Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy tudom a tepsiről az odaégett lekvárt eltűntetni? fórum

Hogy tudom a tepsiről az odaégett lekvárt eltűntetni? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 11. 11:08

Én is tegnap égettem rá a "sütésálló" lekvárt, ami jól szétfolyt és odaégett.

Aztán tésztát főztem, és a tésztalevet ráöntöttem, simán felázott, nem kellett sikálni.

Tehát sima forró víz.

11. nikletty (válaszként erre: 10. - Pné Veronika)
2009. aug. 31. 08:06

Köszönöm mindenkinek!

Baáztattam este, ecet, mosogatószer bele. Remélem este siekrül kisikálni.

Sütőpapírra gondoltam én is, csak valahogy mégsem úgy csináltam, pedig otthon van.

Hát azért elkenődtem, meg kell emészteni, mert meló, az anyag pénzbe kerül és akkor még a mosogatni való után, még sincs az amit az ember szeretett volna... Ezt meg kell emésztenem, s ha sikerült, Pné Veronika, lehet újra megpróbálkozom és meglesem a receptjeid.

Hát igen próbálkozom, magam és párom kedvére is szeretnék tenni, no meg mert mamámnál sok ilyesmiket ettünk, de sajna tőleg már nem tanulhatom meg.


Köszi

2009. aug. 30. 21:14

Mindenkinek üzenem, aki a kelt tésztákat a "kelesztgetés miatt" nem készíti, hogy nézzétek meg a receptjeimet.

Van jó pár olyan kelt süti, amit NEM KELL KELESZTENI, csak hideg sütőbe tenni és úgy elkezdeni sütni.

Aki még úgy is hitetlen, annak ott vannak hozzá a képek. :-)

Minden elfogultság nélkül állítom, hogy bármilyen kezdőnek sikerülni fog!

2009. aug. 30. 20:36

Mosogatógépbe is beteheted.

Ha nincs, akkor áztasd be! Majd holnap szinte csak le kell törölnöd.

2009. aug. 30. 20:33

zsíroldó vagy szódabikarbóna.


de legközelebb használj sütőpapírt...így szoktam magam kímélni a sikálástól:)))

2009. aug. 30. 20:25

Nyugi az első két bukta nekem sem lett az igazi, na de a harmadik... :) Tényleg a gyakorlat teszi a mestert! :)

Én ha ráégetek valamit, akkor le szoktam áztatni, teszek bele egy kis mosogatószert is, hogy oldja. Pár óra múlva, már simán le lehet takarítani. Na jó, én van amikor csak másnap mosom el :$

2009. aug. 30. 20:22

nem baj,ha nem sikerült!én nem is csinálok kelttésztát,mert az nekem olyan,mint a lutri:vagy sikerül vagy nem!én inkább kevert tésztákat csinálok,az mindig tuti lesz,és fele annyi munka sincs vele.de dicséretes,hogy fiatal korod ellenére már sütögetsz!!!:)))

a tisztítást meg az előző HSZ-ek elmondták.bár melyik jó!

5. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. aug. 30. 20:16

Van egy (vagyis több is)tuti bukta receptem, nézd meg a receptjeim között. :-)

Van fent kép is hozzá és többen is megcsinálták már, eddig mindenkinek sikerült. :-))


Egyébként, ha beáztatod szódabikarbónával, felázik igen...

2009. aug. 30. 20:12
Szórj rá szódabikarbónát majd önts rá ecetet.Pár pillanat és könnyedén letörölheted!Ez a módszer az odaégett zsírra is hatékony!
3. majean (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. aug. 30. 20:12
Öntsél a tepsibe vizet és ráérsz majd holnap elmosogatni, szépen megázik. A kelt-tésztát nagyon jól ki kell dolgozni és ki kell várni, hogy megkeljen. Ne keseredj el, gyakorlat teszi a mestert!
2009. aug. 30. 20:10
engedj rá meleg vizet pár perc és feloldja..:-)
2009. aug. 30. 20:08

Ma megpróbálkoztam életem első lekváros buktájával, hát nem lett olyan mint a boltban, finoman szólva :)


A tészta nem kelt meg annyira mint kellett volna, vagy túl kisodortam és sok felé osztottam nem tudom, de akkor a fél kg-ból lévő mennyiség nekem olyan kevésnek tűnt...


Úgy néz ki a lekvár is sok lett bele, kifolyt, és odaégett, jó kemény. Mit tehetnék?

Beáztatom az segít majd?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook