Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy kell olyan borsólevest csinálni, amiben vannak csirkehusi-darabok? fórum

Hogy kell olyan borsólevest csinálni, amiben vannak csirkehusi-darabok? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 16. 15:01
Amiről itt most beszélünk, azt úgy hívják, hogy cukorborsós raguleves.Először apróra vágott hagymát pirítunk kevés olajon,aztán hozzáadjuk a húst, a zöldségeket és végül a borsót és fedő alatt pároljuk.Ízesíthetjük kedvünk szerint kis vegetával, de a lényeg, mielőtt kész,tegyünk bele apróra vágott friss petrezselyemzöldet!
11. Birgi
2010. márc. 7. 01:33
Zsiradékot nem kell bele tenni, mert amennyi kell, annyi kioldódik a csirkehúsból, így lesz finom, könnyű, de tartalmas zöldborsó leves szerintem.
10. Birgi
2010. márc. 7. 01:26
Elkészíted a csirkeaprólék levest, zöldségekkel, ahogy szeretitek (természetesen rántás nélkül) és amikor teszed bele a száraz tésztát,vagy a csurgatott tésztát, akkor kell beletenni a zöldborsó konzervet is a levével együtt, és mire a tészta megfő(pár perc)addigra átveszi a leves a zöldborsó felséges ízét is. Mivel márkát nem szabad írni, így csak azt ajánlhatom, hogy üveges zsenge zöldborsót használj hozzá, mert akkor látod, hogy milyen a borsó, ne legyen túl nagy szemű. Én mindig így készítem, remélem nektek is ízleni fog. Jó étvágyat kívánok hozzá: Ilona
2010. márc. 6. 09:23

én a borsólevesbe csak sárgarépát , borsót és nokedlit teszek.


A nokedlit 1 tojásból, lisztből, petrezselyemből, sóval keverem össze.


Épp tegnapelőtt volt nálunk.


Húst nem szoktam bele, de ha úgy csinálnám, akkor kevés olajon a csirkekockákat a répakarikákkal megpirítanám, felönteném vízzel, bele a borsó, fűszerek, leveskocka, majd a végén a nokedli és a petrezselyem.

8. 90b84d226e (válaszként erre: 4. - Ancsyangel)
2010. márc. 6. 09:19
A galuskát hogyan készíted?
2010. márc. 6. 09:09

Ez már inkább raguleves, mint borsóleves:)

A konzervborsó levét kár kiönteni, sok ízanyag van benne.

2010. márc. 6. 08:55
Én ezen kívül, amit itt leírtak, a borsólevesbe mindig öntök egy kis tejet. Szerintem az kell bele.
5. somzsuzsa (válaszként erre: 2. - 416b7aa963)
2010. márc. 6. 08:52
Kevés zsiradékon megpárolod a húst fehéredésig,majd ráteszed a zöldségeket azzal is párold kb. 5 percig közben kevergetni kell.Ha elpárolog a víz,rá egy kanál liszt és vízzel felengeded(1,2l)Liszt nélkül is készíthetö akkor más az íze és az állaga.
2010. márc. 6. 08:42

A sárgarépát, gyökeret burgonyát megpucolod, a zöldgégeket 4 be vágod hozzába és vékonyan felszeleted, a burit apro kockára vágod 1*1 a csirkemellet kockára1*1 majd olajon kicsit lepiritos hogy kioldodjon a répa szine.

felöntöd vizzel.ha másbmilyen csirkehusit akkor most tedd bele,félig megfözöd a husit és beleteszed a mirelit borsot vagy konzervest ha utobit választod akkor ajánlatos leönteni.


Izesited ahogy izlik.

esetleg galuskát szaggas bele.

3. csodapók (válaszként erre: 2. - 416b7aa963)
2010. márc. 6. 08:39
Szia! Én előszór a husit szoktam átforgatni kevés forró olajon, majd a zöldségekkel együtt megpárolom. Amikor puha felöntöm vízzel, fűszerezem és az utolsó percben beleteszem a finomra vágott petrezselymet is.
2010. márc. 6. 08:25
csimán felteszem ahogy szoktam és beleteszem a csirkemellfilé apró kockákat?Az ugy jó?
2010. márc. 6. 08:24
Hogy kell olyan borsólevest csinláni amiben vannak csirkehusi darabok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook