Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A barátnőm mellrákos!Mit tudok neki segíteni, hogy jobb legyen? fórum

A barátnőm mellrákos!Mit tudok neki segíteni, hogy jobb legyen? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 26. 15:45
Sógornőmnél tvaly szeptemberben állapitották meg a rákot a jobb mellét levetté a balból is vettek ki.Most tart a 4. kemonál és nagyon rosszul an,lecsökkent a fehévérsejtje nagyon gyenge pedig vasakarata van most csontvelő serkentő injekciókat kap 3.-at.Abba akarja hagyni a kemot,mert nem bizik benne,egyéb uton akar talpra állni.Jól teszi ha igy dönt?Nem tudunk beleszólni,s nem is szabad.
2013. febr. 21. 10:19
Szerintem a legtöbb, amit ebben a helyzetben a barátnődért tehetsz, az, hogy beiratod a legközelebbi agykontrolltanfolyamra. Ha jól tudom most 36 ezer ft a díja, de amit ott fog kapni, az megfizethetetlen. Személyesen ismerek több olyan személyt is, aki agykontroll segítségével gyógyult ki a rákból.
2013. febr. 21. 10:05

Nem orvos helyett:


[link]

[link]

Mándi László belgyógyász szakorvos, családorvos, a Debreceni Orvostudományi Egyetem tutora a felfedezés jelentőségéről szólva az MTI-nek elmondta, hogy az elmúlt évek klinikai eredményeinek köszönhetően az Országos Gyógyszerészeti Intézet már engedélyezte a nagydózisú C-vitamin kezelést a rákgyógyításban

22. Mazsinka (válaszként erre: 21. - Ovics)
2013. febr. 21. 09:13
Azt írta, hogy D vitamin, nem azt, hogy C.
21. ovics (válaszként erre: 20. - Mucmuc987)
2013. febr. 21. 08:44

Részvétem Édesanyád miatt.

Megjegyezném azonban, hogy Szendi pszichológus elsősorban, de az utóbbi időben mindennek a szakértője lett.

Valóban kell a vitamin, de nem bizonyított a nagy dózisú C-vitamin hatása a rákra.

Nekem 16 éve volt mellrákom, egészséges vagyok. Megcsináltattam a levett mellem helyére a rekonstrukciót 13 éve.Évente kontroll.

Tanácsom: fogadjátok meg az onkológus tanácsát.Emellett mozgás, vitaminok megfelelő dózisban, mint az egészséges emberek.Étkezést a szervezet saját maga alakítja át, nem kell megszorítás.

Ha van kérdés , szivesen válaszolok.

Egy régvolt mellrákos.

2013. jan. 20. 06:49
Anyukám mellrákban hunyt el másfél éve. Áttétes volt. Emiatt is sokat olvasok ebben a témában. Figyelmetekbe ajánlom Szendi Gábor: Napfény vitamin c. könyvét. Magas dózisú D vitamin szedését javasolja Szendi rák megelőzésére és gyógyítására is. Napi akár 10000 NE (egységet), de annál is többet lehet szedni. Sok más egyéb betegségben is jó, érdemes utána olvasni. Én internetről rendelem a magas dózisú D vitamint.
2012. ápr. 25. 23:27
Hol érdemes parókát venni, ami minőségi, olyan mint az eredeti haj és még olcsó is???
18. Senilla37 (válaszként erre: 2. - Balayla)
2012. ápr. 25. 23:26

Januárban diagnosztizáltak nálam mellrákot.

Azóta két műtéten vagyok túl. A második a bal mell

eltávolítása volt. Most kemo, sugár és hormonkezelés következik így együtt. Mire számíthatok?

Segítsetek!

Sok kérdésem van...

17. ovics
2011. márc. 7. 20:40

Újjászületés Rehabilitációs klubunk ELSŐ szülinapi bulijára még van jegy.


[link]



2011.április 9.



17:30 Érkezés


18:00 Ünnepi műsor


19:00 Svédasztalos vacsora


majd retró zenés táncos buli, tombolával 23 óráig



Helyszín: 1172 Bp. Hősök tere 9.



Csekovszky Árpád művelődési ház

jegy ára: 2.000.- Ft


Jegyigénylés a honlapon.



Ez rákbeteg /gyógyult nők klubja. Hétfőnként és szerdánként 3-fél 5-ig táncolunk ( hastánc, show tánc, fátylas tánc ). nagyon jól érezzük magunkat, visszakaptuk nőiességünket. Ha bárkit érdekel, jöjjön közénk

MIRÁVOS Tánc Stúdió

Budapest, V. kerület

Bajcsy Zsilinszky út 66. II. emelet 17.


Csak rákbetegségben éritett nőket várunk.


[link]

127-es kapucsengő

2010. jún. 5. 12:29
?????
2010. máj. 30. 22:36
Hova tünt markuslinda???
2010. máj. 28. 21:24
:-(
2010. máj. 28. 20:32
Markuslinda!Hol vagy?????
12. c92c44439d (válaszként erre: 1. - Markuslinda)
2010. máj. 27. 22:38
ÉS mi még egy év????Egy éve van vissza?Vagy mit jelent amit irtál???
2010. máj. 27. 22:32

Vannak akik évek ota küzdenek...rengeteg mellrákos gyogyul ma már meg.Nagyon fontos tudni milyen stáiumban van...De persze ha van akarata,...legyen bármilyen stádiumban.Én a magam részéről most két honapja temettem el a 31 éves barátnőmet, aki mellrákos volt....levették neki is a mellét, de sajnos neki már érbetőrés volt...és szép lassan elterjeddtek az áttétek...6 éves kisfiut hagyott itt..De az élet megy tovább...csak kegyetlen nehéz...minden pénzüket a család étrendkiegyészitőkre költötte.Nagyon széles a skálája ezeknek a szereknek ma már.És nem szól másról csak a pénzről.Ha gondolod, és adsz egy email cimet, tudok neked küldeni ingyenes falvin napkristály italhoz, és falvin napkristály kapszulához adatlapot.ELkülditek az utólsó zárójelentéssel,amin rajta van hogy daganatos beteg, és két hét mulva érkezik a vitamin.Az első adag ingyenes.Azátn a dobozban találsz egy ujabb adatlapot, azt kitültve, elküldöd a cimre , és a posta kültségért ami 1200 ft ujabb ugyanegynnyi vitamint küld a Flavin cég.Igy 3-4 havi vitamin biztositva van.Ki lehet probálni. Én is mütét után ezt szedtem és a kemoterápiák alatt is.Nekem sokat segitett. És mivel ingyenes, nem szabad kihagyni.Teli van vitaminokkal, antipxidánsokkal, ami most nagyon fontos neki.Nem reklámozok, én is ezt a lehetőséget ugy kaptam, azóta rengeteg soprstársamnak tovább adtam.A kemok is nagyon nehezek lesznek, ha kap.Attól függ milyen tipusu a dganat.Ha hormonérzékeny, nem fog kapni keot, csak sugarat, meg tablettás hormonterápiát..stb, stb.Én akemokat nagyon megszendvedtem....de akkor még nem szedtem semmit.A buzacsirát ajálom még..De a gyógygombák, és az algák is nagyon jók.A választék óriási.És hogy mi használ???AMIBEN HISZ!!!!!!!EZ A LEGFONTOSSABB!!!



És most hol tart a barátnőd?Milyen tipusu a daganata?Hormon érzékeny?Vagy más?Nyirokcsomók rendben vannak?Megmütötték már?Hány éves?És alelki állapota?A titok megtanulása valóban sokat segithet!!!!Nézz utána!!!ÉRDEMES!

MIELŐBBI GYÓGYULÁST KIVÁNOK SOK SZERETETTEL NEKI!!!ILDI

Ha kell a vitamin, irj egy email cimet, és küldöm az adatlapot!

2010. máj. 27. 22:14

Szia!Én is rákos voltam...27 évessen..másfél éve mütöttek vastagbélrákkal.2 gyermekem van...és kegyeg az 5 éves tulélési időm.DE TUL FOGOM ÉLNI!!!MERT NEM LEHET MÁSKÉPP ÉS PONT!!!!Ajánlom figyelmedbe egy nagyon jó oldalt:ITT RENGETEG SEGITSÉGET FOGSZ KAPNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!RENGETEGET!!!!ÉN IS ODA TARTOZOM.Mellrákos forum..telis teli élni akaró küzdő emberekkel....mütéten átesettek, és kemoterápia alatt álók.Rengeteg segitséget, tanácsot kaphatsz tőlünk..nagyon segitőkész csapat vagyunk.Gyere és kérdezz bámit...Puszillak:Ildi


És a link:

[link]

2010. máj. 27. 22:08

Továbbá szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy


e hét szombaton - 2010.05.29-én 10 órától


nyílt napot tartunk:


"Nyíltan az emlőrákról" címmel


Lesznek előadások, szűrések, vizsgálatok, meg lehet tanulni a helyes önvizsgálatot, valamint mások előtt és négyszemközt is lehetőség nyílik kérdések feltevésére. Gyertek el, ha tudok, azt gondolom érdemes, olyan kérdésekre is kaphattok választ, ami másnak jutott eszébe.

Betegeknek, hozzátartózóknak és egészségeseknek is szól a program, mindenki megtalálja azt, ami érdekli e témában.


Bár e rendezvény az emlődaganatokkal kapcsolatos figyelem felhívást szolgálja (ingyenesek a szűrések is!), nem akarok teljesen itt reklámozni, szóval priviben szíves írom a részleteket, vagy ha rákerestek keresőkben megtaláljátok több honlapon is.


Bocsánat az offért, de azt gondolom minnél több emberhez eljut e hír, annál jobban beépül a köztudatba a szűrés, rendszeres ellenőrzés és megelőzhető vagy időben diagnosztizálható ez a betegség.

2010. máj. 27. 21:53

Először is kívánom, hogy gyógyuljon meg a barátnőd!

És laszlozsu anyud legyen tünetmentes sokáig!


Nem vagyok orvos, nem értek hozzá, de azt tudom Neked mondani, mivel onkológián dolgozom (adminisztrátorként), sok emlődaganatos beteggel találkozom, és vannak jó példák, tünetmentes, "gyógyult" betegek!

Amit biztosan tudok, hogy nagyon fontos az, hogy mellette állsz. Rengeteg lelkierőre van/lesz szüksége és el kell a sok jó barát és szerető család. És persze amit a többiek is írtak, a pozitív hozzáállás is fontos.

7. laszlozsu (válaszként erre: 6. - Csak úgy)
2010. máj. 24. 09:44
Köszönöm. Úgy legyen!!!
6. csak úgy (válaszként erre: 5. - Laszlozsu)
2010. máj. 24. 08:36

Leírtál egy mondatban egy nagyon fontos dolgot, mégpedig, hogy " a tünetmentes évek nagyon is normális, hétköznapi mederben folytak" Ez nagyon fontos!! Nem szabad minden pillanatban arra gondolni, hogy én tumoros beteg vagyok, mert ez felemészti a lelket és a testet is. Tudom, hogy nem könnyű a megvalósítása, de másképp nem lehet.

De hogy milyen életet élünk, miután megtudtuk, átéltük.. az már csak tőlünk függ..

Nagyon sok emlődaganatos hölgyet ismerek, akik pozítivan állnak a dolgokhoz... és nem foglalkoznak a betegségükkel (csak amikor a kontrollra jönnek, akkor izgulnak, de ez természetes), élik az életüket tovább.

És ismerek olyanokat is, akik nem tudnak elszakadni a betegségtől..., nem is tesz jót nekik ez az állapot.. Persze a met.-re és a kiújulásra semmi garancia, mint aogy az életben sincs semmire!!! Pozitívan!

Anyukádnak sokáig kivánok tünetmentességet!

2010. máj. 24. 08:19

Anyumat 16 éve műtötték először emlődaganattal.

Akkor volt 64 éves. Ma 80 és tünetmentesen él.

A bal emlőt teljesen el kellett távolítani, a jobból egy borsó nagyságú csomót kellett kivenni.

8 évig volt teljesen tünetmentes, majd a 9. évben a baloldali hónaljárokban a nyirokcsomóknál újra rákos sejteket találtak. Ismét műtét, kemoterápia, később sugárkezelés is. Legyengítette az amúgy is 73 éves gyenge szervezetet, de iszonyú lelkierő volt benne, hogy túlélje. Most ott tartunk, hogy 80 éves és a vastagbélben találtak valami elváltozást, amit szintén ennek a rákos góc elburjánzásának tartanak. 1 hónapig feküdt a pécsi klinikán, sugárkezelést kapott, kemót már nem mertek adni neki a kora és szive miatt. Jelen pillanatban tünetmentes és remélem így is marad. Azonban ha mégsem, akkor is elmondhatjuk róla, hogy vasakarattal küzdötte le 16 éven keresztül nem fiatalon a halálos kórt. Tegyük hozzá azt is, hogy az elmúlt 16 év során szenvedett sokat, de nemcsak erről szólt az élete. A tünetmentes évek nagyon is normális, hétköznapi mederben folytak. Szóval soha nem szabad feladni. A barátnőd fiatal még, sokkal jobban is bírja a szervezete megpróbáltatásokat.

2010. máj. 24. 08:00

Egy rövidke összefoglaló a netről, hogy megértsük a terápia lényegét. [link]

Ezért a terápia ennek függvényében mindenkinél változó!

Az emlőablatio nem attól függ, hogy van-e áttét a nyirokcsomóba, leginkább a tu. mellkasfali közelsége miatt döntöttek az eltávolításban.

Csatlakozom twenny utolsó hozzászólásához! A pozitív gondolkodás elengedhetetlen!!!!

2010. máj. 24. 02:44

"a mellrák gyógyulás esélyei napjainkban sokkal jobbak, mint akár egy évtizeddel ezelőtt."


[link]


Mindezek mellé én is csak azt tudom mondani, hogy pozitív gondolkodás, fel a fejjel! :)

2010. máj. 21. 13:27

Az én barátnőmről is kiderült pár éve, hogy mellrákos (40 feletti nőről van szó), méghozzá előrehaladott állapotú (a rák már átterjedt a hónaljban lévő nyirokcsomókra is). Emiatt le kellett operálni az egyik mellét. Ezt követően többféle terápiát is felajánlottak neki: gyógyszeres-hormon, kemoterápia és még egy, ami sajnos most nem jut eszembe. Ő ezekből a kemot elutasította, mert félt hogy nagyon legyengül tőle és a haja is kihullik.

Örömmel közölhetem, hogy a műtétet és a hormon-terápiát követően teljesen meggyógyult (3 éve tünetmentes), és 2 éve új mellett is plasztikáztatott magának (a hasi szövetéből, vagyis nem szilikont). Azóta is jól van, sőt ismét szerelmes lett és párra talált :)))


De ismerek más gyógyult mellrákos nőket is :)


Úgyhogy fel a fejjel, nem szabad csüggedni, mett van remény!!!

Az aggódás csak gyengíti az immunrendszert.

2010. máj. 21. 10:28

Gyógyulási esélyek


A leghatékonyabb kezelés mellett az emlőrákos betegek teljes gyógyulásának valószínűsége – azaz annak esélye, hogy a gyógyult beteg valamikori halála nem függ össze az emlőrákkal – átlagosan 60-70 százalékos. Fontos hangsúlyozni: ez egy statisztikai átlag, amely adott beteggel kapcsolatosan nem jelent semmit, hiszen éppúgy benne foglaltatnak azok a nők, akiknek a lehető legkorábban felfedezték a daganatát, s azok, akik már csak kései stádiumban, testükben szétszóródott rosszindulatú szövetekkel, a gyógyulás esélye nélkül kerültek orvoshoz.


A gyógyulás esélye abban az esetben, ha a rákot idejében felismerték, s eltávolították, a 95 százalékot is elérheti. Minden attól függ, hogy a diagnosztizálás idején mekkora a daganat, az melyik szövettani típusba sorolható, a környező nyirokcsomókban alakult-e már ki áttét, s a tumorsejtek átterjedtek-e már más szervekbe is – ezek a tényezők mind-mind súlyosbítják a beteg helyzetét. Ez nem jelenti azt, hogy a súlyosabb esetekben fölösleges volna a terápia: a gyógykezeléssel számottevően csökkenthetők a tünetek, s javulnak az életkilátások.


[link]


Legfonosabb a pozitív hozzáállás és hogy SOHA ne adja fel, még ha azt mondják, hogy csak 1 napja van. Hidd el én tudom, nekem már mondtak ilyet (nem a rák miatt) de élek, már sok napja.


Ha találok még valamit írok. Kitartás, minden jót Nektek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook