Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiszti....vagy nem hiszti? fórum

Hiszti....vagy nem hiszti? (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. 982a4ba0ea (válaszként erre: 12. - Dália 2)
2015. ápr. 16. 17:27
Van neki egy "alvós" nyuszija, azt cipeli magával mindenhová! :)
31. 982a4ba0ea (válaszként erre: 10. - Dália 2)
2015. ápr. 16. 17:25
Igen, próbálkoztunk már sajnos mindennel...az utóbbi napokban "mérséklődött" a "hiszti", éjjelente már a saját ágyában alszik a saját szobájában, semmi gond nincs, viszont napközben még azért van hogy úgy felhergeli magát,hogy nagyon nehéz megnyugtatni.
30. 982a4ba0ea (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2015. ápr. 16. 17:22
nem éjjel zárom be úristen....elolvastad amit írtam? Ha nem értesz egyet a dolgokkal, nem baj, de én segítséget kértem, ill. tapasztalatokat, véleményeket vártam...vajon Te mit csinálnál a gyermekeddel, kiváncsi lennék...
2015. ápr. 16. 17:19

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

A félreértések miatt: nem mi vettük el a cumit tőle, engem nem zavar hogy cumizott..bárányhimlős lett pár hónapja, akkor először csak cipelte magával napközben, de nem vette a szájába, aztán már csak azzal aludt el ,úgy, hogy ölelte a cumit...már én is mondtam hogy vissza adjuk neki, de nem fogadja el! :( Sőt, még új cumit is vettem neki anno...

Nem önszántamból "kínzom", ezt a tanácsot kaptam a bölcsis gondozónéniktől, hogy ez majd" minden gyereknél beválik. Próbáljuk ilyenkor ölbe venni,szeretgetni, olyan dologról beszélni vele amit tudjuk hogy szeret, de semmi..aztán egyszer csak mintha elvágták volna, vagy jön a mosakodás.

Egy éves kora óta bölcsibe jár, beszélgettünk róla a bölcsis nénikkel is,a bölcsödében abszolút kiegyensúlyozott gyerek, szófogadó, nincs vele gond úgy egyébként itthon sem,amikor ezek "rá nem jönnek". Pl.olyanokon behisztizik néha, hogyha reggelente nem én ébresztem, hanem az apukája, vagy valamelyik tesó...vagy ha nem én csinálom mondjuk a reggeli kakaóját..

2015. ápr. 15. 09:26
majd lefog szokni rola.ezen a dackorszakon minden kis gyerek atesik.
27. spinneli (válaszként erre: 1. - 982a4ba0ea)
2015. ápr. 14. 11:17

nem lehet, hogy fáj valamije?

nekem abszolút nem hisztinek tűnik...

2015. ápr. 14. 11:12
De miért nagy gond a cumi?:))
2015. ápr. 13. 21:35

Ez a hidegvizes arcmosás nállam túl megy egy határon, az is hogy zárjuk be egyedül majd lenyugszik...

A cumi helyett keresni kell neki valamit, ami ugyan olyan nyugalmat ad neki.

Szerintem ez nagyon nem hiszti részéről....

2015. ápr. 13. 19:13

én azzal nem értek egyet, hogy ott hagyja, de a hideg vízzel igen. nálunk borzasztó nehéz ilyenkor vele, és kell valami, ami kizökkenti a sírásból. a hideg víz hatásos, néha elég csak a teljes nappali kivilágítás, de nem mindig elég.

nehéz ezt kezelni. nem ébreszthető, nem reagál semmire, csapkod, rúgdos, kiabál... és bizony a víztől felébred, sírdogál csöndben pár percet, majd szépen visszaalszik.

nálunk legalábbis.

23. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 982a4ba0ea)
2015. ápr. 13. 19:04

Én azt kérdezem, az meddig normális, amit te / vagy ti? / csinálsz? Bezárod, hideg víz, ?:(((((((((

Hiszti??? Éjjel?hát nem tudom mit gondoljak.

22. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - 982a4ba0ea)
2015. ápr. 13. 17:45

Ez nem hiszti!A cumiját hiányolja!Az én lányom pár hét múlva betölti a 4-et és cumisüvegezik itthon.Egyszer vettem el tőle,bele is betegedett,szó szerint belázasodott!

Akkor megfogadtam,hogy majd leteszi ha akarja,nem erőltetem!

2015. ápr. 13. 10:52
ja, én amúgy visszaadtam neki a cumit pár hete, 6 (!) hónappal azután, hogy letette... most kérte :) cuki volt, kicsit cumizgatott, majd közölte, hogy akkor aludjunk, és kivette a cumit, eltettük az ágya felett lógó tárolóba. azóta is ott van, eszébe sem jut.
20. youlcsi (válaszként erre: 1. - 982a4ba0ea)
2015. ápr. 13. 10:50

a reggeli síráshoz nem tudok hozzászólni. 4évesen tette le a fiam a cumit (magától!), és az éjszakai felriadások utána mindennapossá váltak. előtte is előfordult, de azóta katasztrofális a helyzet, tipikus pavoros sírások éjjel, pár órával elalvás után. megnyugtatni nem lehet, ha hozzászólunk/érünk az csak olaj a tűzra... aztán egyszercsak mintha kikapcsolnák, abbahagyja és alszik tovább..

nekünk most úgy tűnik a sedatif pc bevált (gyorsan lekopogom), jelentősen megritkultak a felriadások, illetve ha fel is ébred, akkor teljesen, nem csak félig-meddig, és így könnyű megnyugtatni, visszaaltatni.

2015. ápr. 13. 10:35
Egyetertek en is az elottem szolokkal, ez nem hiszti. Ne akkent kezeljetek.
2015. ápr. 12. 22:30

A cumi elvétele egy akkora trauma, amire még nincs felkészülve.

Szerintem ha a mi talpunk alól egyszerre kihúznának mindent, ami biztonságot jelent (lakást, munkát, anyagi javakat,stb.), valószínűleg mi is "hisztiznénk" és összeomlanánk, nem csoda,hogy egy ekkora kisgyerek is ezt teszi.

17. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - 982a4ba0ea)
2015. ápr. 12. 22:24

Hideg vizes arcmosás? Egyedül bezárni a szobájába?

Nem hiszem, hogy ezek a legjobb próbálkozások egy olyan gyereknél, aki nem tudja megnyugtatni saját magát. Mert erről van szó, ez nem hiszti. A hisztinek célja van.

2015. ápr. 12. 21:56
Ha egyszer végre lesz unokám,akkor az felölem érettségiig cumizhat ...,ha Öt nem zavarja :)
2015. ápr. 12. 21:51

Csak amit Anyám elmesélt,... a cumiról való leszoktatás

egy horror a gyereknek ! Kit zavar és miért ?

14. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 982a4ba0ea)
2015. ápr. 12. 21:44

szegény kisgyerek!

Elvettétek tőle azt, ami megnyugtatta, most ott áll "védtelenül", s mikor megijed, rosszul kel, nincs, ami biztos pont lenne neki, s még egy hidegvizes arcmosást is kap...holott valószínűleg ő maga sem tudja, mi történik vele, csak nyugtalan, riadt.


Ha szeretné vissza a cumit, akkor haladéktalanul kell neki venni egyet. Meg kell kérdezni tőle. Vagy kell neki valami kis rongyocska vagy plüss, ami csak az övé, ha már cumit nem kérné, legyen valami "kapaszkodó", amíg rendeződik körülötte az élet.... Szeretettel próbáljátok nyugtatni, ne számonkérjétek az éjszakai nyugalom megzavarása miatt. Nem vicceskedésből csinálja, őt magát is megviseli az, hogy hirtelen nem talál biztos pontot. Nem Benneteket akar idegesíteni. Éjjel egy gyerek se ébred amiatt, hogy "na, most jól keresztbeteszek a szülőknek, sivalkodok nekik 20 percet".

2015. ápr. 12. 21:37
Jaja, a hideg vizes arcmosás szerintem is bántás. Meg az öt éves lányom is azt mondja, hogy ha ezt csinálnám vele azzal bántanám őt.
2015. ápr. 12. 21:28
Adj neki valamit a cumi helyett amit foghat a kezébe ,de mégsem a szájában lenne! Valami helyettesíttőt! Ha már elvetted Én nem adnám vissza.... sok idő eltelt azóta.
11. Saya. (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2015. ápr. 12. 21:25
Hát nem bántásból, de ezzel a hideg vizes arcmosással énsem értek egyet....
2015. ápr. 12. 21:23
Próbáltad ilyenkor megnyugtatni, simogatni,lefoglalni valamivel? Vagy mit csináltál még vele? Mert azt nem írod?!? Nem bántani akarlak csak kérdezem :-)
2015. ápr. 12. 20:34
Én is vissza adnám a cumit,még nem érett rá,hogy elvegyétek.
2015. ápr. 12. 20:16

Én úgy gondolom, hogy nem hiszti.

A cumi egyfajta önnyugtató eszköz volt, s ez el lett tőle véve, valószínű, hogy túl korán.

Ha megy oviba, akkor meg lehet vele beszélni, hogy csak ovi után, vagy csak este kapja meg, nap közben nem, de nem látom értelmét elvenni tőle, míg ilyen lelkiállapotba kerül a hiányától.

Lányom öt éves, ő az ujját szopja, de megbeszéltük vele - nem túl régen, csak pár hónapja - hogy ő már nagylány, csak elalváshoz szopja az ujját. Ez be is vált, de amikor beteg lett, kellett neki, így nem szóltunk neki, hogy ehhez nagylány. Szüksége volt rá.

7. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - 982a4ba0ea)
2015. ápr. 12. 20:11
Vissza kellene neki adni.
2015. ápr. 12. 19:59
Én is visszaadanám a cumit.
2015. ápr. 12. 19:59
Ez nem hiszti :( én is visszaadnám a cumit
2015. ápr. 12. 19:54
A hideg vizes arcmosás kínzás.
2015. ápr. 12. 16:36

visszaadnam neki a cumit;

nem eri meg ennyit szenvedni egy ilyen aprosag miatt; kinek jo ez? senkinek;

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook