Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy lehet lefogyni magasabb TSH érték mellett? fórum

Hogy lehet lefogyni magasabb TSH érték mellett? (tudásbázis kérdés)


2018. dec. 11. 07:16

Szia. Nekem is szülès utàn lett pajzsmirigy alulműködèsem. 6,5-ös volt a legnagyobb èrtèkem. Szedek gyògyszert, most az èrtèkeim jòk. Viszont magamtòl pròbàltam diètàzni 0 sikerrel. Most 1400 kcal-os diètàm van ès megindult vègre! Àtlagban napi 120 gr ch-t veszek magamhoz.

Sok sikert!

2018. dec. 6. 10:30
Az 1200 kalória irtó kevés. Ha nem vagy képben, akkor vagy olvass a témának nagyon utána, vagy keress egy jó dietetikust, mert többet árthatsz, mint amennyit használsz magadnak, ha rosszul csinálod. A szénhidrát csökkentése mindenképp jó ötlet, de az összetétele, elosztása sem mindegy, illetve a 160g is csak egy kiindulási alap, nagyban függ attól, hogy milyenek az egyéni adottságaid.
8. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Lávli)
2018. dec. 5. 22:47
Köszönöm:)
7. Lávli (válaszként erre: 6. - Panna.33)
2018. dec. 5. 22:44

A második hónaptól kezdtem érezni a hatását, de onnan nagyon :) Szóval tarts ki, ne add fel, szívből ajánlom.

A CH-tal meg úgy vagyok, hogy legtöbbször inkább csak húst eszek zöldséggel, tésztát csak durumból, de attól még megkívánok mást is, és engedek a csábításnak. De akkor tudatosan bevállalom, hogy lecsúszik 4 szaloncukor, és estére xarul leszek. Eleinte nem akartam elhinni, hogy ennyire számít, de rá kellett jönnöm, hogy de.

Kitartást és jobbulást kívánok!

2018. dec. 5. 22:34

Köszi! Szuperek vagytok! <3

Gyanítottam, hogy jobban oda kellene hatni magamra a ch számolás miatt. A szelént ki fogom próbálni!

2018. dec. 5. 22:27

Nekem 15-ös TSH-m volt, egyre rosszabbul voltam, csak jöttek a kilók, pedig szinte koplaltam, gyógyszert nem szedhettem.

Aztán a háziorvosom javasolta a szerves szelént ( 100% szelenometionin) + szinte teljes CH megvonás.

Dupla adagban szedem, tehát napi kettőt az egy helyett.

És siker:)

2018. dec. 5. 21:50

Panna!

Igen CH csökkentés és persze kalória csökkentés is.

Napi 1200 kalória max. és 160 gr ch. Nehéz, de nem lehetetlen! Az első 1-2 hétben mérj mindent. Ehetsz mindent, csak arra figyelj, hogy köret max. 100 gr legyen.

3. Panna.33 (válaszként erre: 2. - F4e7e8321e)
2018. dec. 5. 21:49

Két hete nem gyújtottam rá. :D :D :D

Viszont ez a ch csökkentés jó lehet, előbb-utóbb csak ráveszem magam, hogy egyrészt mérjem, másrészt rendesen be is tartsam. Van pár dolog, amire rávettem már magam, pl. a reggeli, meg a reggelire cukros péksütik kiiktatása. Néha azért elcsábulok, de legalább nem rendszeres.


Köszönöm, hogy írtál!

2. f4e7e8321e (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2018. dec. 5. 20:16

Szia, nekem is szülés után jött elő, a legmagasabb érték 6,1 volt.

0.5-ös tabit szedtem, de nem nagyon fogytam, 10-13 kilo volt rajtam kb.

Egyedül a szinte 0 szénhidrátos diéta olvasztotta a kilokat, de az meg pár hét után kikészített.

Úgyhogy azt mondanám, egy óvatos ch szegény étrendet mindenképp érdemes lenne kipróbálni.


(csak óvatosan írom, mert tökre szégyellem, de tavaly elkezdtem lájtosan dohányozni - nem bírtam egy bizonyos stresszhelyzetet, erre fogtam. - onnantól lement a tsh-m 2,9-re, akkor már rég nem szedtem a tablettát, majdnem egy éve. Dohányzásra soha senkit nem bíztatnék - meg gondolom Te sem kezdenéd el emiatt - , de ha abból indulok ki, hogy a cigi valamelyest felgyorsítja az anyagcserét, akkor lehet, hogy az irányban is érdemes lenne próbálkozni. Mármint az anyagcsere gyorsításban.

Akkor lement 10 kilo, most pont jó, beállt minden.

Januártól abbahagyom a bagót, kíváncsi vagyok, változik-e valami.

2018. dec. 5. 18:53

Szülés után derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, ugyanis a férjemmel együtt diétázva ő fogyott, én nem.

Orvos, vérvétel, endokrinologus, alulműködés, gyógyszer, túladagolás, stb.. után kiderült, hogy nem csak alulműködés, de pajzsmirigy hormon rezisztencia is befigyel, A TSH-t nem lehet normál szintre hozni, mert abból meg gyógyszer okozta túlműködés lehet.

Na de nem megy az fogyás.

Vagy nem tudom. Lehet, hogy már belefáradtam.


Valaki? Valami bevált módszert elmesélne?

Vagy legalább egy sikertörténetet szívesen olvasnék, hogy valaki 8.8 körüli TSH-val le tudott fogyni, és nem koplalással.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook