Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétás ételekkel kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? fórum

Diétás ételekkel kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 16. 11:47

Semmi féle nyers gyümölcsöt ne egyél,a zsirban sült dolgokat kerüld,vigyázz a turmixokkal is. Amit csak lehet a sütőbe süssd Pl: fasirt, rántotthús, alma, ha K betüs zöldségeket főzől ne

takard le,rakott dolgok nagyon jók és mindent csak habarjál ne rátással készitsed.



JOBBULÁST

9. csigabaga (válaszként erre: 2. - JudyTim)
2011. okt. 8. 12:15
Ha nem lenne fáradtság, leírhatnád nekem, miket szoktál enni, mert én is az epémmel bajlódom; de mivel sok zöldséget, gyümölcsöt, húst eszem, így örök fájdalom mellett élek. Valamit valamiért.. :( Köszönöm.
8. JudyTim (válaszként erre: 6. - Mudaka)
2011. okt. 8. 12:08
Fehér kenyeret soha nem ettem csak rozsost vagy teljes kiőrlésüt.Szénsava üdítőket sem iszom, inkább rostosat. :)
2011. okt. 8. 06:51
Amiket nem ehetsz, azok pont a diétás ételek. Igen magas a vitamin és ásványi anyag tartalmuk, ezért valójában nem is lenne szabad pont ezeket kihagyni az étkezésből. Itt nem az a kérdés hogy akkor mit ehetsz, hanem az hogy miért nem teteted rendbe az egészségedet, mármint az epédet? Egy epekő műtét laparoszkópiával már csak 3 nap kórház és egyáltalán nem olyan vészes, mint azt sokan gondolnák. (Tapasztalatból mondom.) Ha a kisfiadat teljesen elválasztod, szerintem csináltasd meg ezt a műtétet, sokkal kevesebb fájdalommal jár mint az állandó epefájdalom és végre ehetsz mindent amit szeretnél.
6. Mudaka (válaszként erre: 1. - JudyTim)
2011. okt. 6. 22:14
De a konkrét kérdésedre is válaszolva, az már biztos fogyáshoz vezet, ha elhagyod a szénhidrátok nagy részét. Fehérkenyér, édességek, szénsavas üdítők stb. A csirke biztos jöhet, zöldségekkel.
5. Mudaka (válaszként erre: 2. - JudyTim)
2011. okt. 6. 22:12

Szia,


Szerintem Neked érdemes lenne egy hivatásos dietetikus tanácsát kérni.

Én a szülés után úgy néz ki epeköves lettem. Körcseim nincsenek de sokat fáj a gyomrom bizonyos ételek után.

Úgyhogy mielőtt fogyózni kezdek csinálok egy tisztítást. ( máj, epe stb.)

Bízom benne, hogy utána könnyebb lesz a fogyókúrám is. Terhesség után gyakoriak az epe problémák.

2011. okt. 6. 21:23

Miket szoktál enni? Én azt tanácsolnám, hogy pár napig táplálkozz úgy ahogy eddig. Írd fel egy kis lapra, füzetbe, akárhova... és mondjuk négy ilyen feljegyzett nap után ülj neki és nézd át, hogy mi az, amitől meg tudnál szabadulni vagy le tudnád cserélni valami másra.


Ajánlom még, hogy esetleg kalória számolással próbálkozz. Azt tudod a saját szervezeted igényeihez alakítani és tapasztalatból mondom, hogy eredményes is.


Hajrá ;)

3. vberni01 (válaszként erre: 2. - JudyTim)
2011. okt. 6. 21:20

ÉN inkább azt kérdezem, hogy egyáltalán mit ehetsz?

Gyümölcs, csirke, saláta ami így hirtelen eszembe jut.

2011. okt. 6. 21:17

Sziasztok, le szeretnék adni pár kilót, mert már a kisfiam leválasztotta magát és apad a tejem és így nem kell annyira vigyáznom.

A bökkenő csak az, hogy az epém kissé lusta így már lassan 9 éve diétázom, hogy ne legyenek görcseim és gyomorbántalmaim. Szóval 9 éve nem eszek paprikát, uborkát, hagymát, retket, káposztát, babot. A sülés után ételallergiám lett így nem ehetek továbbá tojást, sertés húst, halat, sárgarépát, paradicsomot, körtét, olajos magvakat.

Ezek tudatában adjon valaki tanácsot, mit egyek, hogy lefogyjak?

2011. okt. 6. 21:12
Diétás ételekkel kapcsolatban lenne kérdésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook