Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kell vöröshagyma teát készíteni, ill.15hós baba ihatja? fórum

Hogy kell vöröshagyma teát készíteni, ill.15hós baba ihatja? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 10. 17:47
jobbulást Nektek :) nekünk is bevált Hála-Istnnek.
2008. okt. 10. 17:37
Égetett cukrot készítesssz, ikor megbarnul, akkor felengeded vízzel, beleteszed a jól megmosott hagymahéjat, meg egy fél hagymát is tehetsz bel. Felforralod, majd leszűröd. Pici citromlével ízesítheted, legjobb a frissen facsart. Tedd termoszba, mert ha kihűl, akkor az az sem túl jó, és azt mondják, hogy a hatását melegen kortyolgatva fejti ki. Szerintem adhatsz a picinek belőle, de ne vidd túlzásba. Egy csészénél ne addj többet. A mézes hársfa, csalán, kamilla teakeverék is nagyon jó, a bodzának meg gyulladáscsökkentő hatása is van, azt is lehet beletenni. Én herbáriásat szoktam venni, abból csinálom, egy-egy filterből.
2008. okt. 10. 17:33
anyukám úgy csinálta,hogy karamellizált cukrot,majd felengedte vízzel(asszem meleggel)és a hagyma külső megmosott héját tette bele és főzte.
2008. okt. 10. 17:33

Két-három fej jól megmosott hagymát héjával együtt összevágunk, és egy liter vízben néhány percig főzzük.Három evőkanál kristálycukrot megpirítunk, és felöntjük a leszűrt hagymafőzettel. Mézzel ízesíthetjük. Egész nap kortyolgatva sietteti a gyógyulást.

Nekünk nagyon bevált,olcsó és hatásos!

2008. okt. 10. 17:32

megfázás,torokfájás

azt mondták,vagy halottam,hogy az nagyon jó

2008. okt. 10. 17:29
Milyen tünetekre szeretnéd inni a hagymateát ?
2008. okt. 10. 17:28

Tudna valaki segíteni,mert nagyon szaru

l vagyunk!

2008. okt. 10. 17:22
Hogy kell vöröshagyma teát készíteni, ill.15hós baba ihatja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook