Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hiába minden új technológia, nem tudom megfizetni a... fórum

Hiába minden új technológia, nem tudom megfizetni a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
25. globus (válaszként erre: 22. - Levarosbukta)
2023. okt. 27. 09:47
Ez nem olyan kapcsos kivitel? Anyunak ilyenje volt, nem hordta...
24. xochipilly (válaszként erre: 22. - Levarosbukta)
2023. okt. 27. 09:45
Egyáltalán miért készítenek olyan fogsorokat amikkel enni nem lehet? Nem az lenne a fogak fő célja, hogy tudjon az ember normálisan rágni?
2023. okt. 27. 09:43
Most hallottam, hogy az ország 30%-a hónapról, hónapra él. Köztük én is. Közben megörököltem a gyenge csontozatot a fogaim hirtelen elkezdtek lógni. Nem látok más megoldást.
22. levarosbukta (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2023. okt. 27. 09:42
Nekem kivehető van. Nagyon sok meg van még az eredeti fogsoromból, de sajnos pont a felsőn középen hiányzik és oldalt is. Alul meg csak hátul. A beépítést nekem sem javasolta a helyükre a doki mert immunbetegségem van. Enni az nem lehet vele az biztos, de szerencsére még van bőven amivel igen. Ha megyek valahova akkor beteszem, ha itthon vagyok akkor a pohárban pihen.
21. xochipilly (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. okt. 27. 09:41

Szerintem sincs részletfizetés, nem láttam erre utaló jelet a honlapjukon. Egyelőre megtartó kezelésekre fogok járni hozzájuk ( két fogat tömni kell, a többi - a hiányzókat kivéve - épségben van). A kezelési tervben azt írják : "Később, igény szerint, a hiányzó fogak pótlása"


Hát, igényem az lenne... Hátsó fogak érintettek így legalább mosolyogni merek de a rágást, az arc-szerkezetet és a többi fogat ezeknek a hiánya is tönkreteszi. Csak ugye a piszkos anyagiak... :/

20. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Globus)
2023. okt. 27. 09:35
én is.
19. 55Judit (válaszként erre: 18. - Globus)
2023. okt. 27. 09:26

Szerintem fogászati klinikán nincs részletfizetés. Mikor én megjegyeztem egyszer hogy egy bizonyos kezelés végösszege nem a nyugdíjamhoz lett beárazva, azt mondták mindig csak annyit kell kifizetni ami 1 napi kezelésre szól. Megvan a terv papíron, ha úgy gondolom a következő nagyon húzós, várhatok vele amíg összejön az ára. Most ősszel e miatt vállaltam szüreti munkát is.

Sehogy nem könnyű, sok körülményt figyelembe kell venni. Akár pénzzel, akár egészséggel kapcsolatos.

18. globus (válaszként erre: 14. - Xochipilly)
2023. okt. 27. 09:16
Kérdezd meg, esetleg részletfizetés szóba jöhetne?
17. Flóra76 (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2023. okt. 27. 09:15
Így van. Nálam is először egy CT-vel kezdődött, hogy fizikailag egyáltalán lehetséges-e a beültetés, be tud-e csontosodni.
16. 55Judit (válaszként erre: 14. - Xochipilly)
2023. okt. 27. 09:13

Aki ezt a diagnózist adta, nem beszélt erről?

Rákerestem a betegségre: [link] Sajnos nincs időm kikeresni pedig érdekel.

Én laikusként azt gondolom, hogy a beültetés a csontállomány állapotától függ. De amit én tudok ennek kapcsán, az kevéske.

15. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. okt. 27. 09:00
Meg nem mondtam volna, annyira eggyé váltak. Pedig én felismerem az ilyeneket egyből.
14. xochipilly (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. okt. 27. 08:55

Akinek "csak" 3 foga hiányzik (felül, 2 az egyik, 1 a másik oldalon) viszont "generalizált gingivitis"-t állapított meg az orvos (1 bölcsességfog is mínusz de azt nem pótolják) annak lehet implantátuma vajon?


Szeretnék csak tényleg horror az ára. Régen volt olyan, hogy fogászati hitel, nem tudom létezik-e még. Viszont ha nem pótolják a hiányzó fogakat, akkor sajnos előbb-utóbb az egész fogsor kuka és akkor még drágább a helyreállítàs 😖

13. 55Judit (válaszként erre: 7. - Timycat)
2023. okt. 27. 08:51
Nem csak hogy nem javasolt az inplant, de van akinél ki is lökődik.
12. 55Judit (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. okt. 27. 08:49
Tudom én hogy így van. Rengeteg összetevőből állnak a különféle lehetőségek is.
2023. okt. 27. 08:47

Végül is meg lehet próbálni, a kivehető fogsor se ördögtől való. Viszont előfordulhat hogy nem egyet csináltatni kell hogy használható legyen, és a használók között is a legtöbbnél vannak panaszok. Természetesen ezekről csak a család és a legközelebbi viszonyban lévő ismerős szokott tudni. Másoknak inkább dicsérni szokták.


Én is fogászati kezelésre járok előtte sokat fontolgattam hogymint kéne. Kicsi nyugdíjból privát fogat csináltatni és egészséges élelmiszereket fogyasztani valóságos bűvészmutatvány. De így legalább rendkívüli módon odafigyelek hogy csak olyasmit vegyek meg, ami hasznomra válik. Baromi nehéz de már benne vagyok, nem adhatom fel.

10. globus (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. okt. 27. 08:45

Én sem kértem. 1 db-ot akartak hátul, ahol 20 éve nincs fog.

Amit elmondott a szájsebész róla, sertéspor, vérrel összekeverés, tasakvágás, csavar, szájpadból fognyak plasztika, gondoltam, ha eddig jó volt, ezt a kis időt már kibírom nélküle.

9. Channa* (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. okt. 27. 08:40

Ellenvélemény csak annyi, hogy az implantátumot nem mindenkinek ültetik be.

Akinek fogágybetegsége van, annak nem ajánlják:(


Az ára a másik, ami miatt sokan nem élnek ezzel a lehetőséggel.


Ja, és ha valakinek kevés a foga, akkor hiába ültetnek be ilyet, akkor is kivehetőre csinálják meg.

8. timycat (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2023. okt. 27. 08:40
Sokszor épp az árulkodik hogy túl szép.
7. timycat (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. okt. 27. 08:39

A dokik szerint ez a tyúk meg a tojás. A rossz fogak sokszor már eleve valamilyen emésztési probléma eredménye, felszívódási zavar, reflux stbstb.


Az implantátumos megoldás sokszor nem is javasolt, az a doki aki nem csupán pénzt akar lerántani az emberekről egyáltalán nem javasol implantátumot pl immunbetegeknek.

6. 55Judit (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2023. okt. 27. 08:39
Igen. Szerintem is nagyon szépeket csinálnak. A küllemére még én se hallottam panaszt.
5. Epresturmix (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. okt. 27. 08:31

Az egyik kolléganőm amikor nevet bele lehet látni a szájába.😃

Most tudtam meg, hogy alsó-felső fogsora kivehető. És olyan szépek. Meg nem mondtam volna! Mondjuk feltűnő volt, hogy 10 gyerek után is, 50+-osan megmaradtak a fogai épen. Bónuszként egyáltalán nincsen mű hatása. Vékony, hófehér, nem sárguló.

4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 27. 08:23

Sajnos nagyon sok kivehető fogsor a fiókban köt ki. Szüleim régen, és ismerőseim ma is viselnek ilyet. A legkülönfélébb problémákról számolnak be.

Mivel az, ha nem tudunk rendesen rágni nem csak kellemetlen és nem okoz élvezetet az evés, de emésztési problémákat is okozhat. nagyon komoly betegségek melegágya a nem kielégítő rágás. Eszembe szokott jutni hogy az olcsóbb a drágább a fogászati kezeléseknél is.


Fontold meg, lehet hogy érdemesebb lenne időt szánni kicsiből is a spórolásra, hogy legalább 2-2 rágó fogad lehessen minden oldalon ha nem is egyszerre, de az egészséged érdekében.


Elképzelhetőnek tartom hogy most jönnek az ellenvélemények is többektől. Nem fogom rossz néven venni, mivel ismerem sok fórum társ mentalitását.

2023. okt. 27. 08:16
Kár, hogy nem lehet erre valami támogatást kapni. Ha már ennyi adót fizetünk….
2023. okt. 27. 07:55
El is hiszem, mert őrült árak vannak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook