Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altassuk el könnyen a rosszul alvásra szoktatott ikreket? fórum

Hogyan altassuk el könnyen a rosszul alvásra szoktatott ikreket? (beszélgetős fórum)


2011. szept. 29. 13:14
Sziasztok, szerintetek ez igaz a 3,5 hónapos lányomra is?!
13. SáFa
2008. okt. 3. 13:41

Arika!


Állítólag egy hét alatt megoldódik a "sírni hagyás" módszerrel ami éjjszakai felébredésnél is működik. (Én tuti, hogy kipróbálom, ha elköltözünk!) Kitartás! Sok sikert!

12. Arika (válaszként erre: 9. - SáFa)
2008. okt. 2. 12:35

Sziasztok!



nekem nincsenek ikreim viszont van egy 1 éves lányom, aki kb 10 szer ébred éjszaka..( jó most jön a foga is, de egyébként kb 6-szor!)


ezt a ki-be dolgot hány napig kell kb csinálni????

és akkor elalszik egyedül, az addig oké?

de az éjszakai ébredésre is használható?


egyébként mindenkinek sok sikert kívánok, mert borzasztó ez az állandó fáradtság!:(

11. SáFa
2008. okt. 2. 12:30

Alexus08! Köszi a bíztatást!

Már csak két hét a költözésig!

Indula a visszaszámlálás! Remélem minden úgy lesz ahogy elterveztük és az alvási ügy végére is pont kerül hamarosan!

2008. okt. 1. 15:46
SáFa!Akkor fogtok szerintem Ti is és a babák is megnyugodni,ha már külön lesztek!Ez csak nyugalomban sikerülhet,ha már csak rájuk tudsz figyelni,nem mások miatt kell idegeskedni!A gyerekek megérzik a legkisebb feszültséget is!! Szorítok Nektek,hogy sikerüljön,addig meg ismételten kitartás!!!
2008. szept. 28. 18:36

Hát... egy hete nem alszunk!

Eredmény:SEMMI!

OK: Együtt lakunk (kb. még egy hónapig!) a szüleimmel. Akik szerint ez a gyerekek terrorizálása amit csinálunk.( hogy hagyjuk 3 percig sírni őket stb... -Alexus bevált módszere szerint - ami szerintem nekünk is bejött volna!) Így elég stresszes ez az egész.

Nem elég, hogy nem alszunk, még a szüleim éreztetik velünk, hogy "milyen rossz szülők" vagyunk.

DE: Hamarosan költözünk és akkor ott majd újra próbálkozunk ezzel a dologgal. Addig a békesség miatt marad a régi "bevált" módszer. :(

2008. szept. 22. 21:16

Szia SáFa!

Ikreim vannak(egy fiú,egy lány)és tudom,miről beszélesz!Én kezdetektők erre szoktattam őket,h.egyedül aludjanak el és a mai napig így alszanak el!!Volt olyan idő,amikor féltek este,akkor mindig bementünk megnyugtatni őket,de kijöttünk...Próbáld meg szépen fokozatosan,hátha beválik!Sajnos előfordult/fordul,h.felsírják egymást-nálunk is!Ha pl.egyik rosszat álmodik,vagy ha beteg...

Csak azt tudom,mondani,h.kitartás!Tudom,nehéz,de hosszútávon megéri,hidd el!Írj,h.hogyan alakultok!!

2008. szept. 22. 16:52

Alexus08.

A Te kisfiad mennyi idő alatt szokta meg így az önálló alvást? Mit tegyek, ha egyik babámnál hatásos lesz a "terv" a másiknál nem, és felsírják egymást?

UI: velük fogok sírni! TUTI!!!

2008. szept. 22. 14:24
SáFa!Mi a helyzet az elalvással?Kitaláltatok valamit?
2008. szept. 21. 15:05

Nagyon sokáig bajlódtam én is a kisfiammal, míg végül kipróbáltam egy módszert, ami egyáltalán nem könnyű (nekünk szülőknek sem), de bizton állíthatom megéri. ( a könyv szerzője ha jól emlékszem Vekerdi Tamás)

A lényege:bentvagy velük 3 percig, aztán kimégy a szobából 6 percre (borzasztó hosszú ez a 6 perc).Aztán megint bent vagy velük 3 percig esetleg beszélgetsz velük, megsimogatod őket, és megint kimégy 6 percre. Így tovább míg el nem alszanak. Minden hajnalban ismételni míg meg nem szokják. Kitartást, és sok sikert kívánok.

2008. szept. 21. 14:55
Kislámpa??Fokozatosan szerintem!Először csak kéz elenged,de hallja,hogy bent vagytok!Aztán egyre kevesebb beszéd...és így tovább ...Lehet,hogy félnek valamitől?
2008. szept. 21. 14:55
Szia!Nekem egy 14 hónapos kislányom van,ő este közöttünk alszik el,aztán átvisszük a kiságyába.Éjszaka ébred,teát adok olyankor neki.Aztán hajnalban átviszem,mikorapa elmegy dolgozni,és reggel nyolcig alszunk.De délben mindig a kezemben aludt el,egyszer leraktam a kiságyába,mikor meguntam,aztán adtam neki teát,és elaludt.Azóta egyedül alszik el.
2. fagyongy67 (válaszként erre: 1. - SáFa)
2008. szept. 21. 14:53
Szia! Nem akarlak elkeseríteni, -ugyan nem ikreim voltak- de az én lányom négy, azaz 4!!! éves koráig fent volt éjszaka.....
2008. szept. 21. 14:51
13 hónaposak a lányaim és még nem alusszák át az éjjszakát. Rendszeresen felébrdenek hajnalban és csak úgy alszanak vissza ha ott ül valaki mellettük és foghatják a kezét. Este is így alszanak el, sajnos. Hogy szoktassuk le őket erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook