Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy tudnám kiírtani a konyhaszekrényből az apró bogarakat? fórum

Hogy tudnám kiírtani a konyhaszekrényből az apró bogarakat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
33. caravell (válaszként erre: 24. - BollerKrisz)
2008. szept. 25. 14:48
Országos Közegészségügyi Intézet Budapesten a IX. kerületben a Gyáli úton, vagy az OEK (országos Epidemológiai Központ, közvetlenül a szomszédságában. Benne vannak a telefonkönyvben is. A pénzért vizsgálás menetét sajnos nem ismerem.
32. Katinkaboszi (válaszként erre: 26. - E71af41436)
2008. szept. 25. 14:48
A zsizsik a liszt és rizs lepkéjének a lárvája, de ez barna a szentem.
31. Katinkaboszi (válaszként erre: 25. - E71af41436)
2008. szept. 25. 14:46

Ssssimán, átsétál az ablakon, bejárati ajtó alatt, stb, minden kis résen. Naggyon találékony.

Én a csövek melletti réseket kiszakadt harisnyanadrággal bedugdostam és lefestettük a festéskor. Ott már nem jön senki, az biztos.

30. caravell (válaszként erre: 13. - Mya01)
2008. szept. 25. 14:45
A molycsapda, amit a Bábolna (ez nem reklám?) gyárt, feromonnal működik: odacsalogatja a molyokat azzal a kipárolgással, mintha a molypárja lenne ott és ragasztós felületre ragad a balga. Sajnálom is nagyon, de a konyhai cuccaimat jobban. De olyan apró bogarakra, amit írtál (dohánybogár? gabonaálszú? kislisztbogár?) nem tudokilyen csapdát :(
29. Zizisicc (válaszként erre: 26. - E71af41436)
2008. szept. 25. 14:45
Netes nyomozásom során én is erre jutottam! :o))))))))
28. Zizisicc (válaszként erre: 25. - E71af41436)
2008. szept. 25. 14:44

Panelban átmászik a közös szellőző rendszeren. :o((

De a zsizsiknek a koszhoz semmi köze.

27. Katinkaboszi (válaszként erre: 23. - Dilibogyó)
2008. szept. 25. 14:44

de ha nagy ügyesen bebújtak a szekrény mögé és ott a fészkük, akkor a szigetelés következtében egyelőre eltűnnek. Hogy meddig? Ki tudja.


Ezek még rosszabbak, mint régen voltak a csótáűnyok, azokat ha jött a szomszédból, gyorsan hívtuk a fújós embert, meg magunk is fújtunk, én még különis a számon a méregtől, és azok legalább eltűntek egy évre kb.

De ezek? Szívósabbak!

26. e71af41436 (válaszként erre: 10. - Mya01)
2008. szept. 25. 14:43
szerintem ezek a zsizsikek...
25. e71af41436 (válaszként erre: 7. - Katinkaboszi)
2008. szept. 25. 14:42
a koszos szomszédról hogy lesz nálam bogár?
24. BollerKrisz (válaszként erre: 6. - Caravell)
2008. szept. 25. 14:41
Pontosan mi az az OKI? Hol vannak? Mit tudsz a bevizsgáltatás menetéről? Nálunk nem kis bogárkák vannak, hanem olyan mint a skorpió csak akkorka mint egy légy vagy hangya. Hátrafelé megy ha megijed, felemeli a skorpiószerű farkincáját és a csápocskái is riasztóak. Mióta hazajöttünk görögből azóta van ilyen a lakásban és még csak a fészkét sem találom, viszont bemászik az ágyba is és a 1,5 éves manómat már nagyon féltem, de eddig nem tudtam hol lehetne bevizsgáltatni és mennyiért
2008. szept. 25. 14:38
A szekrényt hogy lehet szigetelni? Hátul még értem, de az ajtó mellett simán beférnek!? :(
22. Katinkaboszi (válaszként erre: 18. - Zizisicc)
2008. szept. 25. 14:36

A sima fémdoboz biztosan nem, mert most dobtam ki a 7végén egy egész doboznyi, igaz még + zacskóban tárolt rizset, mert ott rőstettek a doboz alján olyan kis fehér izék, meg egy nagyobb fekete.


A csavaros üveg azért és akkor nem, ha már eleve hozod haza a boltból és beteszed, ott meg szépen fejlődgetnek tovább. Borzalom.

21. Mya01 (válaszként erre: 19. - Katinkaboszi)
2008. szept. 25. 14:35
Ismerős...én ma sokalltam be egy kicsit.. Ezentúl már bevásárlás után-szekrénybe pakolás előtt átnézem a dolgokat.
20. Mya01
2008. szept. 25. 14:33
Azt hiszem sok bébi ételt fogok enni a napokban,hogy mindennek legyen zárható üvege.:D De tényleg jó megoldásnak tűnik,no meg a szekrényszigetelés is.Előbb utóbb csak mi leszünk az "erősebbek". :)
19. Katinkaboszi (válaszként erre: 17. - Zizisicc)
2008. szept. 25. 14:33
Hát muszáj megfékezni valahogy a kis mocskokat, mert már az idegeim kezdik felmondani a szolgálatot és mindehol csak őket keresem. Szinte már mániákus lettem. Bármit felemelek, nézem, leteszem, nézem, arrébbtolom, nézem. Hhhhhhhúúúúú
2008. szept. 25. 14:32
Ne keserítsetek el, hogy a sima fémdoboz, meg a csavaros üveg nem állja útjukat!!!!!!!!!!!! :o((((((((((
17. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Katinkaboszi)
2008. szept. 25. 14:30

:o))))))))))

Igen, a fizikai írtáson kívül én is keresem az egyéb "üzenetét" a dolognak. :oDDDDDDDD

16. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - C359855ef1)
2008. szept. 25. 14:29

Ez a szekrény mögötti tömítéses dolgo nagyon jó ötlet. Igaz az is, hogy a sima fedeles dobozokba szépen besétálnak.

És még azt is tudom, hogy ha nem nézem végig a nagy bevásárlásokból eredő dolgokat, csak berakom, akkor is lehetnek.

2008. szept. 25. 14:28

Én is küzdök velük, egyelőre eredménytelenül. Szintén a kamillateában találtam meg a "kiindulási pontot", meg a szárított kenyérbe is belemásztak. Eddigi tapasztalatom szerint a kidobálás + takarítás sem sokat ér, mert ha veszel egy új doboz teát, amibe már gyárilag belecsomagolták a petéket, (vagy a boltban kerültek bele, fene tudja), kezdődik az egész elölről.

Mondjuk, ha mindent külön üvegbe teszel, elvileg csak egyet kell majd kidobnod. Nem tudom, ezt még nem próbáltam.

De tényleg nagyon bosszantó!

14. Mya01 (válaszként erre: 12. - Katinkaboszi)
2008. szept. 25. 14:25
Dehogynem:) Arra is gondoltam mi van,ha a szellőzőből jönnek át esetleg valamelyik szomszédtól.Ugyanis a konyhában is van szellőzőnk,a szúnyogháló pedig nem állítja meg a kis mocskokat..Így hiába a rovarírtás... :s
13. Mya01 (válaszként erre: 11. - C359855ef1)
2008. szept. 25. 14:22
Köszi a tanácsot!:) Vegyszermentes élelmiszermoly csapdát nagy áruházakban lehet kapni?még nem hallottam róla,kaja közé vegyszereset meg nem szívesen tennék..
12. Katinkaboszi (válaszként erre: 9. - Zizisicc)
2008. szept. 25. 14:19

Nálunk meg a felső szomszéd nem lakik itt, de nyilván hagy itthon mindent, ha megérkezik kell.

Katona a szentem. Már hívatásos és többet van oda, mint nem

Így azután én is írtottam, én esküszöm a flóraszeptre, de utána hideg vízzel kell kezet mosni, hogy a szaga ne maradjon meg, szóval csináltam amit te, de vannak megint, igaz mi is nyaralni voltunk.

Lehet ezentúl nem kéne elmenni? :))))

2008. szept. 25. 14:16

Tartsál mindent légmentesen zárva.


Legyen külön csatos doboza/üvege a lisztnek, búzadarának, diónak, pirospaprikának(!), fűszereknek, zsemlemorzsának, a lentiek szerint a teáknak is.


Saját tippem: lehet kapni bébiételt, lekvárt pici üvegben. Fűszerek tárolására ideális, légmentesen zár. Leáztatott címkével és kis feliratos matricával nagyon hangulatos.


A síma fedeles fém doboz nem elég, azon bejutnak.


Létezik vegyszermentes élelmiszermoly csapda. Vegyél olyanokat. Csodát ne várj, ha beeszik magukat pl. egy zacskó lisztbe, onnan nem írtja ki őket semmi, csak a kuka...


Havonta egyszer pakolj ki mindent(akár láttál bogarat akár nem), dobjál ki minden fertőzöttet, használj fel/dobjál ki minden gyanúsat. Mosd ki az egész szekrényt tisztára. Egyenként ellenőrizz mindent amit visszateszel. (pl csavaros üvegek tetejének a pereme is jó búvóhely nekik)


Szigeteltetsd le a a lovagoddal vagy szigeteld le a szekrény hátulját (a hátfal és az oldalfalak között) akril vagy szilikon átlátszó vagy fehér tömítőanyaggal. Nézz körbe a szomszédos szekrényekben is, azokat is pakold ki.


Uff, én okoskodtam.

10. Mya01 (válaszként erre: 9. - Zizisicc)
2008. szept. 25. 14:11

Fehér lárvák nincsenek.Csak nagyon apró pici barna-fekete peték,és kifejlett barna pici bogarak.

A teában is találtam,ami nem volt még felbontva.

Kitakarítottam és dobtam mindent amiben láttam,vagy ami fel volt bontva,de láttam a szekrény összeillesztésénél simán átbújt a kis dög,és azóta sem találom...hova mehetett..huu "kicist" bosszantó.

9. Zizisicc (válaszként erre: 3. - Mya01)
2008. szept. 25. 14:05

Őszinte részvétem, én a nyáron jártam így. És kicsi fehér lárvák is vannak? Nem csak a gabonafélékben voltak, hanem a szakácskönyvben, filteres teákban, gyufásdobozban gyakorlatilag mire nyaralásból hazaértünk, mindenben. :o((

Mindent kipakoltam, amit kellett kidobtam - szinte mindent. Én sima rovarirtóval befújtam a szekrényt, akkor a résekből keveredett még elő néhány. Azóta mindent üvegben vagy fém dobozban tartok. 1-2 hónap múlva újra kipakoltam, ellenőriztem mindent, újra befújtam a szekrényt. Azóta nyugi van egyelőre. :o)

2008. szept. 25. 14:02
Köszi csajok :)
2008. szept. 25. 14:01

Vagy még lehetséges olyan szomszéd is, aki nem tartózkodik sűrűn, vagy egyáltalán itthon, de hagyott lisztet, riszet, stb-t otthon, ezeket szeretik és ebből élnek, nos, innen jöhetnek hozzátok is.

A koszos szomszédról nem beszélve!

2008. szept. 25. 14:01

Pakolj ki mindent, domestossal mosd ki a szekrényeket (azt is, amelyikben nem látsz, az egész konyhát!) az élelmiszerkészleted vizsgáld meg alaposan, ami olyan, azt dobd ki, amin nem látsz semmit, azt is jól csomagold be légmentesen nejlonzacsiba és tedd be a fagyasztóba néhány órára (1 nap alatt biztosan átfagy). Attól ne félj, hogy van benne valami és nem láttad meg és bajotok lesz,. mert ne,m árt, csak gusztustalan. Ha akarod be lehet vizsgáltatni, hogy milyen fajta bogár, de sok jelentősége nincs (Ez ügyben az OKI-t keresd ).

Lehet, hogy többször is ismételni kell, mire sikerül, minden kis repedésben megbújhatnak peték... A zárt csomagolású élelmiszerekben is lehetnek, símán átmegy zacskón és papíron...

2008. szept. 25. 14:00
Ez nem molylepke,szerencsére,utána néztem,de gőzöm sincs.. :(
2008. szept. 25. 13:58

Nézd át a rizset és a lisztet, néha a boltból hozza az ember lánya haza, az ottani nem megfelelő tárolás miatt.

Ja és én is felforgattam a szekrényemet egyszer, míg megtaláltam a "bűnöst", nem is gondolnátok mi volt az.

Egyszerű filteres kamillatea!!!

A másik ilyen még a dió, ha a tasakján, vagy amiben tartod vannak kis likacskák, akkor már dobd is ki az egészet. Igaz ebből olyan molylepkefélék lesznek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook