Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan alakul ilyen esetben az illetékfizetés? fórum

Hogyan alakul ilyen esetben az illetékfizetés? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 1. 12:54

Fellebbezzzzzzzzzzzzzzz!!! Én is anno vettem egy cs. házat. De előtte eladtam egy lakást, ill. amik voltak örökségeim, több ingatlanba, 1/4-ed részek azokat a testvéremmel anyukámmal stb. kivásároltattam, és igy jött össze pénz családira. Kiküldött akkor még apeh - egy millió ft-os csekkett illetékre!!!!!!! De semmi határozat semmi, csak hogy fizessem be x napon belül.!!


Hát mondom ezek hülyék!


Fellebbeztem akkor elkezdtek vizsgálódni, hogy hát honnan a pénz stb. és kiderült az amit először kiküldtek az tulajdonképpen csak 590 e Ft. Hát nem mindegy!! Persze azt se tudtuk akkor egyösszegbe kifizetni, úgyhogy kértem, a részletfizetési lehetőséget. És kb. 25 e ft-ot kellet fizessek 2 évig. De ez kb. negyed-fél éves levelezés volt az Apeh és én köztem mire megállapították a valós díjat.


Szóval fellebbezz!!! :)

7. temmp (válaszként erre: 1. - Idi29)
2013. nov. 1. 12:23

olvasd el ezt:

[link]


szóköz van a linkben

2013. nov. 1. 12:14
Külön kérelmezni kell az illeték csökkentését! Ha a vételnél az ügyvéd nem jelölte be az adatlapon, akkor nektek kell jeleznetek a NAV felé, hogy CsPV, azaz cserét pótló vétel történt.
2013. nov. 1. 12:10
Fizesd be....
2013. nov. 1. 12:10

Mindenképpen vedd fel velük a kapcsolatot és beszéld meg velük.

Nálunk hasonlóan indult a helyzet. Kiderült, hogy a Földhivatal nem külte meg nekik az eladott lakásról a papírokat, mi már túl vagyunk rajta.


Sok sikert neked is. Ha még úgy is túl magas az illeték, lehet kérni elengedést, csökkentést, részletfizetést megfelelő indokkal, mi ezekkel fizettük a lakásunk illetékét.

3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Idi29)
2013. nov. 1. 12:10
fizesd be, vagy ha nem megy, kérj részletfizetést
2. mmacus (válaszként erre: 1. - Idi29)
2013. nov. 1. 12:09
Illetéket mindenképpen kell fizetned. Az eladás és a vásárlás közötti összeg után pedig SZJA-t is.
2013. nov. 1. 12:05
A Nav ma küldött egy csekket egy nagy összeggel, hogy illetéket kell fizetnem, mert lakást vásároltam. De egyidőben el is adtam egyet magasabb áron, mint amennyiért az újat vettem. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook