Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Más is van úgy, hogy nemtud beszélgetni az emberekkel? fórum

Más is van úgy, hogy nemtud beszélgetni az emberekkel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. erona (válaszként erre: 61. - Inf3rno)
2015. jún. 5. 13:42
Van olyan ember a környezetemben akivel egyáltalá nem találom meg a közös hangot,nem tudok vele miről beszélgetni.Pedig alapból nem ilyen vagyok.
2015. jún. 5. 02:13
Hasonlóan vagyok, de általában csak azért, mert éppen nincs kedvem az adott illetővel 10 percet beszélni a semmiről. Köszönni köszönök, aztán lerázom, amilyen gyorsan tudom. Szóval egyértelműen teher. Sokszor meg azt sem tudom, hogy mit mondjak, nem hogy lelkizzek, na azt pláne nem. :D
2010. jan. 29. 13:10
Én nem!Én bárhol,bárkivel! :)
59. mmacus
2010. jan. 29. 13:09

Érdekes téma.

Van akivel tudok beszélgetni, még ha nem is régi ismerős. De olyan is van, akit régóta ismerek, mégis "megkukulok" a közelében, egyszerűen egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam mellette. Ez vajon mitől van?

2010. jan. 29. 13:07
Teljesen megértem a beszélgetésektől való szorongásod.Én is ebben a cipőben járok.Van egy élettársam és igazából nála jött ki ez a problémám.Addig szimplán letudtam azzal hogy:hát jó én kicsit félénkebb, csendesebb vagyok mint más emberek.A páromnak viszont szinte lételeme hogy folyton tudjak vele beszélgetni és ne hülyeségeket,hanem lelki dolgokról, az életünk folytatásáról stb.Mielött vele találkoztam én is még a boltba sem mertem elmenni,mert ott volt az a "mit mondanak majd rólam"dolog,de ez mostanra mellette már elmult.Az alap problémám hogy nem tudok beszélgetést inditani más emberekkel az megmaradt.Mostanra már hatalmas veszekedések vannak a hallgatásaimból kifolyolag amit ugy kell elképzelni hogy Ő beszél folyamatosan,hogy változzak meg,menjek el dokihoz mert hülye vagyok én meg csak kussolok.Egyszerüen nem érzek magamban elég erőt a változásra.Az egyik ismerősőm is ilyen csendes volt és Ő azt mondta a gyerek születése ütán teljesen megváltozott,mert vele kellett fecserészni.Probálom magam összeszedni ,de nincs önbizalmam.
57. 80ASIQ (válaszként erre: 3. - 88e297a0b8)
2009. jún. 17. 14:02

És összedőlt a világ? Biztosan nem!

És nem kizárt, hogy bejön a jóslatod is!

56. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Jupika)
2009. jún. 17. 13:58

Nem olvastam végig a topikot, csak az első hsz-t. Gyerekként én sem mertem egy szót sem szólni, de felnőtt koromra ezt lassan kinőttem. Nem tudom, hogy ez csak kinőhető vagy akaraterővel is lehet rajta segíteni. Mindenesetre ez utóbbit is meg lehet, vagy talán kell is, próbálni.

Anyi hülye ember van, nagy emberek között is, akik bizony nem szégyellik a világ elé kürtölni hülyeségeiket. Politikusok jutottak eszembe. Te biztos különb vagy tőlük pozitív értelemben, tehát, hogyha csak önmagad adod azzal a különbséggel, hogy amit gondolsz, ki is mondod, akkor sem hiszem, hogy bármi baj lenne Veled. És ha az ember hülyeséget beszél, akor mi van? Az égvilágon semmi! NEM MÁSNAK KELL MEGFELELNI! :)

2009. ápr. 6. 08:53
Sziasztok!Érdekes ez a téma..Szerintem az ember azzal tud önfeledten csacsogni bármiről,aki szimpatikus neki,akivel vannak közös témái.Persze találkoztam már olyan emberrel is,akit akkor láttam először,és olyan érzésem volt,mintha ezer éve ismerném,annyira egy hullámhosszon voltunk..de ez nincs mindíg így.Van olyan ember,akivel egyszerűen nem is akarok beszélgetni,nem kötelező mindenkivel szóba elegyedni..Habár én elég haverkodós vagyok,de csakis akkor,ha megvan a közös szimpátia!
2009. márc. 3. 21:49

Ja,még egy apróság:))Ha akkor próbálsz beszélgetni az emberekkel,ha nem egyedül vannak veled kettesben,akkor nincs az a veszély annyira,hogy beáll a kínos csend,és hirtelen nem tudjátok mit is mondhatnátok.

De még evvel sincs semmi baj,szerintem ezt is már mindenki számtalanszor átélte,még a "nagydumások "is és egy "öööö,most rohannom kell"-el,azok is elszaladnak!

Szóval csak bátran:))

53. 40163fd81d (válaszként erre: 52. - Jupika)
2009. márc. 3. 21:45

Mindenképpen próbálkozz!:))

Ha nem sikerül,mert nagyon zavarba leszel,akkor mi van?Semmi!Legalább megpróbáltad,amúgy sem csak a beszéden múlik,hogy szimpatikus leszel-e vagy sem!:))

52. Jupika
2009. márc. 3. 21:39
Jol fogalmaztál Fata Morgana! Mert tényelg így van! De azthiszem ezen nem tudok változtatni...majd idovel vagy változok vagy nem :( Remélem igen!
2009. márc. 3. 08:35

De "szépen "fogalmaztam:(((((((neki futok mégegyszer.


Szóval szerintem a célja nem az,hogy feleslegesen csacsogjon bárkivel,hanem az,hogy akivel szeretne komolyabb ,baráti vagy bármilyen kapcsolatot kialakítania,merjen beszélgetést kezdeményezni.

50. 40163fd81d (válaszként erre: 49. - Linda777)
2009. márc. 3. 08:29

Szerintem a cél,nem az,hogy mindenkivel fecserészni akar majd,hanem olyanokkal sem mer beszédbe elegyedni,akikkel szeretne.

A "csevegésnek " is meg van a szerepe az életben és amikor két ismerős találkozik,nem hinném,hogy a világ megváltásáról,vagy filozófiáról kellene értekezést kezdeményezni,hogy "értékes " valamit mondó beszélgetés legyen belőle.

Ha csak az olyan emberekkel áll le beszélgetni ,akiket ismer,akkor nagyon kevés lehetősége lesz arra,hogy más embereket is megismerjen.

2009. márc. 3. 06:53

Ismerős helyzetek ezek a számomra is, valahogy én sem kedvelem - sőt inkább utálom - ha valaki fölöslegesen cseverészik. Annyira visszataszító az ilyen viselkedés. Régebben olvastam valahol egy idézetet, bár nem biztos, hogy pontosan írom, a lényege az volt, "csak akkor szólalj meg, ha a mondandód szebb a csöndnél..", úgyhogy szerintem egyáltalán nem gond, ha néha nem tudsz beszélgetni. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az igénye a kommunikációra. Én pl. inkább írásban vagyok jobb, valahogy sokkal jobban össze tudom szedni a mondandóma. Nem szeretek fölöslegesen dumálni. Ha valaki kérdez, vagy akar valamit, hát kérdezzen. De ez még beállítottság kérdése is. És szerintem a hallgatás még mindig jobb, mint ha marhaságokat mond az ember.

Én csak olyan emberekkel szoktam beszélgetni, akiket elég jól ismerek, netán van közös témánk. Ha mégis úgymond idegenekkel hoz össze a sors, - bár rettenetesen zavar, ha feltart - nagyon illedelmes szoktam lenni. Csak néha nehéz túlélni, amíg végére ér a mondandójának. Itt talán az lehet a gondom, hogy gyakorlatilag nem is érdekel, mit akar mondani. Nos így vagyok én az emberekkkel. Ha mégis találkozok olyannal, aki értelmeseket mond, azt szívesen meghallgatom, és ezt általában megérzem. Aki nem csak hallgatóságot keres, annak van kisugárzása, és azt az első pár mondat után meg lehet érezni.

Szóval nem vagy egyedül ezzel a problémával, de vígasztaljon az, hogy nem lesz ez mindig így. Ha akarod a másik embert megismereni, akkor az a kommunikáció magától jön, nem kell azon agyalni, mit is mondj. Légy természetes, add önmagad.

És egy kis önbizalomfejlesztésként olvasd el Maxwel Mlatz: Pszichokibernetika könyvét.

48. 40163fd81d (válaszként erre: 47. - Jupika)
2009. márc. 1. 22:39

Ha ez a célod,hát legyen.:))

A tudás ,magabiztosságot ad.

Nézz filmeket ,olvass könyveket,újságokat,cikkeket.Információ,a köbön,ami belefér!!!:))



Közben azért próbáljunk meg beszélgetni itt,ez is jó ,egy kis fejlesztésre:)))


-Szia,hogy vagy?Ezer éve nem láttalak?(tipikus blabla)

47. Jupika
2009. márc. 1. 22:21
igeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen :D
46. 40163fd81d (válaszként erre: 45. - Jupika)
2009. márc. 1. 21:08
Megértelek.De biztosan avval akarod tölteni az idődet,hogy mindenki által elfogadható,kellemes,simulékony emberré válj,hogy mindenki számára szerethetővé válj?:)
45. Jupika
2009. márc. 1. 20:05
Mert úgy érzem nem vagyok nekik szimpatikus, ha nem tudok veluk elbeszélgetni! Pedig szeretném ha "szeretnének"
44. 40163fd81d (válaszként erre: 43. - Jupika)
2009. márc. 1. 14:37

Igen,a lényeg ,hogy légy önmagad.



Engem az érdekelne először is,hogy miért akarsz jó beszélgető lenni,bárkivel?:)

43. Jupika
2009. febr. 28. 22:48

Nagyon koszonom zsirek! Ezt azthiszem minden nap el fogom olvasni, mert már most is, hogy eloszor olvastam, nagyon elgondolkodtatott!és erot adott!

Koszonom szépen!

42. zsirek
2009. febr. 28. 11:36

jupika


erre a típusra én is mindig irigykedtem. van egy kollégám a cégnél, aki kábé MINDENKIVEL jóban van. hallom, ahogy megszólít, lazán elbeszélget akárkivel, totál úgy tud csinálni, mintha minden érdekelné, imádnak vele beszélgetni. már évek óta ismerem, a múltkor számbavettem az ilyen beszélgetéseit, hát... üres, felszínes locsogás az egész, és annyira mű. egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyire érdekeljen valakit mindenki más (az új fülbevalója, a kocsija, az ebédje, az unalmas horvátországi nyaralása). szerintem ez már nála beteges, hogy ennyire meg akarja szerettetni magát, vagy nemtom, miért csinálja. színleg mindenki szereti is, de valójában szerintem senki, én pl csak 3-4 emberrel vagyok igazán jóban, és olyan 15-20szal beszélgetek napi szinten (a 100ból), és azokkal is csak a munka miatt, mégis én közösen szilvesztereztem egy jóbarát kollégával, a srácot meg nem hívták sehova. mert ez a felszínes barátságosság nem ér ám semmit.


szóval régen én is olyan voltam, mint te, hogy féltem attól, hogy mit szólnak, hogy én nem tudok jól kérdezni, vicceskedni, stb. nem kell kérdezni, nem kell aggódni, csak ez olyan 25-30 éves korra múlik el, amikorra az ember rájön, hogy attól ő még egy egész, önálló ember, saját élettel, meg élettapasztalattal, meg érdeklődéssel, még ha az nem is az, ami a másik embert érdekli. nem kell ám folyton érdekesnek meg kommunikatívnak lenni, nyugi. sőt. ha nincs mit mondani, inkább hallgass, mint fecsegj. én eljutottam oda, hogy teljes nyugalommal nézek akárki szemébe. mondjon ő valami érdekeset, mi vagyok én, riporter? ha akarok valamit, szépen megofgalmazom, arra is felkészülve, hogy nem teljesítik, mert épp nem jókor vagy nem jót kérek, de nem csinálok drámát belőle. a veled szemben álló ember semmivel nem több ám, mint te! nem kell szorongani. az emberek szeretnek az első pillanattól hatalmi harcot folytatni, minden szituban lehet érezni ezt a feszültséget, hogy na ki a több.. ez fölösleges, ignoráld! nem üdítőkérésnél meg cigi közbeni beszélgetésnél kell megmutatni, bebizonyítani, hogy mekkora jó fej vagy, az belül, és a sok réteg alatt lakik. ezt valójában mindenki tudja.


én azt hittem, a munkahelyen mindenki utál. erre minap derült ki, hogy csak zárkózottnak hisznek, véletlenül beszélgettem az egyik lánnyal, erre nemsokára e-mailt írt, hogy menjek velük bulizni, és egyértelműen kedvel.. rájöttem, végre kedves voltam valakihez, ilyen egyszerű. legyél barátságos, de ne akarj semmit bizonyítani, ez a trükk! ha nem jut eszedbe semmi, ne mondj semmit, az se baj. csak légy önmagad (hülyén hangzik, de tényleg)!

41. Jupika (válaszként erre: 40. - 40163fd81d)
2009. febr. 28. 11:14
Pontosan, ahogy irtad!
40. 40163fd81d (válaszként erre: 37. - Jupika)
2009. febr. 27. 23:16

Nem igazán ,de azért ez már valami!:))



Szóval igazság szerint te nem akarnál elmenekülni,hanem jó társalgó szeretnél lenni?:)

39. Jupika
2009. febr. 27. 22:58
Bocs, elirtam: "nem jutottal valami SOKRA"
38. spinneli (válaszként erre: 34. - Jupika)
2009. febr. 27. 22:58

el tudok, de anno. hasonló cipőben jártam, mint te-a mai napig sem szeretek jópofáskodni, vagy kényszerből csevegni- mint írtam számomra érdektelen emberekkel-felesleges energiabefektetésnek gondolom.


eljön viszont az ember életében az a korszak, mikor ezek a csevegések funkciót kapnak, és valamennyire meg kell magad erőszakolni-új munkahely, ezen belüli kapcsolatok stb.


Egyenlőre még nem jársz itt, tehát rengeteg időd van arra, hogy amennyire kell ezt elsajátítsd-éppen ezért görcsölnöd sem érdemes rajta, és nagyon igaz az is amit valaki alantabb írt, miszerint fiatal vagy formálódni fogsz, új tapasztalatok érnek, új dolgokat tanulsz meg.


Praktikus tanácsom "gyakorlásnak" ha találkozol valakivel, első körben futasd végig, hogy van-e közös ismerősötök, ha igen kérdezd meg mit tud róla, hogy van-ha korodbéli valószínű hasonló életszakaszba jár, mint te: téma: iskola, ha már dolgozik rákontrázhatsz, hogy milyen az első munkahely...stb.

A lényege annyi, hogy kulcsszavakat keress a mondandókba amikre saját élménnyel te is tudsz reagálni.

:)

37. Jupika (válaszként erre: 36. - 40163fd81d)
2009. febr. 27. 22:56
Jelenleg mivel "bénának" érzem magam minél hamarabb szeretnék egy beszélgetésbol szabadulni! De persze ha nem érezném magam "bénának" akkor eleve azon lennék, hogy jol elbeszélgessek valakivel és szimpatikus legyek az illeto számára.HMMMMMMM! Gondolom ezzel a válasszal nem jutottál valami sokara....:/
36. 40163fd81d (válaszként erre: 35. - Jupika)
2009. febr. 27. 22:51

Már hogy ne lehetne!:))

Első lecke!


Mi a célod?Elbeszélgetni és szimpatikusnak lenni,vagy minél hamarabb szabadulni?

35. Jupika (válaszként erre: 33. - 40163fd81d)
2009. febr. 27. 22:43
Jo lenne ha lehetne ebbol leckéket venni...:)
34. Jupika (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2009. febr. 27. 22:43

Hát így is mondhatjuk...bár kicsit másképp hangzik...

de pl. téged is ugy tudlak elképzelni/bár nem ismerlek/, hogy sok barátod van mert mindenkivel el tudsz dumálni,én meg nem...:(

33. 40163fd81d (válaszként erre: 31. - Jupika)
2009. febr. 27. 22:40
Akarsz leckéket?:)))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook