Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy érjem el lányomnál, hogy kakiljon? fórum

Hogy érjem el lányomnál, hogy kakiljon? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. márc. 13. 22:19

Azért az ilyen óvónővel elbeszélgetnék... Hogy benne is mély nyomott hagyjon az eset, lelkileg!!!

De persze mindenképpen átíratnám a gyereket egy normális helyre...

Minek megy az ilyen óvónőnek???

6. Dorka29 (válaszként erre: 5. - 03755e6896)
2009. márc. 13. 21:43

Pont akartam írni, hogy forduljatok pszichológushoz, mert valószínűleg más van a háttérben.


Egy ismerős kisfiúnál (akkor 5 éves volt) ugyanez volt a helyzet, mint nálatok. Ha nagy nehezen hajlandó volt kakilni, akkor is csak a kádba, mert ott nem érezte olyan fájdalmasnak.


Ennél a kisfiúnál a pszcihoterápia alatt kiderült, hogy az a probléma, hogy nem szereti az óvónője, és ezért nem szeretett óvodába járni sem.

Fél évig jártak játékos fejlesztő foglalkozásokra + a pszichológus, és nemcsak, hogy a székelési problémái múltak el, de "szárnyakat kapott". Minden területen sokkal jobban teljesített, vidám, kiegyensúlyozott gyerek lett. Persze ehhez elkerülhetetlen volt egy óvodaváltás, miután kiderült, hogy az óvónő valamiért nem szíveli.

2009. márc. 13. 21:22

Sziasztok!

Sajnos nálunk nagyon nagy kakiprobléma van! Nem hajlandó a fiam sehova kakilni,visszatartja a kakiját,ha kell,akkor akár egy hétig is!

Nekünk is van zenélős bili,sima is, wc szűkítő 2 féle is,de sajna semmi nem jó. A Laevolacot én minden nap adom Neki két adagot is, sőt a glicerines kúp is benne van,d e akkor sem kakil. Végső elkeseredésemben beöntést adok ,de azt is képes visszatartani fél-egy órán keresztül :((((

Most pszichológushoz járunk,mert pszhiés oka van ennek a nemkakilásnak.

2009. márc. 13. 20:36

Szívesen, de ne adj neki napi 1 kanálnál többet.

Ja és mi mindig "nagyon örülünk" minden kakinak a bilibe és mindenki megdícséri, hogy milyen " szépet kakilt", majd ünnepélyesen lehúza a wc-n. És ez fontos, hogy a kisfiam nyomja meg a gombot mindig!

Szóval kész szertartás... :-))) De a cél érdekében mindent megteszünk, gondolom Te is.

2009. márc. 13. 19:55
Szia!Nekünk is zenélős bilink van!Én Laevolak-ot vettem neki,de attól csak hasmenése lett. Kipróbáljuk a glicerines olajat.Köszönöm!
2009. márc. 13. 19:51

Szia,


Az én fiam 2,5 éves és nálunk a zenélő bili vált be.

Nekünk is gondot okozott, hogy ha visszatartotta, de az orvos tanácsára adtam neki 1 kanál glicerines olajat pár napig (patikában kapható) és ez megoldotta a problémát.

2009. márc. 13. 19:47
Sziasztok!Lányom májusban lesz 3 éves,kb. 3 hete kezdett el bilizni,de a kakilással hadilábon állunk!Visszatartja,akár több napig is!Mire rászánja magát addigra már olyan szorulása van hogy sírva kakil.Ha kakil akkor csakis pelusba akar vagy még azt sem engedi hogy ráadjam.Eddig 2× kakilt bilibe,de nagy könyörgés árán!Már ígértünk neki babát,pónit,mindent amit nagyon szeret.SEGÍTSETEK!!!!Mit lehet csinálni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook