Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy zajlik egy laktóz intolerancia vizsgálat vérvétellel? fórum

Hogy zajlik egy laktóz intolerancia vizsgálat vérvétellel? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. kszb (válaszként erre: 8. - Kszb)
2013. márc. 6. 14:27

jah, és a genetikai vizsgálat azért se biztos, mert nme mindenkinél genetikus a laktóz érzékenység!!!!!

Ezért előbb a H2 teszt, majd max utána a genetikai vizsgálat, h tudd, kinövi-e a laktóz érzékeny személy

9. armar (válaszként erre: 7. - Jeva)
2013. márc. 6. 14:24

haspuffadás, gyomorgörcs, kiütések, erős hasmenés, durvább esetben hányás:(


és persze ez mindenkinél egyéni tünetekkel társítva.

8. kszb (válaszként erre: 3. - Aidababa)
2013. márc. 6. 14:21

csak laktózra nme vérvétel van, hanem kilégzési H2 teszt.

Az étel allergia az IgA, vagy IgG alapú (attól függ, h intolerancia, vagy allergia)

De laktózra nincs vérvétel (tudtommal). Laktóz érzékenység az annyi, h nem emészti a laktózt (tejcukrot), és az emésztetlen cukor irritálja a bélnyálkahártyát, ezért okoz puffadást, hasfájást, hasmenést. Mivel fel se szívódik, ezért kétes nekem, h vérből bki is tudná nézni.

Genetika van még rá, de az se biztos, mert lehet, h csak azt mutatja ki vkinél, h hordozza a hajlamosító gént.

7. jeva (válaszként erre: 6. - Armar)
2013. márc. 6. 14:21
Szia! Milyen tünetei vannak?
6. armar (válaszként erre: 4. - Patapucs)
2013. márc. 6. 14:19
Bocsánat, hogy beleszólok. DE akinél nincsenek olyan nagyon kiugró tünetek (nekem csak kellemetlen volt) (és persze kórháza is válogatja), annak nem csinálják meg. Jobban jár ha magánba megy:(
5. armar (válaszként erre: 1. - Huncutka10)
2013. márc. 6. 14:17

Nekem sima vérvételem volt. A laboratórium kft.-nél csináltattam. Ha jól emlékszem 10ezer ft volt (vagy 13ezer).

8-10 nap múlva e-mailben külték az eredményt.


Ezzel ha kell tovább mehetsz a gastrodokihoz kilégzési tesztre.

2013. márc. 6. 14:17

Az én fiamnál már vagy 4 éve fenn áll a laktóz érzékenység, de nem vérből, hanem kilégzéses teszttel állapítják meg.

A nagyon piciknél el tudom képzelni a vérvételes tesztet, de már az ovis korúaknak is kilégzésest csinálnak.

3. Aidababa (válaszként erre: 2. - Kszb)
2013. márc. 6. 14:08
Én is így tudom. De ha vérből néznek táplálék intoleranciát, annak annyi a menete, hogy leveszik a vért, és majd valamikor megjön az eredmény.
2. kszb (válaszként erre: 1. - Huncutka10)
2013. márc. 6. 14:06
vérvétellel?????? Olyan nincs tudtommal..... max. tejfehérje, az van vérből! De laktóz????....
2013. márc. 6. 13:52
Akinek volt már ilyen vizsgálata, kérem írja le a menetét. Köszönöm
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook