Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy tudnék lefogyni, ha éppen a diétás ételekkel vannak gondjaim? fórum

Hogy tudnék lefogyni, ha éppen a diétás ételekkel vannak gondjaim? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
6. xti_
2009. szept. 16. 14:49

a gyümölcsökkel mi a helyzet?

a túrót sem szereted?

a tojást? tudom, nem szabad sokat enni belőle, de a keménytojás laktató és szinte egyáltalán nem hízlal.

nekem az vált be, hogy délelőtt gyümölcsöt eszem, ebédre szénhidrát, de csak módjával, ebéd után pedig zöldség és fehérje, például zöldségleves, saláta vagy körözött zöldpaprikára kenve, tojássaláta, ilyesmik...

meg persze rengeteg vizet kell inni.

5. Margitnéni (válaszként erre: 3. - Xti_)
2009. szept. 16. 14:36

Tejterméket a kefír kivételével egyátalán nem bírom, a halakat nem szeretem, még a szagukat sem bírom. A husik közül csak a csirkemell jöhet, de mivel nem igazán vagyok hús rajongó ezért csak módjával, egy héten egyszer. Felvágott félékkel ugyanez a helyzet, esetleg sovány sonka, de inkább két hét alatt 10 dkg. A zöldségeket szeretem, de minden nap ez se megy. A krumpli, gabonák: rizs, köles jöhetnek. Ezek a diétás porok sem igazán váltak be, egy darabig meg bírom enni-inni, de életmódváltást nem tudnék rá alapozni.

Az adagokon biztos csökkentenem kell, bár így is mindig éhes vagyok. Pedig valami megoldást találni kell, mert ez nem mehet így tovább!

2009. szept. 16. 14:34

Én ugyan így vagyok:)

Ezért a következőket teszem:

- keveset eszek, de még ezt is csökkentettem.

- kb. a felére csökkentettem az adagot.

- a zsemlére kiflire nem kenek vajat, felvágottat is csak ritkán eszek mellé.

- virslit pl. csak mustárral eszem, kenyér félet nem szoktam hozzá.

- Igyekszem többször enni (reggel, 10 óra felé, délben, 4 körül és úgy 8 óra felé.

- minden nap tornázok 35-50 percet.


Így lassan de lemennek a kilók.

3. xti_ (válaszként erre: 2. - Margitnéni)
2009. szept. 16. 14:21

pontosan mi az, amit nem bír a gyomrod? hátha találunk valamit, amit igen... mert a szervezetednek a szénhidráton kívül másra is szüksége van.

de ha mégse, szénhidrát és szénhidrát közt is óriási különbségek vannak. például a krumpli a jobbféle szénhidrátok közé tartozik, mert a víz- és a ballasztanyag-tartalma is magas, így kevésbé hízlaló.

talán ha csökkented az adagokat, az is elég, bár tudom, hogy az sem könnyű.

2009. szept. 16. 14:13

Egyedül talán a szénhidrátokkal nem gyűlt meg eddig a bajom, vagyis a gyomrom baja, hízok is rendesen.

Olyan könnyű felsorolni, hogy mit is kellene enni, de ha egyszer nem megy? Tudtok valami alternatívát?

2009. szept. 16. 14:11
Hogy tudnék lefogyni, ha éppen a diétás ételekkel vannak gondjaim?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook