Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy mondtad el a főnöködnek, hogy terhes vagy és mi volt a reakciója? fórum

Hogy mondtad el a főnöködnek, hogy terhes vagy és mi volt a reakciója? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. szept. 23. 19:47
ENGEM AZÉRT RUGOTT KI A FÖNÖKNŐM,MERT VALÓSZÍNŰSÍTETTE,HOGY SZÜLNI FOGOK,MERT MOST VETTÜNK LAKÁST A FÉRJEMMEL.ELÉG VOLT A GONDOLAT,AMIT Ő GONDOLT.
31. b1ab363e4e (válaszként erre: 30. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2008. szept. 23. 19:39

nem.


ilyet is csak egy férfi tud kérdezni

2008. szept. 23. 19:11
A FŐNÖKÖDTŐL VAGY TERHES?
29. frutty
2008. szept. 23. 18:49

én,megmontam,és akkor gratuláltak!

és,amikor megszültem megnézték a fiamat.

2008. szept. 23. 18:46
köszi Nektek!
2008. szept. 23. 11:42
Szerintem nagyon függ a munkahelyi körülményektől és a főnök hozzáállásától is.Én úgy érzem egy kicsit szerencsés vagyok,mert nagyon jó helyen dolgozom és a férjemet is nagyon szeretik.A főnökasszonynak olyan,mintha a fia lenne.Én is dolgozom még jelenleg. szerintem kb.december végéig!Sok sikert mindenkinek!
2008. szept. 23. 11:39

Sziasztok!Én most vagyok a 9 hétben.Elég hamar bejelentettem a főnökeimnek, mert rajtam nagyon látszik.Na meg a férjem is itt dolgozik, és annyira örült,h nem tudta megállni ne mondja el.Meg ugye jöttek a vizsgálatok és el kellett mennem.Nekem jól fogadták és gratuláltak, meg szurkolnak,h végig minden rendben legyen.Mert eddig minden ok!

Ja ÉN1000: Nem tehetett volna semmit a főnököd.Még akkor sem,ha sejtette volna és kirúg, mert ha utánna 30 nappal derül ki,akkor érvénytelen a felmondása.

2008. szept. 23. 09:05
Szia! Most várom az első babám. Én megvártam a 12.hetet, s csak utána jelentettem be a munkahelyemen. Nem igazán díjazzák a kismamákat nálunk. S szerintem most kicsit enyhén is fogalmaztam. 12. hétre azért már kiderül,hogy minden rendben van-e a bébivel. Arra figyeltem, hogy hivatalos legyen. Mert ha te már hivatalosan bejelented, nem rughatnak ki. De ha csak sejtik, akkor ha akarnak, tudnak olyan okot találni, hogy fel tudjanak neked mondani. Utána már nem hivatkozhatsz arra, hogy jogilag a kismamák "védettek". A főnökömnek mondtam el először. Látszólag örült neki. Utána jöttek a kollégák, s azok a főnökök, akiket még érint a dolog munkámból kifolyólag. Mire az igazgató megtudta, addigra már totál hivatalos volt, így nem tudott mit tenni. Pedig akart! Még jelenelg is dolgozom, de már nem idegeskedem semmin. Sok sikert!
2008. szept. 23. 08:57
Én a munkahelyemen csináltam meg a tesztet,a csajok velem együtt izgultak és örültek.A főnöknőmnek a 12.héten szóltam csak,de ki volt akadva,attól kezdve dilis volt velem.Majdnem végig dolgoztam.
2008. szept. 23. 08:24
mondtad, bocsi :)
2008. szept. 23. 08:24
sziasztok. Hogy mondta-d el a főnöködnek????
2008. szept. 22. 09:47
sziasztok. várom a történeteket ma is :)
2008. szept. 21. 10:47
várom a történeteket!
19. macs77
2008. szept. 20. 21:55
ja, és én is először neki mondtam el bent, és csak utána a kollégáknak.
18. macs77
2008. szept. 20. 21:54
Én megvártam a 12. hetet, akkor bementem hozzá (más dolog megbeszélése miatt is). De még mielőtt a hivatalos dologba kezdtem volna, mondtam neki h nagy hírt szeretnék közölni. Örült neki, mondjuk sejtettem, ui szerencsére baba-párti - pár héttel azelőtt született meg a 3. unokája (60-as férfiről van szó)
2008. szept. 20. 21:39
várom a történeteket és a javaslatokat. szerintetek mikor a legjobb elmondani a főnöknek?
16. mirka (válaszként erre: 15. - B1ab363e4e)
2008. szept. 20. 18:43
Szerintem mond el minnél hamarabb, ne mástól tudja meg. Én is elsőnek neki mondtam el.
2008. szept. 20. 15:32
az én főnököm is nagyon rendes, de nem tudom hogyan fogom megmondani, és vajon mit fog szólni. főleg, hogy 9 éve várok a babára, legszívesebben világgá kürtölném, így is már többen tudják mint kéne :)
2008. szept. 20. 15:01

Én is könyvelőként dolgoztam és érdekesen alakult a melóhelyem:)

Juliusban mentem állásinterjúra,persze szóbakerült mikor szeretnék babát,főként mert aki előttem volt az babavárás miatt ment el.Mondtam hogy kb 3évig nem tervezünk még amit komolyan is gondoltam.Felvettek,tehát munkahelyet váltottam,nemsokára kezdtem kicsit vacakul érezni magam,késett a mensi is kiderült hogy babát várok....

Visszaszámolva úgy történhetett,hogy felmodtam a stresszes melóhelyem,pár napig elmentem kirándulni és aztánkezdtem az új helyen...nos a kiránduláson hozhattuk össze a babát:)

Nem akartam megmondani a próbaidő alatt,de csak elmondtam nem sokkal a lejárta előtt mert végülis nagyon rendes volt a főnököm és nem akartam átverni...enyhén meglepődött,és végül megkérdezte meddig akarok maradni...visszakérdeztem,hogy mert?maradhatok?:)

ugyanis azt hittem hogy azonnal elküd próbaidő alatt,ezért is húztam halasztottam mert a fizetés nagyon lényeges volt nekem....

Tehát mardhattam,sajnos csak az 5.hó közepéig dolizhattam,mert decemberben lelöktek a buszrol ,aztán párszor kórházba feküdtem,vérezgettem és effélék....de nem a főnökön múlott,tehát nem rugott ki...

2008. szept. 20. 14:53
nagyon jól esnek a hozzászólások. tényleg sokféle eset van. úgy tűnik én is babát várok, de még nagyon fiatal a terhesség. június óta dolgozom ezen a munkahelyen, és maximum év végéig szeretnék dolgozni. 2 hét múlva kell visszamennem uh-ra, majd meglátjuk akkor mit mond az orvos. könyvelő vagyok, úgyhogy időben kell szólnom, mert nem könnyű tapasztalt, jó könyvelőt találni.
2008. szept. 20. 14:05
Szia!Nekem nagyon pozitívan fogadta a hírt a főnököm.Azt mondta hogy most sok állást kellett megpájáztatnia,de ilyen indokkal szivesen.Jól esett.
11. mirka
2008. szept. 20. 13:28

Nekem októbertől van új fönöknőm (fönök váltás), és én vagyok a helyettese, jól kijövünk, de gondolni sem merte volna, hogy babát várok, egyrészt a korom másrészt én vagyok a tipikus egyke gyerekes, csak a kislányomnak élek aki már 8 éves. Szóval nagyon féltem megmondani, de gondoltam jobb ha tőlem tudja meg. Meglepően jól fogadta, még örült is, igaz én én csak 6 hónapig leszek itthon a babával utánna Apa lesz, és abban a szerencsés helyzetbe vagyok, hogy bölcsiben dolgozom, így itt lesz a közelembe utánna is, igaz én irodai munkát végzek, de akkor is bármikor bemehetek hozzá. Ha 2 évig maradnák otthon, nem lenne ilyen felhőtlen az öröm.

A mai világban egyáltalán nem könnyű gyermeket vállalni, ezért gondolkodtam én is ennyit a másodikon, de mostmár nagyon örülök hogy így döntöttem.

10. Cyntia
2008. szept. 20. 12:57

Hát én a 3. hónap után mondtam el, mert a 60 órás túlórát nem bírtam, és ezzel a kicsi is veszélybe került.. Egészségügyben.

NA a "kedves " főnökasszony, egyáltalán még azt sem mondta, hogy gratulál. Azt mondta, igyekszik csökkenteni az óraszámot. 2 hét telt el: akit felvett, az is az én nyakamba került. ÉS nem helyettem, hanem a másik műszakba tette be. Vagyis mindenre fittyet hányt. Én szóltam neki, hogy nem lesz ez így jó. De nem érdekelte.

Na: akkor elmentem az orvoshoz és eljöttem táppénzre, ami olyan kevés, hogy éppen éhenhalok belőle.

Még tudtam volna dolgozni, sőt most is tudnék. De ilyen "kedves" volt.. Brr.

Hja: s mikor felhívtam telefonon, hogy táppénzen vagyok holnaputántól: még kikérte magának..

Magyar Egészségügy.. :-(

9. 2e11c9dfc0 (válaszként erre: 6. - B1ab363e4e)
2008. szept. 20. 13:00
Most pereskedni próbálnak, okirat hamisítás okán, kíváncsi vagyok mi lesz a vége..
8. b1ab363e4e (válaszként erre: 7. - Angyal 79)
2008. szept. 20. 11:29
sajnálom. remélem jól vagy, és nem sokára megint beköltözhet a baba.
2008. szept. 20. 08:42
Sziasztok !Egy éve lesz okt hogy a jelenlegi munkahelyemen dolgozok, Szept elején derült kihogy terhes vagyok és 4.én elkezdtem vérezni, sakkor otthon maradtam, spontán elment, nem kellett műteni.Szóltam a főnöknek és nagyon rendes volt azt monta maradjak egy pár napo pihennit
6. b1ab363e4e (válaszként erre: 4. - 2e11c9dfc0)
2008. szept. 20. 08:13
húúúú. a rohadék, hát én lehet pofán vágtam volna, de előtte a kolléganőt. én ugyanígy jártam egy munkahelyen, csak nem azzal, hogy terhes vagyok, hanem, hogy fel fogok mondani. elmondtam a kolléganőmnek, hogy találtam másik munkahelyet, és el fogok menni. másnap a főnök ezzel fogadott, és mindenfélével el kezdett zsarolni hogy maradjak, de aztán végül békében leléptem.
2008. szept. 20. 07:50
Én a 8 hét után mondtam el, mert elég húzós a melóhelyem. Stressz, hajtás, sok túlóra. Na ezekből ki akartam maradni. A reakció érdekes volt. Örömöt mutatott, de mivel 8 éve dolgozom nála és elég törzstag vagyok, szerintem végigfutott benne az, hogy most mi lesz. Még jó hogy elmondtam nekik, mert másnap sajnos bevéreztem munkahelyen, ezért mivel tudta rögtön elengedett táppénzre. Azóta minden ok és már dolgozom.
2008. szept. 20. 06:07

Egy barátnőmmel történt meg az eset, most nemrég.

Ha valakinek van ötlete, javaslata, kérem írja le....



Eladóként dolgozott egy táskaboltban. Miután lejárt a próbaidős szerződése, és életbe lépett a határozatlan idejű szerződése, kiderült állapotos. Ennek annyira megörült, hogy rögtön elújságolta a kolléganőjének. Ment másnap dolgozni, jött a főnök, elrakott egy papírt, kb így, Te ezt írd már alá....és aláírta..

Tudjátok mi volt? Közös megegyezéses felmondás, visszadátumozva a próbaidőre...

2008. szept. 19. 22:59
Én nem szerettem volna közölni a 12. hétig, de a főnöknőm a 10. hét környékén rákérdezett, hogy nem várok-e babát. Így már nem volt nehéz...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook