Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan is kell számolni ezt a járványügyi megfigyeléses határidőt? Beleszámít a kezdő nap is? fórum

Hogyan is kell számolni ezt a járványügyi megfigyeléses határidőt? Beleszámít a kezdő nap is? (tudásbázis kérdés)


2020. nov. 13. 14:14

Vicc az egész.


Mondjuk most amiatt vagyok még ideges, hogy van a családban egy valaki akit nem teszteltek. Hétfőn megy munkahely miatt. Ha kiderül, hogy pozitív mert teszem azt tünetmentes volt, akkor nem tudom mit csinálok, ha 10 napra még benyomnak.


Közben voltak a rendőrök, de szokás szerint nem tudták megmondani. Ezt sem és azt sem miért nem hagyták jóvá az irodában a napokkal ezelőtt beadott két negatív tesztemmel beadott kérelmet. :D

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - CsakKérdezek)
2020. nov. 13. 14:09

Nyáron, amikor 14 napos karanténban voltam, az gyakorlatilag 15 nap volt, nem 14. A határozat szerint a 15. nap éjfélkor járt le a karantén, ezzel ellentétben a rendőröknek az utolsó ellenőrzésre kiadott dátum a 14. nap volt.

Össze-vissza volt már akkor is.

2020. nov. 13. 13:58

Így, hogy a kontaktustól 10 napig, azaz 2020 nov. 14. napjáig.


Ezt simán lehet úgy értelmezni is, hogy 13.-a 23:59-ig.


Már csak azt szeretném, hogy az apám is pozitív legyen a munkába járáshoz szükséges teszten, de eddig semmi tünete nem volt csak tesztelve sem volt. Akkor meg 10 napra még bezárnak. Kikészíti ez az embert idegileg szép lassan.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - CsakKérdezek)
2020. nov. 13. 13:43

Lehet nem jól értelmezlek.

Azt írja a határozat, hogy november 14?

Mert akkor tök mindegy ki hogy értelmez meg matekol, nov 14 és kész.

Vagy nem értem...

2020. nov. 13. 13:21

Sziasztok!


Mivel nem bírálják el a negatív tesztes kérelmemet, muszáj vagyok megvárni azt a dátumot, amit megadtak. Ezt viszont könnyű tévesen értelmezni. Ezért is érdekelne ki mit mond.


A határozat azt írja az igazolt kontaktustól számított 10 napig zárnak be nov. 14. napjáig. Ez mondjuk nem igaz, mert nem attól, hanem a telefonhívástól zártak be. Ez plusz 5 nap kapásból.


Vagyis november 4.-e az első nap. Viszont én úgy számolok, hogy ma van ettől a 10. nap. holnap pedig a 11. Vagyis a fenti határidő jelentheti azt, hogy holnap már szabad vagyok és nem vasárnaptól vagyok az.


Ki mit mond, hogy kellene értelmezni ezt a határidőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook