőt. Zselatinnal állítottam össze a ledarált sült májat. Finom lett.


Szerintem ez biztosan megoldható valahogyan pulykahússal is.

15. ager-62 (válaszként erre: 14. - 984ff08d0b)
2007. szept. 26. 18:02
Mondjuk ugy hogy lépésről lépésre leirhatnád.Egyépként egy hétköznapi ember vagyok.Üdv
2007. szept. 24. 18:29
ager-62 te mi vagy?? mindig azt írod, h: levezetnéd? :D
13. ager-62 (válaszként erre: 12. - Rozália)
2007. szept. 24. 18:10
Elhiszem,vagyis eltudom képzelni mis miket bele tesznek a készitményekben.És hogy érted azt hogy tegyem fel szavazásra?Levezetnéd?
12. Rozália (válaszként erre: 10. - Ager-62)
2007. szept. 24. 06:22

Igen, tartottunk sertést. És vágtunk is. Én nem a házi ócska húsra gondoltam.

25 évig dolgoztam egy húsipari vállalatnál. Elhiheted, ott mindenféle "ócska", másra nem igen használható hús előfordul, amiből csak parizer, virsli, szafaládé, szóval a vörösárut gyártották.

A húsiparban dolgozó hentes - jó gondolat. Tedd fel szavazásra, hogy van-e köztünk.

11. ager-62 (válaszként erre: 9. - 984ff08d0b)
2007. szept. 23. 19:55
Futrinka nagyon jó levezetés egy s.felnevelésére,tényleg klassz,és ezt tutira még sokan müvelik,igy ehetünk még bio kajákat.
10. ager-62 (válaszként erre: 7. - Rozália)
2007. szept. 23. 19:51
Na és ti voltatok,v.vágtatok e már disznót,mert én igen sok d.vágáson részt vettem,ezért igazán tudom hogy csak akkor van ócska hus,ha valaki ugy kezeli.Mert ha olyanok a körülmények akkor frankó minden.Ezen kivül ma is vannak sokan a környezetemben akik foglalkoznak s.neveléssel,igy még a boltban sem kell megvenni az esetleges kitudja min nevelt disznókat.Szóval azért adott az ugymondjam bio alapanyag.Hát igen éppen arra alapoztam volna,hogy talán egy husipraban dolgozó,hentes tudna tájékoztati erről.
2007. szept. 23. 10:03

Végy egy disznót. Neveld fel, biokaján és csupa műanyagmentes tápon. Lehetőleg ne adj neki egér vagy patkánymérget sem. Sőt, bioegér és patkányokat szerezz be mellé az ólba, hogy véletlenül se történjen baj...Az ól legyen környezetbarát anyagokból, és a környéke se legyen szennyezett semmivel...ha a malac felnő és vágásérett lesz, szólj és folytatom :D

Amúgy a párizsi azé' lett párizsi, mert akivel megkóstoltatták felkiáltott:

-Mi a franc ez???

És mivel a terméknek még nem volt neve, ezért az egyik "alkotó" felkapta a fejét:

"Franc...francia...Párizs!" És így szólt:

-Ez a párizsi!!!

Szóval hulladékhúsokat, meg a szemetet, amit nem etetnek vissza a malacokkal, azt összegyúrják fűszerekkel, sókkal, tartszerekkel, szójával (mert az egybentartja) és kész! Íme, ha tudnád pontosan miből van, Eiffel-torony nagyságút hánynál :D Ezt akarod utánozni?

Jó étvágyat!

8. 'szti (válaszként erre: 6. - Ager-62)
2007. szept. 22. 07:06

:-)) az erkélyen kicsit macerás volna

viszont a nagyüzemi nevelésben állítólag hormontartalmú tápokkal nevelik fel őket és akkor már bukott az adalékmentes párizsid

7. Rozália (válaszként erre: 3. - Ager-62)
2007. szept. 22. 05:31

Mivel a parizer igazából a leg-leg-legócskább húsokból készülnek, rendes húsból nem is biztos, hogy olyan "parizeres" lesz.

(Tegyél fel körkérdést, van-e valaki, aki olyan helyen dolgozik, ahol parizert gyártanak:D)

6. ager-62 (válaszként erre: 4. - 'szti)
2007. szept. 21. 19:02
Ja! És hol neveljem?-az erkélyen?
5. 0a6ce1d48d (válaszként erre: 4. - 'szti)
2007. szept. 21. 14:36
Én is ezt mondom.
2007. szept. 21. 06:32
szerintem úgy kezdődik, hogy te magad neveled hozzá a pulykát, saját takarmánnyal
3. ager-62 (válaszként erre: 2. - Rozália)
2007. szept. 20. 17:48
Nem az a fontos mivel stabilizáljam,szerintem az étkezési keményitővel is megtehetem,hanem a hozzá valók és az arány.
2007. szept. 10. 06:52
Biztosan azért, mert parizert nem olyan egyszerű csinálni, mint sonkát, vagy szalámit. Olyan stabilizátor kell bele, amit nem hiszem, hogy csak úgy egyszerűen be tudsz szerezni.
2007. szept. 9. 22:07
Sertés v.pulyka parizer receptet kérnék, amit én magam méregmentesen eltudnék késziteni, neten ilyet nem találok, csak sonka, szalámi receptet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook