Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy viselted a szülést, kiabáltál, milyen hangokat adtál ki? fórum

Hogy viselted a szülést, kiabáltál, milyen hangokat adtál ki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
27. napfenyreka (válaszként erre: 26. - Russodebby)
2009. okt. 11. 20:14
Nem is tudtam, hogy a burokrepesztés fáj! :O
2009. okt. 11. 20:11
Sziasztok! Majdnem 11 órát vajúdtam,de ebből olyan 5 óra volt a fájdalmas a kitolással együtt. Azt hiszem egyszer kiabáltam,de az az utolsó pár fájásnál volt. A kitolásnál csak nyomtam csendben (azt hiszem). Ami a legjobban fájt nekem az a burok repesztés volt 17.45-kor,a fájások "eltörpültek" mellette, hajnali 4.20-kor született meg a fiam.
2009. okt. 11. 20:04
detty, olvastalak... nem semmi!!!
2009. okt. 11. 19:40
Az első babámnál kiabáltam,nehezen tágultam a végén kézzel tágított a doki "kicsi"lányom 3950 grammal született.A második gyerkőcnél is kiabáltam:) Neki a fejecskéje félig kijött és elmult a fájás ugyhogy a következő fájásig feszített.Harmadik gyerkőcőmnél csak fújtattam hangosan:)A negyediknél pedig nem volt időm kiabálni mert olyanok voltak a körülmények hogy inkább másra koncentráltam.Ma megjelent a cikkem a negyedik babám születéséről.Akit érdekel Bettinám születése a címe.Amúgy az első babám 6 óra alatt lett meg a második 4 a harmadik 2 és fél és Tina 1 óra 15 perc alatt:)
23. marc§ika (válaszként erre: 20. - Napfenyreka)
2009. okt. 11. 19:33
igen :)
22. napfenyreka (válaszként erre: 21. - Mariann7533)
2009. okt. 11. 19:15

Gratula!!!


Hát, 1-2 hónapig még tisztulok a tabl. után, és aztán akcióóó:D

21. Mariann7533 (válaszként erre: 16. - Napfenyreka)
2009. okt. 11. 19:13
Nekem három gyermekem van,Dia lányunk 7 éves,Kristóf 4 éves,és Kamilla 1 éves.Mikorra tervezitek a babócát?
20. napfenyreka (válaszként erre: 19. - Marc§ika)
2009. okt. 11. 19:09
Első baba?
19. marc§ika (válaszként erre: 18. - Napfenyreka)
2009. okt. 11. 19:07

nekem is 2 óra volt kb. a fájdalmas rész.

Össz-vissz az otthoni elindulástól a kisfiam megszületéséig 4 óra telt el!:-)))

18. napfenyreka (válaszként erre: 15. - Crystall)
2009. okt. 11. 18:59

Két óóóóóraaaaa?


Gratulálok, szép :)


Azt hiszem, én is kiabálós leszek!

Így is ha fájdalmaim vannak, simán hangot adok, vhogy úgy könnyebb... :)

17. csilla80 (válaszként erre: 13. - Mariann7533)
2009. okt. 11. 18:51
Szules alatt nyogni sem tudtam,csak nyomni... szerencsere nagyon gyorsan kibujt... :-))) addig viszont megfeszultem parszor... :-(((
2009. okt. 11. 18:51

mariann, hányat szültél?:)

én is vágyom rá nagyon, lehet mániákus leszek...?:)

2009. okt. 11. 18:50
Nekem a szülés nagyon fájdalmas része 2 ó hosszat tartott és akkor kiabáltam nem is akárhogy, mikor elmúlt a fájás még visszhangzott a terem saját magam is elcsodálkoztam és bocsánatot kértem a személyzettöl, de sokkal nagyobb eröt tudtam adni ha közben kiabálhattam. A dokim megnyugtatott, h nagyon ügyes vagyok és ha ekkora eröt tudok adni nyugodtan kiabáljak mert mindjárt meglesz a baba. Szerencsére igaza lett és szép nagy, egészséges kisfiam született 10 éve.-)
2009. okt. 11. 18:50

Jajjj meg vmi... :-)))

En a hajamat teptem erobol,akkor kevesbe fajt,a doki mondta,hogy kitepem,de akkor nem erdekelt... a szules utan viszont rengeteg hajam kihult...:-(((

2009. okt. 11. 18:49
Én egyik szülésemnél sem kiabáltam.A vajúdás alatt a levegővételre figyeltem,mert az sokat segített.Szülésnél pedig nyomtam,és szerintem valaki vagy nyom,vagy kiabál.A kettő együtt nem megy.Egyébbként én imádok szülni./gondolom sokan dilisnek néztek emiatt/
2009. okt. 11. 18:34

Bébinyuszi, mit mondtál neki?:D


ében11, szerintem is, természetes dolog, mindig is úgy szültek,pláne amikor semmi, de semmi fájd.csill. nem volt.

2009. okt. 11. 18:33
nem az a lényeg hogy ki hogyan szült,hanem az hogy egészséges babád legyen!!
10. marc§ika (válaszként erre: 4. - Klarika5)
2009. okt. 11. 18:32

ütötted a fejedet?...ezt most hallom először :-) és nem fájt? :-)


én nem kiabáltam,csöndben tűrtem a fájdalmat,és nem azért mert nem akartam fájdalmat okozni a babámnak,hanem mert nekem akkor úgy volt jó,koncentráltam!nem tudtam volna kiabálni ha rám erőltették volna akkor sem!

2009. okt. 11. 18:31
szerintem hülyeség hogy a baba miatt csendben kell lenni-hisz előtte is hallotta az anyukáját a többi embert-ő is a születéssel van elfoglalva szóval miért lenne baj ha valaki nyög vagy kiabál.én nem szavakat kiabáltam csak ami a fájdalomtól kijött hang...a végén nem mert akkor a nyomásra figyeltem és nagy levegőket kellett venni amit bent kellett tartani.
2009. okt. 11. 18:30
Csendben voltam viszonylag, csak szegény férjem kérdéseire szóltam vissza kissé ingerültebben és hangosabban mikor pl vajúdás közben ilyeneket kérdezett hogy nagyon fáj-e? :D
2009. okt. 11. 18:28
Nem kiabáltam, nem ordítottan, de hogy hangosan fújtattam-nyögtem, az biztos. Bár ki tudja így lassan 17 év távlatából.
2009. okt. 11. 18:27
4 órát vajúdtam.a végén sokat kiabáltam,pedig nem szerettem volna de magától jött.szerencsére ezért nem szóltak rám.két fájás között aludtam vagy beszélgettem nevetgéltünk,de a vége összefolyt-nem is emlékszem mindenre tisztán.
2009. okt. 11. 18:26

Hangtalanul nyomtam.

Egy hangom sem volt, annyira koncentráltam. A nyomások között beszélgettünk, nevettünk és egyszer mikor felsírt a szomszéd szobában egy újszülött, akkor elsírtam magam.

2009. okt. 11. 18:26

Most az a trendi, hogy egyetlen hangos szó ne hagyja el a kismama ajkait, mert halálra rémíti a babáját. Hajlamosak vagyunk tárgyként kezelni a picit, hogy ő nem részese a szülésnek, csak az anya a fontos. Pedig ő is traumaként éli meg ezt a helyzetet, és érez, érzékel.

Na, én ennek ellenére kiabáltam, ütöttem a fejemet, mert azt gondoltam, ha az fáj, akkor eloszlik a fájdalom. De a h.e orvosom azt mondta: magának le fog szakadni a veséje szülés közben. Úgy berezeltem, hogy azt hittem végig, hogy most szakad...De mellettem egy kismama azt kiabálta: édesanyám, miért szültél a világra, hogy így kell nekem szenvedni. Jót röhögtünk utána, mert korábbról is ismertük egymást. Szóval igen, van aki kiabál.

2009. okt. 11. 18:26
én egy kicsit hangos voltam. nem szégyellem.
2009. okt. 11. 18:19

Kiabalni nem kiabaltam,csak ketszer jo hangosan csukott szajjal nyogtem... :-(((


Miert erdekel?

2009. okt. 11. 18:16
Írjatok... :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook