Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan kell házasodni? fórum

Hogyan kell házasodni? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 11. 14:29
Szerintem le kell ülni egy sarokba, és meg kell várni míg elmúlik... :D
27. Seven of Nine (válaszként erre: 26. - LauraJones)
2011. okt. 11. 14:23
ez szuper:) igy kell ezt csinalni:) nem ugy ahogy en irtam:) Gratulalok!!!!
26. LauraJones (válaszként erre: 25. - Seven of Nine)
2011. okt. 11. 14:13

Hát ez nagyon jó :) Egyébként osztom a véleményed.


De nálunk ezúttal más lesz:


1. engem a párom nyüstöl, hogy ugyan ne gatyázzak már

2. most nagy nehezen beadom a derekam :D

3. a gyűrűket egyszerűen oldjuk meg. először azt mondtam neki, hogy nekem nem kell gyűrű, mert csak felesleges pénzkidobás. Aztán eszembe jutott, hogy a gyűrűt utána illik hordani, úgy hogy stornó, gyűrű mégis kell, de mivel nem szeretem az arany ékszereimet hordani, ezért úgy döntöttünk, hogy beolvasztatjuk az ilyen holmikat, és abból csináltatunk 2 vékonyka gyűrűcskét.

4. szóval miután kinéztük a gyűrűket, megcsináltatjuk, és kifizetjük

5. lánykérés mint olyan, nem lesz, vagy inkább úgy mondanám, hogy már volt, 4 szem közt

előkészület pedig most csak annyi lesz, hogy megcsinálom a meghívó designját, elviszem, kinyomtattatom kb 4 példányban, és lefoglalunk egy helyet valami étteremben :)

2011. okt. 11. 13:53

1. kb ket evet kell nyustolni, nyivogni a ferfinak, hogy vegye mar el a not


2. a ferfi nagy nehezen beadja a derekat es innentol halalra van itelve a hazassag


3. miutan a ferfi igent mondott a lanykeresre, a no kinezi a gyuruket


4. miutan a no kinezte a gyuruket a pasas megveszi


5. a lanykeres utan pedig jonnek az eskuvoi elokeszuletek, ahol nincs helye a pasiknak



hat en ezt latom manapsag:)

2011. okt. 11. 12:49

Egyelőre még nem sürget semmi extrém eset :D

Csak szerettem volna tudni, hogy hogyan tervezzem a dolgot.

Sokszor mondtuk a párommal, hogy holnap bemegyünk a hivatalba, és összeházasodunk, de szerintem nem gondoltuk ennyire véresen komolyan. :D

Nem akarok nagy lagzit, vagyis zenekar, meg hosszú meghívott lista. Csak kb 15 fő: család, tesók, azok családja. Csak egy szűk akármit sok nyűg nélkül. nekem ez csak egy papír.

23. babszibobó (válaszként erre: 15. - Derya)
2011. okt. 11. 12:43

:-)

Igen PL: Babavárás esetén, az amúgy min. 30 nap, 3 napra csökken:-)(ez esetben kell a Terhességi Kiskönyv is, még akkor is ha szembetűnő az Áldott Állapot, valamint nem minden hivatal vállalja azon okiratok beszerzését mely tanúsítja, hogy a Házasulandó felek hajadon/nőtlen állapotban van e épp, vagy elvált stb...és ezt ilyen estben, főleg ha gyorsított az eljárás az Ifjú Párnak kell beszerezni:-)ez kb. 10 perc plussz, Saját tapasztalat )

Anno Én is így házasodtam:-)

22. Carpediem* (válaszként erre: 3. - Gaby76)
2011. okt. 11. 12:22

Óhh hogyne, neeeeeeeem, ez azért nem így működik.

Persze, ne hogy már azt hidd, hogy ott öt perc latt összeadnak titeket.

Jó kis vicc volt amit irtál.

Jót nevettem:)

21. Derya (válaszként erre: 20. - 9bbc382386)
2011. okt. 11. 12:20
elvileg lehet, persze.
20. 9bbc382386 (válaszként erre: 11. - Derya)
2011. okt. 11. 12:12
Akkor mégis lehet.Hisz nem tudhatjuk a fórumindító okait,szándékát sem.
2011. okt. 11. 11:09
Köszi, minden információ nagyon hasznos volt!
2011. okt. 11. 11:06
sehogy!!!!!!!!
2011. okt. 11. 10:57
Mivel az én lakhelyem nem ott volt, ahol házasodni akartunk, ezért kérnem kellett a lakóhelyem szerinti hivataltól egy családi állapot igazolást. A többit meg már leírták előttem...
16. Derya (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2011. okt. 11. 10:42

ja, bocs, nem olvastam elég figyelmesen az előbb, hogy azt írtad, hogy akartak.... :-)

hát rögtön ez csak úgy lehetséges, hogy fennáll az említett okok valamelyike és az anyakönyvvezető hajlandó rá, hogy azonnal aláíratja a kérvényt a jegyzővel, és még a jegyző is hajlandó a dologgal azonnal foglalkozni. már eleve ez sem elképzelhető, de ha a jegyző aláírta, akkor elvileg azonnal meg lehet kötni a házasságot. de ezek csak elvi kérdések, nem jellemző dolog. :-)

15. Derya (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2011. okt. 11. 10:38

akkor ott volt valami indok. nem?

pl terhesség, utazás, betegség, ilyesmik és csak jegyzői engedéllyel.

14. zani
2011. okt. 11. 10:34

először is kell egy jó pasi akihez hozzámennél. :)

egyébként az időpontról annyit, hogy a bejelentkezéstől számítva 30 napnak kell eltelnie alapesetben, de h mikorra kaptok időpontot nagyban függ attól h mekkora településen laktok, mert egy nagyvárosban valóban már ősszel-télen versenyt kell futni a május-szeptemberi időpontokért, de kisebb településeken nyugodtan válogathattok, ahol mi esküdtünk ott pl. évente 2 esküvő van, tehát nincs nagy rivalizálás :)

a lagzink 80 fős volt, időpont kitűzésétől 1,5 hónap alatt szerveztük meg. nem is értem mások mit szervezkednek 6-8 hónapon keresztül.

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Derya)
2011. okt. 11. 10:34

de.Minket is összeakartak,pedig csak apasági nyilatkozatot akartunk.

Elvileg 30 nap a várakozási idő.

2011. okt. 11. 10:26

Köszönöm a válaszokat :D


Nem akarok nagy esküvőt, csak a szűk család.

De most már tudom, hogy miben lehet-kell gondolkoznom.


Köszi Mindenkinek

11. Derya (válaszként erre: 8. - 9bbc382386)
2011. okt. 11. 10:23
ez nem igaz. csak különös indokkal és jegyzői engedéllyel lehet 30 napnál előbb házasságot kötni.
2011. okt. 11. 10:22

1. - hozzámjössz?

2. - igen

3. - dátum kitűzése

4. - lánykérés

5. - bejelentkezés az anyakönyvezetőnél

6. - előkészületek megszervezése (ez valakinek 1 év, nekünk 2 hónap volt)


kell: születési anyakönyvi kivonat, személyi ig., ha van válási papír akkor az


mi júniusban kértünk időpontot aug 7-re, véletlen volt h kaptunk, ismertük az anyakönyvezetőt, csak azért. nyárra még télen be kell jelentkezni, ősz és tél szerintem mindegy, akkor nem nagyon van esküvő csak elvétve.

nekem júni 23-án kérte meg a kezemet a férjem, és mint írtam,aug 7-én volt az esküvőnk, júliusban jelentettük be azt hiszem.

9. Derya (válaszként erre: 3. - Gaby76)
2011. okt. 11. 10:22
rögtön biztos nem adják össze. :-)
2011. okt. 11. 10:22

A helyi anyakönyvi hivatalba kell menni,ott lehet időpontokat választani.Szül.anyakönyvi kiv.,személyi ig.,TAJ kártya,adókártya legyen nálatok.

Az időpont attól függ csak,hogy mikorra találtok helyet.Akár holnap is esküdhettek.

7. Derya (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2011. okt. 11. 10:22

Abba az Anyakönyvi Hivatlaba kell mennetek, ahol a házasságot meg szeretnétek kötni, és az anyakönyvvezetőnél kell bejelenteni a szándékotokat. A bejelentéstől számítva, ha az irataitok is rendben vannak, akkor 30 napnak kell eltelnie a házasságkötés időpontjáig.

személyi igazolvány, születési anyakönyvi kivonat szükséges, ha elvált valamelyikőtök, akkor a hűzassági anyakönyvi kivonat is kell.

6. csgybzs (válaszként erre: 5. - Csgybzs)
2011. okt. 11. 10:21
Ja igen, és a születési anyakönyvi kivonat.
5. csgybzs (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2011. okt. 11. 10:21

Be kell menni egy anyakönyvvezetőhöz (polgármesteri hivatal) és kérni kell egy időpontot. Ő leellenőriz mindkettőtöket, hogy házasságban éltek-e. Amennyiben nem, úgy kitűztök egy időpontot, és befizettek x forintot, ez mindenhol más összeg.

Kell a személyid, a lakcímkártyád, ha valamelyikőtök elvált, akkor a hivatalos okirat a válás kimondásáról. Nevet választotok és ennyi. Azt nem tudom, hogy extrém időre gondolsz-e. Pl. hétfőn bemész, hogy szombaton esküdnél.....

2011. okt. 11. 10:21
ja tenyleg, az anyakönyvi kivonat is kellett.
2011. okt. 11. 10:20
személyi igazolvány, ti ketten, két tanú és rögtön össze is adnak. a községi/városi hivatalba kell menni
2011. okt. 11. 10:20
Anyakönyvvezetőhöz menjetek, mert ott kaptok időpontot. Oda kellene a személyes iratok, születési anyakönyvi kivonatok.
2011. okt. 11. 10:19

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy mi a menete egy házasságkötésnek. Nem maga a szertartás érdekel.

Hanem az, hogy ha megszületik a gondolat két emberben, hogy összeházasodnak, akkor hova kell menniük, és mit kell csinálniuk? Milyen iratokra van szükségük? Kell-e eltelnie valamennyi időnek a bejelentés és a házasságkötés között. És ilyenek.

Köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook