Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy magyarázzam el, ha valamit nem szabad? fórum

Hogy magyarázzam el, ha valamit nem szabad? (beszélgetős fórum)


1 2
14. mbobe
2010. júl. 28. 13:53
Kisfiam 2 éves és szinte alig vannak hisztis kirohanásai,azok is nagyon rövid ideig tartanak.Igaz alapból is elég nyugodt gyerek kategoriába tartozik.Én már szinte újszülött korától mondogattam neki mi helyes és mi nem.Azt hittem hülyeség, de folyamatosan láttam az eredményét.Szerintem te is kezd el, látszólag nem érti, de ha mutatod neki hogy mit tett, pl. eltört, kiöntött vmit.,és mondod hogy téged ez nagyon zavar, és szerinted ő nem ilyen rossz gyerek, és nem akarja hogy haragudj. stb.Hidd el hamarosan eredménye lesz,csak türelmes légy.Ha elérkezik akb.2 éves hisztis kor, akkor bajban leszel,akkor még nehezebb lesz bármit megérttetni vele, hiába okosabb lesz.Sok sikert és kitartást kívánok!
2010. júl. 28. 13:53

Szerintem is mielőbb el lehet kezdeni, mert így fogja megtanulni csak. Viszont 1-2 dologra még ügyelni kell.:

- ne körmondatokban beszélj Neki (elveszti a figyelmét hamar),

- nagyon válogasd meg, mi az amit nem akarsz engedni... A sok tiltásból ugyanis pont ellentétes hatás következik...

- ha egyszer valamit nem engedtél, következő alkalommal se tedd, mert összezavarodik (és más se engedje a környezetében.. na ez már nehéz dió lesz)

- lényeg a hangsúlyon és nézéseden van, most még csak ebből tudja leszűrni, hogy most valami nem o.k..


Az én fiam 2 éves lesz, Vele is korán elkezdtem ezeket. Nem sikerült mindent betartanom, de igyekeztem nagyon, és most elégedett vagyok Vele, hallgat és figyel rám. Kitartást!

2010. júl. 28. 13:51
Hát elpakolni mindent nem tudok, meg nem is akarok. A veszélyes dolgok persze el lettek rakva, de a kandallónkat nehézkes lenne feljebb tenni télen. Mondjuk ettől is félek, hogy meg akarja fogni, mert nyárok oké, de télen forró. Ugyanez a sütővel is. Meg pl a kis labdáit szétrágja, és le akarja nyelni a darabokat, máskor meg tök szépen gurítjuk egymásnak... Na meg a wc papír. Azt se tudom eltenni. Azt meg miliméterekre tépi...
2010. júl. 28. 13:50
a következetesség valóban nagyon fontos, különben összezavarod
10. Lipiani (válaszként erre: 6. - Szaida)
2010. júl. 28. 13:50
Nincs csodamódszer!Türelem kell és következetesség.Szerintem.
9. Szilvamama (válaszként erre: 5. - Doresz88)
2010. júl. 28. 13:49
Megérti, hidd el :)
8. Lipiani (válaszként erre: 5. - Doresz88)
2010. júl. 28. 13:49
Persze hogy megérti.:))) Max nem tud ellenállni a kísértésnek.:)
2010. júl. 28. 13:49
a dackorszak rosszabb lesz, de gondolom ez nem nyugtat meg
2010. júl. 28. 13:48

1.5 éves a kisfiam, de hasonlóan vagyok. Van olyan dolog, amit már mindenhogy próbáltam: elmondtam neki, hogy nem szabad, ezt próbáltam nyugodt hangon és erélyesen is, aztán volt, hogy kezére csaptam, volt, hogy észre sem vettem. Egyik módszer sem jött be. :)

Szóval valami csodamódszer engem is érdekelne.

2010. júl. 28. 13:48
És megérti ilyen kicsinek? 1 éves, még nem beszél, csak halandzsázik, még nem vettem észre, hogy valamire célirányosan gagyogna akár értelmetlenül is...
2010. júl. 28. 13:48

Szerintem legyél kitartó és következetes.Ha valamit nem szabad,akkor egyszer se engedd meg neki,mert nem fogja érteni,hogy a múltkor még lehetett,most meg nem.Lehet hogy százszor is el kell majd mondani valamit neki,de egyszer úgyis megérti.:)

Kitartás!!!!!

2010. júl. 28. 13:48
Szia! Megértetni nem fogod tudni magad, de attól légy határozott és adj rövid magyarázatot. Később meghozza gyümölcsét. Most inkább az elterelés ami hatásosabb
2010. júl. 28. 13:47
Semmiképpen ne hagyd rá, mert megszokja, hogy mindent szabad. Konzekvensen mondd a nem szabadot, egy idő után már ő is mondani fogja, és nem csinálja. Én soha nem pakoltam fel a holmikat, a lányom megtanulta, hogy nem szabad, és kész.
2010. júl. 28. 13:44

Sziasztok!

Tapasztalatok, és praktikák érdekelnének! 1 éves a kisfiam, és mostanság elkezdtem aggódni! Olyan érzésem van, ha most nem kezdem el valahogy megértetni vele, hogy valamit nem szabad csinálni, akkor később sok gondom lesz vele... Abban viszont nem vagyok biztos hogy ilyen kicsinek megérti ha azt mondom valamire, hogy rossz, nem szabad, vagy fájni fog... Lehet egyáltalán ilyen korban fegyelmezni őket? Ha igen hogyan? Vagy még ráérek ezen aggódni? És ha ráhagyom, akkor később nem lesz akaratos, meg makacs, hogy mindent lehetett? Ti hogy kezdtétek? És mikor?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook