Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyós reakciója fórum

Anyós reakciója (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. c716dc4eab (válaszként erre: 92. - Ministry)
2012. nov. 29. 07:43
Felénk is így járja , anyósom akit imádok 84 éves és anyuka. Édesanyám , anyu, vagy anci:) férjem anyukáját mamának hívja.
93. 474687f420 (válaszként erre: 92. - Ministry)
2012. ápr. 3. 19:05
Kicsit behalt a fórum!Nálunk az anyuka szó anyóst jelent, legalábbis csak az anyósokat hívják a menyek, vejek anyukának.Nekem is van egy imádnivaló anyukám, akit nagyon szeretek, tisztelek, más nem is kell, csak kedves akartam lenni, és kicsit enyhíteni a már akkor lévő feszültséget.Hát nem jártam sikerrel...
92. Ministry (válaszként erre: 88. - 474687f420)
2012. márc. 28. 09:11

Nem tudnám anyunak szólítani.

Nekem van saját anyukám, az anya szó csak az övé. Talán majd ha lesz gyerek, akkor a mama menni fog, de anya semmiképp sem.

Ahogy a férjemtől se várnám el, hogy anyának szólítsa az én anyukám. Se neki, se anyunak nem tetszene.

Pár hónapja volt egy vitám férjem nagyszüleivel. Azt akarta a mamája, hogy szólítsam mamának. Mondtam neki, hogy nekem ez nem megy. Az én mamám pár éve halt meg, imádtam, mindent megtett értem, ahogy egy rendes nagyszülőtől illik. Az ő helyét senki sem foglalhatja el sem a szívemben, se a mama jelzővel. Nem akartam mondani a férjem mamájának, hogy ő nekem egy idegen. Attól, hogy havonta egyszer meglátogatjuk, és ott ebédelünk, soha nem lesz a mamám.

91. Ministry (válaszként erre: 72. - 166f85daae)
2012. márc. 28. 09:03

Én is sokáig kínoztam magam, majd nekem is rá kellett döbbennem, vannak emberek, akik nem tudják elviselni, nélkülük is boldog lehet a gyerekük.

Az igazi lendületet az adta, amikor a férjem barátai előtt sírtam el magam, mert előtte pont megint volt egy veszekedés. És ők a férjem háta mögött csak annyit mondtak nekem, azzal, hogy a férjem életébe léptem, megmentettem az életét, és megmutattam neki, milyen az igazi élet. Amikor 23 évesen nem az van, bocs a kifejezésért, amit anyu mond.

90. 474687f420 (válaszként erre: 89. - EsztyMorgan)
2012. márc. 27. 19:09
Én anyósomat büdös banyának, a férjem előző felesége házisárkánynak.Persze nem a szemébe.De már két házasságot piszkított be, azt nem mondom hogy ő tette tönkre, de benne volt a keze.Nekem volt olyan, hogy későbbi vonattal mentem mint a párom és amikor telon beszéltünk még örült, hogy nem kell féltsen, mert egy régi osztálytársam is azzal utazott, mire hazaértem az anyja úgy felbíztatta, hogy örjöngött.Azzal a szöveggel állt neki, hogy apádtól megkapnám a magamét, ha más férfival utaznék egy vonaton, aztán mondta neki, hogy gondold el, órákat együtt utaznak, milyen szégyentelen dolgokat csinálhatnak, stb.Ez miért volt jó neki?
89. EsztyMorgan (válaszként erre: 88. - 474687f420)
2012. márc. 27. 18:32

Hát ez is szokás dolga. Apukám például Anyukának, ha vicces kedvében volt akkor Mamikának hívta az anyósát, az én drága Mamikámat.. :)) az édesanyját is Anyukázta ugyanúgy. Csak apa sokkal előbb elveszítette őt, így akaratlanul is, de az anyósát kicsit anyjaként szerette. Pedig vesztek össze nem egyszer, de a végén mindig kibékültek. Mami mindig azt mondta anyumnak, hogy ha összevesznének apával, "Pisti jöhet hozzám lakni, te meg maradsz itt" :D szóval náluk nem volt sértődés abból, hogy Anyuka..

Mondjuk nekem jelen pillanatban nem is jönne a számra a jelző. Anyósomat a keresztnevén szólítom: Marika.

2012. márc. 27. 18:28
Én egyszer azt mondta anyósnak, hogy anyuka, azt mondta, van neki lánya, ne hívjam úgy :( Az én anyukám szerette a férjemet, pedig meg sem érdemelte.De így visszagondolva, jogos a felháborodása, a páromnak tényleg majdhogynem kinyalta, még felnőtt korában is, és jöttem én aki mindezt megcsináltam helyette!De akkor sem így kéne, ezekre mindig emlékezni fogok és nagyon remélem nekem nem megy el az eszem és szebben fogok bánni a fiam barátnőjével-feleségével!
87. 166f85daae (válaszként erre: 85. - EsztyMorgan)
2012. márc. 27. 15:16
Mert hosszú az élte :-))) és még most nagy a szerelem :-)))
86. genlips (válaszként erre: 49. - Ministry)
2012. márc. 27. 14:39
észheztérne. de ezt nem neked kellene elmondanod az anyósnak, hanem a fiának, különben durva hibáztatás íze lenne a részedről.
85. EsztyMorgan (válaszként erre: 84. - 166f85daae)
2012. márc. 27. 14:36
Miért csak halkan? :))
2012. márc. 27. 14:35

Emberi dolog, a férjemnek is van e tesoja,de annak a feleségét se bírja anyósom.


Ő ilyen tipus :-(((


Azért hálás vagyok neki, hogy ilyen jó fiút nevelt " nekem " mint a férjem.:-))) (de ezt csak halkan mondom)

83. EsztyMorgan (válaszként erre: 80. - 166f85daae)
2012. márc. 27. 14:32
Igen. Hogy vannak rendes, piszka-mentes anyósok is a földön :)
82. 166f85daae (válaszként erre: 80. - 166f85daae)
2012. márc. 27. 14:31
A tesomék többet vannak a szüleimnél mint én/mi.
81. EsztyMorgan (válaszként erre: 77. - Csgybzs)
2012. márc. 27. 14:31

De ez is helyzetfüggő. Ahol most lakunk, az a lakás a páromé, anyós a nevére íratta, ergo.. neki papíron nincs semmije. De ugye itt lakik, mert hogy nézne ki, ha kirakná az utcára. Bár az igaz, hogy párom néha képes nagyon... hát hogy is mondjam. Függni anyucitól. Már azért kezd róla "leszokni", mert eleinte engem bosszantott, hogy ugráltatja az anyját mindenért. Én meg mondtam, hogy hát basszus... na, azért mégis. Úgyhogy szó mi szó, a pasik képesek a kényelmességre, néha túlzottan is.

Az anyukának pedig szerintem el kell fogadnia a helyzetet, és mindegy, hogy egy emelettel lentebb lakik, vagy akár 5km-el arébb.

2012. márc. 27. 14:30

Van egy bátyám, tehát az anyukám is anyós.

Soha nem bántotta meg a sógornőmet, néha olyan érzésem van vele kapcsolatban mint ha lányaként szeretné.

A tesomék többet vannak a szüleimnél mint én.

Azért ez is mutat valamit?

79. 166f85daae (válaszként erre: 76. - EsztyMorgan)
2012. márc. 27. 14:28
Ő imádja a vitákat :-)))))
78. EsztyMorgan (válaszként erre: 75. - Csgybzs)
2012. márc. 27. 14:26
Én épp az ellenkezőjét tapasztalom. És általában a fiús anyák részéről. A fiús anyósok nagyon... mások tudnak lenni. Persze van kivétel, nem is egy, anyukám is ilyen. :)) Egy szem fia van a három lánykája mellett, de öcsém barátnőjével nagyon rendes. Együtt mennek boltba, konyhán elröhögcsélnek.. vacsiznak, szóval elvannak, szerintem így kéne.
2012. márc. 27. 14:23
Egyébként ilyenkor az is sokszor eszembe jut, hogy ha egy férfi felnőtt korára már a saját lábára áll és nem használja ki, hogy anyuci főz-mos-takarít rá, és nem költözik el még harminc x évesen se, az, hogy várja el, hogy a nagy szerelem beköszöntével anyuka kapásból elfogadja a helyzetet? Mert szerintem ahol normális leválási folyamat megy végbe, ott nincsenek ilyen gondok. Ilyen szempontból viszont a pasin is erősen el kell gondolkodni. Persze nem szentírás de elég általános jelenség.....
76. EsztyMorgan (válaszként erre: 74. - 166f85daae)
2012. márc. 27. 14:23

"Ha valakít szeretünk, annak az életét nem tesszük tönkre.:-(( " - Hát igen, így kéne működnie. Csak ugye semmi sem ilyen egyszerű.

Én is kb. így vagyok már anyósommal. Tény: nem szeretem a hisztijeit, a tapintatlanságát, de akkor is ilyen marad, ha a fene fenét eszik is. Amit én tudok tenni, hogy meghúzok egy határvonalat, és ha kell: figyelmeztetem, a szó szebb értelmében.

A vitát senki sem szereti, de vannak helyzetek, amikor muszáj vagy(ok) odaállni, és megmondani, hogy mit és hogy. Szerintem sokszor abból is adódik a probléma, hogy nem merünk szólni. És egy idő után az anyós a fejünkre nő, és még egy kis idő után meg már figyelembe sem veszi az érzéseinket.

75. csgybzs (válaszként erre: 71. - EsztyMorgan)
2012. márc. 27. 14:19
De mégsem mindenki, hiszen sok embernek nagyon jó a kapcsolata az anyósával. És biztos, hogy sok nő tesz is azért, hogy anyós ne legyen a kebelbarátnője. Pont ezért vallom én azt, hogy a fiú gyereknek kell rendet tenni. Megértetni az anyával, hogy őt még ugyanúgy szereti, hiszen ő szülte, nevelte fel. És a két érzés össze sem hasonlítható, mert a párja iránt szerelmet érez. De akárhogy is vesszük, onnantól, hogy megtaláltuk a társunk ő is a családunk, talán inkább ő. Hiszen a szülők majd egyszer eltávoznak, nem lesznek mindig ott. Ha az anyósban felébred a sárkány, és szerinted durva a távolságtartás vagy a hidegebb hangnem, akkor mit tegyenek? Fogadják el, hogy az egykor kedves nő megmérgezi a mindennapokat? Nyilván senki sem akarja maga mellől eltaszítani az anyját, nem is ez a cél, de mit lehet csinálni egy olyan emberrel aki nem is látja át, hogy mit csinál? Mert szerintem tuti, hogy ilyenkor a féltékenység elveszi az eszüket...
74. 166f85daae (válaszként erre: 73. - EsztyMorgan)
2012. márc. 27. 14:19

Ez egy nagyon cizellált megközelítése annak amit én írtam.



Ha valakít szeretünk, annak az életét nem tesszük tönkre.:-((


Én elfogadtam őt olyannak és nem is akarok segíteni nek ,hogy megváltozzon.

2008-ban azt hittem erre képes vagyok, de ráébredtem, hogy nem.

Mindenki úgy éli az életét ahogyan neki jó, neki arra van szüksége,hogy vita legyen,vitatkozzon mással ne velünk.

Hogy őszinte legyek teljessen ezt a szüleimnek is elmondtam. Útálom a vitát,felesléeges energiaveszteség.

Inkább elolvasok egy jó könyvet abból az energiából :-))))))

73. EsztyMorgan (válaszként erre: 72. - 166f85daae)
2012. márc. 27. 14:08
Én inkább azt mondanám: vannak akik tudnak szeretni, és vannak akik NAGYON tudnak szeretni. A szeretet nevében pedig beleszólnak mindenbe.
72. 166f85daae (válaszként erre: 68. - Csgybzs)
2012. márc. 27. 14:06

Egyet értek én is veled. Annak idején magamba kerestem a hibát.De az évek alatt rájöttem nem az én készülékem a rossz.:-(

Kínomban már egy asztrológust is felkerestem, hogy nézze meg mi ez a nagy ellentét.

Röviden csak annyit: vannak emberek akik tudnak szeretni és vannak akik nem.

71. EsztyMorgan (válaszként erre: 68. - Csgybzs)
2012. márc. 27. 14:06
Csak tudod az a baj, hogy sok anyós jelölt, és főleg a fiús anyák ezt nem értik meg. A jó természetnek adottnak kéne lennie, igazából mindent azzal rontanak el, amit írtál: hogy sárkányok lesznek. Hol akarattal, akaratlanul, de azzá válnak, ezzel pedig idővel elmarják maguk mellől a gyerekeiket is. Ilyenkor azt mondom: jogos is lehet, ha egy fiú távolságot tart az anyjával. Viszont, hogy idáig elfajuljon a dolog.. az már annyira nem szimpatikus, nem is kéne törvényszerűnek lenni. De megértem, hogy páran, sokan.. de miért választják ezt az utat.
70. 6736f94fb9 (válaszként erre: 68. - Csgybzs)
2012. márc. 27. 14:01
Teljesen egyetértek veled.
2012. márc. 27. 13:59
akinek jav
68. csgybzs (válaszként erre: 67. - EsztyMorgan)
2012. márc. 27. 13:59
Ha az egyetértésre célzol, akkor sajnálom. Igazából már én is tapasztaltam ilyen önmagából kivetkőzött emberek közelségét és néha csak egy nagyon jól irányzott "pofonnal" lehet visszaállítani a békét. Aki eredendően jó a természete és szereti a gyermekét, az nem lesz egy sárkány. Ha már van valami defekt, akkor meg elborul, mikor ez beüt. Ilyenkor kell valahogy visszatéríteni az útra. Ha az kell, hogy rádöbbenjen arra, hogy nélküle is van élet, akkor le kell építeni (legalábbis egy ideig), hogy ne tegye tönkre a gyereke házasságát és minden kapcsolatát a külvilággal. (szerintem)
67. EsztyMorgan (válaszként erre: 64. - Csgybzs)
2012. márc. 27. 13:48
Na, itt azért elég erősen rezeg a léc ://
66. 166f85daae (válaszként erre: 64. - Csgybzs)
2012. márc. 27. 13:34
Pffffú de nagy igazságot írtál!
65. EsztyMorgan (válaszként erre: 59. - Csgybzs)
2012. márc. 27. 12:29
Egyetértek!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook