Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy mondtad el a főnöködnek, hogy terhes vagy és mi volt a reakciója? fórum

Hogy mondtad el a főnöködnek, hogy terhes vagy és mi volt a reakciója? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. nov. 17. 14:17

Sziasztok! Nálam is épp aktuális a téma. :) A főnököm az elsők között tudta neg a hírt,gratulált,velem együtt örült. Recepciósként dolgozom sok sok fodrásszal együtt, de már most nem bírom,mert fél óránként kell otthagynom a pultot a rosszúllétek miatt.2 napja már elkezdtük keresni az utódom és én másik posztot kapok majd ami nem ennyire kötött és nem ennyire fontos szerep. Szerencsére nagyon normális mindenki,kolléganők/fiúk is segítenek amiben tudnak. Maradhatok ameddig jónak látom,aztán vissza is várnak majd. :)

Üdv :Egy 31 éves kismama

2018. okt. 31. 15:59
Régóta nem írt ide senki, de kíváncsi vagyok nálatok hogy ment!? 🙂
2013. szept. 6. 17:07
Ja,és azóta se köszönnek!! :)
2013. szept. 6. 17:04
Hát nálunk úgy volt hogy pont nyitott egy éjjel-nappali így jelentkeztem egy augusztusi hónapban el is kezdhettem a munkát!Mindenki akkor kezdett mivel teljesen új bolt volt!Fele alkalmazott "civil" a másik fele regye-rutya volt!persze élén a főnök anyja (egy hárpia volt).Nos,igazándiból úgy voltunk a babával hogyha jön akkor hagy jöjjön!Decemberben derült ki hogy babát várok!De közben már a "civilek" fele el lett küldve ilyen-olyan indokkal!Mivel érthető módon tartottam attól hogy kirúg ha megtudja,így utánna jártam először hogy most mi a tehendő!Táppénz azonnal!utánna mentem be elmondani a főnökasszonynak mert csak ő volt bent!Ő már félidős terhes volt akkor!Mikor elmondtam megölelt,örült hogy (mondván) eggyütt babázunk meg minden!Aztán következett a főnök!Na hát ott már nem volt ilyen öröm összeborulás!Ez egy pénteki nap volt,és mondtam neki hogy még ma dolgozok de holnaptól táppénzen vagyok.Mert délutános voltam aznap!Bementem délután és már akkor furcsa volt minden!Síri csend volt minden felöl,hol ott a főnökasszonynak is bent kellett volna lenni,de nem volt!Majd késö délután jött a fönök hogy azonnal írassam ki magam táppénzről mert ez így nem müködik,és hogy igen is dolgoznom kell!Hát mondanom sem kell,összevesztünk mert mondtam hogy nem íratom vissza magam,közben megérkezett a férjem,ők is össze vesztek mert hogy még a főnök kérte ki magának az egészet mert hogy mi nem mondtuk hogy babát szeretnénk!Na ezen a férjem totál kiakadt!Na ott azonnal összepakoltam a cuccom és többet nem mentem dolgozni,mindent a férjem intézett helyettem ha valami papírmunka volt velük!Nagyon féltem mi lesz ha vissza kell menni dolgozni oda!De talán a sors fintora hogy a lányom tejérzékeny és így tarós beteg és gyesen vagyok még mindég vele.Most 5 éves és újra babát várok!De most legalább nem kell neki elmondjam,majd megtudja..................valakitől! :) Most semmi köze hozzá!Mondjuk amúgy se volt!Sajnos én a rossz főnököket fogtam ki! :(
2013. szept. 6. 06:37
A főnökasszonyom az elsők között volt, aki megtudta, gratulált aztán egész nap alig szólt hozzám. Azt hittem nap végére kirúg, de nem. Megkérdezte meddig akarok dolgozni, én mondtam neki hogy amíg tudok. És úgy is lett. A végén pedig búcsúajándékként kaptam tőle és a férjétől egy új babakocsit.
57. kzsu80
2011. júl. 26. 17:59
a főnököm adott egy hét betegszabit az ovulációmhoz igazítva, hogy csináljak gyereket. Aztán egy teszttel várt :)
2011. júl. 26. 17:56
kiakart rugni :)
2009. márc. 27. 10:58
Remélem nem én vagyok az apja:))
2008. nov. 10. 12:21
Én a nagyfőnöknek ma mondtam meg, nagyon jól fogadta, gratulált.
2008. nov. 8. 04:18
öszintén, és nem örült neki-én annál inkább:)
52. Dorka29 (válaszként erre: 51. - B1ab363e4e)
2008. okt. 2. 15:44
Értem. Remélem, minden rendben lesz.
51. b1ab363e4e (válaszként erre: 49. - Dorka29)
2008. okt. 2. 15:00
szia. tegnap magán dokinál voltam, mert a saját orvosom 3 hete szabin van. hétfőn megyek hozzá, majd ő megmondja a továbbiakat. az egyik petezsák kisebb sajnos, remélem mindkettő megmard.
50. macs77 (válaszként erre: 47. - B1ab363e4e)
2008. okt. 2. 14:09

Gratulálok az ikrekhez!!!!

És tök jó h ilyen jófej a főnököd!

49. Dorka29 (válaszként erre: 47. - B1ab363e4e)
2008. okt. 2. 14:09
Nem voltam ikerterhes, de nekem a 12. hétig alig csináltak vizsgálatot. Neked már kell menned valamire?
48. Dorka29 (válaszként erre: 47. - B1ab363e4e)
2008. okt. 2. 14:07

De jó! Duplán, illetve triplán is. Az ikrek, meg a főnök miatt is.

Gratulálok, vigyázz nagyon magadra.

Tényleg nagyon rendes főnököd van.

2008. okt. 2. 13:44

tegnap kiderült az ultrahangon, hogy ikreket várok. :)) de a 12. hétig még bármi megtörténhet.

a veszélyeztetettség, a gyakori vizsgálatok, stb... miatt ma elmondtam a főnökömnek, hogy terhes vagyok.

nagyon jól fogadta, még örült is, hogy ikrek.

azt mondta maradhatok, nem kell elmennem, felajánlotta azt is, hogy otthon is végezhetem a munkát. nem akar másik embert keresni.

nekem van a legjobb fej főnököm a világon!

2008. szept. 26. 20:32
na!! újabb történet?
45. macs77 (válaszként erre: 43. - B1ab363e4e)
2008. szept. 25. 10:20
majd számolj be mi volt :)
44. Dorka29 (válaszként erre: 43. - B1ab363e4e)
2008. szept. 24. 20:56

hajrá:)) minden rendben lesz.

(Az "eredeti" főnökkel nálam sem volt gond, ő is nagyon örült.:))

2008. szept. 24. 09:54
köszi csajok. rémes esetek vannak, de vannak jófej főnökök is. úgy gondolom az enyém is ilyen. kirúgni biztos nem fog.
42. Dorka29 (válaszként erre: 40. - Eszterlanci)
2008. szept. 24. 08:37
Majd egy másik melóhelyen..
2008. szept. 23. 21:00
JOLVAN SZIASZTOK. HOLNAP MELO. ESTE JÖVÖK. KÉSŐ VAN.JO ÉJT LÁNYOK!!!
40. eszterlanci (válaszként erre: 38. - Dorka29)
2008. szept. 23. 20:57
SEMMI TOLARENCIA, VAGY EGY KIS EGGYÜTTÉRZÉS. TALÁN EZÉRT VANNAK OTT AHOL VANNAK. REMÉLEM RENDEZŐDIK A HELYZETED.
39. macs77 (válaszként erre: 37. - Eszterlanci)
2008. szept. 23. 20:54
jaj, bocs, már értem! De akkor is szemétség!
2008. szept. 23. 20:45

Nekem két főnöknek is el kellett mondanom, mert a kft., ahol dolgoztam, közben tulajdonost váltott.


Az első főnökömnek, nagyon korán kénytelen voltam elmondani, a 8. héten, ugyanis közölte velem, hogy az évvégén eladja a céget.


Mivel rajtam kívül csak egy kolléga van/volt, aki nemrég kezdett, ezért az új főnöknek fontos lett volna, hogy valaki tapasztalt munkaerővel kezdjen, aki hosszú távon is megbízható..

Mivel nagyon féltem attól, hogy nem vesz át az új kft-be, ha megtudja, hogy terhes vagyok, ezért nem szóltam a szerződés aláírásakor, csak az első olyan munkanap elején, ammikor már hivatalaosan is ő volt a főnököm. Akkor már 19. hetes terhes voltam, és nagy "szerencse", hogy még nem látszott rajtam, így nem is tudta, hogy miért vagyok olyan ideges.


Meglepően jól fogadta, bár üzleti okokból nyilvánvalóan nem örült neki. Annak ellenére, hogy a 8. hónapig dolgoztam, csak alig ismertük egymást, csak 4 hónapig volt a főnököm, azóta sincs kapcsolat vele, nem voltam benn a mh-en, és 200km-rel odébb is költöztünk azóta, így valószínűleg nem fogok visszamenni oda. De amúgy nem sok esélyt látok rá, hogy visszavenne ezekután..


Az érdekesség még a történetben, hogy a felesége is épp akkor volt terhes, a második gyermeküket várták, előttem szült 3 héttel.

2008. szept. 23. 20:42
HÁT EZ AZ!NEM VAGYOK TERHES! HA KÉRDEZTE HOGY MIKOR AKAROK GYEREKET,MONDTAM NEKI HOGY ELŐSZŐR RENDBE AKAROK JÖNNI ANYAGILAG. DE Ő LESZ A MÁSODIK AKI MEGTUDJA.ENNYIRE NEM BÍZOTT BENNEM? AKKOR AZ AUTOJÁT MÉRT ADTTA KÖLCSÖN.
36. macs77
2008. szept. 23. 20:39

A Munka Törvénykönyvéből:

• A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság időtartama alatt. (Mt. 90. § (1) bekezdés)


na jó, megyek, nem okoskodom tovább :) de ezt még le akartam írni...

35. macs77
2008. szept. 23. 20:31
Ez nagyon durva! De terhesség alatt nem rúghatnak ki, nem??? Milyen indokkal küldött el?
2008. szept. 23. 20:27
HÁT IGEN. ELÉG ROSSZÚL JÖTT KI, HISZEN A LAKÁSHITELT FIZETNI KELL. HOVA SZŰLNÉK MÉG KÖNYÖRGÖM. ELÖBB KIHEVERNÉM A KIADÁSAINKAT. SZEMETEK AZ EMBEREK, DE E MELLÉ HÜLYÉK IS.
33. b1ab363e4e (válaszként erre: 32. - Eszterlanci)
2008. szept. 23. 20:00
ez nem semmi, elképesztő, hogy milyen szemét emberek vannak
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook