Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet hét hetes kiskutyát leghamarabb szobatisztaságra szoktatni? fórum

Hogy lehet hét hetes kiskutyát leghamarabb szobatisztaságra szoktatni? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. Molyka
2009. jún. 9. 21:02
Szia, hát ne almozzatok, hanem rongy. Ha rongyon kívül pisil, a ronggyal töröld fel, így hamar rászokik. Legalább is nálunk így volt. 7 hetesen szobatszta volt.
13. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - Zanyika)
2009. jún. 9. 21:02
jaaaaj, megszületett a 6. szobatisztaságra neveléses topic.... :-D
2009. jún. 9. 21:01

Szisztok!

Várom mindazok ötletét és tapasztalatát, akiknek hasonló problémái vannak. Kiskutyánk nem hajlandó egy helyre pisilni. 4. napja van nálunk. 3 óránként levisszük, pisil, kakil (adunk érte jutalomfalatot, hogy érezze, hogy jó helyen csinálta), de ha felérünnk a 3. emeleti lakásunkba ugyanúgy pisil, ott ahol éppen rájön. Leszidom, mondom, hogy FÚJ! És odaviszem az alomhoz, hogy hátha odacsinálná! Nem tudom mit ronthatunk el. Várom mindenki tapasztalatait és tippjeit, ugyanis első kiskutyánk. Köszönöm!!!!

11. daroki (válaszként erre: 10. - 89b99f816e)
2009. febr. 26. 22:18

Én meg pelus párti vagyok,mert amíg nincs lehordva rendszeresen,addig nem szerettem volna,ha a lakásban összevissza pisil.Nagyon hamar megtanulta,hogy a pelusra kell pisilnie,nagywcéznie és ennek is megvan a módszere,hogyan lehet róla leszoktatni.Ha már majd levisszük rendszeresen napjában többször,akkor rá fog ő jönni,hogy hol kell a dolgát elvégeznie a pelenka pedig mindig egyre kivülebbre kerül a lakásban,amíg el nem éri a bejárati ajtót.

Én is kutyás vagyok évek óta,eddig két kutyámat sikerült szobatisztává nevelnem,nem hiszem,hogy ez a pelenka fog nálunk gondot okozni.

10. 89b99f816e (válaszként erre: 7. - Daroki)
2009. febr. 26. 15:20
Pelussal én nem értek egyet, nem is tudom, ki találhatta ezt ki. Arra szoktatja akutyát, h egy adott helyre, de nyilván lakásba pisiljen. hosszú távon ez azt fogja eredményezni, h csak a lakásban fog pisilni...A legeredméynesebb módszer: először is elfogadni, h nem lesz rögtön szobatiszta, meg kell neki is tanulnia. Ha lakásba pisil, leszidni, és ha lehet, levinni, hogy tudja, oda kellett volna. Ha lent elvégzi a dolgát, nagy dícséret. igy rá fog jönni, hogy mi helyes, mi nem...Evés után pedig pláne illik levinni, akkor beindul náluk a dolog,illetve lefekvés előtt...Tudom miről beszélek, mert nekem is van egy kutyusom, kiskorában mi is így jártunk el vele, és lám, szobatiszta lett :))
2009. febr. 26. 14:00
Amilyen sűrűn tudod, vidd le csak egy pisi erejéig. Sajnos mi sem vittük le addig, míg az összes oltását meg nem kapta. Most 7 hónapos a kutyám, alig tudtuk leszoktatni, hogy a lakásba bepisiljen. 1-2- szer még most is előfordul sajnos, de nagyon ritkán.
8. daroki (válaszként erre: 5. - Imibolya)
2008. dec. 4. 20:00
Én is megvárnám amíg az összes oltását meg nem kapja,sőt meg is fogom várni.Már csak azért is,mert elég ha felnyal vmi nyavalyát lennt és már beteg lesz.
7. daroki (válaszként erre: 5. - Imibolya)
2008. dec. 4. 19:58
Ajánlanám a kutyapelust.Próbáld addig oda szoktatni,hogy egy helyre pisiljen,sokan dícsérik ezt a pelust.Én is ezt fogom alkalmazni lassan:)
2008. dec. 4. 14:02
Én nem tudom mi ez az új hülyeség, hogy nem lehet levinni a kutyát amíg nincs 3 hónapos!!! Mi is levittük, csak nem engedtük másik kutyához, nehogy elkapjon valamit. Próbálj keresni egy olyan helyet, ahová nem jár annyi kutya, elég egy kicsi füves rész valahol nagyon közel a házatokhoz, és ott leteheted, tud pisilni, esetleg kakilni is.
2008. dec. 4. 13:59
Sajnos még levinni nem merem mert azt tanácsolta az állat orvos,hogyvárjuk meg a három honapot,de ez nem semmi amennyit képes pisilni egyóra alatt.
2008. dec. 4. 13:55
Semmiképpen se verd bele az orrát, ha rossz helyre piszkított és más módon se bántsd, se újsággal, se másként.Csak csatlakozhatok az előttem szólókhoz.Nincs rapid módszer!Vidd le (vagy ki)minél többször, mert a kicsi kutyusoknak kicsi a hólyagjuk is!
2008. dec. 4. 13:51
Nagy türelemmel... Nekünk kb 1 hónapba tellett.
2008. dec. 4. 13:50
Én amikor a miénk volt kicsi nagyon sokszor levittem napközben, és pár hét alatt megtanulta, hogy lent végezze el a dolgát. De az hogy teljesen szobatiszta legyen, tehát az éjszakát is kibírja, és ha otthonhagyjuk akkor se piszkítson be sajnos beletelt pár hónapba. Türelem!
2008. dec. 4. 13:48
Hogy lehet hét hetes kiskutyát leghamarabb, szoba tisztaságra szoktatni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook