Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan érdemes elkezdeni barátkozni? fórum

Hogyan érdemes elkezdeni barátkozni? (beszélgetős fórum)


27. Epresturmix (válaszként erre: 21. - 0adc8842b1)
2019. nov. 28. 09:25
Ahol többnyire idősek vannak? Nemár.
26. lanna2
2019. nov. 28. 09:20
Sziasztok! Anikó vagyok és szeretnék barátokat találni (54 éves nő vagyok, Budapestről) akivel nagyokat beszélgetni ,moziba, szinházba, stb.lehet menni. Írjatok !! (lanna1965@gmail.com)
25. yarny (válaszként erre: 23. - Ina87)
2019. nov. 24. 19:51
Ismerősökkel nem szoktam olyan mélyebb témába bonyolódni, barátokkal viszont igen. Tudod, olyan egymáshoz átmenős, beszélgetős- borozgatós, étterembe menős, sétálós-túrázós barátnőt szeretnék. Külföldön volt ilyen, de itthon most szeretném "újrakezdeni". :)
24. yarny (válaszként erre: 21. - 0adc8842b1)
2019. nov. 24. 19:49

Persze, bátorít. Nem nagyon van neki se sok barátja, haverja. Egy kettő akad, de nem akarok rájuk akaszkodni.

Sosem barátkozom férfiakkal, ezzel nincs gondom, félnivalóm.

A kapcsolatteremtésben tényleg elég béna vagyok, majd valahogy kialakul. Talán. :)

23. ina87
2019. nov. 19. 09:47
nem a kérdésre válaszolok,általában meg süti az ember a száját a barátokkal,inkább csak ismerős legyen az bőven elég 🤗
2019. nov. 17. 13:01
A szomszédokkal keresd először a kapcsolatot... mutatkozz be, modd el, honnan jöttetek, stb... és majd alakul :)
21. 0adc8842b1 (válaszként erre: 20. - Yarny)
2019. nov. 17. 10:17
A férjed hogy viszonyul hozzá, hogy társaságot keresel? Az ő ismerőseivel szoktál találkozni? Mondanám, hogy fizess be egy gey napos buszos kirándulásba. Ott is találsz esetleg barátokat. De ha csak a környékről akarsz, akkor közért, ruhabolt, és figyeld kikkel találkozol, vagy kiket látsz többször. Azokkal lesz könnyebb az ismerettség. Pasikkal vigyázz!!!
20. yarny (válaszként erre: 19. - Channa*)
2019. nov. 16. 22:02

Sajnos nem, nem voltak.

Régen sem voltam az a kimozdulós típus. Soha nem voltam discoba, az osztályom sose tartott össze sem általános iskolában, sem gimiben. Nem voltam társasági ember.

Mostmár bánom, most kell elkezdenem igazából mindent előlről. Mert vágyom a társaságra, csak így picit nehezebb. De tudom hogy rajtam múlik.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Yarny)
2019. nov. 16. 21:58
Régi ismerősök, akik külföld előtt voltak?
18. yarny (válaszként erre: 15. - Channa*)
2019. nov. 16. 21:43

De, de. Van munkám. Arra értettem, hogy talán most nem lesz olyan szerencsém munkahelyen megismerkedni olyan embrekkel mint külföldön.

Még nem találtam meg a közös hangot senkivel sem, nem tudom kialakulna e ott olyan barátság, amit a munkahelyen kívül is lehet folytatni esetleg.

17. yarny (válaszként erre: 14. - Channa*)
2019. nov. 16. 21:40
Külföldön heti 70-80 órát dolgoztam, és ilyenek simán belefértek. Akarás kérdése, menne az itthon is. Jelen esetben ha lenne kivel. :)
16. melindike (válaszként erre: 11. - Yarny)
2019. nov. 16. 21:08

Akkor próbálj meg te feldobni témákat a fb-os csoportban!

Biztos lesz, aki reagál és onnan el lehet kezdeni a beszélgetést. 😉

2019. nov. 16. 20:57
Nem fogsz dolgozni?
14. Channa* (válaszként erre: 13. - R_e_G)
2019. nov. 16. 20:57
Miért nem fér bele családosként?
13. R_e_G (válaszként erre: 11. - Yarny)
2019. nov. 16. 14:44
Ezek szerint a szomszédságot megismertétek már. Sajnos dolgozó családosként a barátnőzés már nehezen fér bele az életbe. Ha a munkahelyi ismerkedés nem opció, akkor marad a hobbi. Edzőterem, tanfolyamok, klubok.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Yarny)
2019. nov. 16. 14:41
Pont azokkal kellene először is indítani az ismerkedést, akik hasonló helyzetben vannak, mint ti. És oda irányítani a beszélgetést, hol, milyen módon tudtok egymásnak segíteni, hol-mit találtatok már, stb. Ők ugyanilyen gondokkal küzdenek, hát lépjetek, nyissatok feléjük ti.
11. yarny
2019. nov. 16. 14:35

Szomszédokhoz még átmenni nem mentünk át, de sokat bezélgettünk velük. Még mindenki annyira elfoglalt, mindenki csinál valamit, van ahol nagyon pici baba van, van aki olyan mint mi, hogy még bútorszerelés előtt áll és épp belakni készül a házat.

A fb-os csoport pedig tele van az otthonról dolgozható, mlm-es posztokkal. Valahogy érdemi, beszélgetős posztokat sose látok.

Már lassan ki kell mozdulni, és igen, részt szeretnék venni különböző rendezvényeken.

Míg kint laktunk külföldön, volt pár barátnőm, és hiányoznak azok a kis borozgatós, beszélgetős esték, vagy éppenséggel mikor csak beültünk egy étterembe. Őket munkahelyen ismertem meg, de most ilyen lehetőségem nem nagyon lesz.

Sajnos hajlamos vagok beragadni a 4 fal közé, ami nem tesz jót nekem.

10. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Yarny)
2019. nov. 16. 14:31

Zöldségesnél, kisebb éli-boltban az eladókkal én is tegező viszonyban vagyok. Hálás téma a beszélgetés indítására (persze csak ha nem állnak a hátam mögött 6-an!), hogy miből, mit lehet sütni-főzni.

Piacon meglátok valamit, amit pl. nem ismertem a nyers fügét, rákérdeztem, azok után már jön a következő, hogyan lehet elkészíteni, mit lehet belőle csinálni. Majd alakul. A lényeg, ne légy 1-1 alkalommal túl nyomulós se, és engedd, hogy ők is kérdezzenek, így lesz egy oda-vissza beszélgetés.


Ez a szomszédokhoz kistányér sütivel bemutatkozásként, és visszahívni őket egy kávéra, stb. Nem kell mindenkit, kis helyen fél órán belül úgyis tudja a "fél falu", amit 1-2 embernek elmondotok. :)

9. R_e_G (válaszként erre: 1. - Yarny)
2019. nov. 16. 14:22

Mi falura költöztünk ismeretlenül. Kezdtük azzal, hogy átkopogtunk a szomszédokhoz, hogy bemutatkozzunk. Aztán lettek ismerősök a boltból, az orvosi váróból, a gyerekek miatt a játszótérről.

Amit tehetsz: csatlakozol a település fb csoportjához, részt veszel a helyi rendezvényeken (jön az advent, biztos lesz valami). Ha templomba járók vagytok, akkor ott biztos felkarol valaki.

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Yarny)
2019. nov. 16. 13:59

Szia!

Szomszédaiddal összeismerkedtél már? Bemutatkozó látogatás megvolt?

Tudom, nálunk ez nem igazán van szokásban.

Mikor új helyre költöztem egy idős házaspár bekopogott hozzám egy kis süteménnyel. Látták, hogy költözködöm, pakolok de meghívtak magukhoz egy kis beszélgetésre.

Ezt követően nagyon jó kapcsolatom volt velük.

Ti is megtehetitek, hogy valami kóstolóval bekopogtok a szomszédhoz és meghívjátok őket egy kis beszélgetésre.

7. yarny (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2019. nov. 16. 13:44

27 éves vagyok, a Férjem 34. Ketten vagyunk csak, gyerkőc még nincsen. Ami azt illeti, annyira hobbim se nagyon van még, annak is most szeretmék majd nekiállni, hogy mi is érdekel, míg külföldön éltünk, sokat dolgozunk, idő nem nagyon jutott magamra.

Pest mellé költöztünk, egy nagyok városba.


Igen, nekem is ez a problémám, hogy nem szeretném, hogy erőltetett legyen, nem szeretném végülis rátukmálni magam senkire sem.


Mára már kicsit nyitottabb vagyok az emberekkel szemben, szívesen beszélek velük, ha van közös téma.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Yarny)
2019. nov. 16. 13:40

Közben megnéztem az adatlapodat.

Szóval én a helyedben talán a környező üzletek eladóival ismerkednék, ővelük lehetne egy kicsit szorosabb kapcsolatot. Legjobb, ha őnáluk érdeklődsz, pl. mit-hol lehet kapni, mit, merre keressetek és hasonlókkal lehetne indítani. És ők azt is tudják, hogy a ti korosztályotok leginkább hol szokott szórakozni, esetleg táncolni, vagy hasonló közösségi életet hol, merre találtok, ahova be tudtok kapcsolódni.

2019. nov. 16. 13:22

Talán ha megírnád, milyen korosztály vagytok, és hogy mekkora településen éltek, könnyebben tudnánk ötletelni.

Kikkel költöztél haza: pároddal, szüleiddel, gyermekeiddel. És ha gyermekek is vannak, milyen idősek, még játszótérre viszed őket, vagy már önálló programokat csinálnak maguknak??? Jó lenne egy kicsit többet tudni rólad, rólatok.

4. Lávli (válaszként erre: 1. - Yarny)
2019. nov. 16. 13:22

Elég erőltetett dolognak érzem: egy felhívás után vadidegenekkel beülni bambizni, hogy lehettek e majd barátok ... Nem tudom, sokan nyitottak e erre, de szerintem te is csak elméletben :) Aki meg rögtön ugrik, azzal lehet, hogy veszélyes is lenne találkozni ...

Helyi csoportokban ismerkedj, beszélgess, persze, de egyelőre csak virtuálisan.

Aztán a szimpatikusabbak barátok lesznek, valós találkozással is.

3. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Yarny)
2019. nov. 16. 13:15
Szerintem inkább egy közeli sétára ki jeléentkezik, hogy megismerd a környékeden lévőket. Nehogy sokan jelentkezzenek kávéra, mert azt ha neked kell fizetni???
2. af86a99684 (válaszként erre: 1. - Yarny)
2019. nov. 16. 12:36
Ha van egy-két hobbid, jelentkezz olyan helyi csoportokba. Akkor garantáltan lesz közös téma, és barátságok is kialakulhatnak.
2019. nov. 16. 12:13

Sziasztok,


Picit furán érzem magam emiatt. :)

Nemrég költöztünk haza külföldről, és egy olyan helyre, ahol nem ismerek senkit. Viszont barátkozni szeretnék, hiszen itt lesz az otthonom. De azt nem tudom, hogyan kezdjem el. Ezekben a dolgokban mindig is ügyetlen voltam. (A Férjemet is 10 éve egy társkeresőn találtam meg. :) )

Arra gondoltam, hogy esetleg a helyi városi csoportba beírnám, hogy akinek lenne kedve egy kávéra vagy bambira beülni, barátkozás, ismerkedés céljából, az írjon rám. Csak nem tudom, hogy erre az emberek mennyire nyitottak?

Kicsit félénk vagyok ilyen téren.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook