Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy főzitek a rizst? Nem zacskós, előfőzöttet! Beáztatjátok a rizst előtte? Vagy csak simán sós vízben? fórum

Hogy főzitek a rizst? Nem zacskós, előfőzöttet! Beáztatjátok a rizst előtte? Vagy csak simán sós vízben? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. 07c4794583 (válaszként erre: 30. - Maffincs)
2011. jún. 30. 10:57

a szegfűszeg pazarul passzol a rizzsel


nekem van egy olyan rizsem, hogy 20 db szegfűszeget, 2 szál julienne-re vágott sárgarépát, egy fél ág rozmaringot, jó nagy marék friss petrezselmyet, pár szem kardamomot és rengeteg felkarikázott fekete olajbogyót párolok össze


eszméletlen jó :)

41. 9cf0020815 (válaszként erre: 40. - Jozsi.38)
2011. jún. 30. 10:50
Ez jól hangzik ki is próbálom:-)))
2011. jún. 30. 10:47
3-4 gerezd fokhagymát lepirítok, rá a rizst,megpirítom és sűrített paradicsommal és egy kis vízzel felengedem, , só bors oregánó bazsalikom amivel fűszerezem. finom!
2011. jún. 30. 10:46

Mikróban készítem a rizst.

A megfelelő mennyiségű rizst egy jénaiba teszem, leföntöm annyi hideg vízzel, amannyi ellepi.900W-on 6 percig mikrózom,lefedve.

Kiveszem, megsózom, elkeverem vajjal,néha curryvel, vagy húsleves kockával.

Ez után meleg vizzel töltöm fel, hogy ellepje.

900W-on még 5 percig mikrózom. Utána pár percig hagyom a mikróban.

Kostolás után, ha még keménynek érzem, akkor kevés meled vízzel még kb. 2 percig mikrózom.

Hagyom lefedve, mert ez után már jó szokott lenni.

38. globus (válaszként erre: 30. - Maffincs)
2011. jún. 30. 10:24
Ez milyen ízű? Érdekesnek tűnik.
2011. jún. 30. 10:20
Én mostanában készítem hagymával, mert egy barátom úgy készítette és nagyon finom! Curryvel még nem próbáltam és szegfű szegesen sem! Majd ki próbálom!
36. era06
2011. jún. 30. 10:10

1 csésze rizst megmosok.

Kevés olajon megpirítom, felöntöm 1 csésze vízzel, teszek bele egy kis fej hagymát, sót, csipet curryt. Amikor majdnem elfőtte, hozzáöntöm a másik csésze forró vizet.

Lefedem, kikapcsolom a villanytűzhelyt.

A meleg tűzhelyen szépen megfő.

Kavargatni nem szabad.

2011. jún. 30. 10:07
A tejberizs megint egy másik érdekesség.Az is ahány ház annyi szokás:-)
2011. jún. 30. 09:55
amit leírtam az anyám receptje :) csak rizst magában én sose főzök, inkább rizottót, tejberizst, rizibizit, zöldséges rizst
33. coyot (válaszként erre: 30. - Maffincs)
2011. jún. 30. 09:50
Ezt ki fogom próbálni..zseniális :)
32. Dolores007 (válaszként erre: 31. - Dolores007)
2011. jún. 30. 09:50
pucolt
2011. jún. 30. 09:49

Anyum azt mondja, hogy mindig mossuk meg előtte a rízst, nálam ez általában elmarad, mert nincs türelmem megvárni, amíg megszárad... :)

Jázminrízst és basmatit én is pirítom olajon kifehéredésig, majd kétszeres vízben forrás után még 5 percig főzöm, dobok bele egy fej puszolt hagymát, majd letakarom fedővel és egy rakás konyharuhával (anyum takaró alá dugja) 20 perc múlva kész. Kínai és japán ételekhez nem kell olajon futtatni hanem csak főzni vízben, persze igazából arra másféle rízs való...

Barna rízst csak simán főzöm.

2011. jún. 30. 09:32
Megpiritom a rizst, felöntöm 2x annyi langyos sós vizzel, majd egy egész hagymát teletömködök szegfüszeggel és beállitom a közepébe. Lefedem és nagyon lassú tüzön fözöm, amig elfogy a viz alóla. Ha lezártam a gázt, egy konyharuhát teszek a lábos és fedő közé, igy még puhúl egy kicsit...ISTENI!!:)
29. hemej
2011. jún. 30. 09:29
èn vajon piritom meg nagyon finom lesz a vaj miatt és kétszeres vízzel öntöm fel.Sóval ízesitem.
2011. jún. 30. 09:29
Előszőr kis olajon megpíritom az egy bögre rizst majd annyi vízet teszek hozzá ami pont egy vagy két újpercel több vegettázom majd lassú tűzön letakarva készre főzőm
27. fdóri (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2011. jún. 30. 09:29
detto
26. 2104cc91e8 (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2011. jún. 30. 09:27

Miért is kell leöblíteni?? :)

Akkor nem tapad össze, ha olajon átforgatjuk amíg

kicsit megváltozik a színe, felöntjük kétszeres mennyiségű vízzel, vagy kockából készült levessel,

letakarjuk dupla konyharuhával a fedőt (ne szökjön ki a gőz) 10-15 percig főzzük, majd a tüzet elzárva alatta még fél óráig hagyjuk a saját gőzében puhulni.

Amikor tálalni akarjuk, akkor HÚSVILLÁVAL mindig alányúlva lazitjuk, így lesz pergős!

(Petrezselymet szórok rá és azzal forgatom össze)


A hidegvíztől csak ízetlen és persze hideg lesz a rizs, amit, ha újramelegítünk összeragad a kevergetéstől ☺☺☺


Ez csak az Én tapasztalatom, mindenki úgy készíti ahogyan szereti!


Sok sikert kívánok!

2011. jún. 30. 09:25

Én 1 bögre rizs (vagy amennyi kell), olajon addig pirítom míg úgy pereg mint a "gyöngy" és aztán 2-szeres mennyiségű vízzel öntöm fel.

Teszek bele egy fél vöröshagymát, vegetát, kicsi egész köménymagot.

Addig párolom, amíg ha főzőkanállal széthúzom, nem látok közte vizet.

Akkor leveszem és még kb. 15-20 percig lefedve hagyom. 1-2 alkalommal átkeverem, így biztosan nem ragad össze, minden rizsszem külön áll.


A férjem soha nem szerette a rizs, meg sem ette, de amióta ezt megkóstolta, azóta imádja! És a gyerekeim is :-))

24. Kriszti1212 (válaszként erre: 1. - Kicsi Andi)
2011. jún. 30. 09:22
Én egy kevés forró olajban az elején átfuttatom, rá annyi víz, ami a rizshez pont kell, aztán só bele, illetve én némi vegetát is szoktam mellé tenni. Ja és persze egy kis szárított petrezselyem, vagy éppen frisset apróra vágva,mikor hogy. Ha nem simán csinálom, akkor még az elején mellé rakom a zöldséget, vagy amit gondolok.
2011. jún. 30. 09:21

Mikróban készítem a párolt rizst:

A rizst megmosom, beteszem egy jénaiba. Egy evőkanál étolajat teszek rá, de nem pirítom vele, csak elkeverem. Hozzáteszek 1 teáskanál vegetát vagy sót, és a rizs térfogatának kétszerese mennyiségű vizet.

Először 1000 watton 8 percig mikrózom, tető nélkül. Aztán ráteszem a jénai tetejét, és 25 percig 350 watton mikrózom.

Amikor kész, leveszem a jénai tetejét, és villával fellazítom, tálalom.

(Barátnőm mutatta így tíz éve, azóta így készítem csak a párolt rizsköretet).

2011. jún. 30. 09:20
megmosod a rizst, pici olajon átfuttatod, amenyi rizst akarsz, annak a 1,5-2x-ével való hideg vízzel felöntöd, kiskanál vegetát teszel bele, és a közepébe egy meghámozott kis fej vöröshagymát.Amikor elfő a víz rajta, akkor ráteszed a fedőt-és leveszed a tűzről. kb. 10 percet hagyod.
21. d5ef6da91d (válaszként erre: 1. - Kicsi Andi)
2011. jún. 30. 09:19
Melyik rizst?
20. Rozália (válaszként erre: 7. - Tjudor)
2011. jún. 30. 09:15
Persze, a rizi-bizit is így készítem... De ez az lap rizs:)
2011. jún. 30. 09:15
én kizárólag thai rizst főzök, az mindig, száraz, pergős lesz, én a kásás, főzelékeset nem szeretem
2011. jún. 30. 09:15

Nem áztatom, mosom. Víbe, 3-szor annyiba mint a rizs, só, vegeta, csurrantás olaj.

Ha elfőtt a víz, kész.

2011. jún. 30. 09:14

Előtte mindig meg kell mosni!

Aki nem szokta próbálja ki és nézze meg, hogy milyen sok piszkot mos le róla a víz!

Az íze és az állaga is megváltozik ...

16. vikasz
2011. jún. 30. 09:14
Megmosom, majd vízben megfőzöm. Én húsleveskockát is szoktam bele tenni, mert úgy finomabb lesz.
2011. jún. 30. 09:10
Vajon,vagy olajon kipattogtatom, felöntöm vízzel,hagyom egyet rottyanni,megkeverem,és nagyon lassú tűzön nyugiba,kevergetés nélkül párolom.
14. -luca
2011. jún. 30. 09:10

Engem úgy tanítottak, hogy amikor felforr a víz, ( az előttem leírtak után: olajban pirítani, felönteni kétszeres vízzel, só) akkor leveszem a tűzhelyről( fedő alatt forr) betakargatom jól és magától elkészül. Zepterben nem is kell letakarni, elég csupán a fedő.

Így nem lehet odaégetni sem.

2011. jún. 30. 09:09
nagyon köszönöm csajok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook