Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy viselted a szülést, kiabáltál, milyen hangokat adtál ki? fórum

Hogy viselted a szülést, kiabáltál, milyen hangokat adtál ki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. csilla80 (válaszként erre: 53. - Milochou)
2009. okt. 14. 16:21

Ha Magyarorszag kozepkor,akkor latnod kellene a Szekelyudvarhely-i korhazat...

Itt senki nem kap semmit,mindenki termeszetesen szul,es csak akkor csaszaroznak,ha a mama elete veszelyben van,a baba csak masodlagos... a baratnom szinte 3 napot vajudott,semmi ereje nem volt mar es ugysem csaszaroztak meg... itt olyan szuloagyak vannak,amelyekrol a rozsda es a festek pattog le,nem beszelve a tobbi hianyossagrol... rancigalnak egyik szobabol a masikba megvizsgalni,nem engednek allva vajudni... ahhh...


Ti Magyarorszagon a mennyben szultok... hidd el nekem... :-)))

56. Ella89
2009. okt. 14. 16:11
Üvöltöttem. Sajnos nem adtak EDA-t, mert csak úgy "betévedtem" az ügyeleteshez, idegen kórházban szültem, idegen orvosnál, mert olyan hirtelen jött minden. Nagyon rossz volt, főleg, hogy mellette még hülyének is néztek és lekezeltek. Gátat se metszettek, ezért megrepedtem. Na, az is fájt!
55. Bar-Bara (válaszként erre: 53. - Milochou)
2009. okt. 14. 14:19

Én sem hősködni akarok, csak egyszerűen szeretnék mindent érezni, úgy, ahogy az van. Azt gondolom, az ember életében 1x, vagy 2x kibírja, és én határozottan kíváncsi vagyok minden pillanatra úgy, ahogy van, természetesen.

És többfelől hallottam, hogy aki eda-val szült, többeknek volt gondja a szoptatással az első két hétben, és sokan csak a 6. hónapig tudtak szoptatni.

Oké, biztos sokan mondják, hogy nincs hatással a babára, de én inkább nem kockáztatok.

Merő kíváncsiságból nem fogok semmit, még gázt sem kérni. Nem régimódiságból, én egyszerűen így érzem, és így érzem jónak. ;)

És nincs rossz véleményem azokról, akik kérnek, én nem akarok. Ennyi :)

54. ében11 (válaszként erre: 53. - Milochou)
2009. okt. 14. 12:17
nem hősködés miatt nem kértem.csak nem akartam mindenfélét kapni-elég volt hogy oxitocint is kaptam.amúgy meg nem féltem a fájásoktól és nem éreztem hgy gyógyszerre kell támaszkodnom.néha nagyon elkényelmesedik az ember-de itt szerettem volna ha természetesen lezajlik minden.
53. milochou (válaszként erre: 52. - Bar-Bara)
2009. okt. 14. 12:07
Attol még, hogy adnak fàjdalomcsillapitot, ne félj érzed te a fàjàsokat, ahogy kell. Ma màr nem bénitanak le senki teljesen, hogy érezze a tolofàjàsokat...én nem is tudom, olyan érzésem van, mintha Magyarorszàgon még a középkorban lennénk...tisztelek minden olyan nöt, aki minden nélkül megszüli a gyerekét, de ha lehet kevesebb szenvedéssel, akkor minek "kinozzam" magam. A gyereked igyis ugyis szeretni fog és senki nem fogja azt mondani, hogy nagyobb""hös" vagy....
2009. okt. 13. 19:48
na én tutira nem szeretnék semmilyen fájdalomcsillapítót, végig érezni akarok mindent :D
51. milochou (válaszként erre: 50. - Ében11)
2009. okt. 13. 19:41
igen, nekem is van olyan baràtnöm, aki direkt nem kért fàjdalomcsillapitot egyik szüléséhez sem ( 3gyereke van) és van olyan is, aki kért volna, de olyan gyorsan jött a baba, hogy mire leért az aneszteziologus, màr gyakorlatilag kint volt a gyerek ;o)
50. ében11 (válaszként erre: 48. - Milochou)
2009. okt. 13. 18:21
nem emlékszem-de ott volt a fejemnél.a szülésznő biztatott nyugodtan szívjam jobban viselem majd a fájásokat.de nem szerettem volna semmi fájdalomcsillapítót,így nem is kértem.
2009. okt. 13. 18:00

Sziasztok!

Nekem első gyerkőc volt és 16óra alatt lett meg,elfolyt a magzatvíz fájások jöttek mentek de nem akartam tágulni aztán kezdtek erősödni rendszereződni kaptamoxitocint h még erősebbek legyen és 3nyomásból meg lett a kis Drágánk.

Nagyon fájt de én próbáltam a légzés technikával lefolytani mindne egyes kis hangot ami ki is jött volna,így egy hang nélkül nagy fájdalmak közepette túl estem rajta:)

48. milochou (válaszként erre: 47. - Ében11)
2009. okt. 13. 17:57
milyen gàzt szippantanak be???
47. ében11 (válaszként erre: 42. - Bar-Bara)
2009. okt. 13. 16:32
hormonok miatt van hányás-bár a kolléganőm a gáz beszippantása után hányt-ő azt mondta biztos a gáz miatt-emiatt is történt hogy kihagytam a gázt.én mondjuk nem hánytam.lázam utána volt-de nem tudom miért-szülés viseli meg az embert+a tej belövell?
46. milochou (válaszként erre: 42. - Bar-Bara)
2009. okt. 13. 13:25
En sem tudom, mitöl hànynak a nök àlt. vajudàs közben... Nekem du 2-kor raktàk fel a màsodik adag gyogyszert és 18h30-ra lent voltam a szülöszobàn. Nagyon gyorsan tàgultam, jöttek a fàjàsok ( elsö baba ), mert mig màs van, hogy 2 napig is vajudik, addig én letudtam pàr ora alatt. Szerintem, ha "magàtol" szül vki, akkor azért van ideje felkészülni az egyre erösödö fàjàsokra...gondolom én.
45. russodebby (válaszként erre: 42. - Bar-Bara)
2009. okt. 13. 12:20
Azt nem tudom,hogy mitől van,de én is hánytam jó párszor. Lehet mert sok vizet ittam. Ja meg nekem közben pánik rohamom is lett (doki mondta),nem kaptam levegőt kezdtem szédülni.
2009. okt. 13. 12:14

23 órát vajúdtam változó erősségű fájásokkal, és gyakorlatilag semmi tágulással:(

Azt hiszem az utolsó órákban fogyott el a türelmem;)Apa azt mondta inkább nem meséli el miket mondtam neki:D, de megértette:D

Most várjuk a második babát. A dokim azzal "bíztatott" az elsőnél, hogy a második fele idő alatt lesz meg...Hát akkor még ő sem tudta, hogy 23 órát fogjuk kínozni egymást:)de megérte;)

2009. okt. 13. 12:08
Sziasztok.Én is kiabáltam a nagynál,meg kértem a dokit,császározzon meg.De nem tette,jól tette.9-kor repesztett burkot,11:06-kor magszületett a kislányom.Akinél szültem,nem szólt semmit,de a másik doki jól letolt,hogy mit hisztizek.
42. Bar-Bara (válaszként erre: 41. - Kreti)
2009. okt. 13. 11:41
A hányás mitől van? Erről még nem hallottam, csak arról, hogy általában belázasodnak a mamik. Ez igaz?
41. kreti
2009. okt. 13. 11:16
Hello! Az én szülésem 13 óra volt de annyira nem volt szörnyü fájdalmam mivel nagyon gyengék voltak ezért is tartott eddig,de nem nagyon kiabáltam csak a végén mert már elfáradtam nagyon mert a szülés előtti éjszaka sem tudtam aludni úgy hogy 2 napot ébren töltöttem ami kifárasztott,aztán amikor beinult kb fél óra és kibújt a lányom 3600 grammal és 57 cm el,a legszörnyűbb az volt hogy én végig hánytam az egész szülés alatt,de most már szívesen gondolok rá és már jöhetne a következő,mert tudom mi várhat rám!!!
2009. okt. 13. 08:30
Hello, nàlam provokàlt szülés volt, mert nagyon késett a baba és epiduràlis érzéstelenitövel szültem. Csak ajànlani tudom. Egészen addig, mig be nem adtàk, sokat hànytam, szoval megvàltàs volt. Kiabàlni én sem kiabàltam ( mert azért fàjàsaim voltak nekem is). Szép csendben megszültem a lànyomat.
2009. okt. 12. 22:46
Nem voltam túl hangos, legalábbis azt mondták, amikor jöttek a tolófájások csak arra emlékszem, hogy "jajj Istenem"-eztem. De én gyorsan szültem, így nem volt maga a szülés hosszú, mert a második tolásra kint volt a kisfiam.
38. cynnia
2009. okt. 12. 16:07
Nekem 1 sima szülésem volt,nem nagyon adtam ki hangokat,időnként feljajdultam de nem hangosan,nagyokat sóhajtoztam és fújtattam mint egy kiskutya :-)
37. Bar-Bara (válaszként erre: 34. - 367d5fde7b)
2009. okt. 12. 15:12
Lemaradt a meg :) Szóval megértem, egy barátnőm dettó ugyanígy volt, de neki mondjuk eda volt
2009. okt. 12. 15:11
Értem :)
35. Crystall (válaszként erre: 18. - Napfenyreka)
2009. okt. 12. 13:50

Köszike:-)

Az egész szülés (fájásoktól számitom) 4óra 20 perc alatt lezajlott, ebböl 2 óra volt a kellemetlenebb része. De közben is az 1 perces pihenöknél sokat nevettünk mert vagy a lábam görcsölt be de borzasztóan vagy úgy éreztem, hogy rögtön bepisilek és ugrottam volna wc-re de megnyugtattak, hogy ez természetes és már nem mehetek sehova max. majd a babám nélkül miután megszültem:-)

2009. okt. 11. 22:18
én hangos voltam, de nem a fájdalomtól, hanem a nevetéstől, mert nekem nem fájt vicceket meséltem és nevettem közben, de jó nagyokat:D
33. birodetty (válaszként erre: 32. - Napfenyreka)
2009. okt. 11. 21:48
:DDD
32. napfenyreka (válaszként erre: 30. - Birodetty)
2009. okt. 11. 21:28
ugyan...mielőtt beírtad ide, már akkor el voltál olvasva ;)
2009. okt. 11. 21:22

Na én sem voltam semmi. Fájások közbe alig-alig hagyta el hang is a torkomat,de nyomásnál,már azt mondtam,persze gondolom jó hangosan,hogy "Elég! belőlem vegyék ki a fiamat,császározanak meg azonnal!" :D


Persze aztán jót vihorásztunk utána.

30. birodetty (válaszként erre: 25. - Napfenyreka)
2009. okt. 11. 20:55
Köszi hogy elolvastad:)
29. klarika5 (válaszként erre: 10. - Marc§ika)
2009. okt. 11. 20:34
De fájt:))De elterelte egy kicsit a figyelmemet a másik fájásról. Egyébként azt se tudtam, fiú vagyok-e vagy lány.
28. russodebby (válaszként erre: 27. - Napfenyreka)
2009. okt. 11. 20:17
Nekem nagyon fájt,mert nem volt nyitva egyáltalán méhszájam és vagy az 5-dik próbálkozásra sikerült. Burok repesztés után fél órával kezdtem el kapni az oxytocint. Nem volt egyszerű.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook