Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy kezeljem, ha félek emberekkel lenni? fórum

Hogy kezeljem, ha félek emberekkel lenni? (beszélgetős fórum)


14. c9155193c4 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 28. 21:50
Gondolj arra, hogy miért kellene megfelelj másoknak. Én is nagyjából 15 éves koromig visszahúzódó voltam, de sikerült pontosan az ellenkezőjévé válnom hirtelen, mert volt egy cél, ami motivált. Ez erőt adott nekem.
13. mazsolyka (válaszként erre: 10. - Zsifi1)
2022. febr. 28. 21:46
Nem vezetett meditációt csinálok, hanem leülök, és befelé figyelek. Elkezdem a légzést figyelni, és ha jön egy gondolat, elengedem, azaz nem gondolom tovább. Ez eleinte elég nehéz. A zene segíthet az ellazulásban, ritmustalan, érzelmes zenét kell választani, ami megérint.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - C9155193c4)
2022. febr. 28. 21:45
fogászat, háziorvos, vérvétel ezek.
11. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 28. 21:36
Milyen orvosi dolgokat intéztél el? Utolsó mondatodból kiindulva.
10. Zsifi1 (válaszként erre: 9. - Mazsolyka)
2022. febr. 28. 21:24
Légyszi, privátban elküldenéd, hogy melyik meditációt csináltad?
2022. febr. 28. 21:05

Szia! Nézd meg ezt a videót, választ ad a problémádra. És utána javaslom, hogy olvasd el a könyveit, és/vagy nézd meg a többi videót, sok van magyarul is. Nekem a kiutat jelentette a helyzetemből a meditációval együtt...

[link]

8. tien
2022. febr. 28. 20:43

Minél hamarabb kérjetek időpontot,mert ez a szociális fóbia ,szorongàsos tünetekkel előbb -utóbb testi tüneteket is produkálhat.


Én régen "csak" szorongtam ,de ez is megkeserítette az életemet.

Nekem segített ,hogy beleálltam helyzetekbe.

Mára már huss ,elmúlt az erős szorongás.


Szorítok ,hogy sikerüljön teljes életet élned.

7. 3ad75f07d7 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 28. 19:42
Igen, pontosan kezdd így, ahogy itt írsz, a hoxán, hidd el a szakember nem fog lenézni, mert ő azért van, h. segítsen, minél hamarabb, h. tudj normálisan élni!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 3ad75f07d7)
2022. febr. 28. 19:40
Köszönöm! családtag van igen. akkor ez lesz talán vagy ha valami erő megszáll és eltudnék menni magamtól is oda. sok mindent el kéne mondanom de ezzel kéne kezdenem igaz? hogy kéne kezdeni ha már leülök a pszichológus elé? pl.jó napot, régóta van ez a dolog nálam hogy félek emberek között lenni? vagy ilyesmi?
5. 3ad75f07d7 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 28. 19:38
Azért írtam, h. családtagot kérj, mert különben, mint írod, lehet tudnál időpontot kérni, aztán mégsem mész! Muszáj eljutnod szakemberhez és nem ezen gondolkodni , h. kínos! Mért lenne az, hisz baj van és segítségre szorulsz, mi lesz veled, ha halogatsz és nem tudsz munkahelyen dolgozni, pénzt keresni, megélni?! Erre gondolj!
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 3ad75f07d7)
2022. febr. 28. 19:32
Van igazából de nem lenne kínos hogy valaki helyettem intéz ilyen dolgokat? Mondjuk ahogy írtam korábban sikerült magamtól időpontokat kérnem más dolgokra ahol hamar letudtam a tenni valókat így az nem volt rossz, így itt is talán magamtól tudnék kérni időpontot de semmi nem vesz rá hogy utána el is menjek oda. pedig kéne.
2022. febr. 28. 19:17

Van egy családtag, akivel beszélnél erről, kérne időpontot, elkísérne az elején?

Aztán már tudnál nélküle is menni, a szakemberhez.

2022. febr. 28. 19:06
Elnézést, elküldtem véletlen kucsszavak nélkül de leírtam mindent végülis. nő vagyok egyébként ha számít. Általában itthon szoktam lenni, netezni de még egy rollerezést a parkban is többször eltervezem mielőtt kimozdulnék. szörnyű és hátha vannak sorstársaim akik megosztanák hogy ők hogy élik ezt meg és volt e nekik javulás.:)
2022. febr. 28. 19:04

Mindig is velem volt ez a dolog de mostanában valamiért nagyon rám jön a pánik és tudom, hogy a fejemben 1000x rosszabb mint a valóságban de megnehezíti a minden napjaimat is.

Sokszor van az, hogy ugye le kell vinnem a szemetet és ezt sokáig halasztom, de nem lustaságból hanem néha összefutok lakókkal és ilyenkor utána még ha köszönni is tudok utána ezerrel ver a szivem és a torkomban érzem. Majd végig gondolom, mit gondolhatott hogy mondtam a jó estétet vagy milyen hangnemmel...ilyen fölösleges dolgokon rugózók. Most is estig vártam vele de levittem. Néha boltba félek menni mert általában olyan 4-5 fele délután jönnek mennek sokan a lakásban és az utcákon erre fele, és ha közel jönnek hozzám egyből el kell néznem vagy lehajtott fejjel megyek nehogy nézzenek.

Jelenleg egy nehéz időszakom van munkákban, mert rég dolgoztam viszont most olyan munkát ahol egy helységben kell lenni 30 emberrel 8 órában valamiért nem tudok vállalni mert túl gondolok mindent. 2 napig eltudtam vállalni valami kinti udvari munkát de bepánikoltam és ott hagytam pedig büszke voltam magamra hogy végre ismét elkezdtem valamit. Itt azért is volt könnyű mert kb 3-4 en voltunk és szabad téren.

Úgy gondoltam ilyen részmunkaidős állást eltudnék vállalni most is találtam 2-3 órásat de hát ezzel nem lehet megélni sokáig de arra jó hogy legyen kis pénzem és újra hozzá szokjak a munkához.

Mikor vásárolni akarok, előtte fél óráig tervezem hogy ugye tisztálkodok, öltözöm majd fél óráig ülök a székemben és azon agyalok hogy érhetném el hogy minimális kapcsolatom legyen a külvilággal..gondolok itt köszönésre vagy mikor kérdezik hogy van e szuperszhop kártyája...

amúgy a valóságban nem ilyen szörnyű csak mégis kerülöm az embereket még ha kedvesek is.

Pszichológushoz el akarok menni de félek, mivel itt beszélgetni kell és már az időpont kérés leizzaszt..pedig korábban elintéztem sok orvosi dolgot de ez nem megy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook