Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet leszoktatni a kutyakölyköt arról, hogy mindent összerágjon? fórum

Hogy lehet leszoktatni a kutyakölyköt arról, hogy mindent összerágjon? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. dec. 2. 22:27
Csak ismételni tudom Baltazárt. Sehogy! Nem lehet leszoktatni, persze azért fenyíteni kell kissé. Egy kis dorgálás szükséges, de gondoskodni kell rágni valóról is. Majd kinövi.
2007. nov. 11. 20:34

Sziasztok!

Rajtunk kívülálló okok miatt (anyós jött - kutya ment vendégségbe, mert ő nem szereti a kutyákat):(el kellett vinni a kis törpe uszinkat a barátnnőmhöz kb. 1 hónapra vendégségbe.

Esetleg tudtok-e tanácsot adni,mi jobb a kölyökkutyának,ha látogatom, amig itt van a muter, vagy csak 1 hónap múlva menjek érte?

Hozzám ragaszkodik a legjobban, a gyerek holnap megy meglátogatni, kedden a nagyobb fiam. De én is szeretném látni - nagyon hiányzik. Nem tudom jót teszünk-e vele ha látogatjuk?

2007. nov. 11. 05:49

Legyen, amit rághat. Amit nem, azt el kell venni tőle, esetleg az orrára koppintani egy erélyes: nem szabad! kíséretében.

Az mi németjuhászunk amikor kicsi volt, soha, semmit nem rágott meg, nem vitt el. El voltunk tőle ájulva, mert felkészültünk mindenféle hadakozásra...:)))

13. LoLiNa
2007. nov. 11. 05:07
adj neki olyat,amit kedvére rághat. a többihez ha hozzányúl "szidd meg"
2007. nov. 11. 00:05
Ha annyira fontos, tegyél rá szájkosarat otthonra is.
2007. nov. 10. 20:29

Nekünk a hintaszék egyk lábát rágta meg, az ebadta!

De azért imádjuk!

2007. szept. 27. 07:41
Úgy, hogy mindent elteszel amit nem akarsz összerágva látni.
2007. szept. 26. 13:28
Azt olvastam, hogy a gazda cuccait a hiányérzete miatt rágcsálja.
8. NOA
2007. aug. 10. 13:39

Amit a földön talál azt rágja a sajátjának tekinti.Mi a papucsokat is eldugtuk előle mert nem tud külömbséget tenni, hogy melyik papucsot szabad melyiket nem.Erőteljesen rászóltunk , hogy NEM ha olyan tárgyat akart rágni amit nem szabad.

Kapot rágófákat, farmerdanrágszárat, hozott téglát a lökött és azt rágta:)

2007. aug. 10. 11:45
Én mustárral bekentem,amit megszokott rágni,1-2 nap alatt elment a kedve tőle.
2007. júl. 8. 21:48
következetesen
2007. jún. 8. 15:24
Sehogy,majd kinövi.Ha nem,akkor gondoskodni kell saját rágnivalóról.(cipő,papucs,fadarab,de a kutyásboltokban van füstölt marha comb csont,imádják.)
2007. ápr. 30. 18:46
Az én kutyám is még az előszobából is kihordta,megrágta.Azzal a cipővel kapott,amit elvitt.Mondtam neki,hogy nemszabad,és így megjegyezte.Azóta cipő problémánk nincs,csak kaparás.
2007. ápr. 29. 22:23
Az tényleg hatásos szokott lenni, ha eleinte többet figyeled, és ha elkezdi rágni a papucsot, cipőt stb. azonnal rászólsz, hogy "fúj, nem szabad! " UTÁNA vedd el tőle. Ha előbb elveszed a cipőt, és utána szólsz rá, azt hiszi,h.azért kap,mert odaadta, és nem azért mert rágta. Ez fontos! De mindig ugyanazt a parancsot, tiltást mondd neki, ha rosszat csinál. Hogy megtanulja. Ha nem engedelmeskedik egy összehajtott újságpapírral rá is legyinthetsz. Ha viszont engedelmeskedik, és leteszi, akkor dícsérd meg nagyon. Meg is jutalmazhatod vmi kis jutalomfalattal. Később már nem lesz erre se szükség. A cél ne a büntetés legyen, hogy megvered, hanem a dícséret, a simogatás, a játék, hogy szót fogad!! Ja, és persze legyen saját játéka, ami csak az övé, és azt csinál vele, amit akar.
2007. ápr. 29. 21:31
nekünk 6 hónapos pincsink van,ő is azt csinálta eleinte,de nem engedtük,és mikor rágni kezdet,megszidtuk,és ha nem értet kikapot,na persze,nem vertük agyon,de kapott mindig amikor valamit rágni kezdet,és figyelemmel tartottuk,olyankor oda adtunk neki egy plus macit,ami az ővé,és azt rágta.
2007. ápr. 29. 21:18
KUTYÁSOK!Hogy lejhet leszoktatni a kölyköt arról, hogy mindent összerágjon?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook