Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet elűzni a darazsakat a virágokról? fórum

Hogy lehet elűzni a darazsakat a virágokról? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 17. 07:11

Sziasztok!

Sajna én is allergiás vagyok a darázscsípésre, s nálunk az udvarban van a lakatosműhely, a különböző zártszelvények nagyon vonzóvá tesznek bennünket a számukra. Van egy trombitafolyondárom, meg szőlőlugas is van az udvarban, sőt, medence, ami aztán végképp vonzza őket, de nincs mit tenni ellenük. A férjem gázpörzsölővel szokta a fészküket kiégetni, akkor egy darabig oda nem jönnek, de mennek máshova. Még a villanyóra szekrénybe is beköltöznek.

Azt nem mondanám, hogy a virágoknak bármi baja lesz tőlük, de a szőlőt rendesen megzabálják. Hát, ez van...:(

2008. jún. 1. 06:51
Én is félek tőlük.
17. Magdi8 (válaszként erre: 15. - Lamoni)
2008. máj. 31. 23:39
Sajnos a chemotox és társai a szabadban semmit sem érnek. Ötletem sajnos nincs, de engem is érdekel a téma. Sajnos én is allergiás vagyok a darázscsípésre. Mindig van nálam Calcium.
16. lamoni (válaszként erre: 10. - 8d784868d0)
2007. júl. 29. 15:36
Nem azért fordítom a szabadidőm nagy részét a kertemre, hogy a darazsak miatt csak úgy tönkretegyem.
15. lamoni
2007. júl. 29. 15:34
Egy darabig a sörös üveg jó módszer, de ha már nagyon sokan vannak űgy tűnik nincs jobb, mint a chemotok spray.
2007. júl. 24. 16:10

Népi gyógymódok:

vizet kitenni nekik egy olyan helyre, amerre mi ritkán járunk. Hallottam már cukros vízzel, ecetes vízzel is. Jó messzire a bejárattól.

13. 8d784868d0 (válaszként erre: 12. - Badonyimariaeva)
2007. júl. 23. 11:25

ez így van!

ez jó módszer, csak azzal kell vigyázni hogy késő este lényegüljenek át a sárga fekete fullánkosok, egy jobb létre!

2007. júl. 22. 16:20

Úgy hallottam,hogy sörös üveg alján kell egy kis sört hagyni,és ki kell akasztani.

Ebbe szívesen mennek a kis alkoholisták.

2007. júl. 22. 15:27

No vannak becsületesek is, akik egy kis darázsocska csípésétől kutya bajuk, legfeljebb (mint a méhészek)

nem lesznek reumásak. :)))))

2007. júl. 22. 15:08

még azt is megkockázatatom, hogy virágostól irtanám ki őket!

tudom aki a virágot nem szereti:))))

én szeretem, csak a darazsakat nem!!!!!!!!!!!!!

2007. júl. 22. 15:05

Engem pár hete csípett meg Ópusztaszeren egy dög.

nyakon harapott...... és csak gyors lélekjelenlétemnek volt köszönhető, hogy életben maradtam....:)))

mint minden becsületes férfi, én is rettegek a darázs harapástól:)))

ennek meg nyilván Stil -fűrész volt az orcájában, mert majdnem sikerült eksztatikus állapotba hozni....ha nincs velem egy igen kedves hölgy, aki miután lakmározott belőlem a dög...nem nyugtat meg hogy csak egy kis picinyke darázs,,, és nem az Örség Bakony Express, gázolt át rajtam...:)))

szóval majdnem ott maradtam,, már láttam magamat a saját temetésemen, mint a Tom Sawyer,, a a Huckleberry finn kalandjaiban.:)))

és ez már nem vicc.

biztos hormonzavaros volt a dög, meg radioaktív vízen, tengette a hétköznapjait, rám mint potenciális áldozatra várva.....

szóval fertőzött volt.

a nyakam kb: 20 perc alatt akkor lett mintha lett volna egy sziámi iker pár másik tagjának a feje a nyakamból kinőve!

még jó hogy a helybeli kisiparban tevékenykedő, igen kedves, joviális arcó néninek, volt kalcium, pezsgőtablettája!!!!!

így talán el kerültem az anafilaxiás sokkot.

tehát tudom hogy mit jelent a fenyegető veszéllyel szembe nézni naponta,,,,,

vesszenek a vad darazsak!!!!!!!!!!!!!

/* meg a BKV-ellenőrök:))*/

8. NOA
2007. júl. 22. 11:47

Nálunk több darázsfogó lóg a fákon, benne fini cukros lé, vagy sör.Az egyikben már rengeteg van, mit mondjak nem egy gusztusos látvány.Amióta kettő kecskedarázs megcsipett azóta nincs haverság.Mág most is fáj pedig kettő hete történt.

A földből jöttek ki, rádobtunk egy talicska földet,a királynő biztos alpusztult de ezek a dögök páran igen kitartóak.

7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Lamoni)
2007. júl. 22. 11:28
Igazából, mióta ilyen nagy a hőség, mindenütt csak azt hallom, hogy mindenhol darazsak vannak. Lehet, ha enyhül ez a FORRÓSÁG, akkor megint minden a régi lesz.
2007. júl. 21. 14:38
Meg kell keresni a fészket, s leverni.
2007. júl. 20. 22:15

Hogyan fogjunk vadarazsat a virágon ?



1. A geometriai megoldás:


Állítsunk hengerszerű ketrecet a virégra.


a) eset: Az vadarászs a csapdában van. A megoldás triviális!


b) eset: Az vadarázs a csapdán kívül van. Álljunk a csapdába, és invertáljuk a falait! Így magunk a csapdán kívülre kerülünk és eredményképpen az vadarázs a csapdába

Figyelem! Az utóbbi esetben feltétlenül ügyeljünk arra, hogy ne álljunk a csapda közepén, mert különben eltűnünk a végtelenben!



2. A vetítéses módszer:


Az általánosság korlátait figyelmen kívül hagyva tegyük fel, hogy a virág sík. A síkot egy a csapdán átmenő egyenesbe vetítjük, majd az egyenest egy csapdában lévő pontba. Így az vadarázs bekerül a csapdába.



3. A topológiai módszer:


Topológiailag az vadarazsat tóruszként is felfoghatjuk. Transzformáljuk a virágot a négydimenziós térbe. Lehetőség nyílik a virág olyan deformálására, melynél a visszatranszformáláskor a vadarázs összecsomózódik a háromdimenziós térben. Ilyenkor magatehetetlen.



4. A valószínűségelméleti módszer:


Ehhez a módszerhez szükséges egy Laplace-kerék, néhány kocka és egy Gauss-harang. A Laplace-kerékkel a virágon át furikázva kockákat dobálunk az vadarázs után. Amikor már száll felénk, a dühtől zihálva, borítsuk rá a Gauss-harangot. Ez alatt 1 valószínűséggel fogságban van.



5. Newton-féle módszer:


A csapda és a vadarázs a gravitáció miatt vonzzák egymást. A súrlódást elhanyagoljuk. Ily módon az vadarázs előbb-utóbb a csapdában fog csücsülni.



6. A Heisenberg-módszer:


A mozgó vadarázs helye és sebessége egyszerre nem határozható meg. A virágon mozgó vadarázs tehát nem foglalhat el fizikailag értelmes helyet, ezért vadászata szóba sem jöhet. Következésképpen a vadarázs vadászat csak a nyugvó vadarazsakra korlátozódhat. A nyugvó, mozdulatlan vadarázs efogását az olvasóra bízzuk.



7. A Schrödinger-módszer:


Annak a valószínűsége, hogy a vadarázs a csapdában van, nagyobb, mint nulla. Üljünk le a csapda elé, és várjunk.



8. Az Einstein- vagy relativisztikus módszer:


Repüljünk közel fénysebességgel a virág felett. A relativisztikus hosszkontrakció miatt a vadarázs papírvékonyságú lesz. Vegyük fel, tekerjük össze, és húzzunk rá egy befőttes gumit.



9. A kísérleti fizikus módszer:


Vegyünk egy olyan féligáteresztő membránt, amely csak az vadarazsakat nem ereszti át. Szitáljuk át vele a virágot.

2007. júl. 20. 20:41
Egy kisebb edénybe már tettem ki vizet, de a rózsán jobban érzik magukat.
2007. júl. 18. 21:54
Tegyél ki egy medencét tele vízzel, akkor majd oda járnak. Legalábbis nálunk ez a helyzet.
2007. júl. 18. 21:50
hessss darázs :DDDDD
2007. júl. 18. 21:34
2 napja rengeteg darázs lepte meg a virágaimat. Főleg a bejárati ajtó közelében lévő futórózsán pihennek. Nem tudom hogy került oda annyi darázs, de olyan, mintha a hűvösre, és a nedvességre mennének. Hogy lehetne elűzni onnan őket? Már annyian vannak hogy alig merek ott járkálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook