Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell/lehet két gyereket altatni? fórum

Hogyan kell/lehet két gyereket altatni? (beszélgetős fórum)


1 2
49. anya4005 (válaszként erre: 48. - Kutykurutty3)
2014. márc. 11. 22:21
Ahogy mi,szülők,úgy a gyerekeink is mások (még a tesók is),úgyh mindenképp a saját fejed,és a gyerekek igényei szerint cselekedj. Csak leírtam,nálunk mi a helyzet,ahogy mások is. Te pedig gyúrd össze!!!:-) Én szurkolok!
48. kutykurutty3 (válaszként erre: 47. - Anya4005)
2014. márc. 11. 21:48
NA hát ez az:) mindegy, alakul ez, úgysem tudom lemásolni senki más módszerét, megint a saját ösztöneimre hallgatok, az be szokott válni. Köszi anya4005:)
47. anya4005 (válaszként erre: 46. - Kutykurutty3)
2014. márc. 5. 14:44

Eleinte nekünk sem ment zökkenőmentesen,h mindenki egy szobában alszik: szórakoztatták egymást,vagy minket. Nem tom,mennyi idő telt el,mire legalább csend és nyugalom lett,de most,ha valamelyik nem alszik el, akkor is csendben van és fekszik.

Annyi előnyünk van veletek szemben,h a legelején is volt egy időszak,mikor mindannyian 1 szobában aludtunk,így az én gyerekeim immunisak egymás sírására. Persze,ha valami baj van (nem csak felriadnak,mert az 2 perc,és újra alvás), akkor az éppen síró gyerekkel átmegyek a másik szobába,ott nyugtatom meg.

Szóval,nem egyszerű!

2014. márc. 5. 13:12

Nem tudom itt van-e még valaki, de ez nálunk még mindig nem tudom hogyan fog menni. Továbbra is felébresztik egymást, demégis mikor szokják meg egymást? Amikor az egyik felsír, felébred a másik. Nap közben és éjjel is. Ha egy szobában lesznek mitől lesz más?

Vagy pl ma reggel a kisebb 5-kor kelt, sírdogált, dumált, megpróbáltam nyilván visszaaltatni, cumi, felvesz letesz, mellémtesz.....persze ma egész nap kézben kell lennie, valamiért iszonyú nyűgös. Szóval a nagy aludna fél 7-ig, akkor mit csinálok?

Én értem, hogy egy szoba, meg megszokják egymást, de ezekben a helyzetekben, ami nagyon sok, több, mint 50%, mit teszek? Este a pici hamarabb elalszik, a nagy még dumál, mesél, néha feláll, ugrál...ha bent van a pici, felébred alvás közben a nagyra, ha a másik szobában altatom, el tud aludni.

45. manyik
2014. febr. 25. 13:37
Mi a kezdetektől egy szobában altatjuk őket. A nagyobb most 3,5, a kicsi lassan 2,5 éves. Sőt nem kis önzőségből, de szinte a kezdetektől arra szoktattam a kicsit is, hogy délben, ebéd után van alvás. Az elején persze aludt délelőtt is, de pár hónap után már odafigyeltem, és egyre rövidebb ideig hagytam aludni délelőtt, ebédnél pedig már hárman ettünk, így mindkettő kellően elfáradt ebéd után már. És bevált, a mai napig úgy van, hogy ebéd után alvás, nincs belőle nyavalygás, ezt szokták meg.
2014. febr. 22. 13:43

Hú hát nagyon köszönöm a hozzászólásokat, bár én nem csak 5 percnyi sírdogálás miatt tettem fel a kérdést. Annyi változás van, már azóta, hogy kiírtam a fórumkérdést. Tegnap csak 2x aludt a pici, ma is így fog, de alig bírja, de tegnap kb 6x próbáltam letenni még délután, de nem ment, pedig nagyon kivolt már, nagyon álmos volt. Úgy tűnik valami váltás van, vagy éppen nő 1 centit:)

Mindenesetre azt látom, hogy ahányan vagyunk, annyi helyzet, de egyet mindenki javasol, hogy költözzenek össze, és ez az elhatározás most megérett bennem, hamarosan így lesz, csak elő kell készíteni, mert nem csak egy bútort kell arrébtolni, de már én is nagyon várom, hogy együtt jól ellegyenek:)

43. anya4005 (válaszként erre: 41. - Valakivagyok1984)
2014. febr. 21. 22:58

Ez tök jó,drukkolok,hogy így maradjon!

Nekem nem okoz gondot,hogy nap mint nap megvívják a maguk kis csatáit,mondjuk,2 fiúról van szó,tehát jó az,ha erős akaratúak,egyéniségek,szóval,pasik! :-)))

2014. febr. 21. 14:33
Folyt..( okos telo ez is) ma babakat én sose gondoltam h feltekenyseg lesz.. Es azt se h igy fogjak egymast már most szeretni
41. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 30. - Anya4005)
2014. febr. 21. 14:32

Ő is mászik már de tenyleg nincs feltekenyseg.

Annak aki azt irta ez problemat jelent:

Mind 2 gyerekem nagyon kotodik hozzam De a nagy ugy imadja a kicsit h az elkepezto es a kicsi is őt, állandoan játszik vele ha sir mobdja neki, h semmi baj itt van

anya.Őmindig ilyen volt, imadta mibdig

40. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 31. - Kutykurutty3)
2014. febr. 21. 14:28

Nálunk is van h veszettul sir, mint az elobb is.. Orditott 5! Percig bementem és 1 perc utan aludt is mert tudja h aludnia kell! Es mindig akkor rakom le amikor tenyleg faradt egy 7,5 honaposon már latod h faradt.. 5! Perc orditastol meg nem lesz baja.. Van már egy kialakult napirendje.

Termeszet: teljesen mas mind a 2 gyerekem.A nagy nagyon nehez akaratos termeszet a kicsi meg a nyugalom szigete es mind2-nel mukodott a dolog

39. kutykurutty3 (válaszként erre: 37. - Kistanítónéni)
2014. febr. 21. 14:04
Bár azt gondolom ikreknél/azonos korú babáknál megint picit más, mert életkorral is változott, hogy a nagylányom mire, hogyan, mikor riadt fel. MOst is egymás melletti a szoba, de áthallatszik minden, és pl most éjjel a nagy csak azért kelt fel, és ment az apja mellé, mert felébresztette a pici sírása, aki nem tudom miért sírdogált amúgy, evés után nehezen aludt vissza. De nem kelt volna fel, mert bementem betakarni előtte pár perccel, és valamennyire érzékelte, de aludt tovább. A sírásra azonnal, teljesen felébredt.
38. kutykurutty3 (válaszként erre: 36. - Kistanítónéni)
2014. febr. 21. 14:00

Dehogynem, ügyes vagy.:) Jól tudtál alkalmazkodni a különböző természetükhöz. A kérdésem inkább költői volt egyébként, és inkább a másik hozzászólóhoz kapcsolódott, "Valakivagyok" hozzászólásához, hogy még ikrek is lehetnek ennyire különbözőek.

És le a kalappal minden ikres előtt:):):)

37. Kistanítónéni (válaszként erre: 35. - Kutykurutty3)
2014. febr. 21. 13:29

Nekem az ikrek ég és föld. De mindenben. Pedig ugyanaz a nevelés. Ezért írom, hogy mióta ikreim vannak rájöttem, hogy biztos sokat számít a nevelés, de az alaptermészeten nem lehet változtatni, és teljesen más dolgok működnek minden gyereknél.

Nekem a fiúk közös szobában alszanak az első perctől és az elmúlt három évben talán háromszor ébresztették fel egymást.

36. Kistanítónéni (válaszként erre: 33. - Kutykurutty3)
2014. febr. 21. 13:24
Én csak konkrétan a lányomat írtam, hogy ő simán aludt egyedül, én meg azt gondoltam, hogy én vagyok az ügyes. A fiúknál rájöttem, hogy nem vagyok ügyes, a gyerek természete sokkal inkább meghatározó. Nálunk 13 év a korkülönbség a lányom és a fiaim között, de így is volt féltékenység valamilyen szinten. Persze ez nem az alvásnál jelentkezett! :)
35. kutykurutty3 (válaszként erre: 29. - Kistanítónéni)
2014. febr. 21. 13:23

Ja igen, nekem is totál más a két csaj természete. z külső szemlélő számára is egyértelmű. Más igények, más törekvések, más adottágok. A nagy soha nem aludt ennyit, mint a pici most, úgyhogy azért örülök:)

Sőt kb 4 ikres ismerősöm van, és ott is, az egyszerre, egy jegyben született gyerek is hogy eltérhetnek, egészen különös.


Na és ott ugye mi a helyzet pl? Egy az anya, ugyanakkor ugyanazt csinálja, mégis egyik kiságyban, másik nem hajlandó ott aludni.....

34. kutykurutty3 (válaszként erre: 29. - Kistanítónéni)
2014. febr. 21. 13:19
Most már sokan ezt mondjátok, hogy az összeköltözés jó lesz:)
33. kutykurutty3 (válaszként erre: 29. - Kistanítónéni)
2014. febr. 21. 13:19
Amúgy nem ítélkezés, de akkor jó a kapcsolat a kötődés szülő gyermek között, ha van pici féltékenység. Ez az egészséges. Ha soha semmi nincs, ott gond van, úgyhogy biztosan volt valami kis féltékenység nálatok is.
2014. febr. 21. 13:16
Sőt, a nagy nem hajlandó elaludni délután, ha a picit nem tudom közben lerakni. Nagyon anyás, és imádja a kicsit, de ő még nem érti meg, hogy eddig ő volt egyedül, és most bizony megoszlik a figyelem, de a szeretet marad.
31. kutykurutty3 (válaszként erre: 28. - Valakivagyok1984)
2014. febr. 21. 13:13

oké, de mi van a pici veszettül sír? És nincs idő 20 perc megynugtatgatni, felveszletesz, mert a nagynak is aludnia kell..én nem hagyom sírni a gyereket az biztos.

Mostanra a suttogótól a falnak megyek, nekünk nem jött be, azt is megpróbáltuk heteken keresztül, gondosan dokumentáltam is. A gyereket nem lehet kényszeríteni aludni, és ha álmos nem kínozhatod, hogy nem rakod le - legalábbis én kegyetlenségnek tartom, mert ha fáj neki, akkor lerkhatod 100szor is meg felveheted. VAgy ha olyan rosszul bírja a frontokat, mint a kissebbem. A gyerekek nem gépek, ahogy a suttogó gondolja.

Biztosan jól is csinálod, de valószínűleg jó adottság is a gyermekeid természete.

30. anya4005 (válaszként erre: 28. - Valakivagyok1984)
2014. febr. 21. 12:58
Attol fuggetlenul,h a kicsit a nagy mellett szoptattam,altattam,nalunk sem volt feltekenyseg,egesz addig,mig minimano el nem indult! Ahogy a pozicio es anya utan a jatekokra is rament a kicsi,elindult a feltekenyseg is,meg a duhrohamok,hisztik! Hala az egnek a 2 utobbin tul vagyunk, viszont most,h a pici is kezd tudatara ebredni,vannak helyettuk verekedesek! Nem azt mondom,h ez torvenyszeru,de (pl) nalad meg eleg picuri a kicsi,meg aztan en sem vagyok tokeletes anya,aki mindig mindent tokeletesen old meg a 2 gyerekkel/kozott! Bocsi,h nincs ekezet,de annyira okos a telom,h este onallo eletre kelt:-(!
29. Kistanítónéni (válaszként erre: 22. - Valakivagyok1984)
2014. febr. 21. 10:30

Lányommal minden ilyen flottul ment nekem is. Mindig mindent úgy csinált, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Mindig magától aludt el. Nagyon büszke voltam magamra, hogy milyen ügyes anyuka vagyok. Aztán jöttek az ikrek. Azóta inkább csendben maradok. Mert ami működik az egyik gyerekkel az sajnos a másiknál egyáltalán nem. Most altatás van,. Hajnalban át is jöhetnek hozzánk, ha valamiért felébrednek. Meg kellett tanulnom, hogy rengeteg múlik a gyerekek természetén. Örülj neki, hogy te is olyan szerencsés vagy a gyerekeiddel, mint én voltam a lányommal.

A fórumindítónak meg mindenképp azt javaslom, hogy közös szobában legyen a két gyerek, szerintem úgy egyszerűbb lesz. Nálunk nem ébrednek fel soha egymásra, bár lehet másnál ez is másképp alakul.

28. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 27. - Kutykurutty3)
2014. febr. 21. 10:05
Soha.. Úgy alakítottam, h ne legyen.Ezert se akartam soha altatni a kicsit, h a nagy ne azt nézze h fél óráig ringizem a popojat a pucinek h aludjon, hanem helyette lerakom, 10 percen belul alszik éa tudok a naggyal esti meset nezni.. Mondjuk a kislanyomat se altattam soha.. Megtanulta h kel egyedul aludni, tudta h ott vagyok, de ugy el se tudott volna aludni ha bent vagyok a szobaba..bekapcsolom a csillag kivetitot es alszik, a kicsinek pedig elmondom csicsika van, lehuzom a redonyt es ennyi.. De ez szerintem nem gyerek függő,én mondjuk abszolult suttogó párti vagyok de ha más nem nincs vele gond,.. Csak azt nem birom amikor kesőbb jön a panaszkodás h nemtud egyszerre 2 gyereket altatni, maganak csinalta.. Nalam is mind 2 hétvégen f2 kor alszik, ha altatnom kellene őket, ketté kellene szakadnom, vagy osztodnom.
27. kutykurutty3 (válaszként erre: 22. - Valakivagyok1984)
2014. febr. 20. 22:13
Nem volt féltékenység?
26. anya4005 (válaszként erre: 24. - Valakivagyok1984)
2014. febr. 20. 22:13
Oh,10 után a páromé vagyok (ha itthon van,és nem dolgozik),és nagyon kreatívak tudunk lenni! Amúgy én akkor is a naggyal voltam elalvásig,mikor még nem volt a pici. Engem megnyugtatott,h úgy hagytam egyedül,h alszik már, őt pedig megnyugtatta,h fogtam a kezét! Miután beköltözött az ágyunkba,nyilván mellette (alatta,mikor hogy) voltam az ágyban,míg elaludt,és utána kreatívkodtunk apával! Nem bánom,h így alakúlt,majd eljön még az idő,mikor vissza is fogom sírni az érzést,h egy gyerekláb fúródik a bordáim közé!
25. kutykurutty3 (válaszként erre: 22. - Valakivagyok1984)
2014. febr. 20. 22:11

Addig működött nálam is, amíg nem kezdett el nőni a foga. Énekeltem, kimentem, és hagytam, hogy magától aludjon el, egy ideig így ment. Aztán jött a fájdalom, és az ölelés enyhítette, mert más nem:(

A barátnőm példáját követve én is nemaltatós akartam lenni, aztán jött a gyermekem, és felülírt mindent. Ez van. Ami neked simán megy, nem biztos, hogy jó a másik gyereknek. Biztosan van olyan, ami nekünk egyszerű és te szenvedsz vele, de attól még mondom, hogy elrontod, csak más....

24. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 23. - Anya4005)
2014. febr. 20. 21:36
Gondolom a parod is örülne ha este, ejszaka vele foglalkoznal..El se tudnam kepzelni h koztunk aludjon a gyerek.. Szamomra ez felfoghatatlan, ugyanigy vagyok az altatással is.. Meg kell tanitani h segitség nelkul aludjon el.. Ez a gyereknek is a jo
23. anya4005 (válaszként erre: 22. - Valakivagyok1984)
2014. febr. 20. 19:01
Szerintem ők élvezik az ölelést,az együtt alvást! Legalábbis az enyém még nem kérte sírva,h a saját ágyában aludhasson!:-)
2014. febr. 20. 14:50
Nekem a nagy 4 éves, a kicsi 7 hónapos.. Mindig egyedül éa maguktól aludtak el, lerakom a kicsit adok egy puszit, becsukom az ajtót és alszika nagy is ugyanigy az ő szobajaba.. Ezert is voltam ellene mindig is az altatasnak, egyutt alvásnak.. A gyerek szivjak meg a legjobban azert mert az anyuka egy rossz szokast alakit ki
21. anya4005 (válaszként erre: 19. - Kutykurutty3)
2014. febr. 20. 14:50
Addig jó,amíg csak a napirendje borúlt a nagynak! Az enyémnek az elméje is,mióta nem ő a kiskirály! Már nagyon várom,hogy elteljen még 1-2 év,és ők is külön szobát kapnak,mi meg talán vissza kapjuk a szobánkat...Megyek is,lefekszem melléjük.
20. kutykurutty3 (válaszként erre: 18. - Z.Györgyi)
2014. febr. 20. 14:44
A pici mindenben utánozni akarja már most a nagyot, így lehet, hogy az alvásra sem lesz ideje, csak amikor a tesó is alszik, ezt el tudom képzelni, hogy neki hamarabb bekövetkezik a napi egyszeri alvás. Főleg, hogy tud nagyot aludni. Igaz, hozzáteszem, hintában:S az ágyban nappal felébred egyelőre. VAgyis eddig így volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook