Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy tudnék lefogyni, ha éppen a diétás ételekkel vannak gondjaim? fórum

Hogy tudnék lefogyni, ha éppen a diétás ételekkel vannak gondjaim? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. 4ab67f870d (válaszként erre: 54. - MelisUK)
2009. szept. 19. 15:24
Sajnos akinek fogynia kellene vagy tropák az ízületei, pont nem efféle mozgásra van szüksége :-(( A futást hidd el, hogy nem mindenki tudja megszokni, ne gondold, hogy régebben nem próbáltam, de én. pl. asztmás vagyok plusz van némi szívproblémám is, szóval kb. öt méter után már meg akarok fulladni. Gondolom, az sem segít, hogy nagyváros kellős közepén csak a szmogban van lehetőség futni :-(( Az aerobikkal kapcsolatban igazad van. Nekem nagyon bejött az elliptikus tréner, míg a csípőízületemet végérvényesen szét nem cincálta. Így kilőve a kerékpár, az elliptic... Rám is lehet mondani, hogy csak a kifogásokat keresem, de a következő hsz-edre reagálva jegyzem meg: nem, a falakat pl. nem lehet odébb tolni. Nem saját a lakás, egy szobában lakom, a nappali és az üres tér mint valóság egy elérhetetlen álom, szóval... Ne ragozzuk. Volt szobai kondigépem, helyhiány miatt (kellett a hely a hűtőgépnek) el kellett adnom. C'est La Vie...
65. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - Margitnéni)
2009. szept. 18. 14:50
Kérje el a leletet, akkor tudni fogja, hogy mennyi! Ha nem jól van beállítva a működése, akkor bármit tehet, akkor sem megy le!!!!
64. Margitnéni (válaszként erre: 63. - A0c1361e44)
2009. szept. 18. 14:47
Azt nem tudom, de már több endokrinológusnál is járt ez ügyben, elmondta, mennyit mozog, mennyit eszik. Mégis ali-alig megy le róla valami, pedig van legalább 35-40 kg túlsúlya, és fogyott kb. 6 kg-t egy év alatt, és tényleg rengeteget mozog, és teljesen normálisan diétázik. Ő is agykontrollos, és nagyon elszánta magát. De eddig csak annyi tanácsot kapott orvostól, hogy a véreredmény rendben van, diétázzon tovább.
63. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - Margitnéni)
2009. szept. 18. 13:38
De mennyire jó az eredménye? Az nem elég, ha éppen a maximum referencia alatt van! Bőven alatta legyen. szerintem akkor lehet fogyni, ha minimum referencia értéknél van a TSH!!!
62. Margitnéni (válaszként erre: 60. - MelisUK)
2009. szept. 18. 13:36

Hát igen, először is az étkezéssel kell valamit variálni, és ha fogyok valamit, jöhet a kínzás, a torna.

A lányomnak a pm alulműködése van, ő rengeteget mozog, pedig rajta is van bőven felesleg sajnos. Heti 3szor eljár tornázni, hétvégén meg rengeteget túrázik, gyalogol, 10 km-t is végigvágtázik egyszerre, és ezt rendszeresen. Már annyira visszafogta a kaját, semmi szénhidrát, és alig-alig megy le neki egy-két kiló. Nemrég volt endokrinológusnál, és neki is jó az eredménye. Valami családi átok ül rajtunk.

61. Margitnéni (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2009. szept. 18. 13:26
Dehát ezt este reggel megcsinálom, ezért tudok még mozogni, de ettől fogyni nem lehet. Én nagyon sokat jártam tornázni régen, amikor még bírtam, de csak akkor fogytam, amikor nagyon intenzív tornára jártam még huszonévesen. Lógott belem minden alkalom után. Aztán ahogy híztam egyre lightosabban tudtam előadni a dolgokat, így igazából semmi értelme nem volt, csak annyi, hogy nem tunyultam el.
60. MelisUK (válaszként erre: 57. - Margitnéni)
2009. szept. 18. 13:22

Akkor végülis a mozgás megvan, az étel mennyiségét kell folyamatosan csökkentened, arra odafigyelned, hogy inkább délelőtt egyél, délután már ne nagyon, mert a délelőtti evést feldolgozza a szervezet, hisz az evés az üzemanyagunk a napra, de a délutáni evés már tartalékba megy, azaz lerakódik. Ha megpróbálsz így változtatni az étkezési szokásaidon, akkor szépen lassan megindul a súlyvesztés, aminek köszönhetően egyre könnyebben fogsz mozogni, könnyebb lesz a séta a munkahelyedig meg vissza, stb.

Nekem is van pajzsmirigy problémám, a jobb lábamon a bokaszalagom ki van lazulva, nagyon gyakran kimegy és egyfolytában fáj, még aludni sem tudok akár hogy, mert irtóra fáj a bokám, ha rosszul teszem le a lábam és még fiatal vagyok. De tudom, hogy a kor haladtával egyre nehezebb lesz, főleg ha még plusz súlyom is lenne...

Én is gyalog járok munkába, reggel 6:15-kor indulok, 15 perc alatt ott vagyok gyorsan gyalogolva, aztán 8:30-kor végzek, gyalog át a másik munkahelyemre, ahol 9-kor kezdek, 15 perc szintén oda is gyalog, de parton felfelé, majd ott végezve megint 15 perc haza parton felfelé. Eddig kocsival jártam dolgozni, de amióta gyalog járok egyre fittebb vagyok. Eleinte majd bele haltam hogy parton fölfelé fölmenjek, most már simán fölmegyek gyors tempóban. A harmadik emeleten lakom, ide is utána simán fölszaladok a lépcsőn, pedig előtte - mikor kocsival jártam - jól kifulladtam, mire felértem a harmadikra, most meg parton felfelé hazagyaloglás után is simán megy és munka után.

Remélem sikerül változtatni az étkezési szokásaidon. Csökkentsd felére az adagokat.

59. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - Margitnéni)
2009. szept. 18. 13:19

Ha nem tudsz lefeküdni a földre nem baj! Az ágyon is fekhetsz torna közbe! Ülve is lehet a lábadat emelgetni pl. A lényeg hogy csináld!

Én tényleg tudom milyen fájdalmak léteznek, de hidd el, ha nem megyek gyógytornára és nem tornázom otthon azóta, akkor már rég tolókocsis lennék!

58. MelisUK (válaszként erre: 56. - E12ac2bb5c)
2009. szept. 18. 13:12
Pontosan. A lényeg, hogy ne kényelmesedjen el az ember, mert akkor hízik. És bármilyen betegsége is van az embernek, szerintem is tud mozogni.
57. Margitnéni (válaszként erre: 55. - MelisUK)
2009. szept. 18. 13:03

Reggel 6-kor elindulok otthonról kb. 1 km-t gyalogolok a munkahelyemig, délután 5-kor ugyanez vissza. Ebbe annyira kimerülök, hogy nem is tudok folyamatosan menni, néha megállok egy kicsit, megtámaszkodok a falba, hogy tovább tudjam folytatni az utat. Ha valamit intéznem kell, akkor fájdalomcsillapítót kapok be, bár hazafelé már így is azzal megyek.

Tulajdonképpen tornázok most is, a kórházban tanult mozgásokat végigcsinálom, reggel az ágyban, különben lábra sem bírnék állni, még így is elég nehezen jutok ki a fürdőig. De ettől nem lehet fogyni, csak bejáratom az izületeimet.

Gépelni tényleg tudok, ha ez használna valamit, nem is lenne baj.

Egyébként tulajdonképpen nem vagyok beteg, a pajzsmirigyem helyett gyógyszert szedek ugyan, a derekam az elég gyakran fáj, ilyenkor nem bírok egyenesen állni sem sokáig. Sajnos a térdemben becsípődött egy ideg már egy éve, meg is műtöttek, de gyakorlatilag csak arra használom a bal lábam, hogy ne boruljak fel, mert másra nem jó. Kövér vagyok ez a baj, és nincs erőm. Nem tudok a földre leülni, ill. leülni tudnék, mert a gravitáció segít, de felállni, az már nagyon nehezen menne, nem bírok térdelni, így aztán a fekvős torna nem jó.

56. e12ac2bb5c (válaszként erre: 55. - MelisUK)
2009. szept. 18. 13:03
Tökéletesen igazad van ,mert a párom is keresszékes ,és mégis heti 3x jár tornára. És bátran mondhatóm, egy kisportolt alaku és jól néz ki .
55. MelisUK (válaszként erre: 46. - Margitnéni)
2009. szept. 18. 12:48

A mozgás nem feltétlenül tornát jelent. Ki lehet menni a parkba sétállni pl. Rengetegen csinálják, hogy kimennek és zenére sétállnak, ki gyorsabban, ki lassabban, ahogy bírja.

Nem tudom, hogy milyen betegséged lehet, ami végett nem tudsz egyáltalán mozogni, valahogy csak tudtál gépelni is, hogy megjelenjen a szöveg, amit írtál, ha mindezt a kezeiddel sikerült összehozni, akkor tudod mozgatni a kezeid, ha már a séta nem megy, vagy fogalmam nincs, h milyen betegséged van, nem akarlak megbántani, de tényleg nem csak tornázni lehet és még egy kerekesszékes ember is fitten tudja tartani magát, ha akarja...

54. MelisUK (válaszként erre: 44. - 4ab67f870d)
2009. szept. 18. 12:42
Nem nehézkes, csak akarni kell. Arrébb kell tenni pár dolgot és máris van hely. No meg nem kell a tv se, elég egy tükör eléd, sokkal hatásosabb felüléseket, guggolásokat, súlyzózásokat csinálni, mint össze-vissza ugri-bugrizni, ez tapasztalat. Mire belejössz, hogy egy aerobik videó/dvd mozgásai hogyan követik egymást, addig rengeteg idő elmegy és nem ért semmit, mert nem tudtad csinálni rendesen.
53. MelisUK (válaszként erre: 40. - 4ab67f870d)
2009. szept. 18. 12:38

Egyáltalán nem kell pénz a mozgáshoz, csak idő. (bár az idő pénz, de nem így értetted)

Fogd magad és csinálsz felüléseket, guggolásokat, súlyzózol, stb. És a súlyzót se kell megvenni, fél literes üdítős palackot vízzel megtöltessz és kész a súlyzó... A pénz csak kifogás a nem mozgásra. Az meg hogy nem vagy egy futó alkat, hát ki az? Csak el kell kezdeni. Nem egyből fél óra futással, hanem annyival, amennyit bír az ember, fél perccel, 2 perccel, 5 perccel, stb. Egyre jobban belejön az ember, mint minden más mozgásba.

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - 4ab67f870d)
2009. szept. 18. 09:36

Én is:)

Én a nappaliban szoktam tornázni, mert az elég nagy. Le tudok teríteni egy plédet, és azon nyomom. De nagyon szeretnék egyszer egy futópadot...

2009. szept. 18. 08:59
Ha nyernék a lottón, vennék egy garázst és csinálnék magamnak konditermet :-))
50. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - 4ab67f870d)
2009. szept. 18. 08:36
Igen, ott is lehet:)
49. 4ab67f870d (válaszként erre: 45. - Margitnéni)
2009. szept. 18. 06:45
Fúúú, láttam már, csak nem tudtam, hogy így hívják :-)) Ne aggódj, nem lennél el egy évig rajta... Ha egy hétig kizárólag ezt ennéd, utána rá sem bírnál nézni ;-)
48. 4ab67f870d (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2009. szept. 18. 06:44
Ezt ágyon lehet? :-) Mert máshonnan nem látom a tévét :-((
2009. szept. 18. 06:34

Biztos a pajzsmirigy! Majd írd, hogy milyenek lettek az eredményeid!

Miért nem tudsz tornázni?

Nekem is van sajna más bajom is, néhány porckorongsérv, volt, hogy menni nem tudtam és sorolhatnám. Nekem a gyógytorna segített, aztán itthon is csinálom, és ebből lett a pilates. Azt tudom csinálni. A pilates torna fekvős mozgás, tehát nem terheli le egyik testrészünket sem jobban.

Sokáig hitetlenül hallgattam a pilates tornázókat, aztán letöltöttem és elkezdtem és....2 hónap alatt sok senti lement:)

46. Margitnéni (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2009. szept. 17. 20:55
Nálam nem jöhet szóba a mozgás, nem tudok tornázni. Tudom nehéz ezt elképzelni annak, aki egészséges, de ez van.
2009. szept. 17. 20:51

Ó, hogy rajtam miért nem tudtak ilyen édesség ellenes állítást eszközölni!

Azt hittem a japán tortát mindenki ismeri. Egy normál tortaszelet, van benne csokikrém, valamilyen rózsaszínű krém, és marcipán rétegek. A külseje csoki, és van egy rumos meggy a tetejére ültetve, és sok-sok kalória van benne. Normális ember ilyet meg sem eszik, én meg csak ezen is megélnék, de az igazság az, hogy egy évben egyszer, ha eszek.

Szerintem is a hiányzó pajzsmirigyem a ludas, de úgy néz ki jövő héten sikerül kivizsgáltatni.

44. 4ab67f870d (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2009. szept. 17. 16:48

Ahhoz meg hely kell :-)) Panelben nehézkes, főleg ha az ember egy szobában éli az életét, és a tévé az ággyal van szemben :-)) Nálam anno itt bukott a dolog.


Pajzsmirigyműtétem nem volt, és tudomásom szerint baj sincs vele, csak egy hideg göböm van, a TSH-m normális volt mindig.

43. a0c1361e44 (válaszként erre: 41. - 4ab67f870d)
2009. szept. 17. 16:39

Neked is volt pm. műtéted?


De igen! Valamit átállítottak bennem:)

A műtét előtt naponta 1 tábla csokit ettem, és a boltban az első utam a csokis pulthoz vezetett, de a műtét óta nem kell!!!!

42. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - 4ab67f870d)
2009. szept. 17. 16:37
Letöltöttem a netről és itthon csinálom:) Ingyen van!
41. 4ab67f870d (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2009. szept. 17. 16:36

Én sem drasztikusan gondoltam a megvonást, de pl. cukornak, sónak a többszörösét fogyasztja egy átlag ember, mint amennyire szüksége lenne - többnyire tudattalanul, mert nem is gondolná, hogy a félkész, tartósított és gyorsételekben mennyi plusz van. A négy kanál cukor oké, de ha egy liter kólában újabb négy kávéskanál van, az már durva, pláne, ha az összeset összeadja az ember napi szinten. És szerintem vannak dolgok, amiket nem kell, vagy csak kis mennyiségben ennie az embernek, bár a változatos étrend valóban nagyon fontos. Én inkább az arányokat tolnám el, kevesebb szénhidrát, több hús, zöldség. És ha Margitnéninek tényleg nagy a súlyfeleslege, akkor bizony nullára kellene ezeket minimálnia... Ha elérte a kívánt súlyt, akkor óvatosan újra lehetne enni, csak keveset.


Abban egyetértek, hogy a pajzsmirigy problémát kellene mihamarabb rendezni. Amúgy neked nem csináltak semmit a műtétnél :-)) Én egy reggel úgy ébredtem, hogy tegnap még imádtam a sütit, csokit, másnap meg rá sem bírtam nézni, azóta így van. Ennek több éve. Hála istennek! Néha iszom cukros üdítőt, de csak kortyokat, mert egyszerűen többtől rosszul vagyok.

2009. szept. 17. 16:27
Mert vannak betegségek - mozgásszervi, keringési, stb. - amik kizárják vagy ellenjavalttá teszik. És őszintén? Magamból kiindulva pénze sem mindenkinek van, hogy mozogjon. Én pl. hiába vagyok vékony, sajnos nem vagyok futóalkat, soha nem is bírtam. Az összes többihez, ami ér valamit, pénz kell, pl. a Pilates. Ezeket nem mindenki engedheti meg magának.
39. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - 4ab67f870d)
2009. szept. 17. 16:27

Hát valamit nagyon félre értettél:)

Én nem úgy diétázok, hogy megvonom magamtól a cukrot és a többit. Én azt egészségtelennek tartom.

Engem nem zavar, hogy a mustárban van cukor, a kávémat 4 cukorral iszom:)

Én azt tanácsoltam, hogy csökkentse az adagot, egy-egy evésnél, hagyjon ki bizonyos dolgokat, és még a mozgást javasoltam.

Ha valaki pajzsmirigy beteg, annak nagyon oda kell figyelni az evésére, és a mozgásra is.

Én 69 kg vagyok és a 200 mg letrox a megfelelő adag. Nem tudom hány kiló vagy, de keveslem. A helyedben elmennék a háziorvoshoz, hogy adjon beutalót vérvételre, amin a TSH-t is ellenőrzik. Azt a leletet odaadják, így látod, hogy a gyógyszered elég e.

Én nem tartom egészségesnek a korpa kenyeret a teljeskiörlésűt sem, stb. Mindent kell enni, hogy az étkezésünk változatos legyen és minden vitamint tartalmazzon.

Ismerem az édesség utáni vágyadat Margitnéni:) Én is ilyen voltam, igaz nekem a pm műtétnél valamit csináltak, mert azóta nem kívánom.



Lehet, hogy tévedek az étkezéseket illetően, de nekem így sikerült leadnom a feleslegem. Igaz az enyém nem volt túl sok. De azt is tudom, hogy egy rosszul működő pajzsmirigy esetében, akármit csinálhat az ember, akkor sem fog lefogyni!!!!!

Ezen is átestem! Volt olyan, hogy 20 kg-ot híztam 1 év alatt, és bármit tettem nem ment le.

Én azt mondom, hogy Margitnéninek a pajzsmirigye miatt vannak gondjai, és azt kell rendezni, hogy a fogyás beinduljon!!!

2009. szept. 17. 16:11
A mozgás szóba se jöhet? Miért mindenki a diétára gondol egyből, ha fogyni szeretne?
2009. szept. 17. 15:35
Na, ezt én is akartam kérdezni :-))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook