Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell/lehet két gyereket altatni? fórum

Hogyan kell/lehet két gyereket altatni? (beszélgetős fórum)


1 2
19. kutykurutty3 (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2014. febr. 20. 14:41
Igen, amikor az egyik kicsi, a másik meg pici. A nagynak amúgy volt, és van is mondhatni, de amióta megszületett a pici...van ami borult. Egy picinek meg nem lehet erőltetni sem az evést sem az avévást. Mit csináljak ha egyszer csak 1,5 órát bír ébren maradni, máskor meg 4-et, és hiába próbálom, nem alszik el. KÖvetkező nap, meg 2 óránként alszik. Biztosan sok mindentől függ. Front, kaki, éhség, elfáradás....
2014. febr. 20. 14:37

Nálunk 1,5 év a korkülönbség. A kicsi 1,5 éves korára értük el, hogy mindketten a saját ágyukban a szobájukban. Viszont az egységes napirend sokkal hamarabb beállt. A kicsi teljesen kihagyta a napi kétszeri alvást, kb 8-9 hónapos kora óta egyszer alszik, amikor a nagy, akkor viszont 3-3,5 órát. :)

Amikor váltás volt (új ágy, másik szoba) az első hét volt rémes, de megéri kitartani.

17. anya4005 (válaszként erre: 15. - Kutykurutty3)
2014. febr. 20. 14:29
Igen,ez a napirend dolog elég...kényes téma. Azt mondják,kell a gyereknek,meg el is hiszem,hogy jó,csak nehéz belőni a megfelelő ritmust!
16. anya4005 (válaszként erre: 10. - Kutykurutty3)
2014. febr. 20. 14:27
Hát,ezt nem tudom,mert minden gyerek más,ráadásúl szaki sem vagyok,csak anya. Az viszont biztos,hogy régebben sem szigetelték így el a lurkókat (konkrétan sok helyen egy ágyban aludt 2-3 gyerek),és működött. Szerintem megszokás kérdése.
15. kutykurutty3 (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2014. febr. 20. 14:26
Ha minden jól megy, akkor kb ez van nálunk is. egy picit alszik ddélelőtt, nagyot ebéd után, és picit fürdés előtt. Ha ez mindennap működne...:D
14. kutykurutty3 (válaszként erre: 11. - Cucumber128)
2014. febr. 20. 14:24

Én úgy hallottam valamelyik sztárpszichológustól, nem emllékszem melyik volt, hogy a gyermekek 4 éves korukra érnek meg arra, hogy önállóan aludjanak és aludjanak el. Addig nem baj, ha kell hozzá segítség. Onnantól jó lenne egyedül.

Másrészről, nos igen, a félelmek pedig talán pont ilyenkor a legerősebbek a picikben, lehet, hogy tényleg fél valamitől. Meg nem hiszem, hogy ha ekkora volt a ragaszkodás, egyik napról a másikra simén megy, gondolom türelem kell hozzá, de ekkora gyerekről nekem így nincs tapasztalatom, ezeket csk hallottam.

13. anya4005 (válaszként erre: 11. - Cucumber128)
2014. febr. 20. 14:24
Nálunk a nagy mászik közénk éjjel (aztán néha jön a kicsi is). Míg nem volt minden ágy 1 szobában,addig csak velünk aludt a pici születése után. Akkor azt mondta a doki,ez teljesen normális igénye a gyereknek,úgy 6 éves korig. Ha anyudat nem zavarja,szerintem ne erőltessétek,bár nyilván a ti dolgotok,csak leírtam,amit tudni vélek.
12. anya4005 (válaszként erre: 7. - Kutykurutty3)
2014. febr. 20. 14:21
Nekünk 2 szobára korlátozódik az életterünk. Mikor kicsik voltak,az ágyuk a játékokkal egy szobában volt. Picikémet megetettem (pl.)10-kor,és beborúlt az ágyába,a nagy játszott mellette. Kb. 30 perc után fel is kelt a kicsi. Nyűgös már nem volt,így kihúzta ebédig. Azután ugye,mindketten aludtak,egyszerre,akkor aludt,amíg bírta,délután pedig ugyanaz,mint délelött. Kb.1 hónap alatt teljesen leszokott a beájulásokról.
2014. febr. 20. 14:21

sziasztok, bocsi h így belevágok egy kicsit másabb témát, de én is most akartam indítani, s mivel ez is alvással kapcsolatos lenne, inkább ide írnék.


kishúgom 4 éves. születése óta anyukám mellett alszik. volt már pár próba a különaltatására, de akk még nem állt készen. most egy időre hazaköltöztem, s egyik nap anyukám megkérdezte tőle lenne-e kedve velem aludni a szobájában. nagy örömmel aludt velem, külön anyukánktól. viszont most, h elmúlt az újdonság hatása, már nehezen alszik el, hiába várja meg anya, h elaludjon. először azt mondta, h fél s azért. megnyugtattuk, h ott vagyok vele, s ha baj van kiabál, s anya máris jön. erre egész éjjel anya rohangálhatott át hozzá.

mit gondoltok, még mindig korai a különalvása?

10. kutykurutty3 (válaszként erre: 9. - Anya4005)
2014. febr. 20. 14:20
Lehet igazad van, és ha próbálnánk összerakni őket változna?!
9. anya4005 (válaszként erre: 5. - Kutykurutty3)
2014. febr. 20. 14:18
Nekem ebből a szempontból piszok szerencsém van: sírásra egyik sem kel fel. Persze,van,hogy a nagy elkezd dumálni az éjszaka közepén,akkor ébred a kicsi is,de leülök melléjük,simi és alvás. Sokkal jobban tudnak alkalmazkodni a körülményekhez,mint hinnénk!
2014. febr. 20. 14:17
Még az elalvással van a gondom, mert a nagy önállóan nem alszik el, a picit kézben "kell" tartani. Néha felér egy komoly kardioedzéssel az ebéd utáni ének-mozgásos altatás....
7. kutykurutty3 (válaszként erre: 4. - Anya4005)
2014. febr. 20. 14:16
A picivel nekem is olyan szerencsém van, hogy tud egyben aludni sokat. A nagyobb ennyi idős korában fél órákat aludt csak, bármit csináltam. És azt hogy csináltad, hoyg átállítottad?
6. kutykurutty3 (válaszként erre: 2. - Gkreka)
2014. febr. 20. 14:14

Igen, ez a nehéz, hogy a pici még többször alszik, és abban sem feltétlen van rendszer....ilyen szempontból azt várom, hogy 1x aludjon!aludjanak együtt.

Akkor te is ügyes vagy az egy szobával. Érik bennem az elhatározás, hogy siettetem.

5. kutykurutty3 (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2014. febr. 20. 14:12

Tervezem én is a közös szobát, de gondoltam, ha már nem eszik éjjel, talán a nyártól. Bár a fogzástól még tartok, mert a nagynak iszonyú volt, szó szerint. Az pedig, hogy nem ébresztik fel egymást, nálunk nem jön be. Simán, bezért ajtón keresztül is. Van, hogy egyszerre kelnek éjjel.

Nekem is most sikerült elaltatni, végre:D Egylőre ritka az ilyen.

2014. febr. 20. 14:11
Azt még hozzá teszem,h én a kicsit már 6 hónapos kora körül átállítottam a napi egy, 3 órás alvásra. Így a nagy most 1 órával kevesebbet alszik,de ha ébred,megyünk a másik szobába játszani,a kicsi meg egyszercsak utánunk jön.
2014. febr. 20. 14:07

Nálam épp most aludtak el:-)!

A nagy 3,5,a kicsi 2 éves. Küzdöttem én is a 2 szobában altatással,de valami sosem működött,úgyh az összes ágyat beraktuk egy szobába,és mindannyian itt alszunk.

2. gkreka (válaszként erre: 1. - Kutykurutty3)
2014. febr. 20. 14:03

Nekem három év van a fiaim között. Borzasztó nehéz volt ez az időszak. A kicsi kétszer aludt napközben délelőtt és délután, a nagy egyszer délben. Nálunk az lett a megoldás, hogy a kicsi babakocsiban aludt (szerencsére szerette), amíg a naggyal sétáltam, játszótereztem. Amikor meg a nagy aludt a kicsit kihoztam a gyerekszobából és játszottunk vagy főztünk/takarítottunk "együtt".

De éjszaka az első pár hetet leszámítva egy szobában alszanak. Szerencsére azzal sose volt gond, még akkor sem amikor a pici még szopott éjszaka.

2014. febr. 20. 13:58
Segítség!:) Kisebb fél éves, nagyobb 2,5 éves. Külön szobában vannak. Egyik sem tud nélkülem elaludni, más a ritmus, féltékenység van. Ahol ennyi a korkülönbség, hogyan oldjátok meg?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook