Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehetne rávenni egy 4 éves fiút, hogy ne pelusba kakiljon? HELP fórum

Hogyan lehetne rávenni egy 4 éves fiút, hogy ne pelusba kakiljon? HELP (beszélgetős fórum)


1 2
2008. nov. 20. 15:50
Még abban szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan tudnánk a kicsit arra rávenni, hogy szóljon, hogyha kakálnia kell. Általában (mint minden embernek) görcsöl a pocakja, és ha rákérdezünk, amikor látjuk, letagadja, pedig, ha mondaná, hogy görcsöl pocakja, megy kakálni, tök jó lenne... így is úgy is a wc-n köt ki, de nem mindegy milyen áron.
31. 9b2ef2f8d0 (válaszként erre: 30. - D88030a7e1)
2008. nov. 14. 18:57
Hát remélem nálunk is megoldódik ez a probléma, igazából más problémánk nem nagyon van, talán még annyi, hogy volt egy nagyon szép 1 hónapos időszak, hogy éjszaka nem pisilt, be aztán meg folyamatosan kétnaponta, és bár most két napja nem pisilt be, de már előre tartunk tőle, hogy egyik reggel arra fog... ezt is hogyan fogjuk kiküszöbölni?
30. d88030a7e1 (válaszként erre: 29. - 9b2ef2f8d0)
2008. nov. 14. 18:47

Nincs már gond, de szertartásosan végezzük.

Nagyon jó hálózat működik a gyerekpszihológiában.

Nekem egy vezetőjük volt az egyetemi tanárom, amikor egy előadás után a segítségét kértem és ő irányított a helyi nagyon kedves doktornőhöz.

29. 9b2ef2f8d0 (válaszként erre: 27. - D88030a7e1)
2008. nov. 14. 18:38

Mi is gondolkozunk erősen a pszichológuson, mert azért vannak előzmények, amelyek ezt az egészet irányíthatják (pl. kisfiam apjától válok, aki soha nem foglalkozott a gyerekkel, a mostani párommal kölcsönösen imádják egymást).

Mit jelent, hogy még mindig központi téma a kakilás? Bajok vannam még mindig?

2008. nov. 14. 16:00

Az viszont lehet, hogy jó megoldás, ha egyszerűen nem foglalkozol vele.

Nem vagyok rá büszke, de nálam volt olyan is, hogy egyszerűen elszakadt a cérna és leszidtam,hogy nemigaz, hogy ennyire fafejű. Nem mentem természetesen vele semmire. Sőt a zsarolással sem. Ajándékozással sem. Saját kárunkon tanultuk meg, hogy a legjobb ha nem kerítünk nagy feneket neki.

27. d88030a7e1 (válaszként erre: 26. - 9b2ef2f8d0)
2008. nov. 14. 15:55

Mi is voltunk ilyen helyzetben. Egyszerűen pelenkát adtam rá.

Nem tudom, hogy olvastad-e a történetünket, de mi jártunk gyerekpszichológusnál. Ha ennyire aggódsz érte lehet hogy nektek sem ártana felkeresni.

Egyébként ma már 6 éves, de még mindig központi téma a kakilás. Ez a nap fénypontja:-)))

26. 9b2ef2f8d0 (válaszként erre: 22. - D88030a7e1)
2008. nov. 14. 15:41

Kedves Pitykéné!


Köszönöm szépen a választ... azon gondolkoztunk párommal, hogy most nem szólunk neki egy-két napig a kakával kapcsolatban, tehát nem tesszük központi témává a kaki dolgot, és meglátjuk mi lesz... nagyon örülnék, ha szólna, mert volt rá régebben példa...

Az odáig rendben, hogy a hashajtót elhagyjuk, de mi van akkor, ha három-négy napig nem kakál, visszatartja?? Mit csináljunk akkor?


Üdv: Hangyásiék

2008. nov. 14. 12:48
hát az már elég probléma négyévesen.
24. erikpipi (válaszként erre: 20. - Evelyn78)
2008. nov. 14. 07:55
A legtöbb gyerek hazaviszi, vagy reggel elintézi. ez természetes.
2008. nov. 14. 07:54

Én azt tapasztaltam, hogy az első széklet látványa nem mindig problémamentes.:) Utána jön egy kis időszak, hogy inkább a pelenkába rakják. De ha kedvesek és türelmesek vagyunk, minden megoldódik. erőszakkal, hashajtóval nem javul a helyzet, csak romlik.

Nekem a középső, igaz ovira szobatiszta volt, de amikor meglátta a wc be rakott anyagot, kiakadt, és akkor következett egy pelenkás pár nap..

bilit nem használtam, hisz ott a wc. Egyébként is hogy néz ki egy gyerek aki a nappali közepén trónol, vagy a wc mellett ül egy kis bilin, mikor simán belefér, és higiénikusabb ha rögtön wc re szoktatom?

kitartás és sok türelem, szeretet!

22. d88030a7e1 (válaszként erre: 21. - 9b2ef2f8d0)
2008. nov. 14. 07:44

Ha megengedsz egy véleményt, szerintem a hashajtót gyorsan hagyjátok el. Előbb a pszihológiaia okokat kéne kideríteni és abban segíteni neki.

A szavaidból azt veszem ki, hogy nincs székelési problémája, akkor meg felesleges az ilyen drasztikus módszer.

Úgy gondolom, hogy azzal, hogy ezt adod neki és esetleg elősegíti azt, hogy nem tudja tartani és a gatyóba megy, csak a szégyenérzetét növeled.

2008. nov. 13. 22:40

Kedves Mindenki!

Látom a mi problémánk nem egyedi, és ezt sajnálattal veszem tudomásul.

Mi is hasonló problémával küzdünk. December lesz kisfiúnk 4 éves. A pisilésnél az a helyzet, hogy nappal wc-be pisilünk (bár ezt is sokszor az utolsó pillanatra halasztja), elég szépen egyedül, de a kaka nálunk is sok-sok gondot okoz. Volt olyan időszak, hogy szépen, aranyosan szólt, hogy megy kakálni, ilyenkor mentünk vele, s párom rengeteget ült vele, de sajnos utána (kb. 5 hete), jött egy időszak, hogy nem kakál, s képes visszatartani olyan szinten, hogy három nap után már falfehéren tartja vissza, toporog, s ha rákérdezünk, hogy nem-e kell kakálni, mondja, hogy később kakál... Aztán nem is tudjuk mit tegyünk, néha rátesszük, mert nem bírjuk nézni a szenvedését, de néha várjuk a csodát, hátha szólna... de nem... Általában Dulcolax-szal oldjuk meg, de akkor sem szól, tegnapelőtt este pl. (dulcolax bevétele után) szintén nagyon szenvedett, nem szólt, és éjszaka... hát had ne mondjam mi történt.... :(

Egy-két véleményt meghallgatnánk ezzel kapcsolatban.

Köszönettel: Hangyási Család

2008. szept. 3. 11:38
Szerintem az ilyen gyerekek nem kakálnak az ovodában 1álltalán.Az én fiam 4.éve jár ovodába,de még soha nem kakált ott.Sőtt,volt hogy a nagyiékkal elment 3 napra a rokonoknál,akkor ő 3 napig nem kakált.
2008. aug. 29. 10:53

Sziasztok!


Miközben felvetettem ezt a topic témát, úgy látszik megoldódni látszik a kaki gondunk...

Most már minden nap a bilibe csinálja, igaz még nem megy autómatikusan, többször is ráül mire egyszer belekakil, de én már ennek is úgy örülök, mint majom a farkának :):)Jövő héten már megy oviba, ott nem tudom mi lesz, mert az eddig bevált vagy ovi előtt kakilok a pelusba, vagy hazahozom rendszer, most így felborul.. Remélem nem fog problémázni, ha ott jön rá!!!! Egyébként az a "legnagyobb" gondja a bilivel, hogy büdös lesz a WC.ben.... :):):)


Azért írjatok, hogy kinél mi újság... :):)

2008. aug. 28. 09:09

No, csak most tudtam visszaolvasni.

A pelenkamegvonás a lehető legrosszabb dolog így visszagondolva. Az én fiam bármeddig képes volt tartogatni:-(((

Ovi...

Nem akarlak ijeszgetni benneteket, de ami közbejöhet az közbe is jön.

Nálunk úgy zajlott, hogy anyukám és a tesóm is abban az óvodában dolgozik, ahova a gyerek jár. Mások előtt nagy titokban tartottuk, hogy ez még nálunk nem működik (a gyerek szégyelte) Aztán volt olyan nem egyszer, hogy telefonáltak, mert a gyerek üvöltött, hogy fáj a hasa, na és persze nem akart ráülni a wc-re. Persze általánosságba elintézi előtte vagy utána, de azért mindennap nem tudja szabályozni:-)

2008. aug. 28. 08:58

Sziasztok!

Az én fiam 5 és fél éves. 4 éves koráig szenvedtünk a kaki témával. Nem volt még 2 éves, amikor már belekakilt, de az első eredményeknél megijedt valamitől és utána már nem sikerült.

Elvittük pszihológushoz is, aki azt mondta, hogy még nem érett rá, de pár héten belül meg fog oldódni magától.

1 hét múlva a fiam ráült a wc-re és belekakilt:-))))) El sem hiszitek mekkora öröm volt. Még fotónk is van róla:-)))

A pszihológusnő abból gondolta, hogy nem érett, mert még éjszaka is bepisilt néha. (hátha ez segít nektek is)

Pedig igazából nem volt hülye a gyerek, mert tudta hogy mikor jön, évekig csak akkor kellett rárakni a pelust. Szólt előtte, szólt utána.

2008. aug. 28. 00:13

Sziasztok!

Az én fiam most 16 éves, és 5 éves koráig volt ugyanez a problémánk! Pelenka nélkül nem kakált napokig, sebészeten is jártunk, pszichológusnál is. Semmi eredmény. Aztán 5 évesen egyszer csak ráült a WC-re, és onnantól oda kakilt. Ő tűzte ki a dátumot, hogy majd 5 éves kora után. Gondolom, másnál is meg fog a dolog oldódni előbb-utóbb, de teljesen felesleges bármilyen praktika, neki kell elhatároznia!

Sok sikert!

2008. aug. 22. 12:10

Sziszatok!


Még nem merem elkiabálni, de az enyém már 2 x kakilt a bilibe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Együttesesn kidobtuk a pelust a kukába, majd hosszas 3/4 napos szenvedés után, percenkénti ráüléssel-felállással szerintem már annyira kellett neki, hogy amikor legutpljára ráült és nyomott egyet, kicsússzant minden nagyobb erőlködés nélkül!!!

Azért még nem megy simán, ma is kitalált mindenfélét, hogy büdös lesz, apa meglátja, nyom a bili, kicsi, Ő inkább benntartja,majd később STB....., de végül más megint nagyon kellett neki , így ma is belecsinált...... Remélem jó úton haladunk, még nem érzem a teljes sikert....

Dososka.p nem izgulj, ők az oviba nem kakilnak, ők hazahozzák családi körbe :):)

Azért majd írok, hogy hogy haladunk...

Ha ez már siker lesz, nálunk jön a kövezkező lépés, az egyedül, saját ágyban alvás, mert hát nekünk az sem megy ám... :(:( Ötletek????

2008. aug. 21. 17:38
Sziasztok! Hát vissza olvasva én is "lenyugodtam" egy kicsit. Bár tudom ezzel nem lesz könnyebb. Nem tudom mikor lehet ennek vége. Én csak attól tartok hogy az oviba mit szólnak majd hozzá. Mert ott már nincs olyan rendszer mint a bölcsibe. A fim kakil minden szó nélkül ha rájön de csak a bugyiba. Azt mondja állva tud csak!!! Hát sok sikert nekünk-nekik. De azért írjatok és bíztassuk egymást!!
13. 9778ca1817 (válaszként erre: 12. - Rohiani)
2008. aug. 21. 12:34

Akkor a legbeváltabb ötlet a stresszelés nélküli türelem :)

Kívánom, hogy ez mindegyikőtöknél minél előbb jöjjön össze.

12. rohiani (válaszként erre: 11. - Szapidori)
2008. aug. 21. 11:27

Én úgy vagyok vele, hogy biztos meg fog változni. Nem erőltetem, megkérdezem, hogy nem akare inkább a wc-re ülni, de egyenlőre nem.

Pedig ő már korábban kakilt bilibe, de velem nem akart akkor sem, csak az apjával, de most már vele sem. Csak a pelus, közben meg azon izgul, hogy nem fog kifolyni és, hogy ne adjuk rá olyankor a kisgatyát meg a többi ruhát, mert büdi kaka szaga lesz.

Egyszer a mi fiaink is wc-be fognak kakilni. Szerintem ne stresszeld magad és a gyereket sem, az tuti nem segít. Nem annyira nagy teher pelust vinni magunkal ide-oda. Ki fogja egyszer nőni, főleg ha nem erőltetjük.

De azért jöhetnének a jól bevált ötletek.

11. szapidori (válaszként erre: 10. - Evelyn78)
2008. aug. 21. 09:38
Biztos igazad van abban, hogy mindenkinek magának kell kitapasztalni, hogy náluk mi válik be.., de azért olyan "jó", hogy másoknak is van ilyen gondjuk ( már azt hittem csak mi vagyunk ilyen helyzetben) és ha esetleg hallana ötleteket az ember lánya tapasztaltabb anyukáktól, még az is előfordulhatna, hogy nálunk is bevállna valamelyik... Én is csak fiúkról halottam ilyeneket... Nálunk most is egy órája megy huzavona, kakilnia kell, de már nem adom rá a pelust,ezért ötpercenként megyünk a bilire, amibe persze nem nyom semmit... :(:(:( el sem tudom képzelni, hogy ez mitől fog megváltozni egyszercsak,már ha megváltozik is valaha.... :( :(
2008. aug. 20. 23:40
Úgy látszik ez a kakálási gond inkább fiúknál jelentkezik.Az én kisfiam 2.5 éves korától soha nem pisilt be,kakálni viszont úgy kakált,hogy jött és szólt hogy tegyek alá pellenkát.Ha nem tettem akkor nem kakált.vagy megkérdezte,hogy kakálhat-e gatyába.ha megengedtem akkor belekakált,ha nem akkor tartogatta.Ő is állva tudott kakálni.Állandóan szorulása volt,de valami szőrnyű dolog ez.Én állandóan adtam neki a Levolak szirupot,meg sem vártam hogy szorulása legyen.És úgy jött nálla aránylag rendbe ez a kakálás,hogy nagyon szeretett volna 3 évesen ovodába menni.De én megmondtam neki,hogy oda csak az mehet aki bilibe kakál.Az ovodába soha nem kakált,hanem hazajött és ithol a gatyájába.De szerencsére már leszokott rólla,már ráül a vc-re,vagy a bilire.Most 6 éves,de még soha nem kakált az ovodába vagy másnál.Volt olyan,hogy orvoshoz kellett mennünk vele és a kishúgával a töllünk 50km-re lévő kórházba.És ő már délelött megkérdezte mikor megyünk haza,mert neki kakálni kell.(tudtuk,hogy délutánig is elhúzódhat)Bevittem a vc-re ,pisilni pisilt,de kakálni nem akart mert azt mondta erre ő rá nem ül.Mivel nem akartuk hogy a gyerek délutánig,esetleg estig tartogassa,az apukájával elmentek egy bevásárló központba,vettek egy bilit és a kocsiba kakált a fiam.Ennek a gondnak a megoldásához nem nagyon lehet tanácsot adni,mert szerintem minden gyereknél más.A szülőnek kell kitapasztalni mit lehet tenni,hogy lehet megoldani.
9. szapidori (válaszként erre: 8. - Rohiani)
2008. aug. 19. 21:27
Nagyon nehéz ügy ez. De én elképzelni sem tudom, hogy ez egyszer megváltozik... Hú,azért azt nem szeretném, ha még 8 évesen is ilyen gondokkal küzdenénk.... Tényleg jó lenne valami használható ötlet, ami próba-szerencse alapon akár jó is lehetne. Akkor várjuk, hátha valaki olyan is olvassa ezt a fórumot, aki szerencsésen túljutott már ezen a problémán Én sem erőltetem agyon, de ezt a penekázást is unom már, meg mindenhová vinni kell, ha megyünk kirándulni stb....
8. rohiani (válaszként erre: 7. - Szapidori)
2008. aug. 19. 18:49

Az én fiam is attól fél, hogy beleesik, legalább is ezt mondja, hiába mutattuk neki, hogy nem.

Én tudok olyan 8 éves fiúról aki még mindig állva kakil a kisgatyájába. Hát ettől jobb a pelus is.

Vagy van egy másik az pedig életében először a kerítésük melett kakilt egy lapátra és azóta is oda jár, még télen is, hát ez sem jobb.

Én úgy vagyok vele, hogy nem erőltetem, mert attól csak rosszabb lesz, de ha valami jó ötletet olvasok azt kipróbálom.

2008. aug. 19. 18:33
Igen, azon már mi is túl vagyunk, hogy nem adtam rá pelust, az enyém sem kakilt 3 napig, majd a kínok-kinjával bírtuk kivarázsolni .... Hiába adtam neki olyan ételeket, amik nem okoznak szorulást, Ő klasszul visszatartotta..... Az enyém már ovis, vagy reggel ovi előtt kakil, vagy egyszerúen "hazahozza".... Ott soha meg sem próbálta a dolgot. Én már "szerveztem " neki szemléltetést is , megnézte, és aztán minden ment a régi kerékvágásba.Pedig van WC szűkítönk, zenélő bilink, minden, csak az Ő elhatározása hiányzik. De meddig mehet ez így????? Most voltunk nyaralni, pelusokkal a böröndben..... Ez nem gáz, hogy még 4 évesen sem akar oda ülni??? Vagy ki kell várni???? Egy kicsit már kellemetlen mások előtt is...Ő azt mondja, hogy fél, hogy beleesik a WC-be, de ez szerintem csak "duma", hogy ne kelljen ráülnie, mert már mindenki bemutatta neki, hogy ez lehetelen, és hát ott a bili is....
6. rohiani (válaszként erre: 5. - 9778ca1817)
2008. aug. 19. 17:03

Mint írtam már próbáltam amikor 3 éves volt a gyerek. 10 napig nem kakil még a pelusba sem, hashajtó hegyeket kellett neki adni, hogy kakilni tudjon és félt.

Na ezt nem kívánom senkinek. Szóval én próbáltam, és tudom, hogy mit beszélek, ezért nem ajánlom senkinek, bár lehet, hogy valakinél bejön.

5. 9778ca1817 (válaszként erre: 4. - Rohiani)
2008. aug. 19. 16:57
Már írtam egy módszert. Miért söpröd le az asztalról? Inkább próbáld ki, hátha bejön.
2008. aug. 19. 16:52

Az én fiam is pelusba kakil és 4 éves múlt.

Az nem jó, hogy nem adsz rá pelust, mert egyszerűen nem fog kakilni, és az sokkal rosszabb. Én is próbáltam 3 évesen és utána már a pelusba sem akart. Mindig megkérdezem kakilás előtt, hogy nem akarja-e megpróbálni a wc-t vagy a bilit, de egyenlőre nem. Nálunk már ovis, de ő mindig csak este kakil itthon, bár nem tudom mi lenne, ha hírtelen rátörne, talán bekakilna, de hát ilyen van.


Én is várom az olyan írásokat, ahol valaki tényleg kipróbált, hatásos módszert tud írni.

2008. aug. 19. 16:16

Szerintem semmiképpen ne adjál rá pelenkánt, viszont olyan ételeket és sok folyadékot adjál, amitől még véletlenül se lehet szorulása.

Egyébként az enyém egy darabig pl kizárólag hasonfekve tudott. (persze pelenka nélkül) Egyszerűen békén hagytam ha el akart vonulni. Természetesen nem dicsértem meg a produkcióját, de rövid idő alatt rájött a csízióra.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook