Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kell párologtatni? fórum

Hogyan kell párologtatni? (beszélgetős fórum)


11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2023. márc. 29. 13:25
Nem párologtattam vègül. Egyiket se próbáltam ki. Majd legközelebb. :)
2023. márc. 12. 16:33

Gondolom, azóta már kiderült, hogy melyik módszer vált be.

Elárulod nekünk is?

9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - A7bb8tt)
2023. márc. 8. 13:52

Ez az, a mosószer is kipárolog és rontja a szoba levegőjének minőségét, tisztaságát. A sok szellőztetéssel pedig hűti a szobát. A mai rezsiárak mellett az sem mindegy, hányszor kell újra fűteni egy helyiséget.


Célszerűbb egy tiszta edényben tiszta vizet párologtatni. És még a váratlan vendég érkezése sem válik esetleg kínossá az ágyneműk, fehérneműk, egyebek szétteregetése miatt. :))

2023. márc. 8. 11:19
Igen, ahogy 5-ös írta, azt tedd, hogy vastag törölközőt vizezz be, jól csavard ki, azt tedd a radiátorra. A mosott ruhákból rengeteg mosószer is kipárolog. Nekem ezt anno gyerekorvos mondta. Persze gyakori szellőztetés emellett.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2023. márc. 8. 11:07
Erre nem is gondoltam. Köszi..
2023. márc. 8. 10:21

[link]


Ilyen alu-tálcát veszek, 100-as jellegű boltokban 5 db-os kiszerelésben pár száz Ft-ért kapható. Ha már nagyon besalakosodott, jöhet a következő.


Valamikor én is zománcos tálkát használtam, és évenként dobhattam ki, mert ronda lett/maradt.


Az alu tálcából egy egy fűtési szezonra elég 2 db/konvektor.

5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 8. 09:53

Az egyik legegyszerűbb megoldás, ha az adott helyiségben teregetsz.

A száradó ruhák maguktól megoldják a párásítást.

4. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2023. márc. 8. 09:52

Nemcsak a szépség.

Ha nagyon meleg a radiátor, a műanyag esetleg megolvad.

2023. márc. 8. 09:15

Tehetsz bele sót,,legjobb a tengeri,vagy kamillát,,teafaolajat,,stb.


Szerintem a fém vagy kerámia szebb mint egy műanyag tál,,és jobb is,,de egyelőre ez is jó lesz.Jobbulást.

2023. márc. 8. 09:14

Attól jobban párolog, hogy az edényzet átmelegszik. Nyilván a műanyag nem a legjobb erre.


Akár egy nedves törölközőt is tehetsz a radiátorra, az is párásít.

2023. márc. 8. 08:52
Jó lesz úgy ha egy műanyag tálba vizet öntök, és a radiátorra rakom? Mivel nincs fém vagy kerámia tálam most. Betegek vagyunk, szóval nem tudok vásárolni párásítót. Valamint mi ez a fém/kerámia dolog? Azok miért jók?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook