Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy tudnék segíteni a haveromnak? Egyáltalán tudok? fórum

Hogy tudnék segíteni a haveromnak? Egyáltalán tudok? (beszélgetős fórum)


1 2
47. Napsugár8 (válaszként erre: 46. - Ghost👻)
2023. okt. 20. 16:29

Én olyan családokról írtam, beszéltem, ahol még egyben van a család.

Ha valamelyik szülő kilépett és másik családot választott, akkor természetes, hogy a vér szerinti gyermekek válláról levette a terhet az új család.

Én nem ilyen esetekről írtam! Sajnálom, ha valahol ilyesmi történik. Természetesen én is így döntenék.

46. Ghost👻 (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2023. okt. 20. 14:05

Nèzd,èn az anyámat haláláig gondoztam,de az apámat gondozza a választott családja. Èn biztos nem fogom!

Anyagilag sem! Egy fillért sem vagyok hajlandó rááldozni!

Teljesen tiszta lesz a lelkiismeretem is!

45. Napsugár8 (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
2023. okt. 20. 13:52

300 km távolságból nem is várja el senki tőled, hogy naponta, hetente menj hozzájuk mosni, főzni, takarítani.

Nálunk rám maradt a napi teendők intézése, az ellátása, gondozása, orvos, stb... de a más városban élő testvéreim a megnövekedett anyai kiadásokhoz járultak hozzá. Ez is a gondoskodás bizonyos formája.

De bármilyen módon is, a szülőkről való gondoskodás minden gyermek életében előbb-utóbb feladat lesz.

Ha mégsem érzi, hogy valami módon segíteni kell nekik, a saját lelkiismeretével majd megbeszéli.

44. Amaunet (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 11:06

30 éves lázadó?🤣

Lázadó korszakukat a tinédzserek élik.

A lázadók ahogy elvégzik a tanulmányaikat leszakadnak a szüleikről és elköltöznek otthonról. Nem élnek hereként tovább a szüleik nyakán.

43. New(l) (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 09:19
Igazi jellemóriás ez a te barátod.
2023. okt. 20. 08:09

Ez nem társadalmi elvárás, hanem lelkiismereti.


Hát, ha azt jelenti a lázadó, hogy amikor megszűnik az otthoni kényelem és ellátás, akkor végre kénytelenkelletlen megteszem azt, amit a legtöbb ember már 18 évesen képes volt, elkezdem az önálló, felnőtt életem, akkor igen, hatalmas lázadó.

2023. okt. 19. 22:02

Nem fogom elb*szni az életemet a gondozásukra, nem érdekelnek a társadalmi elvárások,majd jön az idősek otthona akkor. Lázadóként akkor is azt fogom csinálni amit én akarok. Itt az idő hogy dobbantsak.


Őt idézem most. Mai facebook beszélgetésről másolom.

40. michelle.r (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 11:53
Nem, most nem az. Ahogy Panka is írta, addig jó volt a mamahotel, amíg annak hasznait húzta, most hogy fordult a kocka, menekülne? Gyomorforgató a hozzáállása. Ott hagyná őket egyedül?
39. michelle.r (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 11:48
Úgy, hogy nem dolgozni akar, hanem egy biztos helyet, ahol elevickélhet, és kapja a fizetését.
38. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2023. okt. 19. 04:50
Mindenki életében eljön? Az enyémben biztosan nem! Gonoszság vagy sem, én nem leszek hajlandó anyámat ápolni. 300 km-re van, 3 műszakot nyomok és ezt az életet amit most élek, nem adnám fel! Nem azért küzdöttük magunkat idáig. Szerencsére ezt ő is belátja, így még időben gondoskodtak magukról.
37. csemár (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 04:43

Ha valakinek van egy ilyen barátja, az már maga egy főnyeremény!

Rendes vagy, hogy segíteni akarsz rajta!


Mondogassad neki sokszor, minél többször, hogy "teher alatt fejlődik a pálma". Azaz: tartsad benne a lelket.


Annál többet, hogy érzi a barátságodat, szerintem nemigen tudsz tenni, hiszen a családi gondjait neki magának kell megoldania, s segíteni rajta, neki - ott vannak a testvérei. (Persze, ha tényleg "ott" vannak... De ha nincsenek is "ott", az is egy élethelyzet, amellyel neki kell szembenéznie.)


Egy valamit én a helyedben igyekeznék azért elkerülni, mégpedig azt, hogy a döntés felelősségét leveszem a válláról. Akármennyit panaszkodik is a barátod, akármennyire nyilvánvaló is, hogy tanácstalan - a megoldást neki kell megtalálnia.


Sok szerencsét!

36. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 13:43

Nincs két egyforma élethelyzet, nincs két egyforma család, nincs két egyforma ember. Kívülállóként nem lehet tuti javaslatot adni, már csak azért sem, mert mint látható, nem is egyformán ítéljük meg a helyzetet.

Az igazság az, hogy szerintem a legokosabb a részedről, ha igyekszel kívül maradni ebből a helyzetből. A barátoddal tartsd a kapcsolatot, légy mellette, érezze, hogy bármikor szívesen meghallgatod. Ennyi. A testvéreivel kellene szorosabb együttműködés, hogy ne egyedül az ő vállát nyomja a teher. De ezt is őneki kell megbeszélni velük, és elérni náluk, hogy legyenek részesei a gondozásnak.

Talán ennyit elmondhatsz neki, de sajnos ennél többet nem igazán tudsz tenni.

2023. okt. 18. 11:17

Miért ne lenne a történet valós? Ennyire példátlan a mai világban?

Termeszetesen nem sértődöm meg,hogy ezt gondoljátok, lehet nem tudtam elég jól megfogalmazni a szituációt.

Gondoltam megkérdezek pár tapasztaltabb embert,hogy kívülállóként mit gondoltok, de akkor elnézést.

34. Biciklis_ (válaszként erre: 33. - Andi6020)
2023. okt. 18. 11:01

👍 Szappanoperát írhatna nyugodtan...

Legalább felkavarta az állóvizet.

33. andi6020 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 10:58
Egyre inkább úgy érzem, hogy nincs itt szó semmilyen haverról..
2023. okt. 18. 10:50
Nem nagyon látok megoldást erre a problémára.
31. globus (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 10:29

Szülőkről valakinek gondoskodni kell, mert idővel csak rosszabb lesz a helyzet. Keveseknek adatik meg, hogy este lefeküsznek, reggel nem ébrednek fel...

Beszéljen a testvéreivel.

1. Váltva otthon gondozzák őket

2. Összedobják a pénzt, és keresnek egy elfogadható otthont. Ezt viszont minél előbb kezdeményezni szükséges, mert mindenhová várólisták vannak.

30. Amaunet (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 10:25
Ez miért csak most jut eszébe? Miért nem 5-7-10 évvel ezelőtt kezdte megalapozni a jövőjét?
2023. okt. 18. 10:01
Sajnos hajlok arra,hogy eddig a kényelem volt a prioritása.
2023. okt. 18. 09:56

Érdekes, hogy csak most, 31 éves korában jut a haverod eszébe, hogy élné már a saját életét.

Idáig ki akadályozta meg ebben? Idáig jó volt a szülőkkel együtt? Most, hogy már idősek és támogatásra szorulnak - most jut eszébe, hogy függetlenedne?

Nem tud mozdulni? Korábban miért nem mozdult?

2023. okt. 18. 09:44

Mert 16 éve a legjobb barátom, igazából az egyetlen barátom, és rossz Ő így látni.

Igazából nem "KELL" segíteni, csak szeretnék.

26. Ervina
2023. okt. 18. 09:42
Én csak azt nem értem, hogy miért neked kellene rajta segíteni?
2023. okt. 18. 09:30
Szerintem sem az a megoldás,hogy elmenekülni, de valóban az Ő álláspontja is érthető.. élné már a saját autonóm életét, lehetőleg egy párral, ehelyett nem tud mozdulni...
2023. okt. 18. 09:16

Amíg megkapott mindent otthon, addig jó volt. Most, hogy nem szolgálják ki, és neki kellene tennie a szüleiért, egyből menekülőre fogná.

Nem tudsz rajta segíteni. Te nem tudod megoldani helyette az életét. Felnőtt ember. Egyedül neki áll módjában gatyába rázni saját magát.

23. Amaunet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 09:04
A legfontosabb most az lenne, hogy munkát vállaljon.
22. Ghost👻 (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2023. okt. 18. 09:04
Nem megyek ebbe bele,de èn teljesen másképp látom.
21. liliom10 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 08:59

Mégis hová adná be a szüleit ? Ha jól tudom, általában éveket kell várni a szociális otthonokba, és az sincs ingyen.

Cserben hagyná őket ? Erre gondolni is rossz ! Menjen el a tesóihoz, és beszélje meg velük a szülők további életét, a róluk való gondoskodást ! Üljön le a 3 testvér egymással megbeszélni ezt !

Ha a testvérei részét ő kapná meg a szülők halálig való gondozásáért, akkor tényleg nemigen tudna dolgozni, csak alkalmi munkákat vagy részállásban.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2023. okt. 18. 08:55
Hogy kellene? mi lenne az az alternatíva,ami ilyenkor ésszerű ?
19. Amaunet (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 08:50

Na, ez megintcsak a kényelmes, felelősségvállalás nélküli megoldás lenne.

Fel kéne nőni már és nem nyafogni, hanem szembenézni a nehézségekkel!

18. Amaunet (válaszként erre: 12. - Ghost👻)
2023. okt. 18. 08:44

Sajnos azok az emberek már csak jobb ötlet híján választották a katonaságot, nem hivatásuknak. Más helyen sem állták volna a sarat.

Nekem nagyon sok volt katonatársam van és a családból is szolgálnak még többen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook